Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482653 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #690 Dátum: 2010. Január 06. - 14:02:59 »

Nem kell egy Tapi kölyök?  Vigyorog (még választhatsz is: Lujzi, Nuni vagy Izé Bion)

Úgy látom ezzel a madárszétszedéssel nem csak Tapi küzd... hiába próbálkoztam a leszoktatással, inkább én tanultam meg elkülöníteni Tapit a lábasjószágoktól. De mostanában már a macskákat is abajgatja -de azokat hogy fogom bezárni? Fejvakarás Alig várom már a kotorékozós időszakot, hogy végre valami hasznos ügy érdekében vezesse le a fölös energiáját.

Már tavaly nyáron is nagyon gondolkoztam egy tacsin, de végül fájó szívvel elvetettem az ötletet. Most, hogy nemsokára kész lesz a kerítés is, egy ellenérv kiesik... Ördög  Még meglátom, de gyanítom, idén nem jön össze.
Nálunk Csöpi nem bántotta a baromfit. Csak a lelőtt verebet-seregélyt.

Ma reggel is voltunk rókát hívni. Mivel nem jött egy sem, feltételezem, hogy a kotorékban sunnyogott mind. Indulhattok! Vigyorog
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #691 Dátum: 2010. Január 06. - 14:37:49 »

Nálunk Csöpi nem bántotta a baromfit. Csak a lelőtt verebet-seregélyt.

Tanítsd be!-én sajnos nem voltam otthon mikor az első fürjet lefojtotta, aztán meg már csinálhattam amit akartam... A kölykök apja előtt ott flangálhat az egész baromfiudvar, rájuk sem bagózik, de ha macskát vagy másik kutyát lát, akkor teljesen meg van őrülve. Gondold meg!-úgy néz ki, hogy egy gazdi lemondta kölyköt és te még választhatnál. A kertes házhoz meg egyenesen hozzá tartozik egy ilyen zsebborzasztó Wave

(Addig nem akarom kivinni Tapit, amíg otthon vannak a kölykök, nehogy valami nyavalyát hazahozzon...)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #692 Dátum: 2010. Január 06. - 15:54:56 »

Attól tartok, hogy még kicsit várnom kell a zsebborzasztó beszerzésével... De még beszélünk róla, 100 %-osan nem utasítom el a dolgot, de kevés az esély rá. Egyelőre örülök, ha otthoni dolgaimat és a vadászatot szinkronba tudom valahogy hozni, még azt sem tudom, nem kell-e mellékállás után néznem, akkor meg nem szerencsés egy törődésre vágyó kölyökkutya. Kismacska úgyis lesz, öreg, 17 éves perzsánkat karácsony után le kellett altattatni.

 Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
RDani
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54



« Új üzenet #693 Dátum: 2010. Január 08. - 09:16:24 »




« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 08. - 09:47:19 írta Horrido » Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #694 Dátum: 2010. Január 08. - 11:21:06 »

Ő itt Retek (a.:Vacak)!

Naplózva

Üdv: Bence
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #695 Dátum: 2010. Január 08. - 11:24:45 »

Ő itt Retek (a.:Vacak)!


Terepszínű! Igen Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #696 Dátum: 2010. Január 08. - 11:58:08 »

Terepszínű! Igen Ördög

B+ Peti majdnem leestem a székről Bion Bion Bion
Naplózva

Üdv End
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #697 Dátum: 2010. Január 08. - 12:09:09 »

B+ Peti majdnem leestem a székről Bion Bion Bion
Pont olyan, mint a háttér... Vállat von


 Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #698 Dátum: 2010. Január 08. - 12:13:03 »

Azért a háttér sem rosssssz. >Nevet
 Wave
Naplózva

Üdv End
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #699 Dátum: 2010. Január 09. - 00:15:07 »

A tacskós karácsony mindig érdekes.
Kezdődött a karácsonyfával…van a kertben és egyre nagyobb, már most is 20 méter körüli, de nem lesz kisebb. Családi döntés, hogy ez lesz a karácsonyfa (amíg ki lehet vágni)
Készülődés, előkerül a motorfűrész a kisházból, felgallyazom, beékelem, a biztonság kedvéért a gyerek csúszdáját odébb teszem….
Tacskó nézi nagyon mit csinálok az ő kertjében, állandóan ott ugrál ahova a fát akarom dönteni. Nem jó ez így…..kínálkozik a  régi tulaj semmire való beagle kennelje, aminek a funkcionalitását én megfordítottam és tacskómentes kiskertet alakítottam ki benne. A terv az, hogy oda berakom, amíg kinyomom a fenyőt…
Fűrész letesz és megnéz, hogy nyílik-e az ajtó rendesen. Nyílik….Nézem a  tacskót, sehol sincs…. Vagyis van a legtávolabbi fenyő alatt… Nem igen akar kijönni, jól tudja, hogy mi a bezárási tervem… Nincs mit tenni, ki kell játszani a piros ászt, bemegyek a vadásszobámba, zörgök a ráccsal és máris ott áll mögöttem a haver. Míg nyitom a páncélt egyszerre nyomom a garázskapu gombját…. Megvagy!
Az ajtón kicsempészem magam és kivágom a fát. Rossz a lelkiismeretem és kiengedem egyből. Látszólag nem létezek a számára jön-megy, tesz vesz…
Közben hazajön a kedvesem és elégedetten szemléli a karácsonyfát, közben megkérdezi, hogy milyen játékot adtam a tacskónak, amivel ilyen jól elvan.
Nézem…..akanyád….a tegnapelőtti nyulammal rohangászik, amit  beraktam a kisházba, míg eldöntöm mi legyen vele.. Persze az ajtó nyitva maradt a fűrész kivételnél…
Elkezdtük kergetni….nem adta…Na, mondom jöjjön  piros ász  megint és bementem a fegyverszobába, zörgettem a rácsot meg a páncélajtót…. Semmi…
Azon kívül, hogy kijött a kert közepébe és letette a nyulat nem történt semmi….Láttam rajta, hogy nem érti, minek a nagy készülődés, amikor megvan a zsákmány…. Komolyra vesszük és nagy nehezen  beszorítjuk a fa alá. Nyúl elvesz, pofon kioszt….
A karácsonyfát, hogy leolvadjon, behúzom a pincébe(ahol Ő is alszik). Este mikor a kislányunk elaludt jön a  fadíszítés… Beállítom a  fát és érzem, hogy k…va büdös az alja, azt is tudom, hogy a semmirevaló hugyozta le.
Az asszony kérdezi:
- Mi ez a furcsa szag?
Mondom, hogy:
- Ez a Normann jegenye illata……
Amikor nem figyel az asszony, levágom a hugyos ágakat és leviszem a kazánházba…
A mester lent dekkol és látom, hogy baj van a viszonyunkban…..
Az utolsó akácmézes hordóm körül sárga tócsa…
Nem tud kislisszelni és beletuszkolom a pofáját a sárga lébe, úgy üvölt, mintha élve nyúznák…
Kizavarom a kertbe, ki is megy, de nem messze, és a bejáróban álló, hótaposó csizmám mellett megfordul és a legnyugodtabb élvezettel hugyozza le és visszanéz…
Szétvet az ideg….most ütlek agyon és lépek a műhely felé… Közben elmosolyodok és visszalépek, ránézek és  azonnal veszi az új helyzetet…. Másfél méterről ugrik az ölembe…….
Csak dögönyözni lehet Őket….
K Portékák.... Ördög Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #700 Dátum: 2010. Január 09. - 00:40:03 »

 Röhög Röhög Röhög Bravó
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #701 Dátum: 2010. Január 09. - 08:02:45 »

A tacskós karácsony mindig érdekes.
K Portékák.... Ördög Ördög Ördög

Horrido!  Igen Igen Emelem

Külön egyéniség mind. Jól megírtad!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #702 Dátum: 2010. Január 09. - 09:28:43 »

A tacskós karácsony mindig érdekes.
Kezdődött a karácsonyfával…van a kertben és egyre nagyobb, már most is 20 méter körüli, de nem lesz kisebb. Családi döntés, hogy ez lesz a karácsonyfa (amíg ki lehet vágni)
Készülődés, előkerül a motorfűrész a kisházból, felgallyazom, beékelem, a biztonság kedvéért a gyerek csúszdáját odébb teszem….
Tacskó nézi nagyon mit csinálok az ő kertjében, állandóan ott ugrál ahova a fát akarom dönteni. Nem jó ez így…..kínálkozik a  régi tulaj semmire való beagle kennelje, aminek a funkcionalitását én megfordítottam és tacskómentes kiskertet alakítottam ki benne. A terv az, hogy oda berakom, amíg kinyomom a fenyőt…
Fűrész letesz és megnéz, hogy nyílik-e az ajtó rendesen. Nyílik….Nézem a  tacskót, sehol sincs…. Vagyis van a legtávolabbi fenyő alatt… Nem igen akar kijönni, jól tudja, hogy mi a bezárási tervem… Nincs mit tenni, ki kell játszani a piros ászt, bemegyek a vadásszobámba, zörgök a ráccsal és máris ott áll mögöttem a haver. Míg nyitom a páncélt egyszerre nyomom a garázskapu gombját…. Megvagy!
Az ajtón kicsempészem magam és kivágom a fát. Rossz a lelkiismeretem és kiengedem egyből. Látszólag nem létezek a számára jön-megy, tesz vesz…
Közben hazajön a kedvesem és elégedetten szemléli a karácsonyfát, közben megkérdezi, hogy milyen játékot adtam a tacskónak, amivel ilyen jól elvan.
Nézem…..akanyád….a tegnapelőtti nyulammal rohangászik, amit  beraktam a kisházba, míg eldöntöm mi legyen vele.. Persze az ajtó nyitva maradt a fűrész kivételnél…
Elkezdtük kergetni….nem adta…Na, mondom jöjjön  piros ász  megint és bementem a fegyverszobába, zörgettem a rácsot meg a páncélajtót…. Semmi…
Azon kívül, hogy kijött a kert közepébe és letette a nyulat nem történt semmi….Láttam rajta, hogy nem érti, minek a nagy készülődés, amikor megvan a zsákmány…. Komolyra vesszük és nagy nehezen  beszorítjuk a fa alá. Nyúl elvesz, pofon kioszt….
A karácsonyfát, hogy leolvadjon, behúzom a pincébe(ahol Ő is alszik). Este mikor a kislányunk elaludt jön a  fadíszítés… Beállítom a  fát és érzem, hogy k…va büdös az alja, azt is tudom, hogy a semmirevaló hugyozta le.
Az asszony kérdezi:
- Mi ez a furcsa szag?
Mondom, hogy:
- Ez a Normann jegenye illata……
Amikor nem figyel az asszony, levágom a hugyos ágakat és leviszem a kazánházba…
A mester lent dekkol és látom, hogy baj van a viszonyunkban…..
Az utolsó akácmézes hordóm körül sárga tócsa…
Nem tud kislisszelni és beletuszkolom a pofáját a sárga lébe, úgy üvölt, mintha élve nyúznák…
Kizavarom a kertbe, ki is megy, de nem messze, és a bejáróban álló, hótaposó csizmám mellett megfordul és a legnyugodtabb élvezettel hugyozza le és visszanéz…
Szétvet az ideg….most ütlek agyon és lépek a műhely felé… Közben elmosolyodok és visszalépek, ránézek és  azonnal veszi az új helyzetet…. Másfél méterről ugrik az ölembe…….
Csak dögönyözni lehet Őket….
K Portékák.... Ördög Ördög Ördög



 Taps Wave Nyihi
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #703 Dátum: 2010. Január 09. - 09:31:10 »







Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #704 Dátum: 2010. Január 09. - 09:55:06 »

 Bion   Igen 

"Jó" kis tacsid van, ráadásul kan...  Ördög

Jó volt olvasni.   Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: