Oldalak: 1 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 415398 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1320 Dátum: 2016. Február 01. - 13:56:19 »

Sziasztok!

Hétvégén kicsit tesztelgettem a Varmint csöves CZ 455-öt, a lenti táblázatban található lőszerekkel, hogy mivel mit szór 40 méteren.
Gyakorlatilag az utolsó kettőn kívül mindegyiket szerette, úgy tűnik, a könnyebb, de gyorsabb lövedékek nem fekszenek annyira a csőnek.
Az első öt lőszer árszínvonal tekintetében 30-40 Ft/db áron mozog, melyből az ELEY kilóg a maga 91 Ft/db árával. Véleményem szerint annyival nem tud többet, mint amennyivel drágább.
(Érdekességképpen az angol statisztikai adatokat átszámítottam metrikus mértékegységekre.)



Üdv.: Pocok

Abban az időben, amikor még elhittem magamról, hogy egyszer tán megtanulok lőni, én is nagyon sokat kísérleteztem a különféle 0.22-es lőszerekkel.
Alapvetően teljesen igazad van a visszafogott teljesítmény-jobb lőkép tekintetében, azonban bizony itt is jelentkezik a cső-szeret-nem szeret hatás.
Én pl. semmivel sem lőttem jobbat (pontosabban nem én, hanem az Anschütz csöve, a puska szépen feltámasztva) a jóval 100 forint feletti Lapua Midas és 60 forintos Lapua elfelejtettem nevű, de már úgysem gyártják típussal, mint a húsz forintos konzervdobozos Lapuával. Csak meg kellett pucolni előtte a sok faggyútól. 80 meg 40 forint/darab különbségért én is inkább pucoltam……. Szerintem ma már nem ezek az árak.
Az RWS-t kifejezetten nem szerette, az Eley jó volt, de nem volt belőle annyi, hogy lehessen véleményezni (a németek, osztrákok imádták, de már akkor is rohadt drága volt), a Norma verseny lőszere pedig kb úgy muzsikált, mint az RWS, vagyis nem jól (ezt meg a svédek imádták).
Amerikai sport lőszert nem próbáltam, de ez szubjektív, nem is nagyon bíztam bennük. Az általad felsoroltakat - Yellow jacket, Stinger - mind borzalmasan hordta. Azt meg a kis Lakefield félautomata pakolgatta tűrhetően.
Lehet, hogy ez neked már semmit nem mond, de a régi kék-sárga dobozos kelet német sport patron majdnem annyira jó volt, mint a Lapua. Vagy nem csak majdnem....
De ami pontos, az mind jó lassú volt! Átlőttem anno mindet sebességmérőn, tehát nem csak hang után mondom.
Találd meg a legpontosabbat a te csövedhez,.. ennek viszont meg az lesz a hátránya, hogy már semmire nem lehet utána fogni, ha nem úgy muzsikálsz a puskával, ahogy szeretnéd. Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1321 Dátum: 2016. Február 01. - 14:51:06 »

Elég sok töltényt elreptettem én is innen-onnan .22-esből.  Anschütz Mod.54 versenypuskám, nyílt irányzékkal a Lapua Midas M, típust szerette a legjobban, ezzel lőttem a rekordomat is versenyen 296 köregységgel. Az Eley Tenex, ha létezik egyáltalán még, szintén egy remek töltény, van egy kétszáz lövésem a 90-es évekbeli kiadásból. Jó még a Midas L, bár az talán kicsit lassabb. Nem tudom.
A lényeg, hogy ezek mind finom, lassú töltények, versenyen (nyilván amatőr versenyen, ahova én odaérek)  ez kell.
Van még néhány doboz békebeli "Céllövő" töltényem, no az sem piskóta.
Bajuk, hogy veszettül drága cuccok, már amit lehet még kapni egyáltalán.
Horrido
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1322 Dátum: 2016. Február 01. - 14:55:04 »


Lehet, hogy ez neked már semmit nem mond, de a régi kék-sárga dobozos kelet német sport patron majdnem annyira jó volt, mint a Lapua.

SK Schönebeck. Igen Igen Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1323 Dátum: 2016. Február 01. - 15:26:34 »

Elég sok töltényt elreptettem én is innen-onnan .22-esből.  Anschütz Mod.54 versenypuskám, nyílt irányzékkal a Lapua Midas M, típust szerette a legjobban, ezzel lőttem a rekordomat is versenyen 296 köregységgel. Az Eley Tenex, ha létezik egyáltalán még, szintén egy remek töltény, van egy kétszáz lövésem a 90-es évekbeli kiadásból. Jó még a Midas L, bár az talán kicsit lassabb. Nem tudom.
A lényeg, hogy ezek mind finom, lassú töltények, versenyen (nyilván amatőr versenyen, ahova én odaérek)  ez kell.
Van még néhány doboz békebeli "Céllövő" töltényem, no az sem piskóta.
Bajuk, hogy veszettül drága cuccok, már amit lehet még kapni egyáltalán.
Horrido

Baaaaazzzzzz+ Meglepődött
Ennyit nem is lehet lőni! Kacsint Igen Igen

Akkor le sem merem írni a 279-et Stoel (de persze fújt a szél, szakadt az eső, hóvihar is, meg éjszaka is volt…….meg mozgatták a lőlapot is…) Ördög Ördög

A Midas M és L vastagságban különbözött, gondolom az L egy hangyaf@sznyival vastagabb volt, attól függ, hogy kinek melyik passzolt jobban a csövéhez.
Nekem egy vastagcsövű békebeli biathlon puskám van, annál mindenképpen jobban lőtt a puska, mint ahogy én lőttem, vagy lőttem volna valaha is vele…

Az az….. a jó kis Schönebeck, még a múltkor láttam is, ahogy turkáltam a bádoglakban, jellegzetes a doboza és kis átluggatott papírban volt egymás felé fordítva…. régi szép idők! Mosolyog Kacsint
 Emelem
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #1324 Dátum: 2016. Február 01. - 15:42:17 »

Üdv.

Van az eredményekről is adat?! Mosolyog 

A PKLV-s újratöltő tanfolyamon elhangzott, hogy 22es töltények közül talán három gyártó van, akinek termékeivel olimpiát lehet nyerni (hogy melyik három az jó kérdés, talán az egyik az RWS, mintha a Lapua is itt került volna említésre,  de a harmadikat már tényleg meg nem mondom... állítólag pont ugyan annyi (db) pont ugyan akkora méretű lőporszemcse van minden hüvelyben). Gyorsaságban is lefelé mennek a 22-es pontlövők, gyakorlatilag elég ha elköpi a célig... minél gyorsabb annál több a bizonytalan tényező.


Az ELEY TENEX-el biztosan nyertek olimpiát!
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1325 Dátum: 2016. Február 01. - 18:09:54 »

 88-89-be veszprémbe jártam lőni az  MHSZ-hez !         Diopteres  Anschütz Mod.54  puskával  és Eley Tenex lőszerrel   , igen jókat lőttünk ,  gyakorlatilag volt hogy 10-15 lövést le lehetett takarni  egy  10 forintossal! 

régi szép idők       


Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1326 Dátum: 2016. Február 01. - 18:12:29 »

Sziasztok!

Hétvégén kicsit tesztelgettem a Varmint csöves CZ 455-öt, a lenti táblázatban található lőszerekkel, hogy mivel mit szór 40 méteren.
Gyakorlatilag az utolsó kettőn kívül mindegyiket szerette, úgy tűnik, a könnyebb, de gyorsabb lövedékek nem fekszenek annyira a csőnek.
Az első öt lőszer árszínvonal tekintetében 30-40 Ft/db áron mozog, melyből az ELEY kilóg a maga 91 Ft/db árával. Véleményem szerint annyival nem tud többet, mint amennyivel drágább.
(Érdekességképpen az angol statisztikai adatokat átszámítottam metrikus mértékegységekre.)



Üdv.: Pocok
   

Szia! 

Subsonic-al milyen volt a szórása ?   
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1327 Dátum: 2016. Február 01. - 18:15:02 »

88-89-be veszprémbe jártam lőni az  MHSZ-hez !         Diopteres  Anschütz Mod.54  puskával  és Eley Tenex lőszerrel   , igen jókat lőttünk ,  gyakorlatilag volt hogy 10-15 lövést le lehetett takarni  egy  10 forintossal! 

régi szép idők       




Régi szép idők...mikor még volt papír 10 forintos...
 Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1328 Dátum: 2016. Február 01. - 18:22:07 »

Régi szép idők...mikor még volt papír 10 forintos...
 Vigyorog
 

 Vigyorog 
 igen volt olyan is   Vigyorog 
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #1329 Dátum: 2016. Február 01. - 20:38:22 »

Az ELEY TENEX-el biztosan nyertek olimpiát!

'80-ban?  :Mosolyog
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #1330 Dátum: 2016. Február 01. - 21:03:16 »

'80-ban?  :Mosolyog
Akkor is!
Szerintem még a legtöbb érmet Eley-el szerezték a világjátékokon!
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1331 Dátum: 2016. Február 01. - 22:17:49 »

Akkor is!
Szerintem még a legtöbb érmet Eley-el szerezték a világjátékokon!

Jól mondod Karcsi, a Tenex egy fogalom volt mindig ebben a körben... Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1332 Dátum: 2016. Február 02. - 09:50:53 »

Sziasztok!

Snipr, fotódokumentációt készítettem, de azért annyira nem ment jól a lövés, hogy fel is töltsem ide, úgyhogy erre való tekintettel pontosítom a mondókámat, az Eley Match véleményem szerint az én kezemben annyival nem tud többet, mint amennyivel drágább.    Mosolyog

Huszlavika, igazából én egyelőre azt hiszem el magamról, hogy ahhoz képest, mennyit lőttem, úgy ahogy tudok lőni.
Jól érzed, a Kelet-német nekem már nem… még ha kakaópor lett volna, talán emlékeznék rá.   Vigyorog

Horrido, létezik az Eley Tenex, 118 Ft/db áron van is.  Mivel versenyezni nem kívánok, szerintem hanyagolom, mivel egy doboz Tenex árából 3 doboz RWS-t veszek. 
A Schönebeckről még nem is hallottam, de most a gugli sem nagyon dobott ki magyar vadászboltos találatot.

Bull, a Remington Subsoniccal jó volt, mondhatnám meglepően jó, a Remington lőszerek minőségének ”híre” miatt rosszabbra számítottam. A Subsonic korrektnek tűnt, a Jellow Yacket minőségét hagyjuk, volt olyan hüvely amiből szerintem simán ki tudtam volna húzni a lövedéket.

Balkóbátyja papírpénzes poénjára jár a pont!  Taps

7,62, akkor ezért adhatják ilyen méregdrágán!    Nevet


Összességében annyit az egészről, s ezért sem akartam a képeket feltölteni, mert csak hevenyészett tesztnek szántam a dolgot és szerintem kicsit olyan is lett a végeredmény, de az egyértelműen lejött, hogy a cső mit szeret és mit nem. Szerintem a puska tudna jobbat is, nekem most annyira futotta.  Nevet
A képek most is nálam vannak telefonon, a lőlapot hazavittem, de nem mértem le pontosan, hogy mekkora távolságokra estek a legtávolabbi lövések típusonként, sőt az RWS teljesítményét le sem fotóztam, így ha szeretnétek feltöltöm anélkül a többit.
A puskát szépen feltámasztottam, de a légzésre pl. nem figyeltem annyira, meg nem is időztem sokat a lövésekkel. Mindegyik lőszerrel 5-5 lövést tudtam leadni, ismétlésre pedig már nem volt lehetőség, mert a szél végérvényesen letépte a lőlapot, bár az eredményembe nem hiszem, hogy sokat beleszólt volna a lőlap minimális szél általi mozgatása, míg a lőlap jobb oldali sarkai meg nem adták magukat. Az eredményül kapott szórás oka inkább a puska végén volt található.

Jön a FEHOVA és rémlett tavalyról vagy tavalyelőttről, hogy valaki emlegette, hogy a FEHOVA-n jó minőségű kispuska lőszert nagyobb tételben bagóért vett, fél vagy harmad áron, így most sebtiben meg akartam nézni, hogy mi az az alternatíva, amit a cső hozzávetőlegesen jól hord. 
Mivel versenyre nem akarok menni és inkább csak lőtéren akarom használni, így maradhatok a legolcsóbb sport lőszernél, de a CCI-okat és a fúrt fejű Remingtonokat direkt azért vettem, hogy abban az esetben, ha esetleg mégis adódik lehetőség szárnyas kártevő elejtésére, akkor tudjam, hogy mihez lehet nyúlni, mivel az RWS Target Rifle arra szerintem nem igazán alkalmas.
Tehát az eddig használt lőszeren kívül tesztelt 6 lőszerből 4-et jól szórt,2-őt nem, szerintem ez nem rossz arány, pláne ha úgy nézem, hogy annak a négynek a szórása megfelelő lenne a legkisebb szárnyas kártevőnk elejtésére is, 40 méterig biztosan.
Mivel a lőlapot már nem volt kedvem 4* is újra rögzíteni, ezért a tesztet beszüntettem és az 50-60 méterre fekvő korongokra, korongdarabokra lőttem. Még a legrosszabbul szórt Remington Yellow HP-al is sima ügy volt a fél agyaggalambok szétrobbantása.

Kis kitérőként, a 22Lr-el történő vadászatról az a véleményem, hogy bár az interneten sok elbeszélést olvastam mindenféle lőszerrel 80-100 méterig történő rókák sikeres és sima elejtéséről, én úgy gondolom, hogy max 60 méter távolságig az elejthető varjúféléktől nagyobb élőlényre ez a kaliber nem való. Egy róka is megérdemel annyit, hogy ne ilyen kis göbeccsel próbáljanak rá, arra inkább a 22 WMR-től felfelé bármi megfelel.

Utolsó godolatmenetként eszembe jutott, hogy már november végén lőttem párat az RWS-el,  CCI-okkal és a Remingtonokkal. Elengedtem a lövéseket a csendesebb verziókkal, de amikor betöltöttem a Remington Yellow Jacket fúrthegyű csodát, az első lövésemet égtelen asszonyi rikácsolást megszégyenítő szajkóhang verte fel a környéket, s láttam, hogy egy jó 80 méterre lévő fa tetejéről eszeveszett menekülésbe kezdett a koma. Nagyot mosolyogtam, hogy a szolid lőszerek hangját eltűrte, de a méretes furattal rendelkező Yellow Jacket fütyülésére már tele lett nála a pohár!   Nevet 


Végére egy kis statisztika angolszász mértékegységekkel:          http://www.ruger1022.com/docs/22lrballistics.htm


Üdv.: Pocok
Naplózva
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #1333 Dátum: 2016. Február 02. - 10:35:52 »


 Emelem

Snipr, fotódokumentációt készítettem, de azért annyira nem ment jól a lövés, hogy fel is töltsem ide...

Ugyan Mosolyog bár még új vagyok itt, azt látom, hogy a ekézés nagy többségében csak poénból megy (ha megy  Piál ) Bár az tény hogy gyorsan lecsapódnak a magas labdák  Vadász ... én mindenesetre kíváncsi lennék mit rajzoltak a skulók (szolidaritás off: majd tervezek én is .308-al saját töltésű lőszerek szórásképét felpakolni, hogy ott mit kapok azt nem teszem zsebre  Nyihi )
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1334 Dátum: 2016. Február 02. - 11:09:23 »

Emelem

Ugyan Mosolyog bár még új vagyok itt, azt látom, hogy a ekézés nagy többségében csak poénból megy (ha megy  Piál ) Bár az tény hogy gyorsan lecsapódnak a magas labdák  Vadász ... én mindenesetre kíváncsi lennék mit rajzoltak a skulók (szolidaritás off: majd tervezek én is .308-al saját töltésű lőszerek szórásképét felpakolni, hogy ott mit kapok azt nem teszem zsebre  Nyihi )

Mivan? Vállat von Vállat von Vállat von
Ezzel a hozzászólással mit akarsz? Vagy annyira nagymenő vagy? Kérlek taníts bennünket!
Horrido
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: