Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Számítógép - avagy hülye ez a dög!  (Megtekintve 79596 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #90 Dátum: 2014. Július 26. - 13:08:59 »

Mit kell visszacsinálnom akkor,ha a gépemen megnézek egy galériát a neten (pl. vadászapró 3 db kép a hirdetéshez) és a vissza nyílra kattintva nem kilép,hanem egyesével visszamegy a képeken (legalábbis a címsorban),hiába zártam be a galériát? Nem három képnél zavaró,hanem ha a híreket nézem és tartozik hozzá képes tudósítás is,akkor 30-szor kell visszakattintgatni. A gépen Vista fut.

A vadászapró szarsága. Ne a képek között lapozz, egyesével nyisd meg őket, akkor kevésbé zavaró. Nem a gépeddel van baj.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #91 Dátum: 2014. Július 26. - 13:42:52 »

A vadászapró szarsága. Ne a képek között lapozz, egyesével nyisd meg őket, akkor kevésbé zavaró. Nem a gépeddel van baj.
Az Index-en is csinálja.  Stoel Stoel Stoel (Mikor a velveten buzulok. Röhög)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #92 Dátum: 2014. Július 26. - 22:24:08 »

Mit kell visszacsinálnom akkor,ha a gépemen megnézek egy galériát a neten (pl. vadászapró 3 db kép a hirdetéshez) és a vissza nyílra kattintva nem kilép,hanem egyesével visszamegy a képeken (legalábbis a címsorban),hiába zártam be a galériát? Nem három képnél zavaró,hanem ha a híreket nézem és tartozik hozzá képes tudósítás is,akkor 30-szor kell visszakattintgatni. A gépen Vista fut.
Nekem Windows 7 van, de szerintem nálad is működik (feltéve ha te is Chrome-ot használsz Mosolyog ), ha hosszan nyomva tartod a vissza nyilat (fent bal sarok), akkor bejön egy kis ablak amin az előzményeknél simán ki lehet választani, hogy hová akar az ember vissza kerülni.
Naplózva
Szinuhe
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #93 Dátum: 2014. Július 27. - 08:48:51 »

Nekem Windows 7 van, de szerintem nálad is működik (feltéve ha te is Chrome-ot használsz Mosolyog ), ha hosszan nyomva tartod a vissza nyilat (fent bal sarok), akkor bejön egy kis ablak amin az előzményeknél simán ki lehet választani, hogy hová akar az ember vissza kerülni.

Kicsit finomítanék az előző hozzászólásokon, hozzáteszem Firefoxot használok, IE-t szinte soha.
A felvetett kérdés a windows operációs rendszernél szerintem független attól hogy win95 vagy win7 fut a gépen. A különböző böngészőknél csak külső megjelenésében változik, mivel mindegyiket erre az oprendszerre optimalizálták. A "gyors visszatérésre" alapvetően két lehetőséget ismerek.
1, Megnyitás új ablakban: navigálás a lapok között és amikor végeztél bezárod.
2, Megnyitás új lapon: navigálás a lapok között majd a vissza nyílra kattintva a böngészőben (1x jobb klikk) megjelenik a legördülő helyi menü. Pontosan úgy mint minden windows alapú programban (pl. office).
Szándékosan végigkattintottam a topik hét oldalát és utána mentem a vissza nyílra. A legördülő menüben alulról felfelé a fő topik (Segítsünk egymásnak) és a Számítógép.. (1-től 7-ig) található. Ez a böngésző fekete ponttal jelöli ahol vagy azaz az éppen aktuális 7. (utolsó) lapon. Bal klikkel (1x) bármelyik oldalra kattintva vissza lehet térni az adott oldalhoz vagy képnézegetős oldalakon az adott képhez.



P.S. Nem tudtam a "hosszan nyomvatartós" módszerről. Kipróbáltam és meglepetésemre működött. Köszönöm a tippet.
üdv: Attila
 
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #94 Dátum: 2014. Július 27. - 21:00:23 »

Köszi mindenkinek.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #95 Dátum: 2014. Augusztus 09. - 17:09:38 »

Sziasztok!
Mi lehet a számítógépemmel? Bármire kattintok, bead egy kéretlen reklámoldalt!
Még itt a fórumon is két hozzászólás közé berak egy kis ablakot és lelassul a gép. Szerda óta ezt csinálja!
Mi a megoldás ez ellen?
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #96 Dátum: 2014. Augusztus 09. - 17:19:47 »

Sziasztok!
Mi lehet a számítógépemmel? Bármire kattintok, bead egy kéretlen reklámoldalt!
Még itt a fórumon is két hozzászólás közé berak egy kis ablakot és lelassul a gép. Szerda óta ezt csinálja!
Mi a megoldás ez ellen?

Van víruskergetőd?  Friss adatbázissal?
Valószínű kaptál egy adware-t http://hu.wikipedia.org/wiki/Reklámprogram
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #97 Dátum: 2014. Augusztus 09. - 17:39:58 »

Van víruskergetőd?  Friss adatbázissal?
Valószínű kaptál egy adware-t http://hu.wikipedia.org/wiki/Reklámprogram

Nem biztos, hogy elég a víruskergető, vagy legalábbis nem mindegy mit használ.

Ez egy ingyenes program, direkt erre kitalálva:

https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/

Nem kell telepíteni sem, csak futtatni. Azért persze nézd át, hogy miket akar törölni! Bár nekem még sosem csinált galibát.

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #98 Dátum: 2014. Augusztus 10. - 18:05:46 »

Nem biztos, hogy elég a víruskergető, vagy legalábbis nem mindegy mit használ.

Ez egy ingyenes program, direkt erre kitalálva:

https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/

Nem kell telepíteni sem, csak futtatni. Azért persze nézd át, hogy miket akar törölni! Bár nekem még sosem csinált galibát.

 Emelem

Köszönöm Voldi!
Sikerült megoldani, most már minden oké!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1409



« Új üzenet #99 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 09:05:57 »

Nem biztos, hogy elég a víruskergető, vagy legalábbis nem mindegy mit használ.

Ez egy ingyenes program, direkt erre kitalálva:

https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/

Nem kell telepíteni sem, csak futtatni. Azért persze nézd át, hogy miket akar törölni! Bár nekem még sosem csinált galibát.

 Emelem

Voldi!

Valami olyan szoftvert nem tudsz ajánlani, ami az 5 éves laptopom belassulását megszünteti?
Arra gyanakszom, hogy a sok korábbi telepítés-eltávolítás miatt tele van az agya minden maradékkal.
hallottam olyan programról, ami ezeket kitakarítja, és állítólag utána csodásan szalad a masina.  Vállat von

Köszi: Zoli
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #100 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 09:32:25 »

Voldi!

Valami olyan szoftvert nem tudsz ajánlani, ami az 5 éves laptopom belassulását megszünteti?
Arra gyanakszom, hogy a sok korábbi telepítés-eltávolítás miatt tele van az agya minden maradékkal.
hallottam olyan programról, ami ezeket kitakarítja, és állítólag utána csodásan szalad a masina.  Vállat von

Köszi: Zoli


Én mindenféle takarításra, rendszer optimalizálásra ezt: http://data.hu/get/7929361/WiseCare365_portable.rar  használom.

Rendszeresen kell futtatni, akkor némi javulást hozhat, de csodákat nem szabad tőle várni. A Windows sajátossága, hogy felteszel valamilyen programot, aztán nem kell leszeded, és annak ellenére, hogy azt írja, hogy sikeresen eltávolította, nagyon sok szemét marad utána. Ezek jó részét kiszedik a takarító programok, meg optimalizálják a registryt is, de nem tudják kigyomlálni a szemetet teljesen. Ezt megelőzendő, ajánlatos mindent a Your Uninstaller programmal leszedetni, az egyik legjobb a műfajban, eltávolít minden bejegyzést a regisztrációs adatbázis legmélyebb bugyraiból is. Jó esetben.

Igazából a tökéletes megoldás, egy újrarakott rendszer. Onnantól kezdve minden gyors lesz mint régen. Ennek hátránya, hogy újra kell rakni a használt programokat is.

Én azt szoktam ajánlani, hogy egy oprenszer újratelepítés után, fel kell tenni azokat a programokat amit használ az ember, és még a szűz rendszerről kell csinálni egy komplett mentést. (pl. Keriver, vagy Norton Ghost) Arra is jó, ha valami gáz van a rendszermeghajtóval, negyed óra alatt újrahúzható.

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1409



« Új üzenet #101 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 10:48:29 »

Én mindenféle takarításra, rendszer optimalizálásra ezt: http://data.hu/get/7929361/WiseCare365_portable.rar  használom.

Rendszeresen kell futtatni, akkor némi javulást hozhat, de csodákat nem szabad tőle várni. A Windows sajátossága, hogy felteszel valamilyen programot, aztán nem kell leszeded, és annak ellenére, hogy azt írja, hogy sikeresen eltávolította, nagyon sok szemét marad utána. Ezek jó részét kiszedik a takarító programok, meg optimalizálják a registryt is, de nem tudják kigyomlálni a szemetet teljesen. Ezt megelőzendő, ajánlatos mindent a Your Uninstaller programmal leszedetni, az egyik legjobb a műfajban, eltávolít minden bejegyzést a regisztrációs adatbázis legmélyebb bugyraiból is. Jó esetben.

Igazából a tökéletes megoldás, egy újrarakott rendszer. Onnantól kezdve minden gyors lesz mint régen. Ennek hátránya, hogy újra kell rakni a használt programokat is.

Én azt szoktam ajánlani, hogy egy oprenszer újratelepítés után, fel kell tenni azokat a programokat amit használ az ember, és még a szűz rendszerről kell csinálni egy komplett mentést. (pl. Keriver, vagy Norton Ghost) Arra is jó, ha valami gáz van a rendszermeghajtóval, negyed óra alatt újrahúzható.

 Emelem


Köszi, töltöm lefelé!

Ha egyszer új gépet veszünk, mindenképpen csinálok rendszermentést.

 Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #102 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 11:27:03 »


Köszi, töltöm lefelé!

Ha egyszer új gépet veszünk, mindenképpen csinálok rendszermentést.

 Emelem

Nem feltétlenül csak új gép esetében működik! Ha a vinyód két partícióra van osztva, (C:,D:, vagy E:) akkor célszerű a C:-n csak a rendszert, illetve azokat a programokat tartani, ami csak onnan hajlandó futni. Minden más egyéb, adat, program a D:-re, vagy még jobb, ha másik wichesterre kerül.

Amikor tényleg összeáll, jól fut minden, akkor kell csinálni egy mentést. Vagy a másik partícióra, vagy másik vinyóra. Erősen ajánlott egy külső winchester egy részét beáldozni erre, és meg van oldva a mentés. Én a Kerivert használom, az pl. tud növekményes mentést is csinálni, először egy full mentést, majd amikor eszedbe jut és már raktál fel egy csomó mindent, akkor egy növekményes mentéssel csak a korábbi mentés utáni változásokat csapja hozzá.

MInden mentés előtt kötelező: Vírus, trójai irtás! (valami megbízható cuccal) Szemét kitakarítás, renszerleíró karbantartás. (Ezekre teljesen jó a WiseCare) Töredezettség mentesítés, akár kétszer, háromszor egymás után! Majd csak ezek után a mentés. Innentől kezdve bármi történik a géppel, igen hamar újra rakható, vagy akár áttehető egy másik gépre is!

Itt egy video a Keriver használatáról:



Ha kell a Keriver szólj.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1409



« Új üzenet #103 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 11:49:10 »

Nem feltétlenül csak új gép esetében működik! Ha a vinyód két partícióra van osztva, (C:,D:, vagy E:) akkor célszerű a C:-n csak a rendszert, illetve azokat a programokat tartani, ami csak onnan hajlandó futni. Minden más egyéb, adat, program a D:-re, vagy még jobb, ha másik wichesterre kerül.

Amikor tényleg összeáll, jól fut minden, akkor kell csinálni egy mentést. Vagy a másik partícióra, vagy másik vinyóra. Erősen ajánlott egy külső winchester egy részét beáldozni erre, és meg van oldva a mentés. Én a Kerivert használom, az pl. tud növekményes mentést is csinálni, először egy full mentést, majd amikor eszedbe jut és már raktál fel egy csomó mindent, akkor egy növekményes mentéssel csak a korábbi mentés utáni változásokat csapja hozzá.

MInden mentés előtt kötelező: Vírus, trójai irtás! (valami megbízható cuccal) Szemét kitakarítás, renszerleíró karbantartás. (Ezekre teljesen jó a WiseCare) Töredezettség mentesítés, akár kétszer, háromszor egymás után! Majd csak ezek után a mentés. Innentől kezdve bármi történik a géppel, igen hamar újra rakható, vagy akár áttehető egy másik gépre is!

Itt egy video a Keriver használatáról:



Ha kell a Keriver szólj.

Köszi a segítséget, megpróbálom este a WiseCare-t, aztán a többi ettől függ!  OOO
« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 11. - 11:52:49 írta Voldemort » Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #104 Dátum: 2014. November 05. - 22:02:15 »

Chrome-ra sikerült beszereznem egy mystartsearch keresőt amire nincs szükségem.  Ördög Hogyan kell ettől megszabadulni??? Vállat von A netes útmutatásokon végigmentem,de még mindig megvan...Plíz!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: