Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 481921 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #900 Dátum: 2010. április 09. - 10:09:05 »

Tavalyi képek:

Fakutyák... Igen


 Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #901 Dátum: 2010. április 09. - 10:13:12 »

 Mosolyog
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #902 Dátum: 2010. április 10. - 20:37:22 »


 Üdv ! Megint Családlátogatáson voltam.   Ördög


 




Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #903 Dátum: 2010. április 12. - 07:40:01 »

Horrido, komolyan mondom, internetes naplót vezethetnél a kutyasztorikból...
Szétröhögöm a fejem, mikor olvasom, de közben könnyben úszik a szemem..

Lacus, remélem, túl vagy már azon az érzésen, mikor ennek a dögevőnek az orra fölött elkezded azt a rövid szőrt simogatni, és az ostoba fajankó lehunyja a szemét a kéjtől...

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #904 Dátum: 2010. április 12. - 20:29:32 »

Hozzánk is megérkezett végre a tavasz (elő is szedhettük a gereblyét, lapátot  Fejvakarás)


Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #905 Dátum: 2010. április 12. - 20:34:44 »

Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
norberto31
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #906 Dátum: 2010. április 13. - 10:13:43 »

Kis segítség kéne kedves fórumtársak. Tüzel szuka tacsim,ezzel még nem is lenne gond de van a családban egy kan bulldog is. Úgyhogy most egy 45kg-os bazi kanbulldog követi mindenhová a kis tacsit. Elkülöníteni nem tudom őket. Nem létezik valami megoldás pl:gyógyszer a kannak vagy valami. Nem akarom ivartalanítani a kant sem, ha nem muszáj. Előre is köszönöm.
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #907 Dátum: 2010. április 13. - 10:31:42 »

 
Kis segítség kéne kedves fórumtársak. Tüzel szuka tacsim,ezzel még nem is lenne gond de van a családban egy kan bulldog is. Úgyhogy most egy 45kg-os bazi kanbulldog követi mindenhová a kis tacsit. Elkülöníteni nem tudom őket. Nem létezik valami megoldás pl:gyógyszer a kannak vagy valami. Nem akarom ivartalanítani a kant sem, ha nem muszáj. Előre is köszönöm.

Szia!

Szerencsére a bulldogok nem valami nagy spillerek a fedezésben. Most már nem kell ivartalanítani a kant, hogy terméketlen legyen. Az állatorvos be tud ültetni egy implantátumot, ami olyan mint egy chipp. Annyi is a beültetése mint egy injectio. Ez kb 1 éves ivartalanságot eredményez.
Kicsit drága évente beültetni, de valamit valamiért.

üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
norberto31
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #908 Dátum: 2010. április 13. - 10:46:46 »

Szia Csaba. Nem is azzal van baj hogy befedezi a tacsit a bulldog,hanem hogy állandóan hajtja. Szegény tacsi tiszta nyál egész nap, a bulldogg meg egyre soványabb a sok szaladgálastól. Nemtudom, hogy a fedezési aktivitás is lejjebb hagy e ettől a chipp-től?
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #909 Dátum: 2010. április 13. - 11:07:09 »

Szia Csaba. Nem is azzal van baj hogy befedezi a tacsit a bulldog,hanem hogy állandóan hajtja. Szegény tacsi tiszta nyál egész nap, a bulldogg meg egyre soványabb a sok szaladgálastól. Nemtudom, hogy a fedezési aktivitás is lejjebb hagy e ettől a chipp-től?

Teljesen olyan lesz mintha ki lenne herélve.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
norberto31
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #910 Dátum: 2010. április 13. - 11:25:00 »

Köszönöm,  Igen :WAutánanézek ki csinálja a környékünkön.
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #911 Dátum: 2010. április 13. - 11:31:22 »

Köszönöm,  Igen :WAutánanézek ki csinálja a környékünkön.

Szívesen. Igazából bármelyik állatorvos meg tudja csinálni. Rendelnie kell implantátumot és beadnia.
Itt egy rövid leírás róla:

1. Suprelorin implantatum:

Gyógyszeres kasztráció (ivartalanítás), ami átmeneti, 6-10 hónapos időtartamra szól. A hatóanyag, ami a hím nemi hormon termelődését felfüggeszti egy mikrokapszulában van, amit bőr alá adunk be. A hatás a beadás után 6-8 héttel alakul ki.

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #912 Dátum: 2010. április 13. - 20:10:06 »

Szia Csaba. Nem is azzal van baj hogy befedezi a tacsit a bulldog,hanem hogy állandóan hajtja. Szegény tacsi tiszta nyál egész nap, a bulldogg meg egyre soványabb a sok szaladgálastól. Nemtudom, hogy a fedezési aktivitás is lejjebb hagy e ettől a chipp-től?

Szia!

Megnézem neked annak a gyógyszernek a nevét amit az én tacsimnak adott az állatorvos. Ebből két szem a tüzelés kezdetén vagy négy szem a tüzelés alatt és megszakítja az ivarzást. Mivel a kutyák általában kétszer ivarzanak egy évben, így majd csak ősszel kell megismételni a kezelést, ha nem akarsz kiskutyákat. És a négy szem került kb. 2400Ft-ba. Wave
 
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #913 Dátum: 2010. április 13. - 20:16:39 »

Szia!

Megnézem neked annak a gyógyszernek a nevét amit az én tacsimnak adott az állatorvos. Ebből két szem a tüzelés kezdetén vagy négy szem a tüzelés alatt és megszakítja az ivarzást. Mivel a kutyák általában kétszer ivarzanak egy évben, így majd csak ősszel kell megismételni a kezelést, ha nem akarsz kiskutyákat. És a négy szem került kb. 2400Ft-ba. Wave
 

Na, megnéztem: Ovarid a neve.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #914 Dátum: 2010. április 13. - 20:31:52 »

Szia!

Megnézem neked annak a gyógyszernek a nevét amit az én tacsimnak adott az állatorvos. Ebből két szem a tüzelés kezdetén vagy négy szem a tüzelés alatt és megszakítja az ivarzást. Mivel a kutyák általában kétszer ivarzanak egy évben, így majd csak ősszel kell megismételni a kezelést, ha nem akarsz kiskutyákat. És a négy szem került kb. 2400Ft-ba. Wave
 

Szia Gergő!

Ez sem rossz, de itt a kant akarja semlegesíteni. Erre jó az implant.

Egyébként megnéztem az Ovarid adagolását. Kicsit más mint ahogy írtad. Lehet, hogy így nem is annyiba kerül mint írtad:

Kutya:
Ivarzás megelőzése: naponta 0,5 mg/ttkg, maximum 40 napon át. A kezelést lehetőleg 7 nappal, de inkább 14 nappal a
kívánt hatás elérése előtt célszerű megkezdeni. Az ivarzás elhalasztása céljából a szukák egy 12 hónapos periódusban
megesztrol-acetáttal maximum kétszer kezelhetők.

http://www.virbac.hu/termekek/ovarid_hasznalati.pdf

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: