Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482467 alkalommal)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #360 Dátum: 2009. Március 21. - 08:02:36 »

Aranyos, kedves, okos tündérpofák, nagyon jó volt őket piszkáni, de nem hiszem, hohy megsértődtek ezért, mert még a szemüvegem is nyálas lett.
Gratulálok hozzájuk, látszik rajtuk, hogy szeretettel, hozzáértéssel nevelitek őket.
 Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #361 Dátum: 2009. Március 21. - 17:15:19 »

Akkor én ma Téged láttalak Manipulus. Bent járkáltál az egyik pavilonba két tacsival pórázon. Az egyik ilyen zsemleszínű volt.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #362 Dátum: 2009. Március 21. - 17:30:49 »

Akkor én ma Téged láttalak Manipulus. Bent járkáltál az egyik pavilonba két tacsival pórázon. Az egyik ilyen zsemleszínű volt.

Nehezen összetéveszthetőek mással... Ördög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #363 Dátum: 2009. Március 22. - 18:48:50 »



Együtt!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #364 Dátum: 2009. Március 23. - 08:28:23 »

Nehezen összetéveszthetőek mással... Ördög

Igen....Mani a szürke, hétköznapi külsejével beleolvad a tömegbe, nade a tacsik!!! Az már igazán feltűnő!! Nyihi Nyihi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #365 Dátum: 2009. Március 23. - 09:57:41 »

Tegnap Tapi megtette vadászkutya pályafutásának első lépéseit. Kicsit botladozott, kicsit ügyetlen volt(néha direkt!), de azért egész jól viselte az eseményeket.

Mondanom sem kell, hogy az egész úgy kezdődött, hogy kiderült: az én rettenthetetlen vérebem tart a fehér autóktól(érdekes, hogy a sötét színűvel viszont semmi baja Fejvakarás). Mivel nekünk egy fehér Opelunk van, így majdnem kemény diónak tűnt betuszkolni az kocsiba. Miután bent volt, elszabadult a pokol. Sehogy sem fért a fejébe, hogy mi az, hogy ő nem ülhet az ölembe! Már ott tartottunk, hogy félre kellett állnunk az úton, mert nem lehetett bírni vele. Ezek után a következő probléma az volt, hogy hogy gondolom én, hogy ő nem ülhet fel az ülésre Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás Na, ekkor szakadt el a cérna. Kapott párat a fenekére és hogy 's hogy nem, egyből tudta hol a helye Tasli


Miután kiértünk, felköltöztünk a lesre. Tapiból itt megint kitört a rosszcsont és ha éppen nem a lest akarta kiszedni alólam, akkor vagy le akart esni(háromszor kaptam el, majd megkötöttem, ekkor még kétszer esett le
 és lógott a pórázon-igaz, nem sokat, mert egyből utána nyúltam.) Aztán rájött, hogy nem olyan jó kamikazét játszani, így más foglalatosság után nézett: elkezdte rágcsálni a csizmám, és a kis rongyot, amin aludni szokott.Ekkor kénytelen voltam megint elfenekelni-nehogy már azt higgye, hogy ő a főnök. Ez megint hatott,  mert leült és nyugodtan leskelődött. Ez tartott 5 percig, amiért kapott egy jutalomfalatot. Kár volt, mert azt hitte,hogy megbocsátottam neki a rendetlenkedést és mindenáron ki akart csikarni egy kis játékot. Először csak nézett rám, aztán nyöszörgött egy kicsit, mire rászóltam, de ő csak folytatta. Kapott egy kis kokit, mire elhallgatott. Az elkövetkező fél órában ez ment. ha nyüszített, akkor kokit kapott, ha csöndben és nyugton maradt, akkor falatot. Jó 30 perc kellett, mire rájött a dolgára, de ezek után már simán ment minden.Nézelődött, aludt, nézelődött, leskelődött a les deszkarésein át, majd megint szundított egyet.


Aztán mikor jött a róka, megint felült és remegve, de csöndben figyelte a lépcső felől közelítő ravaszdit. Nem moccant, nem szűkölt, csak remegett és figyelt.

Aztán szólt a puska és megint szerencséje volt, hogy ki volt kötve, mert simán leugrott volna, hogy utána menjen a sebzett vadnak. Gyorsan leoldottam a pórázt, levittem és már mentünk is az addigra elcsendesedett vad felé.Tapi meg volt őrülve, hogy miért megyünk ilyen lassan Bion Akkor meg még inkább, mikor nem engedtem a vad közelébe, mert az annyira rühes volt, hogy alig volt szőr rajta. Azért azt eljátszottuk, hogy Tapit betettem a kocsiba, majd a rókát elhúztam egy 10-15métert,majd a kiskutyát ráállítva a nyomra, próbáltam rávezetni az utánkeresés rejtelmeire, de sikertelenül. 2-3 méter után elvesztette az érdeklődését, és inkább egy fűcsomóval kezdett el játszani. Mivel ránk is sötétedett eddigre, így a rókát elültettem, Tapi kapott egy pár jutalomfalatot, vizet, és mentünk haza.

Összegezve a tegnap délutánt, ez első 1 óra után azt kell, hogy mondjam, élvezetes volt, hogy kint volt velem és továbbra is látok fantáziát benne, bár ezt az utánkeresőzsdit gyakorolni kell még Bion De van is még ideje rá bőven.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #366 Dátum: 2009. Március 23. - 10:13:13 »

Igen....Mani a szürke, hétköznapi külsejével beleolvad a tömegbe, nade a tacsik!!! Az már igazán feltűnő!! Nyihi Nyihi

Sába!
A csinos hölgyről elfelejtkeztél! Ezért ezt érdemled! Fa testápoló Korbács Elver Tasli
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #367 Dátum: 2009. Március 23. - 10:18:21 »

Sába!
A csinos hölgyről elfelejtkeztél! Ezért ezt érdemled! Fa testápoló Korbács Elver Tasli

Öregem, nézd már meg Mani testalkatát!
Merek én "csinos hölgyekről" firkálgatni ilyen szintű megfélemlítés mellett?? Angyal
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #368 Dátum: 2009. Március 23. - 10:29:08 »

Tegnap Tapi megtette vadászkutya pályafutásának első lépéseit.
Pofás kis kutya. Mosolyog Nem ugatott, amikor meglátta a rókát?
Biztosan sok szép vadászélményben lesz még részetek együtt.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #369 Dátum: 2009. Március 23. - 10:33:49 »

Pofás kis kutya. Mosolyog Nem ugatott, amikor meglátta a rókát?
Biztosan sok szép vadászélményben lesz még részetek együtt.

Nem ugatott, csak reszketett az izgalomtól és csóválta a farkát. Gondolom a korábbi afférunk miatt nem ugatott(hang=koki, csönd=jutalom).
Nem hülye kiskutya, csak rettentő akaratos és a párom elkényezteti Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #370 Dátum: 2009. Március 23. - 10:35:40 »

Nem hülye kiskutya, csak rettentő akaratos és a párom elkényezteti Bion
Vadászkutyának már csak ez a sorsa, ahol hölgyek is vannak...  Ördög
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #371 Dátum: 2009. Március 23. - 10:37:48 »

Vadászkutyának már csak ez a sorsa, ahol hölgyek is vannak...  Ördög
Nem baj, akkor is kutyát faragok belőle, még ha a párom ölebnek neveli is. Csak nevelni kell és sokat foglalkozni vele...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #372 Dátum: 2009. Március 23. - 10:42:30 »

Nem baj, akkor is kutyát faragok belőle, még ha a párom ölebnek neveli is. Csak nevelni kell és sokat foglalkozni vele...
Sok sikert hozzá!  Emelem
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #373 Dátum: 2009. Március 23. - 10:44:08 »



Gergő!

 Igen

"Nem hülye kiskutya, csak rettentő akaratos" =  Tacsi
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #374 Dátum: 2009. Március 23. - 10:46:21 »

Nem baj, akkor is kutyát faragok belőle, még ha a párom ölebnek neveli is. Csak nevelni kell és sokat foglalkozni vele...

Girgesz,  Emelem
  Igen Igazából nem lesz nehéz jó vadászkutyát nevelned belőle, mert valamilyen szinten már most is az, hiszen TACSKÓ  Ördög
A fegyelmezésre több időd fog elmenni, mint bármilyen utánkeresés/nyomkövetés gyakorlására. Hogy a majdani kotorékozásra való felkészítést már ne is említsem  Vigyorog  A teendőinek 95%-át tudni fogja, igazából csak csiszolni kell rajta egy kicsit.

 Tacsi
Naplózva

Dávid
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: