Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 481889 alkalommal)
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #990 Dátum: 2010. Május 20. - 10:35:43 »

Sziasztok!

Én ezzel a klikkerrel vagy 6 éve találkoztam testközelből Gödöllőn egy filmes telepen. Ott sokszor megfordultak akkoriban az ELTE biológus jelöltjei. Köztük volt több leányzó is, Akik nagyon szép eredményeket értek el ezzel a módszerrel, kutyáknál, disznóknál. Több kutyájuk szerepelt reklámfilmekben, nagyon ügyesek voltak. A disznó szóra ült, a kutyák pedig sok trükköt tudtak (tudnak): forgás, hentergés, ugatás, tárgy elhozása, tolatás, szlalom, stb....Az agility-re is így tanították/ják be az ebeket.

De!

Bizonyos dolgokra szerintem teljesen alkalmatlan, pláne egy vadászebnél a munkát tekintve....vadászeb nem klikkerrel készül!

 Emelem 
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #991 Dátum: 2010. Május 20. - 16:37:31 »

Beleolvastam a kilikker oldalba. Nekem nem kell de a sok jó dolgot megfogadom . Például Manó gyönyörűen jön láb mellett pórázon és anélkül ,de ha elkapja a harci láz akkor húz. Talán a Jilly-féle könyben volt,hogy ilyenkor vékony kb 60 cm pálcával suhogtatok/legyezgetek/ az orra előtt vagy enyhén megrántom a pórázt.... Nem vezetett eredményre csak pár méter erejéig.
 Tegnap elolvastam az erről szóló fejezetet a klikkeresben és kimentünk sétálni egyet.  Megyünk szépen de manó valamire beizgult és húúúúz !! én abban a pillanatban a leírtak szerint megállok ő meg csodálkozva néz rám ,valahogy így :  Vállat von Elindultunk és megint húúúz.-megállok azonnal és ezzel el is múlt a dolog .. Okos  Két perc alatt rájött,hogy nem vezet eredményre ,-nem gyorsítok ,sőt megállok .
Most pár óra elteltével megismételtük de úgy jön láb mellett mint egy öreg kutya. Tehát a tacskó nem hülye ám sőt nagyon okos és inkább nekem kellene még tanulni tacskóul .  :Mosolyog   
Üdv.
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #992 Dátum: 2010. Május 20. - 16:59:06 »

Na erről beszéltem. A mindenáron kötözködésről és mindenáron ellenkezésről. A klikker nem csodaszer és senki nem mondta, hogy vadászni tanítják vele a kutyát.
A klikker nem tanítási eszköz ( mint például a teletakt) hanem a dicséret eszköze. Pontosítani lehet vele a feladatok végrehajtását. Bár biztos nem lehet a vadászatban használni (mondjuk a vizslások, labradorosok nagyon jól elboldogulnak vele), de én a vadászathoz nem értek.  Idén néztem a Crufts kiállítás közvetítését. Ott egy angol úriember vadász bemutatót tartott, párhuzamosan dolgozott 3 fürjészebbel. Ő is klikkerezett. Mindegy nekem azért jól működik.

A klikker használata az engedelmes fázisban a legjelentősebb. Ami ugye nem árt egy vadászkutyának.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #993 Dátum: 2010. Május 20. - 20:45:00 »

Tegnap elolvastam az erről szóló fejezetet a klikkeresben és kimentünk sétálni egyet.  Megyünk szépen de manó valamire beizgult és húúúúz !! én abban a pillanatban a leírtak szerint megállok ő meg csodálkozva néz rám ,valahogy így :  Vállat von Elindultunk és megint húúúz.-megállok azonnal és ezzel el is múlt a dolog

Szia Bütyök!

Olvastam a korábbi hozzászólásaidat, tetszik a hozzáállásod!

Viszont a fenti dolognak égegyadta köze sincs a klikkerhez, mégha abban a könyvben is olvastad.  Kacsint

Bár lehet, hogy csak én értem félre írásodat.  Wave
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #994 Dátum: 2010. Május 20. - 20:58:55 »

Anti!
Az a köze a klikkeres oldalhoz,hogy eddig a tacskó húzott ha gyorsítani akart és nem nagyon törődött azzal,ha berántottam a pórázon .
  Tegnap elolvastam a klikkeres oldalt ,hogy mégis mi lenne ez?- ott írja,hogy ilyenkor meg kell állni mert a kutya mikor húz,azt hiszi ,hogy gyorsítok .Ha az ellenkezője van mint ok-okozat akkor rájön,hogy nincs értelme és nem éri el a célját. Kipróbáltam és már a második után rájött a kis kópé.
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #995 Dátum: 2010. Május 20. - 21:02:32 »

 Mosolyog

Tudom, mi a célja, Bütyök. Tudták az elődeink is, akik alkalmazták ezt az ősöreg módszert.De ennek a pattogó lemezhez nincs köze. Erre próbálok utalni.  Kacsint
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #996 Dátum: 2010. Május 20. - 22:17:23 »

Ez az maradjunk a kőbaltánál meg a pattintott kőnél.  Nem Kalapal Suicide
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #997 Dátum: 2010. Május 21. - 20:02:11 »

Tacskászok ! CSUDA TÖRTÉNT !! Meglepődött
Elkotlott az egyik tyúkom és kikötöttem az udvar  árnyékos sarkába hogy ott elmélkedjen pár napig  ...Egy naaagy blokktéglához kötöttem jó félméteres bálázó madzaggal és jó meditálást kívántam neki .
Másnap Manóka és a német juhász kollégája /Sárika/akik szabadidejükben a tyúkokra vigyáznak furcsán sunnyognak mikor a kotlót mentem etetni ,pedig vittem nekik szalonnbőrt is.
Na nem baj ,gondoltam majd megéheztek ti egyszer attól,hogy most le sem bagózátok a füstölt szalonnabőt ,-közben odaérek a kotlóhoz "aki"   ???-      elvarázsolódott  Vállat von mert csak a blokktégla és a madzag volt ott.... Fejvakarás  HOPPÁ  .A két "bűvész" persze nem tudott semmit a dologról ..... :Mosolyog
Most mit csináljak ?-ez itt a kérdés. 
Naplózva
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #998 Dátum: 2010. Május 21. - 21:39:06 »

Tacskászok ! CSUDA TÖRTÉNT !! Meglepődött
Elkotlott az egyik tyúkom és kikötöttem az udvar  árnyékos sarkába hogy ott elmélkedjen pár napig  ...Egy naaagy blokktéglához kötöttem jó félméteres bálázó madzaggal és jó meditálást kívántam neki .
Másnap Manóka és a német juhász kollégája /Sárika/akik szabadidejükben a tyúkokra vigyáznak furcsán sunnyognak mikor a kotlót mentem etetni ,pedig vittem nekik szalonnbőrt is.
Na nem baj ,gondoltam majd megéheztek ti egyszer attól,hogy most le sem bagózátok a füstölt szalonnabőt ,-közben odaérek a kotlóhoz "aki"   ???-      elvarázsolódott  Vállat von mert csak a blokktégla és a madzag volt ott.... Fejvakarás  HOPPÁ  .A két "bűvész" persze nem tudott semmit a dologról ..... :Mosolyog
Most mit csináljak ?-ez itt a kérdés. 
Csapáztasd végig a kutyáddal a kotló nyomát Kutyaalszik
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #999 Dátum: 2010. Május 22. - 00:20:29 »

Tacskászok ! CSUDA TÖRTÉNT !! Meglepődött
Elkotlott az egyik tyúkom és kikötöttem az udvar  árnyékos sarkába hogy ott elmélkedjen pár napig  ...Egy naaagy blokktéglához kötöttem jó félméteres bálázó madzaggal és jó meditálást kívántam neki .
Másnap Manóka és a német juhász kollégája /Sárika/akik szabadidejükben a tyúkokra vigyáznak furcsán sunnyognak mikor a kotlót mentem etetni ,pedig vittem nekik szalonnbőrt is.
Na nem baj ,gondoltam majd megéheztek ti egyszer attól,hogy most le sem bagózátok a füstölt szalonnabőt ,-közben odaérek a kotlóhoz "aki"   ???-      elvarázsolódott  Vállat von mert csak a blokktégla és a madzag volt ott.... Fejvakarás  HOPPÁ  .A két "bűvész" persze nem tudott semmit a dologról ..... :Mosolyog
Most mit csináljak ?-ez itt a kérdés. 

Szerintem szerezz be egy új tojót, mert arra már keresztet vethetsz.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1000 Dátum: 2010. Május 22. - 19:00:55 »

Mit tegyél? Egyszerű:
Köszönd meg Allahnak a csodát.

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
sauer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #1001 Dátum: 2010. Május 24. - 08:04:04 »

Hello ez az én szeretett vadásztacsim és barátom  Mosolyog
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #1002 Dátum: 2010. Május 24. - 12:18:02 »

Nsgyon komoly pofa  Igen
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1003 Dátum: 2010. Május 24. - 13:54:03 »

Hello ez az én szeretett vadásztacsim és barátom  Mosolyog

Szia Sauer!

Helyes kutya. Mutasd be Őt.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
sauer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #1004 Dátum: 2010. Május 24. - 18:03:37 »

Eredeti neve Luko z Bodrogu de én csak rockynak becézem, 20 hónapos megan a kotorékvizsgája max.pontszám és ugrasztja a rókát, van 1 CAJC és1CAC+Res.Cacib.
Voltunk 4 disznóhajtásban ahol jól tartotta , kereste uzte a vadat vércsapán is kiváló
vmint 1 kacsa vad. ahol 1et meglelt ,és 3 apróvad vadászaton szegény a nyulat nemérte utól de a fácánt kiugrasztotta a kokénybokorból
amely  vizslát szúrta.
Falun lakunk velunk alszik a házban de tobbet van kinn mint benn és ha idom engedi akkor sétálunk és tanulunk.Ezen kivul a családnak van még 7 ilyen tacskója  Mosolyog. Ha sikerul az éven tenyészkan lesz és szeretnék ezzel a fajtával foglalkozni.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: