Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482409 alkalommal)
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #975 Dátum: 2010. Május 18. - 11:39:25 »

Tacskó nem vizsla, szvsz. annyit nem is lehet elvárni tőle, mint a vizslától.

Szia Pyrus!

Én ezt úgy tudnám megfogalmazni, hogy a vizsla zongora, a tacskó pedig egy trombita. A trombitán kevesebb billentyű van, de mégis lehet rajta szépen játszani.  Wave
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #976 Dátum: 2010. Május 18. - 11:43:33 »

Szia Pyrus!

Én ezt úgy tudnám megfogalmazni, hogy a vizsla zongora, a tacskó pedig egy trombita. A trombitán kevesebb billentyű van, de mégis lehet rajta szépen játszani.  Wave

Milyen találó hasonlat!  Bion
 Wave
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #977 Dátum: 2010. Május 18. - 13:05:55 »

Kedves tacskós Kollégák!

Gyakorlati tapasztalatotok alapján kérdezem, hogy mennyivel nehezebb (lassabb) egy tacskót tanítani mint pl. egy vizslát.
Nekem ez az első tacsim, és a szakirodalom (Jilly B.: A vadászkutyák idomítása, Füzesséry Gy.: A vadásztacskó) alapján a tacskó tanításához sok türelem kell, nehezebben taníthatók.
Mondjuk ezt tapasztalom is. De azért mégis kb. mennyi idő kell egy-egy dolog elsajátításához? Előre is köszi a segítséget!

Tapasztalataim alapján a tacskót lehet nevelni -ha engedi. Egyáltalán nem buta jószág -sőt! De ha nincs kedve tanulni, akkor ha megszakadsz sem fogsz neki még egy Ülj!-t sem megtanítani. Nekem Tapit úgy sikerült a legtöbbször tanulásra fogni, hogy előtte játszottunk egy sort, összehangolódtunk, aztán jöhetett a játékos tanítás. Ez általában hatott, de ha nem, akkor pár próba után kezdtem keményebben fogni, de még mindig nem durván. Most ott tartunk, hogy mostanában már bármilyen esetben mindig visszajön(egyszer próbált meg "süket" lenni, de fenyítéssel jól gyógyítható ez a tünet Tasli), ül, és fél percig megpróbál nyugton maradni, ha rászólok Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #978 Dátum: 2010. Május 18. - 13:33:34 »

Köszi!
Nem is várok el tőle annyit mint egy vizslától... Én is jutalomfalatokkal próbálkozom. Azt is olvastam róluk, hogy nevelésükben semmi esetre sem alkalmazzunk erőszakot, mert érzékeny lelkek.  Angyal Hát akkor csak türelem, türelem és idő, idő.... Ha nem megy akkor majd én  Eb a vadász
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #979 Dátum: 2010. Május 18. - 13:45:50 »

Girgesz!  Igen
Rövid tapasztalatom alapján én is úgy érzékelem, hogy ha már kijátszotta és kiörömködte magát, akkor fogékonyabb a tanításra.
A behívás az esetek nagy részében működik, de ha olyanja van, akkor mintha süket lenne, megy tovább és csinálja azt amit akar.
Hosszú szólongatás és füttyögetés után aztán egyszer csak eszeveszett rohanással jön, mókás hosszú fülei lobognak és ártatlan pofával leül előttem, vagy akár el is dobja magát, hogy simogassam meg. Na eddig szoktam rá haragudni. Pár napja próbáltam ki, hogy vékony vesszővel megsuhintottam a hátsóját séta közben, ha nem akart mellettem jönni, hanem megmakacsolta magát és szinte húzni kellett a pórázzal, na a 3. alkalom után már nem csinálta. A kennelbe való behívás a legnehezebb. Ha arra felé indulok (és nincs a kezembe az etetőtálja) akkor általában leül és nem akar utánam jönni. Na ekkor is jól jött a vessző. Mint a katonatiszt úgy jött mellettem. De ezt nem szeretem alkalmazni. Egy biztos kézzel soha nem fogom fenyíteni. Már a keményebb rászólást szem szereti, besértődik a kis dög.... De azért imádom!
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #980 Dátum: 2010. Május 18. - 14:25:28 »

Girgesz!  Igen
Rövid tapasztalatom alapján én is úgy érzékelem, hogy ha már kijátszotta és kiörömködte magát, akkor fogékonyabb a tanításra.
A behívás az esetek nagy részében működik, de ha olyanja van, akkor mintha süket lenne, megy tovább és csinálja azt amit akar.
Hosszú szólongatás és füttyögetés után aztán egyszer csak eszeveszett rohanással jön, mókás hosszú fülei lobognak és ártatlan pofával leül előttem, vagy akár el is dobja magát, hogy simogassam meg. Na eddig szoktam rá haragudni. Pár napja próbáltam ki, hogy vékony vesszővel megsuhintottam a hátsóját séta közben, ha nem akart mellettem jönni, hanem megmakacsolta magát és szinte húzni kellett a pórázzal, na a 3. alkalom után már nem csinálta. A kennelbe való behívás a legnehezebb. Ha arra felé indulok (és nincs a kezembe az etetőtálja) akkor általában leül és nem akar utánam jönni. Na ekkor is jól jött a vessző. Mint a katonatiszt úgy jött mellettem. De ezt nem szeretem alkalmazni. Egy biztos kézzel soha nem fogom fenyíteni. Már a keményebb rászólást szem szereti, besértődik a kis dög.... De azért imádom!

Én a jól bevált fenyítést alkalmazom: először csak dobbantok neki és kihúzom magam. A következő lépés, hogy fölé hajolok, és mereven állok fölötte, mint mikor a falkavezér mutatja meg, hogy is az úr valójában. Ha ez nem jön be, akkor rászólok és közelebb lépek hozzá -ált. ekkor már lapul a drága. A legvégső eset, hogy megfogom a nyakán a bőrt és lenyomom a földre. Na, itt adja meg magát teljesen. Ez az a szint, amikor napokig  szépen néz és megpróbál jól viselkedni, amikor csak meglát(persze, ha nem vesz észre, akkor ugyanúgy tacsi, mint a nevelés előtt Ördög)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #981 Dátum: 2010. Május 18. - 17:05:01 »

A kennelbe való behívás a legnehezebb. Ha arra felé indulok (és nincs a kezembe az etetőtálja) akkor általában leül és nem akar utánam jönni. Na ekkor is jól jött a vessző. Mint a katonatiszt úgy jött mellettem. De ezt nem szeretem alkalmazni. Egy biztos kézzel soha nem fogom fenyíteni. Már a keményebb rászólást szem szereti, besértődik a kis dög.... De azért imádom!
Nem szeretnék beleszólni mások sikertelenségeibe, elég a magamé is... Ördög

Azonban érdemes megpróbálni, hogy a kutya vize csak a kennelben legyen. Főleg hosszabb séták után (de akár etetés után is, ha szárazat vagy nagyon sokat kap), röpülni fog befele. Ekkor elég egy félhangos vezényszó, hogy "befelé, box, helyedre", vagy bármi, amire szoktatni akarod.
Vesszővel a helyére....... az álmoskönyv szerint nem jó előjel.
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #982 Dátum: 2010. Május 18. - 20:11:22 »

Sziasztok !
Néhány szót én is írok a tapasztalataimról . 7-8 agár után volt néhány vizsla is ,jagd is,foxi is és egyéb kutyákok amire nem térnék ki.
Nem lehet párhuzamot vonni mert még fajtán belül sem ,mert mindegyik más és más egyéniség   
 Meg kell találni bennük a hajlamot és kihozni a lehető legtöbbet az adott kutyából,mert mind más karakter de van amiben nagyon jó.
 Volt egy kan kuvaszom aki állta a fácánt ,és ha "megkértem",hogy hozd ide -hát sértetlenül apportírozta . De ha elfektettem akkor az el nem mozdult volna a világ kincséért sem amíg nem mentem oda és nem szabadítottam fel. Az agaraim szintén ilyenek voltak és ez megmentette őket néhányszor.
  A jagdok megint egy más világ volt de azt kell nekik megtanítani szerintem és azt mélyen rögzíteni amire mindenképp szükség van.
    A tacskó . Először van tacskóm ,bár pár éve kaptam egyet amin átment Tótkomlóson a hentes Pista véletlenül de benne ült a nivában. Turbó ,-mert ez volt a tacskó neve mindezt kibírta de aztán olyan érdekesen ment és szerintem a fejében is összekócolódtak a processzorok .....
  DE ! Girgesz jóvoltából végre lett egy normális tacskóm és ez felülmúlja az összes többit és ez nem vicc.
 Összehasonlítani nem lehet semmivel sem még a vizslával sem mert ez egy külön kategória .
Talán az agárral lehetne bármilyen furcsa is de mint tudjuk NEM A MÉRET A LÉNYEG /kérem az élénk fantáziájú urakat ,-nem kőőő félreérteni /  Tasli
Akinek közületek volt már normális agara az tudhatja milyen okos és mennyire együttműködik a vadásztban ,mindezt úgy ,hogy szinte elég egyszer megértetni vele mit akarunk. ÉS -ez a lényeg szerintem a tacskónál is.... Nem idomítani,hanem megértetni és hihetetlen mennyire együtt tud működni. Néha meglep,hogy ezt vagy azt meg sem beszéltük és tudja .
  Nekem ez az első olyan tacskóm amit én nevelek de ezt sosem gondoltam volna .  Az,hogy konok vagy sértődékeny ???-hát nem egy gép hanem egy kis lélek . Tény,hogy könnyű elkapatni ,mert jó szeretgetni hiszen olyan kis angyalképű ördög azzal a gumiorrával ,de nekem nem csak a fotelban ül szívesen hanem a vizes csalánban is zokszó nélkül utánkeresett amikor kellett. 
  Majd elfelejtettem . Nem csak akkor tanítom amikor rámjön az "idomíthatnék" hanem a nap minden szakában de mindig igazodom a kutya életritmusához és kedvéhez fiatal korban.Fegyelmezni meg módjával kell de kell mert a fejedre nő akármilyen kicsi is és szerintem folyton azon morfondírozik,hogyan járjon túl az eszeden...
  Most 5 hónapos és nagyon rendben van pedig az elején nyomták ám a szöveget az urak,hogy nekem sem lesz jobb mint másnak,...meg "ha eddig nem volt elég bajod akkor most lesz ...  Tasli   De én nem bántam meg  gyozo és ilyen könnyen tanítható kutyám még nem volt .
Köszönöm Gergő. Emelem
Naplózva
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #983 Dátum: 2010. Május 19. - 10:15:57 »

Köszi a sok értékes hozzászólást, jó olvasni a különböző tapasztalatokat.
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #984 Dátum: 2010. Május 19. - 13:33:55 »

AZ biztos, hogy túlzott fegyelmezéssel nem lehet elérni eredményt a Tacskónál. De Bütyök véleményét osztom, hogy minden kutya más és más. Fajtától függetlenül. Minden kutyához meg kell találni a megfelelő kulcsot.
Mivel a Tacskót elég jól lehet motiválni kajával, nekem most a nagy favoritom a Klikker módszer. Eddig mindegyik kutyámnál látványos eredményt tudtam elérni. Csak a pozitív megerősítésen alapszik. Ez sem csoda módszer, de nekem eddig jól működik. Kinek a pap.....
Bár egy jókor, jóhelyen elhelyezett pálcasuhintás, kellő tekintélyt parancsolhat. Nyihi
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #985 Dátum: 2010. Május 19. - 13:36:00 »

AZ biztos, hogy túlzott fegyelmezéssel nem lehet elérni eredményt a Tacskónál. De Bütyök véleményét osztom, hogy minden kutya más és más. Fajtától függetlenül. Minden kutyához meg kell találni a megfelelő kulcsot.
Mivel a Tacskót elég jól lehet motiválni kajával, nekem most a nagy favoritom a Klikker módszer. Eddig mindegyik kutyámnál látványos eredményt tudtam elérni. Csak a pozitív megerősítésen alapszik. Ez sem csoda módszer, de nekem eddig jól működik. Kinek a pap.....
Bár egy jókor, jóhelyen elhelyezett pálcasuhintás, kellő tekintélyt parancsolhat. Nyihi


Írhatnál kicsit erről a Klikker módszerről!
Köszi!
 Wave
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #986 Dátum: 2010. Május 19. - 13:48:12 »

Írhatnál kicsit erről a Klikker módszerről!
Köszi!
 Wave

Hosszan lehetne írni róla, de én is csak alapfokon művelem. Volt már itt szó róla, igazság szerint le lettem hurrogva.
Itt lehet róla bővebben olvasni és nálam talán autentikusabb:

www.klikker.hu

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #987 Dátum: 2010. Május 19. - 13:56:10 »

Érdemes megnézni a klikkerrel képzett kutyák két videóját:





Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #988 Dátum: 2010. Május 19. - 14:31:59 »

És pár faj még:







Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #989 Dátum: 2010. Május 19. - 18:17:01 »

Szia Mani!
Szerintem kár bárkit is lehurrogni mert" mindenki másképp csinálja " és ha ezt leírja nekem valaki akkor eldöntöm,hogy elfogadom vagy nem. De minden megoldásban benne van a jó rész ,a többi a körítés . A végeredmény a lényeg. gyozo
Pl- Patay László a maga módszerével tanította a vizsláit és a német vendég le is szólta az ominózus kacsázásnál ,de az eredmény ötször annyi elhozott kacsa  ???
Naplózva
Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: