Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482044 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #435 Dátum: 2009. április 30. - 08:39:54 »

Tegnap is kivittem Tapit, hogy szokja a levegőt Bion
 Nem tettem fel rá a pórázt, de amint kicsit eltávolodott volna tőlem, egyből visszahívtam. Csodás csodája!Működött. Két-három visszahívás után Tapi 3m-es körzetemben mozgott és jött szépen.
Alakul a dolog! Türelem-türelem és megfelelő nevelés kérdése. Ja, és nagyon sok foglalkozás! Kacsint Mosolyog
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #436 Dátum: 2009. április 30. - 08:48:59 »

Alakul a dolog! Türelem-türelem és megfelelő nevelés kérdése. Ja, és nagyon sok foglalkozás! Kacsint Mosolyog


Alakul-alakul, de még mindig nem jutok ki vele annyiszor, mint kellene. Apportírozni viszont még csak nyomokban sem hajlandó... Azt tanácsolta nekem egy illető, hogy menjünk ki egy olyan vadásszal,akinek a kutyája(akár vizsla is lehet) jól apportírozik és ha Tapi látja, hogy a vizsla meg van dicsérve és jutalmazva ha visszahoz valamit, akkor ő is meg fog vele próbálkozni. Nem tudom, hogy beválhat-e, de lehet kipróbálom. Bár Tapika még mindig csak 4 hónapos, szóval ráér a kemény edzésre-de azért tanulja, hogy mi a rend Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #437 Dátum: 2009. április 30. - 09:14:19 »

Girgi!
Túl hirtelen rohansz előre. A tacskó egy lassan érő fajta, 1-1,5 éves korára kezd megkomolyodni. Türelem. Had legyen kiskutya, amíg ennek van ideje.
És, már elnézést, de mi a túrót akarsz vele aportíroztatni????
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #438 Dátum: 2009. április 30. - 09:27:41 »

Girgi!
Túl hirtelen rohansz előre. A tacskó egy lassan érő fajta, 1-1,5 éves korára kezd megkomolyodni. Türelem. Had legyen kiskutya, amíg ennek van ideje.
És, már elnézést, de mi a túrót akarsz vele aportíroztatni????

"...Bár Tapika még mindig csak 4 hónapos, szóval ráér a kemény edzésre..." Néha próbálkozom vele, hátha visszahoz ezt-azt, de semmi.Egyenlőre azt tanulja keményen, hogy csöndben maradjon a lesen, üljön le ha szólok neki, ne menjen tőlem messzire és jöjjön vissza ha hívom. Ez bőven elég is neki.

Mit akarok apportírozni? Galambot, gerlét, fürjet, fadarabot, papucsot, labdát, stb. Bion Mindent, ami játék lehet.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #439 Dátum: 2009. Május 03. - 08:43:32 »

Szervusz Gergő!

Ne vedd zokon, hogy kéretlenül járatom a számat, de az utlsó élménybeszámolód kapcsán eszembe jutott pár dolog.

Itt van ez a póráz nélkül sétálás.

Írod, hogy hivogatod a kiskutyát vissza, ennek eredményeként később már a közeledben is maradt.

Szerintem ez nem jó stratégia! Ezzel "kifáraszthatod" a gyere ide parancsot.  Ezenkívül negatív élményhez kötöd, ugyanis a kis hosszúorrúnak semmi kedve a sarkadban járni...Idővel tele lesz a hócipője a folyamatos hívással...Ha meg -ne adj Isten- elveszted kitartásodat és nem várod el a parancs végrehajtását, akkor hamar levágja a kiskutya, hogy ne vegye túl komolyan a szavadat.

Szerintem a láb mellett sétálás eléréséhez jobb út a TILTÁS! De ehhez-mint arra HORRIDO már utalt- ez az eb még nagyon kicsi!

Most még inkább játékosan-furmányosan próbáld a közeledben tartani. Jó öreg módszer, hogyha séta közben a messzebbre eltávolodott kutya elől gyorsan elbújsz...erre kétségbeesik, keres, amikor megtalál boldog (ha ügyetlen, kezdetben segíteni kell neki),tanulja a keresést, és legközelebb óvatosabb lesz, nem megy el túl messzire (amíg meg nem jön a bátorsága).

Kezdetben szemmel fog keresni inkább, de idővel bújj el úgy, hogy kénytelen legyen az orrához nyúlni...hadd gyakoroljon.

Aztán idősebb korában vissza lehet térni a láb mellett jövés elsajátítására. Ha hiszed, ha nem, fiatalabb ebem 5 perc alatt sajátította ezt el!

Egy reggeli cserkelésre kivittem mindkét ebem és az előreszaladó Pukkancsra rácsaptam finoman, de határozottan egy vékony csípős vesszővel, miközben mondtam, hogy maradsz! A 3.-4. csípésre már körvonalazódott a felismerés benne...

Ez a láb mellett jövés messze nem játék! Ha nem tudsz majd kutyáddal nyugodtan póráz nélkül cserkelni az erdőn, akkor megkeseredik a vadászatod és a végén nem viszed magaddal a kutyádat...

Idősebb tacsim, ha cserkelés közben hirtelen megállok, még az éppen levegőben lévő lábát se teszi le a földre, úgy megdermed, mint a vadat álló vizsla...idővel rájönnek, hogy érdemes a meredek lénnyel együttműködni, mert akkor nekik is több csurran-cseppen az élmények forrásából!

Ez kikivánkozott belőlem, gondold át.

 Csipesz   Wave
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #440 Dátum: 2009. Május 03. - 12:58:36 »

Ez kikivánkozott belőlem, gondold át.

 Csipesz   Wave

Horrido, Anti -átgondoltam és megfogadom.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #441 Dátum: 2009. Május 04. - 17:29:52 »

"Szálkás szőrű tacskó 1 éves kan vércsapára alapidomítva, oltva, féregtelenítve, chippel ellátva eladó. már fiatalon is volt több sikeres utánkeresése. autóhoz, lövéshez szokott, rendszeresen jár velünk lesre is. a lőtt vadat kezdi ugatni. fajtáján belül kifejezetten szófogadó! Ár: 200000 ft "

Találtam egy hírdetést,ez az ár sok ,kevés,reális? Fejvakarás
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #442 Dátum: 2009. Május 05. - 10:40:27 »


Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #443 Dátum: 2009. Május 05. - 10:44:55 »

Nagyon jó kép! Igen
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #444 Dátum: 2009. Május 05. - 11:09:06 »

Csubakka, a vuki... Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Bandi
Vendég
« Új üzenet #445 Dátum: 2009. Május 05. - 11:50:07 »

Jó kép Horrido!
Meg szabad kérdezni hogy a fegyver milyen?Duplagolyós?
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #446 Dátum: 2009. Május 05. - 13:52:32 »

Hello Lajos!
Szerintem több nyitott kérdés van a hirdetésben. Mit jelent az alapidomitottsàg a csapàzàsban. Ha volt sikeres utànkeresése akkor nem annyira alap a tudàsa. Miért kellett a lövéshez szoktatni? Félt töle?
Ki kell probàlni. Ha tényleg megfelelö a tudasa akkor szerintem egy kiképzett vadàszkutya àra ennek a többszöröse is lehet. Csak annak sok egy kutyàért aki maga nem képzett ki kutyàt.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
YZXPF
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 132



« Új üzenet #447 Dátum: 2009. Május 05. - 15:19:19 »

Horrido ez nagyon ott van ez a kép. Igen
Naplózva

Láss a szimatoddal!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #448 Dátum: 2009. Május 05. - 17:09:49 »

...

Így a kép alapján nem kis zsivány lehet. Kacsint Igen
Naplózva
YZXPF
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 132



« Új üzenet #449 Dátum: 2009. Május 05. - 17:22:06 »

Jan olvass kicsit vissza! Mosolyog
Naplózva

Láss a szimatoddal!
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: