Oldalak: 1 ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482699 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1095 Dátum: 2010. Július 17. - 19:30:58 »

Én? Ott sem voltam!

Elbújtam!

Mazsi a  Céda!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #1096 Dátum: 2010. Július 17. - 19:34:40 »

Én? Ott sem voltam!


Elbújtam!


Mazsi a  Céda!


De megdögönyözném!
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 17. - 20:07:14 írta Pyrus » Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #1097 Dátum: 2010. Július 17. - 19:56:05 »

Üdv Erdőjáró!

Nagyon aranyos ez a Mazsi, és csinos is, szép hosszú orra van!  Igen   Wave
Naplózva

Erdő az én templomom...
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #1098 Dátum: 2010. Július 17. - 20:09:01 »

Attila!  Igen

Meg sem ismertem!   Mosolyog

Szerintem még "szálkásodni" fog!  Kacsint
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1099 Dátum: 2010. Július 17. - 20:28:05 »

Látom,jó hatással voltam az üvegmosó-kefére!
Mire tanítottad már meg?

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1100 Dátum: 2010. Július 18. - 08:52:41 »

Üdv Silvestris! Emelem
Aranyos? Fejvakarás
Szerintem egy mocskos kis féreg! Vigyorog  Öreg (12 éves) vizslám lábait már véresre harapdálta! Nyúzza, cibálja az Öreget, amíg az egyszer rendre nem utasítja. Egy alkalmi süket, akaratos kis görcs. De imádjuk!


Üdv Sába! Emelem
Már kezdi érteni, hogy "ülsz, fekszik" Már tudja  hol a helye, ha odaküldöm. A hívásra is többé-kevésbé odafigyel, de ha valami leköti a figylmét akkor téphetem a számat. A felugrálásról az Istenért nem akar leszokni! Hát a szófogadás még nem nagy erőssége, de mostantól már több időm lesz vele foglalkozni.Lassan vége a felhótlen gyerekkorának!  Ördög  De még csak négy hónapos, és sajnálom még igazából kezelése venni. Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
hilux
Vendég
« Új üzenet #1101 Dátum: 2010. Július 18. - 11:20:43 »

Szia Attila!

Előbb utóbb megnyugszik.Volt egy vizslám,és az első egy évében nagyon kajla volt.Neki is mindig lekötötte valami a figyelmét,de akkor tehetetlen voltam.Tacskóval még nem volt dolgom,de mint már említettem a vérebes topicban,szeretnék egy olyan kutyát,ami éjjel(mondjuk disznólesen)csendben marad,nem nyugtalankodik,és ha jön a vad,akkor nem kezd el ugatni,morogni vagy nyugtalankodni,hanem csak felemeli a fejét,és figyel a vadra,de ezzel nekem is sokat segít!Nem tudom még,hogy milyen kutya lesz,de lehet hogy meggondolom a tacskót.

Üdv,hilux Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1102 Dátum: 2010. Július 18. - 12:28:42 »

Szervusz Hilux!

Szerintem össze sem lehet hasonlítani a tacsit más kutyákkal. Nekem volt vizslám egy pár (német, pointer, magyar) és neveltem vérebet is, de ehhez valami más kell. Ezzel úgy vagyok mint a NŐKkel. Mikor azt gondolom, hogy kezdem ismerni, tudok vele bánni, rögtön rájövök, nem tudok róluk semmit! Fejvakarás  A gondolkodása (?? Fejvakarás Vállat von Stoel) meg örök talány!
Én nem adom fel, nem mondok le egyikről sem! Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
hilux
Vendég
« Új üzenet #1103 Dátum: 2010. Július 18. - 17:51:42 »

Lehet,hogy nem lehet összehasonlítani a vizslával,de minden kutya kajla az első egy évében. Emelem
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1104 Dátum: 2010. Július 18. - 18:48:26 »

Már nem tudom, hol olvastam, hogy a felugrálás mit jelent.
Tulajdonképpen a kis testű kutyákra jellemző - pontosan a kis testük, az alacsony termetük miatt.
Az ember, a gazdi onnan a földszintről nézve óriás termetű (igen, Attila, Te is! Nyihi ), így kedvenceinknek semmi más vágyuk nincs, minthogy "felemelkedjenek" az imádotthoz.
Bizony, nem az a céljuk, hogy a frissen vasalt Boss pantallónkat összesarazzák, csupán annyi, hogy a szeretetüket, az összetartozásunkat demonstrálják.
Valamennyire ki lehet nevelni belőlük ezt az alkalmanként kellemetlen megnyilvánulást, de pl. Csipesz borzasztóan boldog, ha a combomra csapva megengedem neki.
Véleményem, hogy minden kutyában, így a tacsiban is rengeteg örömünk telhet, ha - mint ahogy Te is említetted-, szinte úgy kezeljük őket, mint a NŐket.
Öröm, ha adunk, ha adhatunk és a siker öröme, mikor visszakapunk.
Mazsi nagyon kedves kutya, láttam, mikor találkoztam vele.
Azt is tudom, hogy jó gazdája vagy, így egyszerű a képlet:
Sok örömötök lesz egymásban!


 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
hilux
Vendég
« Új üzenet #1105 Dátum: 2010. Július 18. - 20:07:18 »

Ez végülis tényleg igaz. Mosolyog Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1106 Dátum: 2010. Július 18. - 20:45:57 »

Természetesen tudom, hogy a kutya (és még sok más állat) közeledésének egy bevált formája a felugrálás, de én annál visszataszítóbbat, mint egy vadászaton mindenkire felugráló kutya, nem igen tudok. Ennél már csak a fegyelmezetlen, vagy evés közben nyálát csorgató, kunyeráló kutya gazdáját vetem meg jobban.

Az egy éves korában még kajla vizsla már nem biztos, hogy jó. Egy éves  vizslának már vizsgára érettnek, teljesen fegyelmezettnek kell lennie. Az más kérdés, hogy nagy energia, vehemencia van benne, de az az évek folyamán majd csökken. (Én már csak tudom! Most már én is "megvárom, mig feljönnek a hegyre!" Vigyorog)
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #1107 Dátum: 2010. Július 18. - 22:08:27 »

Attila!
Jópofa tacsid van! A szeme se áll jól  Kacsint

Igazad van, merőben mások, mint a vizslák, ám én úgy vettem észre később is érnek, kb. 2 éves korukra benő a fejük lágya ( ??? ). Az első tacskóm után annyit futottam, hogy a volt testnevelés tanárom elolvadt volna a gyönyörűségtől. Miután megkomolyodott, nála fegyelmezettebb kutyát el sem képzelhettem volna magamnak. Sok szeretet, türelem, következetesség...na meg lapát, kapa, a kertből sok-sok veder föld és gyeptégla   Tacsi Ördög
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
hilux
Vendég
« Új üzenet #1108 Dátum: 2010. Július 18. - 22:37:15 »

Az,hogy a vizsla kajla-e egy éves korában,az szerintem a betanításon,és a kutya fegyelmezésén múlik. Emelem
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #1109 Dátum: 2010. Július 20. - 10:50:22 »

A tegnap délutáni kisebb felhőszakadás után kimentem a területre szívni egy kis friss tanyasi levegőt . Előtte csak csak a fülledt meleg és a por volt és az igéretes gerlézőhelyek ,a napraforgó táblák mindenütt. Az önfeledten kergetőző őzek már az üzekedés kezdetét jelzik és,hogy jó tíz nap múlva már a sípra is ugrani fognak a legények .Rókát sajnos nem sikerült lőnöm de hazafelé menet belebotlottunk egy kan borzba aki valószínűleg lefejelt egy kamiont vagy valamilyen autót vesztére. Még a területünkön nem láttam eddig,  ezért mint ritka vendéget rögtön be is mutattam Manó kutyának aki szépen megcsodálta a jövevényt majd büszke és diadalittas képpel ugrott vissza a Samuba ,hiszen ő lehet a környék egyetlen kutyája amely látott már közelről ilyen borzasztó rettenetes állatot.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: