Oldalak: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 415367 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1410 Dátum: 2017. Március 22. - 22:23:52 »

Szeretnék egy 22lr puskát lőtérre gyakorlásra. Nagyobb kaliberben még nem sikerült döntést hozni így azzal még kivárok.
A kérdésem az lenne, hogy ki lehet e egy ANSCHÜTZ-nek lőni a csövét ?

Kilőni normál körülmények között nemigen lehet, más módon tönkretenni - lásd előttem  Röhög - persze lehet.

Milyen szórást lehet reálisan elvárni egy ilyen puskától 50 méteres lőtávon?
 Előre is köszönöm !
 Emelem

Az én puskám egy "ezer éves" M1408 sportpuska. Lőtértől vettem, valószínű sok mázsa ólmot kilőttek belőle.
A szórás persze lőszer függő, na, meg hogy milyen a hátulaja Kacsint.
A legjobb szórás amit lőttem vele 1,5cm volt - 100m(!)-en. Természetesen lehet, hogy csak véletlen volt... Vigyorog
De minden esetre "ansch" fórumtárssal egyszer 100m-ről szedegettük le vele a 30-06-os üres hüvelyeket. (Ő 5-ből 4-szer eltalálta, én csak egyszer vagy kétszer. Kacsint)
"Zolimester" barátom ezzel a puskámmal 136m-ról küzdott le - short lőszerrel - egy (du)vadat. Persze az említett urak nagyon tudnak lőni. Igen
(Bocsi, csak jól esett dicsekedni. Vigyorog Stoel)
Szóval egy Anschützel biztos jól jársz.  Vigyorog
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #1411 Dátum: 2017. Március 22. - 23:58:49 »

A kérdésem az lenne, hogy ki lehet e egy ANSCHÜTZ-nek lőni a csövét ?

Ki lehet. De elég extrém esetben. Nekem sikerült. Néhányszor edzőtáborban megcsináltam, hogy 20 perc alatt 100 REX lőszert kilőttem. Ezt nem bírta.

De normál használat mellett kilőhetetlen.
Jó példa, hogy belefutottam egy öreg Anschützbe, aminek a típusa a műszaki kártyán "ismeretlen". A zárdugattyúja olyan, mint egy Toz8-asé, ebből gondolom, hogy lassan nyugdíjas korú. Irányzéka oldalra csak ütögetéssel állítható... Csak nyílt irányzéka van, még prizma sincs rajta diopternek.

50 méteren, stílusosan a nyíltirányzékú puska lőlapra 5 lövésből 3 tizes, meg egy alacsony és egy magas nyolcas találatot értem el. Vagyis a magassági hiba +/- 2 centi, de célzási hiba volt mindkettő, nem a fegyveré.

Szóval az Anschütz többet tud, mint az átlag használója.  Wave
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1412 Dátum: 2017. Március 23. - 09:08:49 »


Mivel volt közöm hozzá (eGun) megmutatnék egyet.
Így lett behozva (illetve távcső nélkül, azt már a kollega tette rá):


És a tulaj egy kicsit babrált a tussal, felújította meg módosította (bal kezes amúgy):



Vételár 230 eur.
Végül egy bolt intézte a fuvart, mindennel együtt mire a srác nevén volt 350 eur.
Az élmény...felbecsülhetetlen  :Mosolyog Ördög
Minden másra ott a mastercard  Emelem

Ehhez még megveszi a lőtérről a korábbi (jó pár éve használt) szintén mod. 54-es Anschüztét tus nélkül. Egyikre távcső megy meg nyílt irányzék, másikra diopter, és cserélgeti majd a tust.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1413 Dátum: 2017. Március 23. - 09:20:22 »

Mivel volt közöm hozzá (eGun) megmutatnék egyet.
Így lett behozva (illetve távcső nélkül, azt már a kollega tette rá):


És a tulaj egy kicsit babrált a tussal, felújította meg módosította (bal kezes amúgy):


Vételár 230 eur.
Végül egy bolt intézte a fuvart, mindennel együtt mire a srác nevén volt 350 eur.
Az élmény...felbecsülhetetlen  :Mosolyog Ördög
Minden másra ott a mastercard  Emelem

Ehhez még megveszi a lőtérről a korábbi (jó pár éve használt) szintén mod. 54-es Anschüztét tus nélkül. Egyikre távcső megy meg nyílt irányzék, másikra diopter, és cserélgeti majd a tust.

Régi Anschütz biatlonokat szoktál látni?? ..... ugyanilyen vastag csővel, majdnem így is néz ki, csak öt lövetű tárral van, meg a tusban plusz tártartókkal?
 Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1414 Dátum: 2017. Március 23. - 09:28:38 »

Régi Anschütz biatlonokat szoktál látni?? ..... ugyanilyen vastag csővel, majdnem így is néz ki, csak öt lövetű tárral van, meg a tusban plusz tártartókkal?
 Emelem

Bevallom őszintén, nem nagyon  :Mosolyog
Lőni még hagyján, de sífutni... Vigyorog
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1415 Dátum: 2017. Március 23. - 09:29:34 »

Mivel volt közöm hozzá (eGun) megmutatnék egyet.
Így lett behozva (illetve távcső nélkül, azt már a kollega tette rá):
Vételár 230 eur.
Végül egy bolt intézte a fuvart, mindennel együtt mire a srác nevén volt 350 eur.
Az élmény...felbecsülhetetlen  :Mosolyog Ördög
Minden másra ott a mastercard  Emelem

Nekem is ilyenre fáj a fogam, de most még nincs hozzá kedvem...  Ördög Remélem jövő él elejére megjön hozzá. Egunon 300-400€ körül láttam 54-est vagy a 18-as szériából.
Addig marad a lőtéri Vostok, amivel zavarbaejtő szórásképet tudok lőni, ha jó formában vagyok. Hihetetlen az az öreg puska is!

 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1416 Dátum: 2017. Március 23. - 09:31:26 »

Nekem is ilyenre fáj a fogam, de most még nincs hozzá kedvem...  Ördög Remélem jövő él elejére megjön hozzá. Egunon 300-400€ körül láttam 54-est vagy a 18-as szériából.
Addig marad a lőtéri Vostok, amivel zavarbaejtő szórásképet tudok lőni, ha jó formában vagyok. Hihetetlen az az öreg puska is!

 Emelem

...... szerénység!!.... szerénység!! ......... amit magamban szeretek az a szerénység! Ördög Ördög
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1417 Dátum: 2017. Március 23. - 09:34:42 »

Bevallom őszintén, nem nagyon  :Mosolyog
Lőni még hagyján, de sífutni... Vigyorog

Azért mert van benne egy vagy több tár, azért még sem síelni, sem futkározni nem kell vele, így együtt meg pláne nem!!
Én tudok táras puskával rohangálás nélkül is lőni... Kacsint
 Emelem
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1418 Dátum: 2017. Március 23. - 09:39:12 »

Azért mert van benne egy vagy több tár, azért még sem síelni, sem futkározni nem kell vele, így együtt meg pláne nem!!
Én tudok táras puskával rohangálás nélkül is lőni... Kacsint
 Emelem

Kivéve, ha otthon marad a tár. Mert akkor haza kell szaladni érte.  Ördög

...... szerénység!!.... szerénység!! ......... amit magamban szeretek az a szerénység! Ördög Ördög

Azt nem mondtam, hány méteren!  Vigyorog

 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1419 Dátum: 2017. Március 23. - 09:58:51 »

Kivéve, ha otthon marad a tár. Mert akkor haza kell szaladni érte.  Ördög

Azt nem mondtam, hány méteren!  Vigyorog

 Emelem

Már megint szaladgálni akarsz... hova ez a nagy rohanás? Pláne haza.... nem kocsma az, hogy állandóan ott legyen az ember!
Egy druida főpap hagyta rám a nagy titkot.....(lehet a puskával tár nélkül is lőni.. Meglepődött) de psszt....

Egyébként nem is engedtek lőni versenyen, csak úgy ha bedugóztam a tár helyét. Csináltam egy helyre tárdugót - gyönyörűen kicsatornásítva a tetejét a skulónak - és úgy lőtt egylövetűként is mint a pinty!!
 Wave
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1420 Dátum: 2017. Március 23. - 10:07:36 »

Bevallom őszintén, nem nagyon  :Mosolyog
Lőni még hagyján, de sífutni... Vigyorog

Hát, fórumos sífutás? Szerintem nagy trúváj  Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1421 Dátum: 2017. Március 23. - 10:12:34 »


Egy druida főpap hagyta rám a nagy titkot.....(lehet a puskával tár nélkül is lőni.. Meglepődött) de psszt....


Mond ezt egy Brájzler R8 tulajnak!  Röhög Röhög Röhög
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1422 Dátum: 2017. Március 23. - 10:22:53 »

Nekem is ilyenre fáj a fogam, de most még nincs hozzá kedvem...  Ördög Remélem jövő él elejére megjön hozzá. Egunon 300-400€ körül láttam 54-est vagy a 18-as szériából.
Addig marad a lőtéri Vostok, amivel zavarbaejtő szórásképet tudok lőni, ha jó formában vagyok. Hihetetlen az az öreg puska is!

 Emelem

Ez bal kezes, ami ritkább nyilván és 230 volt. Nézegetni kell, ki lehet fogni.
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #1423 Dátum: 2017. Március 23. - 13:52:50 »

Féktisztítóval csináltuk  a lőtéren !   nem vettük ki a lőszertartó műanyagból, úgy fújtuk le vele  aztán hagytuk lecsöpögni , utána kiborítva rongyra áttörölgettük ( nem egyesével)  ,  visszatéve a műanyag tartóba ,szilikon spray-vel megfújtuk , de csak az ólomhegynél

 kb 2500-3000db lett megcsinálva , úgyhogy mondhatom , hogy ez a módszer bevált   ( már nincs belőle egy db se   Rííí

Köszi!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #1424 Dátum: 2017. Március 23. - 14:23:11 »

Köszönöm a segítséget, Az aprót én is nézegettem meg utánakérdeztem egy-két boltban, fórumokon és ezért is jött hogy talán az ANSCHÜTZ egy biztos választás lehet.

Annyi kérdése lenne még ezzel kapcsolatban, ha van lehetőségem választani nyílt irányzék, diopter és távcső között melyiket érdemesebb gyakorláshoz, lő készség fejlesztéshez választani? (versenyzés nincs tervben, csak sok sok gyakorlás minimum havi 1-2 alakalommal )

Gondolom távcső utólag mindegyikre tehető, de nem tudom ez igaz-e a pl a nyílt irányzékra.

Előre is köszönöm!
 Emelem

Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Oldalak: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: