Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 481717 alkalommal)
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #525 Dátum: 2009. Július 02. - 20:19:31 »

Pár kép Tapiról mostanában Bion Tacsi:

A zsákmánnyal:


hol lőtted?
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #526 Dátum: 2009. Július 02. - 20:58:08 »

hol lőtted?

Itt rohangálnak a ház körül... amerre Tapi jár mindig belebotlok Nyihi

(Ez az a plüssmajom,amit azóta sem hanyagol el-szerintem meg inkább csak(!) ezzel kellene foglalkoznia, mert ma kiszedett 3 kiskacsát a helyéről és mondanom sem kell, nem azért ment be hozzájuk, mert játszani szeretne velük...)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #527 Dátum: 2009. Július 05. - 11:58:35 »

Sziasztok!

Tegnap kinnt voltunk úsztatni a kutyáinkat meg gyakorolni a vizi munkát. Az alábbiakban bemutatott négy hónapos szukámat Corát először vittem úsztatni. Az egyik rókabőrömet szétvágtam és rákötöttem egy fél literes üditős palackra. Nagy meglepetésemre, mintha ez lenne a világ legtermésztetesebb dolga, bugrott a vízbe és a nagy kutyámnak bedobott kb 20 méterre lévő palackot kihozta. Azt ohittem, hogy rosszúl látok. Még sohasem láttam ilyen fiatal kutyát első alkalommal ilyen magabiztosan úszni. Apportírozni meg még nem is tanítottam. Egyenlőre úgy néz ki, hogy minden jó tulajdonság megtalálható benne amit a szüleiből szerettem volna kinyerni. Ezen felbuzdúlva biztos, hogy nevezem az augusztus 15.-i versenyre Baby osztályba.

Mindenkinek kívánok hasonló élményeket a kutyáival. Táncol

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #528 Dátum: 2009. Július 06. - 12:59:55 »

Tegnap hazaérkezett új családtagunk, aki a keresztségben a Mogyoró nevet kapta.
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #529 Dátum: 2009. Július 06. - 13:28:47 »

Laci Gartulálok az új családtaghoz. Legyen benne sok örömed (bár ahogy a Tacskókat ismerem rengeteg bosszúság is lesz vele  >Nevet)

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #530 Dátum: 2009. Július 06. - 13:37:26 »

Laci Gartulálok az új családtaghoz. Legyen benne sok örömed (bár ahogy a Tacskókat ismerem rengeteg bosszúság is lesz vele  >Nevet)

Üdv: Csaba

Miért okoznának bosszúságot? Tapi sem evett még se fürjet, se üregi nyulat, se csirkét vagy kiskacsát...  Tacsi Tasli

Nyihi

Laci-kívánom, hogy sok örömöd leld a csöppségben! Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #531 Dátum: 2009. Július 06. - 14:41:53 »

Régi kutyás vagyok, úgyhogy tudom mivel jár egy kölyök: néhány lebontott cipő, és sok-sok öröm. (Macskák már a polcokon laknak Nyihi)
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 06. - 15:19:47 írta Pyrus » Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #532 Dátum: 2009. Július 06. - 14:43:35 »

Laci!
 Gratulálok! Taps Emelem
Ha minden úgy alakul nekem is lesz egy ilyen ördögfiókám szeptemberben! Táncol
Bár lehet, hogy a vizslám a kardjába döl! Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #533 Dátum: 2009. Július 06. - 14:57:28 »

Laci!
 Gratulálok! Taps Emelem
Ha minden úgy alakul nekem is lesz egy ilyen ördögfiókám szeptemberben! Táncol
Bár lehet, hogy a vizslám a kardjába döl! Vállat von
Az én vizslám laza szagmintát vett, és evvel részéről az ismerkedés le lett zárva.
Mogyoró már dolgozik:
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #534 Dátum: 2009. Július 08. - 16:59:27 »














Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
karvaly89
Szakácsmester
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


vadgazda tanuló


« Új üzenet #535 Dátum: 2009. Július 12. - 15:43:04 »

Üdv mindenkinek !
Tudna mondani nekem valaki arról , hogy mi az a felülbélyegzett törzskönyv? Mi lehet az oka, hogy ilyen törzskönyvet kapott egy kutya?
Ilyen törzskönyvel rendelkező kutya vonható tenyésztésbe? 
Naplózva

Az élet attól szines hogy NEM FEKETE FEHÉÉÉR!
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #536 Dátum: 2009. Július 12. - 19:22:19 »

Üdv mindenkinek !
Tudna mondani nekem valaki arról , hogy mi az a felülbélyegzett törzskönyv? Mi lehet az oka, hogy ilyen törzskönyvet kapott egy kutya?
Ilyen törzskönyvel rendelkező kutya vonható tenyésztésbe? 

Szia!

A kölyök szempontjából semmit nem jelent. Csak annyit jelent, hogy a szülőknek nincsenek meg a tenyésztéshez szükséges eredményei. AZ más más kérdés, hogy miért nincs meg. Azért mert a szülők tulajdonosai lusták voltak a tenyésszemlére elvinni a kutyát, vagy tisztában voltak vele, hogy úgysem kapná meg. De előfordulhat minden tenyészetben, hogy a törzskönyv felülbélyegzett lesz. Például ha valamelyik szülő túl fiatal a tenyésztésbe vonáshoz, de a fajta érdekében szükséges volt a fedesztetés.
Sok ok lehetséges. Azt kell megnézni, hogy mi lehetett az. Utána mérlegelni kell, hogy így céljaidnak megfelel-e. Mindenesetre a kölyköt ha a fajtastandardnak megfelel, nem fogja semmiben befolyásolni.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #537 Dátum: 2009. Július 21. - 13:26:46 »

Vasárnap Mogyoró átesett a tűzkeresztségen, rész vett velünk élete első lesvadászatán. Mielőtt a lesre mentünk, némi nyomolást végeztünk, ebünk legnagyobb örömömre igen komoly érdeklődést mutatott a vadnyomok iránt. A lesen pedíg illemtudóan, csendben szétrágott egy ágdarabot, majd minden figyelmével a sarokba húzódott.
Már erősen sötétedett, mikor csendben felkelt és a les feljáratánál figyelve mordult egyet. Hátrafordulva vettük észre a lestől mintegy 20 m-re a nyiladékon átlépő őzet.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #538 Dátum: 2009. Július 21. - 13:29:44 »

Vasárnap Mogyoró átesett a tűzkeresztségen, rész vett velünk élete első lesvadászatán. Mielőtt a lesre mentünk, némi nyomolást végeztünk, ebünk legnagyobb örömömre igen komoly érdeklődést mutatott a vadnyomok iránt. A lesen pedíg illemtudóan, csendben szétrágott egy ágdarabot, majd minden figyelmével a sarokba húzódott.
Már erősen sötétedett, mikor csendben felkelt és a les feljáratánál figyelve mordult egyet. Hátrafordulva vettük észre a lestől mintegy 20 m-re a nyiladékon átlépő őzet.
Jól kezded! Igen Wave
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #539 Dátum: 2009. Július 21. - 13:32:43 »

Vasárnap Mogyoró átesett a tűzkeresztségen, rész vett velünk élete első lesvadászatán. Mielőtt a lesre mentünk, némi nyomolást végeztünk, ebünk legnagyobb örömömre igen komoly érdeklődést mutatott a vadnyomok iránt. A lesen pedíg illemtudóan, csendben szétrágott egy ágdarabot, majd minden figyelmével a sarokba húzódott.
Már erősen sötétedett, mikor csendben felkelt és a les feljáratánál figyelve mordult egyet. Hátrafordulva vettük észre a lestől mintegy 20 m-re a nyiladékon átlépő őzet.

Nagyon biztató!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: