Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 481759 alkalommal)
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #720 Dátum: 2010. Január 15. - 13:57:31 »

És ezek a kiskutyák amugy eladók ?? Vagy mi lesz velük ?? Wave
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #721 Dátum: 2010. Január 15. - 14:05:50 »

És ezek a kiskutyák amugy eladók ?? Vagy mi lesz velük ?? Wave

Küldtem privátot.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #722 Dátum: 2010. Január 15. - 16:45:48 »

Üdv Horrido!

Aranyos a kiskutya, "fedezi" rendesen a hátizsákot, nehogy nélküle mozduljon.    Mosolyog Igen   Igen
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #723 Dátum: 2010. Január 16. - 12:50:01 »

Horrido!
Ő a törpevízmű?... Ördög
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #724 Dátum: 2010. Január 17. - 22:10:16 »

" ELEJTETT ARANYSAKÁL

A Pécsudvard és Környéke Földtulajdonosi Közösség vadászterületén került puskavégre a fotón látható aranysakál. A sikeres elejtő Takács László, aki terepjárójával a lesről hazafelé tartva vette észre a ragadozót. Azonnal fékezett, ám a vad veszélyt érezve futásnak eredt, így biztos lövést nem tudott leadni. Ördög névre hallgató tacskója, aki mindig vele van, szintén észrevette az ellenséget és dühös, mondhatni hisztériás ugatásba kezdett. Erre a sakál kíváncsian megállt, ami a vesztét jelentette. A jól irányzott lövésnek köszönhetően terítékre került. Gratulálunk az elejtőnek!.
"

forrás: Nimród Vadászportál

Hááát igen! A Tacskó szavára még a toportyán is vigyázba vágja magát! 

 Bion Bion Bion
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #725 Dátum: 2010. Január 18. - 09:42:48 »

Hááát igen! A Tacskó szavára még a toportyán is vigyázba vágja magát! 
 Bion Bion Bion

Nekem is ez jutott az eszembe Ördög Ördög Ördög


Egyébként ma találtam egy képet a telefonomban, amit még novemberben készítettem, mikor a házunk előtti lugast szüreteltük:


A kis kíváncsi akkor jött rá, hogy ő tulajdonképpen szereti a jó érett szőlőt  Bion


Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #726 Dátum: 2010. Január 18. - 10:13:30 »

Szia Gergő!

Vigyázz, mert a szőlő enyhe méreg a kutyáknak, állítólag!  Wave
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #727 Dátum: 2010. Január 18. - 10:24:01 »

Szia Gergő!

Vigyázz, mert a szőlő enyhe méreg a kutyáknak, állítólag!  Wave


Az jó, mert a fél kert szőlővel van beültetve, valamint van egy nagy lugasom, aminek az alját könnyedén eléri...igaz, eddig nem volt tőle baja (meg az öreg kan tacsimnak se, pedig az rendszeresen lelegeli a szőlő alját éréskor). De azért jobb félni, mint megijedni...

De akkor a rókának nem mérgező?-rokon fajok, hasonló testfelépítéssel, szervezettel és az rendszeresen eszik szőlőt ősszel... Fejvakarás
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #728 Dátum: 2010. Január 18. - 10:35:32 »

Én itt olvastam erről. Szerintem érdemes elolvasni.
http://www.vadaszkutya.hu/index.php/egeszseges-kutya/327-kutyak-egeszseget-veszelyeztet-taplalasi-tevhitek.html Wave
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #729 Dátum: 2010. Január 18. - 11:03:10 »

Szőlőéréskor pedig engedj ki pár japántyúkot elterelés céljából, mingyá' nem eszik a szőlőt... Ördög Ördög Ördög
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #730 Dátum: 2010. Január 18. - 11:27:01 »

Szőlőéréskor pedig engedj ki pár japántyúkot elterelés céljából, mingyá' nem eszik a szőlőt... Ördög Ördög Ördög
Fa testápoló nagyon vicces  Ördög Ördög Ördög Ördög

Vigyem bűnbe a saját kutyám? Fejvakarás Nemrég ruháztam be a kerítéshez valóra, hogy tavasszal egyből elválasszam a jószágokat Tapitól... a múltkor átszökött a szomszédból egy gyöngytyúk (pedig mondtam apumnak, hogy csukja be, de hát rutintalan Tapiból Bion). Tapinak kb. 5 percbe telt levadászni...  Tasli Még szerencse, hogy időben észrevettem.  :Mosolyog

Alig várom, hogy tavasszal kivigyem kotorékozni. Akkor majd megmutathatja, hogy milyen nagylány! Nyihi
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #731 Dátum: 2010. Január 18. - 11:31:55 »

Ha gyöngytyúkkal trenírozod, nem lesz ott baj a rókával sem...
Csak bírjad gyöngytyúkkal, meg szokasd be őket addig valami kotorékszerűbe!
Tudod, a fíling, az fíling!

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #732 Dátum: 2010. Január 18. - 12:22:22 »

Ha gyöngytyúkkal trenírozod, nem lesz ott baj a rókával sem...
Csak bírjad gyöngytyúkkal, meg szokasd be őket addig valami kotorékszerűbe!
Tudod, a fíling, az fíling!

 Effendi
Trenírozza gyöngyivel a rossznyavalya!-önképző kurzust végzett baromfiból... hihetetlen, hogy abba pöttöm kiskutyafejébe mennyi furfang fér el!

De nyáron Karcsiéknál bement az üregi nyúl után a lyukba is, ezért remélem, ráérez majd a rókaugrasztásra is Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #733 Dátum: 2010. Január 18. - 22:18:48 »

Na ma fényt derítettem egy rejtélyre. Valamelyik nap, mikor hazaértünk, a konyhát csupa tányér és pohár szilánkok borították. Amikor reggel elmentünk itthonról a reggeli tányérokat és poharakat a 120 cm magas konyhapultra tettük, hogy majd ha hazaérünk elmosogassuk. Egy kutya volt csak szabadlábon, amelyiknek most van alma. A pult alatt vannak ugyan ketrecek, de hát egy tacskó nem egy Rippel fivérek. Na ma beengedtem a jónépet egy kicsit leszáradni és melegedni. Hallom egyszer csak, hogy valami zaj van a konyhában. Kimegyek és a kismama éppen lép fel a pultra a ketrecek tetejéről. Kiosztottam a mutatványért járó "jutalmat", majd egy kicsit később újabb zajt hallok. Most a teraszról jön a hang. Kimegyek és látom, hogy ugyanez a versenyző áll a táposhordó tetején-amire elfelejtettem visszatenni a fedőt- és nagyban szolgálja ki magát a tápból (hát ma bukta a vacsorát). De ez egy az alja felé keskenyedő henger. A pereme meg kb fél cm vastag. Rejtély számomra ez a kutya.

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #734 Dátum: 2010. Január 19. - 08:08:58 »

Na ma fényt derítettem egy rejtélyre. Valamelyik nap, mikor hazaértünk, a konyhát csupa tányér és pohár szilánkok borították. Amikor reggel elmentünk itthonról a reggeli tányérokat és poharakat a 120 cm magas konyhapultra tettük, hogy majd ha hazaérünk elmosogassuk. Egy kutya volt csak szabadlábon, amelyiknek most van alma. A pult alatt vannak ugyan ketrecek, de hát egy tacskó nem egy Rippel fivérek. Na ma beengedtem a jónépet egy kicsit leszáradni és melegedni. Hallom egyszer csak, hogy valami zaj van a konyhában. Kimegyek és a kismama éppen lép fel a pultra a ketrecek tetejéről. Kiosztottam a mutatványért járó "jutalmat", majd egy kicsit később újabb zajt hallok. Most a teraszról jön a hang. Kimegyek és látom, hogy ugyanez a versenyző áll a táposhordó tetején-amire elfelejtettem visszatenni a fedőt- és nagyban szolgálja ki magát a tápból (hát ma bukta a vacsorát). De ez egy az alja felé keskenyedő henger. A pereme meg kb fél cm vastag. Rejtély számomra ez a kutya.



 Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: