Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Számítógép - avagy hülye ez a dög!  (Megtekintve 79429 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #60 Dátum: 2013. November 07. - 09:55:47 »

A D-n még ennyi hely sincs... Stoel De majd, ha veszek DVD-t, kiírom a filmeket... Vigyorog

Ok, köszönöm, azt  megpróbálom. Most egyébként elég jól működik, de az előbb egyszer megint szivatott...

Kipucolod, eltűnik a sok átmeneti fájl, akkor jól megy. Elkezded használni, telik fel az összes cache, fogy a fizikai hely, kevés marad a lapozófájlnak, akkor felpakol egy csomó dolgot a memóriába, amikor az ott nem kell, megpróbálja kiírni lemezere, ha ott kevés a hely, akkor nekiáll cserélgetni a memória és lemezfájl adatokat. A lemez hozzáférés meg mindig lassú a memóriához képest. Jó a 40 Gb a rendszerpartíciónak, de akkor szinte csak a rendszer legyen rajta, meg azok a programok, amik nem hajlandók máshonnan futni, mint a C: meghajtó. Minden egyebet egy másik partícióra illik telepíteni. Persze, ha van elég tárolóhely.

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #61 Dátum: 2013. November 07. - 10:18:31 »

Kipucolod, eltűnik a sok átmeneti fájl, akkor jól megy. Elkezded használni, telik fel az összes cache, fogy a fizikai hely, kevés marad a lapozófájlnak, akkor felpakol egy csomó dolgot a memóriába, amikor az ott nem kell, megpróbálja kiírni lemezere, ha ott kevés a hely, akkor nekiáll cserélgetni a memória és lemezfájl adatokat. A lemez hozzáférés meg mindig lassú a memóriához képest. Jó a 40 Gb a rendszerpartíciónak, de akkor szinte csak a rendszer legyen rajta, meg azok a programok, amik nem hajlandók máshonnan futni, mint a C: meghajtó. Minden egyebet egy másik partícióra illik telepíteni. Persze, ha van elég tárolóhely.

 Emelem

Kösz Voldi, megcsinálom, amint lehetőségem lesz DVD-t venni.
Az előbb megint behalt, nem csak a hozzászólát nem tudtam elküldeni, hanem az oldal is összeomlott... Tasli
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #62 Dátum: 2013. December 20. - 19:53:36 »

Kérem, aki tud , segítsen!
Mostanában sokszor előfordul, hogy írás közben a kurzor átugrik máshová, ezen a fórumon például egy idézett bejegyzés kellős közepébe. (Szóval az idézett hozzászólás kellős közepébe = ott folytatódik, ahová semmi szándékom nem volt írni!) Biztos vagyok benne, hogy nem nyomok egyszerre két billentyűt, mivel a ma napig egy ujjal gépelek.
Olyan is előfordult, hogy félig és rontottan elküldtem itt egy hozzászólást akaratom ellenére csupán azzal, hogy megnyomtam egy betűt. (És nem billentyűkombinációt!)
A dologhoz hozzá tartozik a probléma, amiről itt beszámoltam régebben, és segítséget kértem is, hogy elég brutális módon tisztítottam meg egyszer a klaviatúrámat: a reggeli szórakozottságban nem a törlőkendőre, hanem a billentyűkre fújtam az ablaktisztító ecetes vegyszert, ráadásul jó bőven...
Ez okozhatja a problémát, valamilyen billentyűberagadás?
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #63 Dátum: 2013. December 20. - 20:01:01 »

Kérem, aki tud , segítsen!
Mostanában sokszor előfordul, hogy írás közben a kurzor átugrik máshová, ezen a fórumon például egy idézett bejegyzés kellős közepébe. (Szóval az idézett hozzászólás kellős közepébe = ott folytatódik, ahová semmi szándékom nem volt írni!) Biztos vagyok benne, hogy nem nyomok egyszerre két billentyűt, mivel a ma napig egy ujjal gépelek.
Olyan is előfordult, hogy félig és rontottan elküldtem itt egy hozzászólást akaratom ellenére csupán azzal, hogy megnyomtam egy betűt. (És nem billentyűkombinációt!)
A dologhoz hozzá tartozik a probléma, amiről itt beszámoltam régebben, és segítséget kértem is, hogy elég brutális módon tisztítottam meg egyszer a klaviatúrámat: a reggeli szórakozottságban nem a törlőkendőre, hanem a billentyűkre fújtam az ablaktisztító ecetes vegyszert, ráadásul jó bőven...
Ez okozhatja a problémát, valamilyen billentyűberagadás?
laptop?
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #64 Dátum: 2013. December 21. - 01:16:19 »

laptop?
az! szar szemét geci hulladék toshiba
aro életérzés...


 
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9913



« Új üzenet #65 Dátum: 2013. December 21. - 06:20:57 »


A dologhoz hozzá tartozik a probléma, amiről itt beszámoltam régebben, és segítséget kértem is, hogy elég brutális módon tisztítottam meg egyszer a klaviatúrámat: a reggeli szórakozottságban nem a törlőkendőre, hanem a billentyűkre fújtam az ablaktisztító ecetes vegyszert, ráadásul jó bőven...
Ez okozhatja a problémát, valamilyen billentyűberagadás?

Okozhatja, billentyűzet csere jó esetben. Külső billentyűzettel is tudod használni ha azzal is akkor lejjebb van a probléma.




az! szar szemét geci hulladék toshiba
aro életérzés...

Nem rosszak csak ne kelljen telepíteni. Drivereket megtalálni hozzá na az a szopás... Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #66 Dátum: 2013. December 21. - 07:33:56 »

az! szar szemét geci hulladék toshiba
aro életérzés...


 
A kurzor ugrálása azért van, mert gépelés közben véletlenül hozzáérsz a tapipadhoz. Vegyél egy egeret, kapcsold ki és megszűnik a probléma. Kacsint
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #67 Dátum: 2013. December 21. - 10:27:25 »

A kurzor ugrálása azért van, mert gépelés közben véletlenül hozzáérsz a tapipadhoz. Vegyél egy egeret, kapcsold ki és megszűnik a probléma. Kacsint

Kösz, Norbi, de nem ilyen egyszerű a probléma.
Egeret használtam, de most egyetlen USB-t sem lát a gép, így a padot használom kényszerűségből, de nem nyúlok mellé, hamar rájönnék, ha az lenne a baj.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #68 Dátum: 2013. December 21. - 10:45:08 »

Okozhatja, billentyűzet csere jó esetben. Külső billentyűzettel is tudod használni ha azzal is akkor lejjebb van a probléma.




Nem rosszak csak ne kelljen telepíteni. Drivereket megtalálni hozzá na az a szopás... Ördög

Már megérdeklődtem, a billentyű az egész gépárának kb 30 %-a...
Valóban, egy haverom telepítette, decemberben adtam neki oda, márciusban kaptam vissza. Került rá egy Linux külön partícióra, amit azóta sem látunk,nem lehet hozzáférni.
De ergonómiai szempontból is egy katasztrófa, fekete billentyűkön sötétszürke betűk, kiegészítések nélkül, az asztal hátterem a régi gép klavijáról készült fotó, hogy tudjam, mit hol keressek ... Mosolyog   A legkisebb billentyű a shift, összesen 2 usb hely a legrosszabb helyen - egyik se működik stb. Azt hittem,  Toshiba japán, de valószínűleg rosszul értettem, és albán.
Az biztos, hogy többet olyan gépet nem veszek,aminek a nevében eleve benne van a hiba! Mosolyog
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #69 Dátum: 2013. December 21. - 10:56:37 »

Már megérdeklődtem, a billentyű az egész gépárának kb 30 %-a...
Valóban, egy haverom telepítette, decemberben adtam neki oda, márciusban kaptam vissza. Került rá egy Linux külön partícióra, amit azóta sem látunk,nem lehet hozzáférni.
De ergonómiai szempontból is egy katasztrófa, fekete billentyűkön sötétszürke betűk, kiegészítések nélkül, az asztal hátterem a régi gép klavijáról készült fotó, hogy tudjam, mit hol keressek ... Mosolyog   A legkisebb billentyű a shift, összesen 2 usb hely a legrosszabb helyen - egyik se működik stb. Azt hittem,  Toshiba japán, de valószínűleg rosszul értettem, és albán.
Az biztos, hogy többet olyan gépet nem veszek,aminek a nevében eleve benne van a hiba! Mosolyog

         Emelem
Amennyiben a nickneved a születési dátumodat is takarja.., itt az ideje beruházni, egy jó szemcsire..  Stoel ..
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #70 Dátum: 2013. December 21. - 12:02:18 »

         Emelem
Amennyiben a nickneved a születési dátumodat is takarja.., itt az ideje beruházni, egy jó szemcsire..  Stoel ..


Nem is tudod, mennyire fején találtad a szeget! A napokban volt a közelben akció, ahol vehettem volna olyan cuky szemcsit, hogy ne kelljen váltogatni azt, amivel gépelek, meg azt, amivel a monitort nézem, de mióta a nagy törzsfőnöknő, Mária Terézia ide telepített minket, nem tudjuk levetkőzni a smucigságunkat, így inkább kínlódok 3 különféle üveggel. Nah, meg "kedvünk" sincs mindig az ilyen kiadásokhoz.  Mosolyog
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #71 Dátum: 2013. December 21. - 22:33:13 »


Nem is tudod, mennyire fején találtad a szeget! A napokban volt a közelben akció, ahol vehettem volna olyan cuky szemcsit, hogy ne kelljen váltogatni azt, amivel gépelek, meg azt, amivel a monitort nézem, de mióta a nagy törzsfőnöknő, Mária Terézia ide telepített minket, nem tudjuk levetkőzni a smucigságunkat, így inkább kínlódok 3 különféle üveggel. Nah, meg "kedvünk" sincs mindig az ilyen kiadásokhoz.  Mosolyog
Ofo éknál 13 körül már használható szemcsi  Vigyorog volt most akcióban. Olyankor szoktam venni én is játszósat, mert évente egy tenkremegy. A tapipadod nekem is gyanús,az én Lenovom is  érzékeny ilyen téren. Átsuhan felette az ujjam és máris csuda dolgokat gépelek...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #72 Dátum: 2013. December 23. - 08:37:00 »

Ofo éknál 13 körül már használható szemcsi  Vigyorog volt most akcióban. Olyankor szoktam venni én is játszósat, mert évente egy tenkremegy. A tapipadod nekem is gyanús,az én Lenovom is  érzékeny ilyen téren. Átsuhan felette az ujjam és máris csuda dolgokat gépelek...

Mondom, Bátya, van 3 szemcsikém. Az egyikkel tudok hímezni, a másikkal ellátok az ökröm szarván túlra, a harmadikkal látom a jövőt...
Ha a háromból egyet szeretnék, az 15x13 ezer.
A tapipaddal eddig nem volt baj, most meg sorozatban kattintgat. 

Az USB-re azt írja, hogy " az avast! NDIS Firewall Miniport illesztőprogramjával hiba történt..."- de egyébként az egész gép úgy néz ki, hogy 1-2 órán belül halott. Tegnap dél óta egyfolytában frissít, már majdnem 40 % kész. Gyalu lesz ez, az a biztos.  Szomorú
Csak előbb rendbe rakom a kazánt meg az autót, mert ahogy az lenni szokott, minden egyszerre adja be a kulcsot így az ünnepek alkalmával.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9913



« Új üzenet #73 Dátum: 2013. December 23. - 08:46:44 »

de egyébként az egész gép úgy néz ki, hogy 1-2 órán belül halott. Tegnap dél óta egyfolytában frissít, már majdnem 40 % kész. Gyalu lesz ez, az a biztos.  Szomorú
Csak előbb rendbe rakom a kazánt meg az autót, mert ahogy az lenni szokott, minden egyszerre adja be a kulcsot így az ünnepek alkalmával.

Csak nem Xp van rajta? Kacsint
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #74 Dátum: 2013. December 23. - 09:33:30 »

Csak nem Xp van rajta? Kacsint

Win7. Rajtam meg az idegbaj.
(ha a hírekben azt hallanátok, hogy valaki behajított egy laptopot a japán iparkamara magyarországi nagykövetségének csukott ablakán, akkor legyetek szívesek ne áruljatok el, hogy én voltam!)
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: