Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482211 alkalommal)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #675 Dátum: 2010. Január 03. - 18:25:48 »

Neked hogy tűrik a kutyák?

Van amikor duzzogva, de én vagyok a főnök. Ez nem szabadon választott program.

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
RDani
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54



« Új üzenet #676 Dátum: 2010. Január 03. - 19:20:15 »

Ez így van,habár néha megpróbálkozik azzal hogy érvényesítse akaratát:D nem is ő lenne az,de hát rövid úton le van törve a szarva neki..
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #677 Dátum: 2010. Január 04. - 11:02:41 »

Hali!
Te és Sabbati igencsak vigyorogtok...
Üzlet??Én nem tudom,nekem ebből semmilyen anyagi javam nem származik,csak egy ismerősömmel beszélgettem és ő mondta a válás okait,kérdezte nem e tudok valakit,akinek a kutyát oda lehetne adni,vagy elcserélni,esetleg eladni.
Errefel jött az ötlet,hogy majd megkérdem itt,hátha akad valami remény,és jelentkezett a fent nevezett tagja a fórumnak,hagytam neki telefonszámot,nevet,aztán abban maradtunk hogy majd értesít engem is a történtekről,mert érdekel.

Érdeklődtem privátban de semmi,mondom hátha itt válaszol legalább.
De nekem igen gyanús ,hogy ilyen szélesre és telire fogtátok azt a mosolyt:D. csak nem én lennék az első aki így járt?

Nyár óta várja egy kölyökkutya, hogy elvigye. Kb. 10 alkalommal módosult az érkezésének időpontja, aztán hang nélkül eltűnt. De úgy látszik, már mások is tudják, hogy mennyire lehet számítani rá...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #678 Dátum: 2010. Január 05. - 11:21:16 »

Dermedtre csaholás:

Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #679 Dátum: 2010. Január 05. - 11:23:23 »

Dermedtre csaholás:

 Igen Emelem
Nagyon jó kép!
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #680 Dátum: 2010. Január 05. - 11:30:37 »

Igen Emelem
Nagyon jó kép!

Köszi szépen RWS Papa!  Ölel

A disznó elejébe bele se fogott, "csak" a hátuljába. A combját és a farkát rázta.
Jól teszi, nagyon jól!  Wave
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #681 Dátum: 2010. Január 05. - 12:46:42 »

Köszi szépen RWS Papa!  Ölel

A disznó elejébe bele se fogott, "csak" a hátuljába. A combját és a farkát rázta.
Jól teszi, nagyon jól!  Wave

Anti!  Igen

Az okos kutya tudja, hogy melyik vége harap a disznónak!  Bion Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 05. - 13:52:45 írta Pyrus » Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #682 Dátum: 2010. Január 05. - 13:26:41 »

Az okos kutya tudja, ogy melyik vége harap a disznónak!

Szia Csaba!

A kis zsivány már megkapta a leckét. Többször dobta el kan és már malacos koca is harapta meg...
Örülök neki, hogy óvatos...és az óvatosságával megjött a dermedtre csaholás is...úgy látszik nem öröklött dolog az...ezért nem sikerült a németeknek az egyes tenyészetekben rögzíteni ezt a tulajdonságot, hiába jelölték az dermedtre csaholó ebek törzskönyvén ezen tulajdonságukat.

Neked hogy van a kis tacsi?

 Wave   Emelem
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #683 Dátum: 2010. Január 05. - 13:55:53 »

Szia Csaba!

A kis zsivány már megkapta a leckét. Többször dobta el kan és már malacos koca is harapta meg...
Örülök neki, hogy óvatos...és az óvatosságával megjött a dermedtre csaholás is...úgy látszik nem öröklött dolog az...ezért nem sikerült a németeknek az egyes tenyészetekben rögzíteni ezt a tulajdonságot, hiába jelölték az dermedtre csaholó ebek törzskönyvén ezen tulajdonságukat.

Neked hogy van a kis tacsi?

 Wave   Emelem

Hát igen, a tacsi tanul saját tapasztalataiból.

Köszöni, jól van! Csak sajnos "munkanélküli"! Szomorú
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #684 Dátum: 2010. Január 05. - 13:59:07 »

Anti! Igen

Hatalmas élmény lehet egy ilyen kutyával vadászni. Már én is sokszor elgondolkoztam a tacskótartáson, de inkább apróvadas kutyának tudok munkát adni. Marad a labrador...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #685 Dátum: 2010. Január 05. - 16:18:07 »

Ez a kép Anti igen beszédes...  Bow Emelem
Naplózva

Üdv End
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #686 Dátum: 2010. Január 05. - 21:37:25 »










Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #687 Dátum: 2010. Január 06. - 09:55:24 »

Hatalmas élmény lehet egy ilyen kutyával vadászni. Már én is sokszor elgondolkoztam a tacskótartáson, de inkább apróvadas kutyának tudok munkát adni. Marad a labrador...

Szia Péter!

Hát igen. A labradorral a kotorékozás lehetőségét veszíted el, a tacskóval viszont egy apróvadas területen nem sokra mennél, az ugyan nem cibálná ki a tollas népséget a mocsaras nádból. Egy kutya esetén biztos jobb választás a labrador.
Meg aztán tudja is a szakmát a leírt vadászélményeid alapján, róka utánkeresésére is bevált.  Mosolyog  Igen

Én mondjuk mindig fogok tacskót tartani, mert más fajtával pótolhatatlan személyiséggel rendelkeznek (elfogulatlan véleményem szerint  Bion).

Este kimentünk egy kicsit szétnézni a hóesésben 7-től 11-ig. Mikor értünk vissza az autóhoz, Pukkancs a behavazott autót látva olyanokat fújt, hogy még egy remetekan is megirigyelte volna.  Bion Óvatos.
Pofánlőtt disznó keresésére csakis Őt vinném, mert ha megtámadná a disznó, hozzám menekülne az tuti... Mosolyog

Jó Vadászatot!   Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #688 Dátum: 2010. Január 06. - 13:18:54 »

Szia!

Gyerekkoromban nekünk is volt egy szálkás tacsi lányunk, a Csöpi. Fekete-sárga volt, nem a gyakrabban látott szürkés, vaddisznószínű. Ő is nagy egyéniség volt, fegyelmezni nem lehetett, csak akkor engedelmeskedett, ha egybevágott az érdekeivel.
Ezek után apu le is mondott arról, hogy vadásszon vele. Kotorékozni anyu nem engedte volna (az ő kutyája volt), utánkeresni meg nem igazán kellett, a 8x57-es megbízhatóan dolgozott, igaz, apu kevés disznót lőtt.
De Csöpi imádott vadászni és ha csak tehette, elszökött utánam a környékre, ha légpuskázni mentem. A leeső verebet számtalanszor a vizsla előtt kapta el, és azonnal kibelezte, hiába volt a  Tasli. Talán lehetett volna valamit kezdeni vele komolyabban is, bár így visszagondolva, nem volt túl harcos alkat.
Anyu ölében heverészve a vizslát elmorogta onnét, de ha egy nagy kutya csak ránézett, visítva kotródott haza.

Mindenesetre életének 7 éve alatt örökre belopta a szívünkbe magát és görbelábú fajtáját.

Az én labradorjaim a körülmények miatt nem igazán a klasszikus munkájukat végezték. Igaz, sokat nem kellett csinálnom azért, hogy önállóan keltsenek és fácánozáson elfogadhatóan dolgozzanak, de egy igazi labradoros az ilyentől biztos gutaütést kapna. Időnként még vércsapázniuk is kellett, persze csak láb mellett, szigorú kontrollal, és annyi hasznom volt, hogy a vért mutatták. Szóval mindent megtettem, hogy elrontsam őket... Vigyorog


 Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #689 Dátum: 2010. Január 06. - 13:44:48 »

Mindenesetre életének 7 éve alatt örökre belopta a szívünkbe magát és görbelábú fajtáját.

Nem kell egy Tapi kölyök?  Vigyorog (még választhatsz is: Lujzi, Nuni vagy Izé Bion)

Úgy látom ezzel a madárszétszedéssel nem csak Tapi küzd... hiába próbálkoztam a leszoktatással, inkább én tanultam meg elkülöníteni Tapit a lábasjószágoktól. De mostanában már a macskákat is abajgatja -de azokat hogy fogom bezárni? Fejvakarás Alig várom már a kotorékozós időszakot, hogy végre valami hasznos ügy érdekében vezesse le a fölös energiáját.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: