Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 415421 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #120 Dátum: 2009. Február 13. - 11:37:24 »

Hát igen... de tudjuk, hogy én nem a célzótudományomról vagyok híres-meg hát a puskám sem egy mai darab és a távcső sem Zeiss. De hogy egy olyan könnyű mag, 0,22-es kaliberben 100-en még rendszeresen hatásos, az nekem szokatlan (mert a egyszer-kétszer valóban sikerül, azon nem csodálkozom, de hogy általában ???) Ráadásul nem tartom vadásziasnak a "találjuk el, oszt majd elpusztul" elvet.
Girgi, hát én sem tudnék 100 méterről szarkát lőni, bár még nem próbáltam, de szerintem nem is fogom. Én ezt egy kis viccelődésnek szántam Hunter felé, mert olyan egyértelműen, határozottan kimondta a "frankót". Ezért írtam, hogy nem elég hogy 100 méterről lövi a szarkát, de ráadásul biztos, hogy ezt nyílt irányzékkal teszi! Nyihi
Naplózva
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #121 Dátum: 2009. Február 13. - 11:43:54 »

Én meg lőttem 0,22-el röptébe galambot.Kettőt is.
Arról,hogy hány lövésből,még ügyvédem jelenléte mellett sem nyilatkozom. Nyihi
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #122 Dátum: 2009. Február 13. - 11:47:38 »

Girgi, hát én sem tudnék 100 méterről szarkát lőni, bár még nem próbáltam, de szerintem nem is fogom. Én ezt egy kis viccelődésnek szántam Hunter felé, mert olyan egyértelműen, határozottan kimondta a "frankót". Ezért írtam, hogy nem elég hogy 100 méterről lövi a szarkát, de ráadásul biztos, hogy ezt nyílt irányzékkal teszi! Nyihi

Tudom,hogy élcelődés volt...

Amúgy én távcsővel kétszer próbáltam meg 100m-re rálőni dúvadra. Egyszer SCI lövedékkel, ami talált, de sokat kellett keresni a vadat, mert elment vele egy darabig(és a maradványtest szinte nem deformálódott már, pedig bordát ért -inkább elcsúszott oldalra a csont mentén ), második alkalommal meg az említett Remington Yeloow Jacket lőszerrel. Célzás után, a távcsőben láttam, amint az enyhe szél és a távolság miatt acéltól jobbra, attól nagyjából  2m-re csapódott be a lövedék(ugye az alföldi száraz homok mire nem jó? Úgy porzik, hogy öröm nézni! Bion)
Na, azóta maradok a max. 70-75m-nél.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #123 Dátum: 2009. Február 13. - 11:48:26 »

Én meg lőttem 0,22-el röptébe galambot.Kettőt is.
Arról,hogy hány lövésből,még ügyvédem jelenléte mellett sem nyilatkozom. Nyihi

Persze!-0,22-es golyószóróval Nyihi  Ijasz
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #124 Dátum: 2009. Február 13. - 11:54:54 »

Én eddig 5 szarkát lőttem, Lapua lőszerrel, de nem 5 lövésből. A hibázások oka az, hogy a fegyver 50 méterre volt belőve, a szarkák pedig közelebb voltak, de nem sokkal. Vagyis a lövedék röppályájának görbesége már ezen a relatíve kis távolságon megmutatkozott. Amúgy mivel a szarka test relatíve kicsi a lövedékhez képest, a lövedék jól dolgozott, gyakorlatilag mind az 5 szarka helyben maradt, pedig nem fejlövést kaptak. Ja, és nem nyílt, hanem zártirányzékkal történt.  :Mosolyog  :Mosolyog  :Mosolyog
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #125 Dátum: 2009. Február 13. - 12:00:11 »

Én eddig 5 szarkát lőttem, Lapua lőszerrel, de nem 5 lövésből. A hibázások oka az, hogy a fegyver 50 méterre volt belőve, a szarkák pedig közelebb voltak, de nem sokkal. Vagyis a lövedék röppályájának görbesége már ezen a relatíve kis távolságon megmutatkozott. Amúgy mivel a szarka test relatíve kicsi a lövedékhez képest, a lövedék jól dolgozott, gyakorlatilag mind az 5 szarka helyben maradt, pedig nem fejlövést kaptak. Ja, és nem nyílt, hanem zártirányzékkal történt.  :Mosolyog  :Mosolyog  :Mosolyog
Én ezért adtam el a kis 0,22-est, mert ha 20 méterre lőttem be, akkor 50-ről már találgatni kellett, hogy mennyit fogjak fölé, fordítva meg, hogy mennyit alá. Persze a belőtt távolságon nagyon jó szórása volt, de elegem lett az állandó találgatásokból.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #126 Dátum: 2009. Február 13. - 12:06:13 »

Én ezért adtam el a kis 0,22-est, mert ha 20 méterre lőttem be, akkor 50-ről már találgatni kellett, hogy mennyit fogjak fölé, fordítva meg, hogy mennyit alá. Persze a belőtt távolságon nagyon jó szórása volt, de elegem lett az állandó találgatásokból.
Pedig ez egyszerűen megoldható:
Veszel egy céltáblát, belövöd a puskát a kívánt távra, majd 5 méterenként közeledve és távolodva újra célzol(ugyanoda). Ekkor láthatod, hogy nagyjából hova hord a puskád közeledve és hova távolodva. Innentől meg már nem találgatás a dolog, csak egy kis fölé vagy alátartás. Nekem ez 75 -30m-en vagy 75 +15m jött be. Ez alatt/fölött inkább nem teszek lövést semmire.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #127 Dátum: 2009. Február 13. - 12:08:11 »

Ja és nem tudom, hogy csak én klappolok így a puskával a legjobban, de a gyári nyílt irányzék, 50m-en és egy hónapos sűrű gyakorlás után volt a legjobb a szórásképe a lövéseimnek. Érdekes, hogy távcsővel már nem tudom ugyanezt produkálni.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #128 Dátum: 2009. Február 13. - 12:31:14 »

Sziasztok. Kár vitát nyitni a legjobb 0.22-es lőszer a Remington Yellow Jacket .Én személyszerint 100 m -ről lövöldözöm vele a szarkákat.

Én Zolimester mellé állok!
És természetesen vállalom a megmérettetést a Lapua kontra Yellov csatában akár 100m-en de 150 is lehet.
Próbáld ki.

Üdv
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #129 Dátum: 2009. Február 13. - 12:33:30 »

Én Zolimester mellé állok!
És természetesen vállalom a megmérettetést a Lapua kontra Yellov csatában akár 100m-en de 150 is lehet.
Próbáld ki.

Üdv
Felénk nem találtam még Lapua-t0,22 kaliberben, ezért veszem a Yellow Jacket-et. Ettől független nem vagyok elfogult vele, elhiszem, hogy van jobb nála. Csak én nem jutok hozzá egykönnyen.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #130 Dátum: 2009. Február 13. - 12:37:30 »

Pedig ez egyszerűen megoldható:
Veszel egy céltáblát, belövöd a puskát a kívánt távra, majd 5 méterenként közeledve és távolodva újra célzol(ugyanoda). Ekkor láthatod, hogy nagyjából hova hord a puskád közeledve és hova távolodva. Innentől meg már nem találgatás a dolog, csak egy kis fölé vagy alátartás. Nekem ez 75 -30m-en vagy 75 +15m jött be. Ez alatt/fölött inkább nem teszek lövést semmire.
Na, ez nekem nem tetszik. Én nem szeretem, ha alá, fölé vagy kitudja hova kell célozni. Ez van.
Más attól még szeretheti, használjátok megelégedéssel, de én nem szeretem.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #131 Dátum: 2009. Február 13. - 12:40:42 »

Felénk nem találtam még Lapua-t0,22 kaliberben, ezért veszem a Yellow Jacket-et. Ettől független nem vagyok elfogult vele, elhiszem, hogy van jobb nála. Csak én nem jutok hozzá egykönnyen.
Nekem is a Lapua vált be nagyon. Mondhatom, hogy lukba-lukat lőtt 20 méterről és nem csak én, de akinek eladtam, annak is sikerült vele ez.
Nagyon jó kis lőszer, bár nem emlékszem, hogy a Lapua melyik típusát lőttem. Lehet a Lapua Club volt, de nem biztos.
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #132 Dátum: 2009. Február 13. - 12:51:07 »

Felénk nem találtam még Lapua-t0,22 kaliberben, ezért veszem a Yellow Jacket-et. Ettől független nem vagyok elfogult vele, elhiszem, hogy van jobb nála. Csak én nem jutok hozzá egykönnyen.

Én Hunter87-nek irtam, azért is idéztem be Mosolyog
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #133 Dátum: 2009. Február 13. - 13:16:09 »

Én Zolimester mellé állok!
És természetesen vállalom a megmérettetést a Lapua kontra Yellov csatában akár 100m-en de 150 is lehet.
Próbáld ki.

Üdv

Álltunk mi már egymás mellett, nem? Valami dobogón is, ha jól emlékszem...  Nyihi
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #134 Dátum: 2009. Február 13. - 13:16:39 »

De hogy eltűnt a kolléga..... Vigyorog
Jól elijesztettétek! Szomorú Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: