Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 481740 alkalommal)
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #495 Dátum: 2009. Május 24. - 19:46:31 »

Attila! Amennyiben nem késő, nekem lesz szeptember közepe körül elvihető, ha addig nem késő szívesen Neked ajándékozok egyet. Én garantálom, hogy jó vérű, Te garantáld, hogy Vadászni fogsz vele. Ja és valószínű a mostani alomhoz hasonlóan lesz benne drótosabb is, de nekem ez a kis szőrmók tetszik azért Ő maradt meg.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #496 Dátum: 2009. Május 24. - 20:00:50 »

Köszönöm! Igen Táncol Türelmetlenül
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #497 Dátum: 2009. Május 26. - 16:55:17 »

Sziasztok!

Ha nem sértődtök meg akkor hozok pár képet.























Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #498 Dátum: 2009. Május 26. - 17:07:35 »

És egy kis érdekesség, amit nem égen sikerült lefotóznom.

Egy borzkotorék végkatlanja:

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #499 Dátum: 2009. Május 26. - 18:54:47 »


Szombaton részt vettünk kutyáinkkkal az első Kotorékkutyás VAV vizsgán. Mátrafüreden lett megrendezve.
Nagyon érdekes feladatok voltak amik egyáltalán nem voltak könnyűek. A vizsgán 11 kutya indult, 7 Tacskó, 3 Jagd Terrier és egy Jack Russell Terrier. A vizsgát végül 9 kutya teljesítette sikeresen. Egy Tacskó és egy Jagd Terrier feladta.
A feladatok a következők voltak:
A megnyitó után egy focipályára mentünk ahova egymás mellé feláltunk sorban. Előszőr a fegyelmezettséget, kezelhetőséget és a lövésállóságot vizsgálta a két bíró. Egyesével elmentünk keresztben a pályán oda vissza, miközben  elengedtük a kutyánkat. Az oda-vissza séta alatt legalább kétszer magunkhoz kellett hívni a kutyákat. Ezután a felsorakozott vizsgázók elött az egyik bíró egy sörétes puskával elsétált és 6-8 lövést adott le a levegőbe. Ezután a helybenmaradást vizsgálták. Amikor minden kutya sikeresen teljesítete ezt is akkor a fajtársakkal és emberekkel szembeni közömbösség vizsgálata történt.
Eddig minden kutya továbbjutott. Ha itt valaki megbukott volna akkor az a kutya nem is folytathatta volna a vizsgát.
Ezután a műkotorék pályához mentünk, ahol a földaltti munkából kellett számot adni 3 fázisban. Elsőként 10 percet kellett ugatnia a kutyáknak egy lezárt katlan elött.
Majd ugyanazon katlan elött 80 cm hosszan fel lett töltve gyöngykaviccsal a folyosó és ezen kellett átásnia magát a kutyáknak és elkezdeni ugatni. A harmadik fázisban egy 4 méteres folyosóból kellett kihúzniuk a kutyáknak egy kitömött rókát. A második és harmadik fázis egyaránt időre ment. Ez alapján sorolták be a bírók az első 3 helyezettet.
A 3. és második helyet két Jagd terrier foglalta el míg az 1. helyen egy tacskó (természetesen Manipulus Angyal) végzett Táncol.

Nagyon jó hangulatú rendezvény volt annak ellenére, hogy nem folyt vér. Bár gyanunk szerint épp ezért volt csak ekkora nevezők létszáma.


Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #500 Dátum: 2009. Május 26. - 21:08:04 »

Szia Csabi!

Először is gratulálok az eredményhez, szépen dolgoztak a tacsik. Öröm volt nézni őket Vigyorog
Remélem lesz ennek folytatása a jövőben, és a résztvevők száma is nőni fog.
Ősszel szeretnék, majd kutyával is részt venni a versenyen, remélem a kiképzésnek meglesz az eredménye is.

Üdv: Fabrigo
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
YZXPF
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 132



« Új üzenet #501 Dátum: 2009. Május 26. - 21:22:56 »

Manipulus gratulálok!
A képek meg szuperek.
Naplózva

Láss a szimatoddal!
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #502 Dátum: 2009. Május 26. - 22:17:29 »

Szia Csabi!

Először is gratulálok az eredményhez, szépen dolgoztak a tacsik. Öröm volt nézni őket Vigyorog
Remélem lesz ennek folytatása a jövőben, és a résztvevők száma is nőni fog.
Ősszel szeretnék, majd kutyával is részt venni a versenyen, remélem a kiképzésnek meglesz az eredménye is.

Üdv: Fabrigo

Szia!

Régóta foglalkoztat egy olyan szabályzat megalkotása ami az eddigi kotorék versenyeket kiválthatná. Már nagy vonalakban meg is beszéltem a Henrikkel, hogy ősszel tartunk egy hasonlót.  De azt már kicsit jobban elő szeretném készíteni. Díjjakkal, szponzorokkal, támogatókkal. Ebből lehetne majd csinálni nemzetközi versenyt is ha kinövi magát. Lehet még az engedelmes fázist is és a kotorék munkát is nehezíteni idővel. Ennek keretében pedig a VAV-ot is ki lehet adni ugyanúgy.

üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #503 Dátum: 2009. Május 30. - 13:53:07 »

A lenti képeket az egyik osztálytársam csinálta a FeHoVán. (Ő pénteken volt ott, én szombaton.)

Manipulus! Nem ismerősek neked ezek a kutyák?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #504 Dátum: 2009. Május 30. - 14:03:39 »

A lenti képeket az egyik osztálytársam csinálta a FeHoVán. (Ő pénteken volt ott, én szombaton.)

Manipulus! Nem ismerősek neked ezek a kutyák?

Hmm..Hmmm...   :Mosolyog

Valahonnan mintha ismerősek lennének.... Fejvakarás
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #505 Dátum: 2009. Május 30. - 15:36:29 »

Legalább rendes balhét csináltak, vagy csak érdeklődtek? Sajnos én nem voltam akkor ott.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #506 Dátum: 2009. Május 30. - 15:42:05 »

Legalább rendes balhét csináltak, vagy csak érdeklődtek? Sajnos én nem voltam akkor ott.

Hát zengett a pavilon Tőlük.......... Táncol Vigyorog
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #507 Dátum: 2009. Június 02. - 20:55:53 »

Tacsisok!
Keresnék simaszőrű tacsi kölyköt, kedvesemnek. Teljesen beléjük bolondult, így muszály beszereznem egyet.
Köszi
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #508 Dátum: 2009. Június 03. - 08:31:09 »

Tacsisok!
Keresnék simaszőrű tacsi kölyköt, kedvesemnek. Teljesen beléjük bolondult, így muszály beszereznem egyet.
Köszi
Szia!

Ahonnét Tapi származik,ott szoktak lenni eladó kiskutyák(elfogadható áron) és lehet, hogy még Tapi testvérei is megvannak még.

Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #509 Dátum: 2009. Június 04. - 15:33:52 »

Tegnap este fejeztem be Bornemissza Péter: Varázslatos  vadászatok c. könyvét. A vége felé több kitűnő történetet ír szálkás tacskóiról, akikkel évtizedeken keresztül együtt élt, vadászott. Ajánlom mindenki figyelmébe.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: