Oldalak: 1 ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 415374 alkalommal)
Dzsi74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


« Új üzenet #1380 Dátum: 2016. Szeptember 18. - 14:58:28 »

Hello,

Futottam pár kört a téma körül. szerintem az én igényeimnek jobban megfelelne a .22-es magnum, igaz valamivel drágább a lőszere, de itt a közelben van egy 100m-es lőtér amihez a LR lehet kevés lenne. Viszont amit még találtam .17 HMR ez menyire lehet jó, mert olvasok ilyet is olyat is, hasonlította már valaki össze esetleg a 2-őt. Engem igazából a pontosságuk érdekelne. A másik találtam egy használt Anschütz WMR-t árban mint egy új CZ 455, nem tudom, jobb lehet az annyival mint egy új puska?
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1381 Dátum: 2016. Szeptember 18. - 15:38:38 »

Hello,

Futottam pár kört a téma körül. szerintem az én igényeimnek jobban megfelelne a .22-es magnum, igaz valamivel drágább a lőszere, de itt a közelben van egy 100m-es lőtér amihez a LR lehet kevés lenne. Viszont amit még találtam .17 HMR ez menyire lehet jó, mert olvasok ilyet is olyat is, hasonlította már valaki össze esetleg a 2-őt. Engem igazából a pontosságuk érdekelne. A másik találtam egy használt Anschütz WMR-t árban mint egy új CZ 455, nem tudom, jobb lehet az annyival mint egy új puska?

Azért a lőszer árról lehet (ne) kicsit vitatkozni ,  a 0.22Lr olcsó  pl a Federal  26ft/db azaz 1300/doboz (50db) ,   a 0.22WMR  96ft/db azaz 4800/doboz (50db) , szerintem ez nem valamivel, hanem sokkal drágább , ha csak lőterezni kell , a .17HMR - ről meg nem is szólva aminél van olyan lőszer aminek 170ft darabja az már 8500ft/50db! 
Azért egy lőterezéskor az ember nem csak egy dobozzal lő el ( legalábbis én a 0.22lr- ből a  lőtéren 4-5dobozzal ellövök  alkalmanként , de szerintem más is így van ezzel) 

Ha csak lőterezni kell azért meggondolnám ,  ha vadászni is akarsz vele néha  akkor azt mondom hogy jobb a  WMR vagy a HMR ,  de én inkább akkor már még feljebb választanék! 

 Az  Anschütz puskák nagyon jók ,  ki  kell próbálni ! 
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1382 Dátum: 2016. Szeptember 18. - 15:53:11 »

Hello,

Futottam pár kört a téma körül. szerintem az én igényeimnek jobban megfelelne a .22-es magnum, igaz valamivel drágább a lőszere, de itt a közelben van egy 100m-es lőtér amihez a LR lehet kevés lenne. Viszont amit még találtam .17 HMR ez menyire lehet jó, mert olvasok ilyet is olyat is, hasonlította már valaki össze esetleg a 2-őt. Engem igazából a pontosságuk érdekelne. A másik találtam egy használt Anschütz WMR-t árban mint egy új CZ 455, nem tudom, jobb lehet az annyival mint egy új puska?

Vegyél egy kínai JW-20 automatát, örömlövészkedni nincs annál jobb!  Kacsint
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1383 Dátum: 2016. Szeptember 18. - 16:21:27 »

Vegyél egy kínai JW-20 automatát, örömlövészkedni nincs annál jobb!  Kacsint
 

Az nem jó !
 Már nem írják be ! 
Egy ismerős vett nem olyan régen ( illetve cserélte 4mázsa kukoricáért)  ,  be ís írták neki  , aztán kis ídő múlva kapta a levelet a yardról hogy ,   legyen oly szíves fáradjon be a jw 20-al együtt mert elbaszták a dolgot, késöbb kiderült hogy be se írhatták volna !  Azt mondták neki  hogy csak úgy tarthatja meg ha , reduktorozzák a tárat (3-nál több ne menjen bele)  ,  + még  át kell alakítattni ismétlővé !   

leadta érték nélkül
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1384 Dátum: 2016. Szeptember 18. - 16:33:55 »

 

Az nem jó !
 Már nem írják be ! 
Egy ismerős vett nem olyan régen ( illetve cserélte 4mázsa kukoricáért)  ,  be ís írták neki  , aztán kis ídő múlva kapta a levelet a yardról hogy ,   legyen oly szíves fáradjon be a jw 20-al együtt mert elbaszták a dolgot, késöbb kiderült hogy be se írhatták volna !  Azt mondták neki  hogy csak úgy tarthatja meg ha , reduktorozzák a tárat (3-nál több ne menjen bele)  ,  + még  át kell alakítattni ismétlővé !   

leadta érték nélkül

Azt írta a kolléga, hogy csak lőtérre kell neki, sportfegyvernek beírják szerintem.
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1385 Dátum: 2016. Szeptember 18. - 16:48:33 »

Azt írta a kolléga, hogy csak lőtérre kell neki, sportfegyvernek beírják szerintem.
 

Annak be igen , De csak akkor ha igazolja hogy tag valahol egy lövészklubbnál  ( sportorvosi, mínősítés,  kezdéskor  évi 2 pszichóvizsga vizsga, stb) 

Sima vadászfegyver tartásira nem írják be,  sportfegyvernek sem! 


Attól függetlenül  , ismerek olyat akinek van ,  de nem mostanába vette hanem már jó rég !     de megsúgták neki  pár éve  hogy, ne vigye   vadászni  , műszakira meg pláne mert akkor azonnal bevonják 


Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1386 Dátum: 2016. Szeptember 18. - 17:10:55 »

Annak be igen , De csak akkor ha igazolja hogy tag valahol egy lövészklubbnál  ( sportorvosi, mínősítés,  kezdéskor  évi 2 pszichóvizsga vizsga, stb) 
Sima vadászfegyver tartásira nem írják be,  sportfegyvernek sem! 
Attól függetlenül  , ismerek olyat akinek van ,  de nem mostanába vette hanem már jó rég !     de megsúgták neki  pár éve  hogy, ne vigye   vadászni  , műszakira meg pláne mert akkor azonnal bevonják 

"Hiába szipológia nélkül nincsen már semmi!  Ördög (Végh Antall: TSZ-metro)
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1387 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 09:37:27 »

Ha újban gondolkodsz és nem akarsz két puskát venni, akkor vegyél egy CZ 455 Varmintot, 22LR-ben, meg 22WMR miniset-tel (cső+ 5-ös polimer tár).  Ez kb 155.000+50.000 Ft-os beruházás távcső nélkül, ami nem kevés pénz, de lehet, hogy megéri! Mosolyog  A csövet kb egy imbuszkulccsal cseréled, meg a tárnál lévő közdarabot is, ennyi a macera vele...
Neten van jó pár angol írás, utána tudsz olvasni!

P.p.
Naplózva
Dzsi74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


« Új üzenet #1388 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 10:11:54 »

Ha újban gondolkodsz és nem akarsz két puskát venni, akkor vegyél egy CZ 455 Varmintot, 22LR-ben, meg 22WMR miniset-tel (cső+ 5-ös polimer tár).  Ez kb 155.000+50.000 Ft-os beruházás távcső nélkül, ami nem kevés pénz, de lehet, hogy megéri! Mosolyog  A csövet kb egy imbuszkulccsal cseréled, meg a tárnál lévő közdarabot is, ennyi a macera vele...
Neten van jó pár angol írás, utána tudsz olvasni!

P.p.

ezen már gondolkodtam én is, de ez hogy működik hivatalossan? Mert elvileg én nem végezhetek semmilyen módósítás a lőfegyveren házilag, ez a cserecső nem minősül annak? Meg a fegyvertartásiba milyen kaliber van beírva?
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1389 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 10:17:07 »

ezen már gondolkodtam én is, de ez hogy működik hivatalossan? Mert elvileg én nem végezhetek semmilyen módósítás a lőfegyveren házilag, ez a cserecső nem minősül annak? Meg a fegyvertartásiba milyen kaliber van beírva?

Nincs váltócsöves golyós puskám, szóval a pontos metodikát nem tudom, de mivel léteznek váltócsöves fegyverek hazánkban, így biztos, hogy beírják. Azt, hogy most egy oldalra vezetik-e fel vagy kettőre a tartásiban, nem tudom, de szerintem ezen ne aggódj, mert valszeg nem lesz probléma, mert nem fúrsz faragsz azon a puskán, csak kitekersz 2-3 csavart, aztán vissza.
Ha itt nem kapsz választ, kérdezd meg az Igrenden!

P.p.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1390 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 15:55:53 »

Nincs váltócsöves golyós puskám, szóval a pontos metodikát nem tudom, de mivel léteznek váltócsöves fegyverek hazánkban, így biztos, hogy beírják. Azt, hogy most egy oldalra vezetik-e fel vagy kettőre a tartásiban, nem tudom, de szerintem ezen ne aggódj, mert valszeg nem lesz probléma, mert nem fúrsz faragsz azon a puskán, csak kitekersz 2-3 csavart, aztán vissza.
Ha itt nem kapsz választ, kérdezd meg az Igrenden!

P.p.

A váltócsöves fegyverek csőcseréje nem tartozik a "mókányolás" körébe. Ha nem így lenne, minden csőcserénél fegyvermesterhez mehetnél!  A beírás úgy történik, hogy az alapkaliber egy ablak, a váltócső egy másik ablak.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #1391 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 18:20:29 »

Érdekes amit írtál nekem az alapfegyver egy ablak, a váltócső az alá beírva. Mondjuk ez Budapest de így van, két ilyen fegyverem is van. Eladni meg csak együtt vagy először a váltócső aztán az alapfegyver, váltócső magában nem maradhat.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1392 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 19:09:59 »

Érdekes amit írtál nekem az alapfegyver egy ablak, a váltócső az alá beírva. Mondjuk ez Budapest de így van, két ilyen fegyverem is van. Eladni meg csak együtt vagy először a váltócső aztán az alapfegyver, váltócső magában nem maradhat.

Úgy látszik, ebben sem egységes a rendőrségi gyakorlat.  Nekem az alapfegyver is, és a két váltócső is külön-külön ablakban van beírva. Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1393 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 20:18:35 »

A beírás úgy történik, hogy az alapkaliber egy ablak, a váltócső egy másik ablak.


 Emelem
Nekem is két külön ablakba írták be.
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1394 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 20:22:08 »

Úgy látszik, ebben sem egységes a rendőrségi gyakorlat.  Nekem az alapfegyver is, és a két váltócső is külön-külön ablakban van beírva. Mosolyog


Ha már két eljárási illetéket kell befizetni egy váltócsöves fegyverért ( feltéve hogy csak két cső van hozzá )  akkor pazarolják már ők is tintát meg a papírt .   Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: