Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482156 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #390 Dátum: 2009. április 14. - 11:11:38 »

Egy kedves barátom a hétvégén, egy hülye baleset következtében elvesztette a szálkás tacsiját.
Nagy a gyász, de mielőbb szeretnének egy kis tacskót. Kérlek Benneteket, ha tudtok eladó szálkástacsi kölyköt jelezzétek nekem magánban.
Törzskönyv nem feltétel és nem is vadásznának vele.

Köszönettel,
H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #391 Dátum: 2009. április 14. - 11:19:23 »

Tapi megint kint volt velem lesen a hétvégén.Most már magabiztosan közlekedett a deszkákon, csak egy kicsit fel volt pörögve, amit két taslival kellett kezelnem, mert már sehogy sem tudtam rá hatni. Ezek után kicsit visszafogta magát és egy résen kezdett el kikukucskálni. Ezt fél óra után megunta, és lepihent aludni, deaz első gyanús zörejre újra felélénkült, ami a hátunk mögül jött. Ekkor megtalálta az egyetlen kilazult deszkát,aminél kidugta a fejét, de beszorult a feje a deszkák közé, így felnyüszített, majd ahogy kihúzta a buksiját a deszka közül, az hangosan koppanva csapódott vissza a helyére. Tacsi Persze a gyanús zörgés egyből hangos csörtetéssé vált, persze távolodott.
Nem dicsértem meg a kiskutyát. Tasli

Ezután újra csend, csak néha lehetett hallani, ahogy a kiskutya-körmök végigkopogtak a les aljzatán, majd egy halk anyázást.
Aztán Tapi felfedezte, hogy ha a feljáró mellé fekszik,akkor látja a tájat-ekkor már erősen szürkülni kezdett. A les deszkája előtt végigtrappolt egy nyúl,amit szerencsére én vettem előbb észre, így meg tudtam előzni a tacsi reakcióját egy buksisimogatással.
De aztán a két perc múlva a les előtt óvatosan lépegető őzbakon már nevetnem kellett, mert igen muris volt látni, hogy megijedt, ahogy három méter magasból ráugatott valami kis fekete szőrgolyó. Persze Tapi már nem volt olyan boldog, mert alapos szidást kapott.

Tíz perc csend után aztán újabb nyulak jöttek ki a les előtti lucernafoltra, de hála az égnek ezeket már csendben viselte a blöki, így ki tudtam magam gyönyörködni magam a kergetőzésükben.  Nyúl Nyusz Nyúl
Fél kilenckor befejezettnek nyilvánítottam a lesvadászatot, de Tapi nem volt hajlandó mellettem jönni-nem szokta még meg a pórázt, szabadon meg nem mertem engedni. A vita vége az lett, 10méter vontatás után kézben utazott vissza az autóhoz ez a rosszcsont. Tasli

Azon már meg sem lepődök, hogy már a negyedik fürjemet szedte össze az udvaron, ebből 3 nem élte túl a találkozást-ha másra nem, hát fürjezni biztos jó lesz-, a gyöngytyúkjaim pedig lassan jobban repülnek, mint egy toronykakas,mert Tapi rendszeresen edzést tart nekik.  Borz
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #392 Dátum: 2009. április 14. - 11:54:14 »

Látom, nem unatkozol...  Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #393 Dátum: 2009. április 14. - 12:13:57 »

Látom, nem unatkozol...  Nyihi Nyihi Nyihi
Hát nem-néha már nem is tudom, hogy örüljek neki, hogy ilyen eleven, vagy kérjek az állatorvostól valami nyugtatót. (De azt hiszem, az első a jó Bion)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #394 Dátum: 2009. április 14. - 14:17:35 »

Inkább ez a jó! Van benne vér rendesen...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sziju
Vendég
« Új üzenet #395 Dátum: 2009. április 14. - 19:03:00 »

Girgi!
Szerintem mindkettőtöknek jó lenne, ha futnátok naponta 5 kilométert. Ez egyrészt lefárasztja a kutyát, másrészt megnyugtatja a gazdit.  Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #396 Dátum: 2009. április 14. - 19:06:01 »

Girgi!
Szerintem mindkettőtöknek jó lenne, ha futnátok naponta 5 kilométert. Ez egyrészt lefárasztja a kutyát, másrészt megnyugtatja a gazdit.  Nyihi Nyihi Nyihi


Harmadrészt....öhmmm...öhmmmm.... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #397 Dátum: 2009. április 15. - 08:35:07 »

Girgi!
Szerintem mindkettőtöknek jó lenne, ha futnátok naponta 5 kilométert. Ez egyrészt lefárasztja a kutyát, másrészt megnyugtatja a gazdit.  Nyihi Nyihi Nyihi

Fusson akit kergetnek-nem vagyok én hülye, hogy a nehezen összeszedett pocakomból leadjak. Az a szexgép üzemanyagtartálya. Nyihi
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #398 Dátum: 2009. április 16. - 20:41:51 »

Nem akarok fenyegetőzni, de újabb képek feltöltése hiányában én átszokok a vizslásra!!!
 Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli

 :turbanos
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #399 Dátum: 2009. április 20. - 09:43:24 »

Szombaton megint kivittem Tapit vadászni... hát elég vegyesek a tapasztalataim (a véleményemről nem is beszélve...), mert amilyen ügyes volt korábban, most annyira rossz volt. Nem bírt megmaradni egy helyben, egyfolytában járkált, sokat nyüszített(a végén már a koki sem használt).
Ráadásul próbálom tanítani, hogy hozzon vissza dolgokat, de egyáltalán nem akarja megcsinálni. Hogy lesz így vadászkutya belőle?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #400 Dátum: 2009. április 20. - 12:12:30 »

Nem akarok fenyegetőzni, de újabb képek feltöltése hiányában én átszokok a vizslásra!!!
 Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli

 :turbanos
Képet akartál?Tessék. Tapi ma délelőtti fogása:
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #401 Dátum: 2009. április 20. - 12:18:31 »

Idézet
Tapi ma délelőtti fogása:

Gergő!
A tacskó egy értelmes kutyafajta! Szépen magyarázd el neki, hogy ő egy tacskó és nem fürjészeb!  Ördög
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #402 Dátum: 2009. április 20. - 12:23:45 »

Gergő!
A tacskó egy értelmes kutyafajta! Szépen magyarázd el neki, hogy ő egy tacskó és nem fürjészeb!  Ördög

Magyarázom-magyarázom, aminek a vége az lett, hogy már a kinigliket is cseszegeti. Egész nap hangos az udvar a csaholástól. De hogy a lesen csönd legyen... az már nem megy.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #403 Dátum: 2009. április 20. - 13:23:14 »

Hogy Sába el ne pártoljon tőlünk, teszek fel pár képet Aliz mai ténykedéséről.



Naplózva

Dávid
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #404 Dátum: 2009. április 20. - 14:54:44 »

Tudálékos sertéspofájú áskálódó pávián.....
Imádom őket...

 Emelem Emelem :turbanos
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: