Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 415447 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #135 Dátum: 2009. Február 13. - 13:17:40 »

Én sem osztom Hunter véleményét, nem egy 0.22-es lőszert kipróbáltam, és a legjobb szórásképet (és fába történő penetrációt vizsgálva hatásosságot) a Remington Cyclone nyújtott. Nyilván ez puskafüggő, de ha belegondolok, hogy sok százalékkal nagyobb magtömeget képvisel a Cyclone, ráadásul a mag orránál a falvastagság nagyobb (ezért kevésbé képes tárazáskor és tároláskor deformálódni), akkor azért eléggé elfogult véleménynyilvánítás a "a legjobb 0.22-es lőszer a Remington Yellow Jacket". Hogy az egyik leggyorsabb az tuti, na de hogy a legjobb, az merőben szubjektív szerintem. Mindenki mást szokott meg, mást tud beszerezni, megfizetni...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #136 Dátum: 2009. Február 13. - 13:45:00 »

Álltunk mi már egymás mellett, nem? Valami dobogón is, ha jól emlékszem...  Nyihi
Most hogy belegondolok MosolyogMosolyog Táncol
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #137 Dátum: 2009. Február 13. - 14:04:35 »

Sziasztok. Kár vitát nyitni a legjobb 0.22-es lőszer a Remington Yellow Jacket .Én személyszerint 100 m -ről lövöldözöm vele a szarkákat.
És néha el is találod őket? Úgy 100-ból egyszer?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #138 Dátum: 2009. Február 13. - 14:21:31 »

És néha el is találod őket? Úgy 100-ból egyszer?


 Ördög ez keméééény Mosolyog
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Hunter87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Új üzenet #139 Dátum: 2009. Február 13. - 15:27:54 »

 Hát nem túl vadászias de ha talál helyben marasztalja a szarkákat, szajkókat.
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem.
Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély,
erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #140 Dátum: 2009. Február 13. - 15:46:37 »

Hát nem túl vadászias de ha talál helyben marasztalja a szarkákat, szajkókat.

Akkor ha elfogadsz tőlem egy tanácsot-a távlövéseket ne állatokon gyakorold. Persze mindenki maga tudja,hogy mi fér bele neki a vadászatba és az etikába, de mennyivel szebb élmény 50m-re belopni a szarkát és úgy biztosan elejteni. Vagy ha ez nem megy, akkor csapdázni, becsalni, hajnali lesre kimenni, stb. Hiába dúvad, azért a szarka, szajkó is élőlény és bizony cefetül szenvedhet napokig, mire a sebláz, vagy más ragadozó meg nem váltja a sebzés okozta kínoktól. Annyi szép élményt tartogat a vadászat!-ne azzal mulaszd el ezeket, hogy a sebzések miatt furdal a lelkiismeret. Mert ha hiszed, ha nem, lehet,hogy amire te azt hiszed,hogy nem talált és megúszta a dúvad a távlövést, az bizony talált, csak nem ölte meg egyből, hanem elvitte a lövést és majd csak napok múlva szenved ki. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #141 Dátum: 2009. Február 13. - 15:51:56 »

A kisgolyós rendkívül ívelt röppályája nekem is sok gondot okoz.Tényleg úgy kell célozni vele,mint a tábori tarackkal.
Naplózva
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #142 Dátum: 2009. Február 13. - 16:41:36 »

Ha már minden áron golyóval akarod a tollasokat lőni,akkor használj minimum hornettet,de a 222 talán még jobb lenne,igaz költségesebb.Ha hibázol egy értelmű,ha nem akkor nincs szenvedés.A csapdát és sörétet jobb módszernek találom,igaz sokkal időigényesebb és több rátermettséget igényel,de ez ilyen szenvedély.
Naplózva
Hunter87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Új üzenet #143 Dátum: 2009. Február 13. - 16:55:08 »

 jó erre még nem is gondoltam . akkor ezentúl ,243 win lesz használatban dúvadra.
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem.
Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély,
erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #144 Dátum: 2009. Február 13. - 17:02:34 »

Ha már minden áron golyóval akarod a tollasokat lőni,akkor használj minimum hornettet,de a 222 talán még jobb lenne,igaz költségesebb.Ha hibázol egy értelmű,ha nem akkor nincs szenvedés.A csapdát és sörétet jobb módszernek találom,igaz sokkal időigényesebb és több rátermettséget igényel,de ez ilyen szenvedély.
Hát Hornettel vagy 222-el fára lőni nem kis bátorság.Én kispuskával se lövök a fahegyén billegő szarkára.Ki tudja hol ér földet a lövedék.
Mindig volt kispuskám,de gyakorláson kivül szerintem semmire se jó.Messzire repül a golyó,nagy a sebzési esély.Legfeljebb kutyára,macskára /amig lehetett/.De arra is csak arra a távolságra biztos,amire a sörét is jó.Azzal meg csak jobban helyben marad.Nem tesz jót az ember hirnevének,ha a Bundás vagy a Cirmi otthon a küszöbön adja fel a csavargó életet.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #145 Dátum: 2009. Február 13. - 17:20:03 »

Hát Hornettel vagy 222-el fára lőni nem kis bátorság.Én kispuskával se lövök a fahegyén billegő szarkára.Ki tudja hol ér földet a lövedék.
Mindig volt kispuskám,de gyakorláson kivül szerintem semmire se jó.Messzire repül a golyó,nagy a sebzési esély.Legfeljebb kutyára,macskára /amig lehetett/.De arra is csak arra a távolságra biztos,amire a sörét is jó.Azzal meg csak jobban helyben marad.Nem tesz jót az ember hirnevének,ha a Bundás vagy a Cirmi otthon a küszöbön adja fel a csavargó életet.

 Igen
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #146 Dátum: 2009. Február 13. - 17:54:59 »

Golyóval, sem a 022-el, sem a Hornettel, és most a 243-al sem mertem ill. merek fán ülő madárra lőni, pontosan a Karcsi által leírtak miatt. Igazat adok neki, hogy a kispuska alapvetően céllövészetre való, de régen bizony amíg nekem nem volt másik kiskaliber, azt használtuk zömében kártevőkre. Utána óriási ugrás volt a Hornet, azt nagyon szerettem, és mindig tervezem is hogy veszek egyet, - de lehet hogy a 243-as mellé felesleges. Főleg hogy azzal 4.5 grammot lövök Vállat von.
Üdv.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #147 Dátum: 2009. Február 14. - 09:34:45 »

Sziasztok!
0.22-el egy nyarat duvadaztunk, még régebben.
Az eredmény: 8 eltalált rókából három lett meg egyből, kettő végleg elveszett, pedig az egyik még a repetát is beszedte.
3-rom szarkát és 4 dolmit lőtünk meg, az isten se tudja menyiből, a végén ezt feljavítottuk úgy, hogy lövés után ment a 12-es is...
Szerintem csak célövésre jó ez a cal., természetesen ha nincs más jó el lehet vele vadászni, és nagyon eredményesen el is vadásztak vele eddig is, de ha csak egy mód van rá akkor inkább az erősebbik 0.22, vagy hornet.
Persze a mi lőtudásunk se volt az igazi, de sokszor a róka és a  szarkár is közelebre jött, így söréttel simán fogtuk...
 Wave
Naplózva

Üdv End
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #148 Dátum: 2009. Február 14. - 17:03:09 »

Hogy tisztán lássunk,mielőtt még én lennék a felbújtó elmondanám,hogy a földön ülő szarkára gondoltam.Eszembe nem jutott volna,hogy valakinek megfordul a golyót a levegőbe engedni.
Kedves Hunter!A 243-al nem kellene viccelődni,ha nem vetted észre itt a 0.22-vel való 100m-es távolsággal van gond.Levegőbe ezzelse kell lőni.
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #149 Dátum: 2009. Február 14. - 20:10:15 »

Sziasztok!
0.22-el egy nyarat duvadaztunk, még régebben.
Az eredmény: 8 eltalált rókából három lett meg egyből, kettő végleg elveszett, pedig az egyik még a repetát is beszedte.
3-rom szarkát és 4 dolmit lőtünk meg, az isten se tudja menyiből, a végén ezt feljavítottuk úgy, hogy lövés után ment a 12-es is...
Szerintem csak célövésre jó ez a cal., természetesen ha nincs más jó el lehet vele vadászni, és nagyon eredményesen el is vadásztak vele eddig is, de ha csak egy mód van rá akkor inkább az erősebbik 0.22, vagy hornet.
Persze a mi lőtudásunk se volt az igazi, de sokszor a róka és a  szarkár is közelebre jött, így söréttel simán fogtuk...
 Wave

Nekem is volr szerencsém 0,22-vel rókát lőni.
70m-en kelt fel , majd 220m en feküdt le, 5db.ot lőttem rá abból 3 volt benne, mint ahogy a nyúzáskor kiderült.
Szóval nem lehetetlen meglőni, de szerencse is kell hozzá.
Madárra  pláne meredek akármilyen golyóssal is lőni....

Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: