Oldalak: 1 ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 415359 alkalommal)
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1425 Dátum: 2017. Március 23. - 14:36:40 »

Köszönöm a segítséget, Az aprót én is nézegettem meg utánakérdeztem egy-két boltban, fórumokon és ezért is jött hogy talán az ANSCHÜTZ egy biztos választás lehet.
Annyi kérdése lenne még ezzel kapcsolatban, ha van lehetőségem választani nyílt irányzék, diopter és távcső között melyiket érdemesebb gyakorláshoz, lő készség fejlesztéshez választani? (versenyzés nincs tervben, csak sok sok gyakorlás minimum havi 1-2 alakalommal )
Gondolom távcső utólag mindegyikre tehető, de nem tudom ez igaz-e a pl a nyílt irányzékra.
Előre is köszönöm!
 Emelem

Először azt, amivel adják a puskát.  Vigyorog
Utána majd kitalálod. szerintem lehet távcsövet mindegyikre tenni, de ezt majd az okosok megerősítik, vagy cáfolják.
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1426 Dátum: 2017. Március 23. - 15:11:43 »

Köszönöm a segítséget, Az aprót én is nézegettem meg utánakérdeztem egy-két boltban, fórumokon és ezért is jött hogy talán az ANSCHÜTZ egy biztos választás lehet.

Annyi kérdése lenne még ezzel kapcsolatban, ha van lehetőségem választani nyílt irányzék, diopter és távcső között melyiket érdemesebb gyakorláshoz, lő készség fejlesztéshez választani? (versenyzés nincs tervben, csak sok sok gyakorlás minimum havi 1-2 alakalommal )

Gondolom távcső utólag mindegyikre tehető, de nem tudom ez igaz-e a pl a nyílt irányzékra.

Előre is köszönöm!
 Emelem

"Verseny" vagy "vadász" lőkészséget akarnál evvel fejleszteni? Csak mert az utóbbihoz ez a puska nem igazán lesz jó. Szerintem.  Emelem
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1427 Dátum: 2017. Március 23. - 15:49:04 »

"Verseny" vagy "vadász" lőkészséget akarnál evvel fejleszteni? Csak mert az utóbbihoz ez a puska nem igazán lesz jó. Szerintem.  Emelem
Miért nem?
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1428 Dátum: 2017. Március 23. - 15:56:29 »

Köszönöm a segítséget, Az aprót én is nézegettem meg utánakérdeztem egy-két boltban, fórumokon és ezért is jött hogy talán az ANSCHÜTZ egy biztos választás lehet.

Annyi kérdése lenne még ezzel kapcsolatban, ha van lehetőségem választani nyílt irányzék, diopter és távcső között melyiket érdemesebb gyakorláshoz, lő készség fejlesztéshez választani? (versenyzés nincs tervben, csak sok sok gyakorlás minimum havi 1-2 alakalommal )

Gondolom távcső utólag mindegyikre tehető, de nem tudom ez igaz-e a pl a nyílt irányzékra.

Előre is köszönöm!
 Emelem



Modell 54? Az vadászatra nem az igazi a maga 6 kilójával... Gyakorlásra viszont remek. Jellemzően diopteresek ezek, nyílt irányzékot szereltetni kell rá. Vadászati körülmények között ritkán használsz nyílt irányzékot, max disznóhajtáson. Akkor már inkább tetess rá távcsövet.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1429 Dátum: 2017. Március 23. - 15:58:52 »

Miért nem?

Mert ez a puska nehéz, mint a sár. A "vadász" lőkészségek közül ezzel inkább az (egy ponton) alátámasztott (les-utánzat) pontlövéseket lehet gyakorolni-szimulálni, annak is inkább mögé ülsz, mint mögé fekszel vadászat közben. Egyéb "vadászat" jellegű tartást gyakorolni (futó disznó, esetleg szabad kézből kapás- vagy pontlövés) szerintem baromi nehéz. Arra én inkább ajánlanék nyugodtabb szívvel egy kialakításában is vadásziasabb agyazást, meg tömeget. Több gyártónak is van ilyenje, pl. szerintem még horribile dictu egy TOZ is közelebb van a valós vadászati gyakorláshoz a maga szörnyű sütésével, mint ez a monstrum. De ha nem TOZ? akkor legyen CZ vagy bármi, ami formájában is vadászfegyvert idéz. Ez versenyzésre lett kitalálva, arra nagyon jó. Nem lehetetlen ezzel vadász-lövést gyakorolni, de arra vannak jóval alkalmasabbak. Szerintem persze.  Emelem
Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #1430 Dátum: 2017. Március 23. - 19:30:43 »

"Verseny" vagy "vadász" lőkészséget akarnál evvel fejleszteni? Csak mert az utóbbihoz ez a puska nem igazán lesz jó. Szerintem.  Emelem
Elsősorban a vadászati szituációk , főleg a szabad kézi lövéseket ami később cserkelések során szükséges.Bár ebbe még nem gondoltam bele hogy más típusú gyakorlásra lenne szükség, szóval ha szabad így egyszerűsíteni akkor szeretnék megtanulni pontosan lőni minden helyzetből, de legfontosabb számomra a szabadkézi biztos pontos lövés leadásának gyakorlása.

Modell 54? Az vadászatra nem az igazi a maga 6 kilójával... Gyakorlásra viszont remek. Jellemzően diopteresek ezek, nyílt irányzékot szereltetni kell rá. Vadászati körülmények között ritkán használsz nyílt irányzékot, max disznóhajtáson. Akkor már inkább tetess rá távcsövet.

Igen ezt a modelt ajánlották legjobban bár a többiről sem hallottam rosszakat , de ez szigorúan csak lőtéren lenne használatban

CZ vagy bármi, ami formájában is vadászfegyvert idéz. Ez versenyzésre lett kitalálva, arra nagyon jó. Nem lehetetlen ezzel vadász-lövést gyakorolni, de arra vannak jóval alkalmasabbak. Szerintem persze.  Emelem
A CZ 455 nagyon tetszett es tetszik is , nagyságrendileg egy árban lenne újonnan az 54-l.Ansch fórumtárs javasolta, hogy ha ebben az árkategoriaban gondolkodom érdemes megnézni ezeket az Anschutz-öket is mert ezek igazán  minőségi darabok,lényegében ez indította a kérdés sorozatot. Elég sok mindent elmondott de nagyon kiváncsi vagyok mások véleményére is .

 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #1431 Dátum: 2017. Március 24. - 10:25:28 »

Elsősorban a vadászati szituációk , főleg a szabad kézi lövéseket ami később cserkelések során szükséges.Bár ebbe még nem gondoltam bele hogy más típusú gyakorlásra lenne szükség, szóval ha szabad így egyszerűsíteni akkor szeretnék megtanulni pontosan lőni minden helyzetből, de legfontosabb számomra a szabadkézi biztos pontos lövés leadásának gyakorlása.

Szia!
Ha elfogadsz tőlem egy jó tanácsot, inkább felejtsd el a szabad kézből lövést. Ha biztosan és pontosan szeretnél megtanulni lőni szerezz egy egyszerű lő botot, és tanuld meg azt becsülettel használni, meglátod, hamar megtérül a belefektetett energia.


Igen ezt a modelt ajánlották legjobban bár a többiről sem hallottam rosszakat , de ez szigorúan csak lőtéren lenne használatban
A CZ 455 nagyon tetszett es tetszik is , nagyságrendileg egy árban lenne újonnan az 54-l.Ansch fórumtárs javasolta, hogy ha ebben az árkategoriaban gondolkodom érdemes megnézni ezeket az Anschutz-öket is mert ezek igazán  minőségi darabok,lényegében ez indította a kérdés sorozatot. Elég sok mindent elmondott de nagyon kiváncsi vagyok mások véleményére is .

 Emelem

Mind a kettő jó puska szerintem, ha valaki szereti a Germán túlprecízkedést, akkor az Anschütz jobb.  Mosolyog De igazából ezen a szinten nincs tuti tipp, amelyik jobban tetszik azt kell megvenni!  Bion
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1432 Dátum: 2017. Március 24. - 11:17:27 »

Teljesen mindegy, hogy állva, ülve, térdelve, guggolva.... lőni kell..... sokat. Lőni kell kidolgozott lövést, lőni kell odadobottat, lőni kell biatlont, mini biatlont, mindegy lőni kell qrva sokat. Lőni hüvelyt, késpengét, gyertyalángot.... bármit, csak szokd a lövést, és előbb-utóbb benned lesz, mint a vezetés, vagy a biciklizés.
Nem hangoskodni nagy szarokkal, mert azzal úgyis hazazavarnak előbb inkább, mint utóbb a lőterek nagy részéről, meg inged-gatyád rámegy.
A .22-es erre utolérhetetlen....
Pont erre való.
Szerintem...
 Emelem
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1433 Dátum: 2017. április 22. - 22:27:22 »

Brno Mod.4 (ZKM 456) kispuskával találkozott már valaki, esetleg használt?

Beindult a bogár, azóta nem tudom lebeszélni magam a kis huszonkettesről, akármennyire is kevés a haszna Ördög
Csak örömködni kellene, maximum sörös flakont vadászni lőtéren.
Most valószínűleg lenne lehetőségem toz8 árban szerezni egy ilyen régi szerkezetet, ezért lennék kíváncsi a véleményetekre.
Csak hallomásból tudom, hogy nagyjából az Anschütz alá lövik be egy szinttel, de azért még ennek is csokkos a csöve, szóval esélyes
hogy jól hord sok féle skulót, plusz nagyon sok része csereszabatos a mostani CZ452/455 modellekkel.

Nagy,nehéz, de nem cserkelni kell,egy új CZ árát meg kicsit sokallnám csak játszásra Stoel
Köszi előre is  Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1434 Dátum: 2017. április 22. - 23:12:56 »

Brno Mod.4 (ZKM 456) kispuskával találkozott már valaki, esetleg használt?

Beindult a bogár, azóta nem tudom lebeszélni magam a kis huszonkettesről, akármennyire is kevés a haszna Ördög
Csak örömködni kellene, maximum sörös flakont vadászni lőtéren.
Most valószínűleg lenne lehetőségem toz8 árban szerezni egy ilyen régi szerkezetet, ezért lennék kíváncsi a véleményetekre.
Csak hallomásból tudom, hogy nagyjából az Anschütz alá lövik be egy szinttel, de azért még ennek is csokkos a csöve, szóval esélyes
hogy jól hord sok féle skulót, plusz nagyon sok része csereszabatos a mostani CZ452/455 modellekkel.

Nagy,nehéz, de nem cserkelni kell,egy új CZ árát meg kicsit sokallnám csak játszásra Stoel
Köszi előre is  Emelem

Nagyon jó puska,vedd meg!
(csak képen láttam még,amúgy sem értek-ehhez sem-de úgy látom csak egy lökés kell,így megteszem neked  Ördög)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1435 Dátum: 2017. április 23. - 13:02:56 »

Brno Mod.4 (ZKM 456) kispuskával találkozott már valaki, esetleg használt?
Beindult a bogár, azóta nem tudom lebeszélni magam a kis huszonkettesről, akármennyire is kevés a haszna Ördög
 de azért még ennek is csokkos a csöve,
Köszi előre is  Emelem

Szia!
Csak én nem értem, hogy lehet egy huzagolt cső "csokkos"?
 Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1436 Dátum: 2017. április 23. - 13:38:43 »

Szia!
Csak én nem értem, hogy lehet egy huzagolt cső "csokkos"?
 Emelem
Sanyoookám!
Lehat rá reduktort szerelni.
Mivel az nem kell, hangtompítót.
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1437 Dátum: 2017. április 23. - 13:48:52 »

Sanyoookám!
Lehat rá reduktort szerelni.
Mivel az nem kell, hangtompítót.
 Ördög

Ustorhegyre hord ez a kis puska. Nem széleszti a golót!

Értem!  Vigyorog
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1438 Dátum: 2017. április 23. - 14:40:04 »

Brno Mod.4 (ZKM 456) kispuskával találkozott már valaki, esetleg használt?

Beindult a bogár, azóta nem tudom lebeszélni magam a kis huszonkettesről, akármennyire is kevés a haszna Ördög
Csak örömködni kellene, maximum sörös flakont vadászni lőtéren.
Most valószínűleg lenne lehetőségem toz8 árban szerezni egy ilyen régi szerkezetet, ezért lennék kíváncsi a véleményetekre.
Csak hallomásból tudom, hogy nagyjából az Anschütz alá lövik be egy szinttel, de azért még ennek is csokkos a csöve, szóval esélyes
hogy jól hord sok féle skulót, plusz nagyon sok része csereszabatos a mostani CZ452/455 modellekkel.

Nagy,nehéz, de nem cserkelni kell,egy új CZ árát meg kicsit sokallnám csak játszásra Stoel
Köszi előre is  Emelem



Azonnal vedd meg !! 
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1439 Dátum: 2017. április 23. - 15:26:14 »


Azonnal vedd meg !! 

Csak szóbeli ígéretet kaptam rá, szóval nem biztos még a dolog.
Ötszázezer és egymillió közötti lövésszám az nagyon sok? (klubfegyver volt)
   Taps


Sanyoo: Nem olyan mértékben csokkos, mint a srétes, de a komolyabb légpuskák és kispuskák sok esetben szűkebbek néhány ezred mm-rel(0.001"-0.002") a torkolatnál, mint a  töltényürnél.
Építés előtt kimérik, a cső melyik vége szűkebb, és az lesz a torkolat felé, vagy direkt belehónolnak egy minimális szűkülést.
Állítólag vágni sem lenne szabad a csőből, csak hosszas kaliberezés után ott, ahol egy lokális szűkebb szakasz van a csőben.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: