Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482501 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #300 Dátum: 2009. Március 09. - 13:00:33 »

Szervusz Gergő!

Aranyos a kiskutya, szép kis eredménylistája van már... Bion

A kiskutyával csak türelmesen, szépen lépésről -lépésre.

Szép hosszú vadászéletet kívánok Neki, Veled közösen!



 Borz      Wildboar     Róka                                        Kutyás

Köszönöm szépen!
Ha nem nagy kívánság, akkor azért pár tippet adhatnál,hogy hogyan lássak neki, majd oktassam jó vadászkutyává. Nem szeretném elrontani(nagyon) és örülnék neki, ha a tacskós fórumozók megsegítenének pár tanáccsal, hogy kotorékozni és csapázni is tudjon, de csöndben is maradjon mellettem a lesen?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #301 Dátum: 2009. Március 09. - 13:40:35 »

Szervusz Gergő!

Gangocs átküld majd neked némi irományt.

Első észrevételem. Inkább ne engedd a kölyökkutyát a tollas népség közelébe, mert nem jó ha megfog egyet-kettőt közülük, az meg pláne nem jó, ha kikap azért, mert élnek ösztönei. Nem szabad letörni a kis szarvacskáit!

Húzz Tapinak (könnyű megjegyezni, mert Huntinggirl Tamarának is van egy Tapija  Bion) etetővonszalékot. Vagyis egy szelet párizsit elhúzol pár métert úgy, hogy a kis csibész ne lássa, aztán ráteszed a kiskutyát a vonszalék elejére. Persze a szelet párizsit ne Te edd meg, hagyd a végén. Nyihi Bion

Minden nap párszor gyakorolhatja...növelheted a távot fokozatosan, csapázási kedvétől függően.

Aztán lehet valami vaddarabot húzni neki az udvarban, végén vaddarabos párizsival...

 Wave
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #302 Dátum: 2009. Március 09. - 14:13:16 »

Szervusz Gergő!

Gangocs átküld majd neked némi irományt.

Első észrevételem. Inkább ne engedd a kölyökkutyát a tollas népség közelébe, mert nem jó ha megfog egyet-kettőt közülük, az meg pláne nem jó, ha kikap azért, mert élnek ösztönei. Nem szabad letörni a kis szarvacskáit!

Húzz Tapinak (könnyű megjegyezni, mert Huntinggirl Tamarának is van egy Tapija  Bion) etetővonszalékot. Vagyis egy szelet párizsit elhúzol pár métert úgy, hogy a kis csibész ne lássa, aztán ráteszed a kiskutyát a vonszalék elejére. Persze a szelet párizsit ne Te edd meg, hagyd a végén. Nyihi Bion

Minden nap párszor gyakorolhatja...növelheted a távot fokozatosan, csapázási kedvétől függően.

Aztán lehet valami vaddarabot húzni neki az udvarban, végén vaddarabos párizsival...

 Wave

És hogyan lehet a kotorékmunkát megszerettetni vele? Bár a sötéttől nem fél, azt már tudom, mert eddig is be-bekukucskált a takaró alá rejtett plüssmajom után is.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #303 Dátum: 2009. Március 09. - 15:27:06 »

És hogyan lehet a kotorékmunkát megszerettetni vele? Bár a sötéttől nem fél, azt már tudom, mert eddig is be-bekukucskált a takaró alá rejtett plüssmajom után is.

A kotorékmunkára való felkészítés a műkotorékkal történik. Az élő rókás gyakorlás még korai, addig még sok munka van, pl. a szőrmés állatok lefogására való ösztöneit fel kell ébreszteni, és győzedelmeskedni kell a kiskutyának.

A földalatti járatokhoz már akár most szoktathatod a kiskutyát. Jilly Bertalan ezt nagyon jól leírta anno. 

Készíts neki kis mesterséges folyosót kezdetben úgy, hogy a kiskutya könnyen átférjen. Aztán lehet azt az etetővonszalékot ezen a földalatti folyosón is áthúzni. Ahogy nő az akarat a kiskutyában, úgy lehet növelni a feltöltött föld mennyiségével a munka nehézségét. Később már élő csaliállattal is lehet gyakorolni, ugyanúgy fokozva a munka nehézségét időről-időre. A kiskutya is edzettebb lesz így. Szívósabb.

J. B. javasolja, hogy a tacskó eleve egy föld alá készített alomban fialjon...a kölykök pedig csak az előbb említett folyosón hagyhassák el a terepet, amikor már tudják. A kistacsiknak így lételeme lesz a kotorék, sőt a biztonságot adó bölcső, ahol mindig otthonosan fognak mozogni.

A gyakorlással odáig is el lehet jutni, hogy a járatot teljesen elzárod...azt a kutyának teljesen ki kell ásnia.

Jön a tavasz...jönnek a kisrókák ...fel kell készülni...
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #304 Dátum: 2009. Március 09. - 15:50:43 »

A kotorékmunkára való felkészítés a műkotorékkal történik. Az élő rókás gyakorlás még korai, addig még sok munka van, pl. a szőrmés állatok lefogására való ösztöneit fel kell ébreszteni, és győzedelmeskedni kell a kiskutyának.

A földalatti járatokhoz már akár most szoktathatod a kiskutyát. Jilly Bertalan ezt nagyon jól leírta anno. 

Készíts neki kis mesterséges folyosót kezdetben úgy, hogy a kiskutya könnyen átférjen. Aztán lehet azt az etetővonszalékot ezen a földalatti folyosón is áthúzni. Ahogy nő az akarat a kiskutyában, úgy lehet növelni a feltöltött föld mennyiségével a munka nehézségét. Később már élő csaliállattal is lehet gyakorolni, ugyanúgy fokozva a munka nehézségét időről-időre. A kiskutya is edzettebb lesz így. Szívósabb.

J. B. javasolja, hogy a tacskó eleve egy föld alá készített alomban fialjon...a kölykök pedig csak az előbb említett folyosón hagyhassák el a terepet, amikor már tudják. A kistacsiknak így lételeme lesz a kotorék, sőt a biztonságot adó bölcső, ahol mindig otthonosan fognak mozogni.

A gyakorlással odáig is el lehet jutni, hogy a járatot teljesen elzárod...azt a kutyának teljesen ki kell ásnia.

Jön a tavasz...jönnek a kisrókák ...fel kell készülni...

Az idei évben szerintem még csak ismerkedés lesz a program. Kiviszem magammal kotorékozni és ha lesz  kölyök róka, akkor nyűheti egy kicsit, hogy szokja a szagot. Meg ha már üres lesz a kotorék és lesz kedve, akkor bemehet szétnézni. Elvégre most még csak két hónapos.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #305 Dátum: 2009. Március 09. - 16:40:20 »

 Meg ha már üres lesz a kotorék és lesz kedve, akkor bemehet szétnézni.

Meg később, ha lesz kedve, akkor dolgozhat is...  Kacsint 

Ahogy' érzed.
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #306 Dátum: 2009. Március 09. - 18:33:46 »

Szia Gergő!
Aranyos kis kutya sokk sikert kivánok hozzá.Szerintem nevelj belőle egy jó utánkereső kutyát hálás lesznek a helyiek az tuti.
Üdv HSanyi
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #307 Dátum: 2009. Március 09. - 18:37:19 »

Szia Anti!
Te a kutyáiddal mindkét vadászati módot alkalmazod(kotorék,utánkeresés) Limpi melyiket csinálja szivesebben? Kotorékozás közben nem féted lent,hogy nem tudod idejében kiásni Őt szóritja le esetleg a borz stb.Üdv HSanyi
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #308 Dátum: 2009. Március 09. - 20:16:04 »

És hogyan lehet a kotorékmunkát megszerettetni vele? Bár a sötéttől nem fél, azt már tudom, mert eddig is be-bekukucskált a takaró alá rejtett plüssmajom után is.


Szia Girgesz,

a műkotorékon kívül (amivel még nem kell sietned), ha van otthon olyan róka vagy borz gerezna, amit nem sajnálsz (vagy akár egy frissen lőtt rókát) azt már most nyugodtan odaadhatod neki, ha egy kicsit is meghúzogatod előtte, támadni fogja meglátod  Kacsint
Ha a szűk sötét helyektől nem fél, akkor semmi ok nincs az aggodalomra. Fejest fog ugrani a kotorékba.  Vigyorog
Műkotorék elengedhetetlen jó kotorékeb neveléséhez, persze erős vadászösztönű kutyánál ez lényegesen könnyebben megy. A lényeg a fokozatosság, és hogy mindíg a kutya nyerjen. Főleg addig, amíg még kölyök.
Ha felnőtt korában kap majd esetleg egy-két sallert borztól, az nem fogja kedvét szegni, csak óvatosabb lesz, ami csak erényévé válik. De kölyökkorában nagyon meg ne verje semmi, arra vigyázz.
Az éles gyakorlást nem túlzásba vinni, el lehet rontani vele. Szerintem idén tavasszal még ne engedd őt természetes kotorékba.
Szakirodalomként én József Ákos: A kotorékvadászat című könyvet ajánlom, szerintem a legjobb. Főleg, mert a legtöbb maival ellentétben főleg tacskókkal dolgozik. Sajnos elég nehéz beszerezni, nekem is csak egy másolatom van róla. Da ha arra kerül a sor, szívesen kölcsönadom.

« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 09. - 23:07:27 írta Horrido » Naplózva

Dávid
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #309 Dátum: 2009. Március 09. - 20:24:02 »

Szia Anti!
Te a kutyáiddal mindkét vadászati módot alkalmazod(kotorék,utánkeresés) Limpi melyiket csinálja szivesebben? Kotorékozás közben nem féted lent,hogy nem tudod idejében kiásni Őt szóritja le esetleg a borz stb.Üdv HSanyi

Szervusz Sándor!

Limpi szenvedélyes Vadász! Utánkeres, disznót hajt, kotorékozik, macskázik, nyestezik, sebzett kutyát is kerestem vele.

Először utánkeresésre szerettem volna használni kizárólag! Aztán egy kis személyzeti hajtáson nem volt hajtókutya...és egy vérebes kollega (!  Bion) megfűzött, hogy hajtsak az ebbel.
Akkoriban sok erdősítés be lett kerítve és  nagy nyomás nehezedett ránk, hogy a bekerítettekből eltávolítsuk a vadat (de szeretnék ma is ilyen nyomást  :Mosolyog) . Sokat kutyáztam ekkor kettecskén görbelábúmmal. Jópár vadat köszönhetek Neki. A kantárolókból történő kankihajtásokban is rendszeresen részt vett (15-25 kan/1 ha). Az egyik csúcsteljesítménye az volt, amikor 3 és fél (!) órán keresztül fogott egy disznót egy makkvetéssel pótolt szedres cseres sűrűben, míg négyen meg tudtuk lőni. Ebben az időben párszáz méteres utánkereséseknél komolyabb nem jutott neki. A kotorékozás gondolatát ekkor még elhesegettem!

Aztán ezután egy társaságnál dolgoztam, ahol a sok éjjeli vadászat miatt elég sok sebzés volt. Ekkor kizárólag utánkeresett a kutya a macskavadászaton túl. Itt volt már pár igazi  (utánkereséses) munka.

2004-ben kezdtem el kotorékozni egy tacskós barátom hatására, persze előtte a kutyákat már -amennyire lehetett- felkészítettük.

Ezután minden télen hetente egyszer kotorékozunk (kicsit tavasszal is).

Az elmúlt idényben, mivel távol dolgoztam otthontól, sajnos nem volt módom kotorékozni, de maximálisan kárpótoltak az utánkeresések.

Szóval én ezért (is) szeretem a tacsit, mert mindig azt a vadászati módot űzzük, amire lehetőségünk van!Egy vérebet én nem tudtam volna kihasználni. Igazából még a tacsim is dolgozhatott volna többször ennyit. De nem baj, így legalább később öregszik...

Limpi különben a rókáért és a macskáért rajong a legjobban, ez kétségtelen!

Borzon hivatalosan még nem dolgozott, de maszekban, önszántából már igen. Akkor se sérült, mert nem fogott bele a borzba.

Lehet a borz lesz a következő lépcső, amire fellépünk a kiskutyával...

Vadászüdvözlettel:

Tonka

Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #310 Dátum: 2009. Március 09. - 20:40:48 »

 Vigyorog  Vigyorog  Vigyorog

Olyan érzésem van, mintha arra gondolnátok, hogy a kisrókákat az éles kotorékozás miatt említettem....

Ügye ezt nem gondoltátok komolyan.....

Kisróka a műkotorékos GYAKORLÁSOKHOZ kell majd, de még addig is hosszú az út! A műkotoréknál pedig nem kell KONTAKTRA gondolni rögtön, minden a kutya egyéniségén, rátermettségén múlik!

A kis tacsinak jó ha 2,5-3 éves korára benő a feje lágya!

Vadászüdv!
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #311 Dátum: 2009. Március 09. - 21:00:35 »

Én a természetes kotorékra csak és kizárólag akkor gondoltam idén, ha már üres. Elég, ha most még csak barátkozik a gondolattal, a szaggal, a hellyel.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #312 Dátum: 2009. Március 09. - 21:02:25 »

Vigyorog  Vigyorog  Vigyorog

Olyan érzésem van, mintha arra gondolnátok, hogy a kisrókákat az éles kotorékozás miatt említettem....

Ügye ezt nem gondoltátok komolyan.....

Kisróka a műkotorékos GYAKORLÁSOKHOZ kell majd, de még addig is hosszú az út! A műkotoréknál pedig nem kell KONTAKTRA gondolni rögtön, minden a kutya egyéniségén, rátermettségén múlik!

A kis tacsinak jó ha 2,5-3 éves korára benő a feje lágya!

Vadászüdv!

Szia Anti,

én nem gondoltam arra, hogy élesben gondoltad  >Nevet
Amúgy tényleg 2,5-3 éves korukra érnek be, jobb helyeken borzra élesben 2 éves kor előtt nem is nagyon engedik.
Naplózva

Dávid
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #313 Dátum: 2009. Március 09. - 21:06:56 »

Szia Anti,

én nem gondoltam arra, hogy élesben gondoltad  >Nevet
Amúgy tényleg 2,5-3 éves korukra érnek be, jobb helyeken borzra élesben 2 éves kor előtt nem is nagyon engedik.

 Igen   Emelem
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #314 Dátum: 2009. Március 09. - 21:18:41 »

Igen   Emelem


 Kacsint Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 11. - 17:02:18 írta Voldemort » Naplózva

Dávid
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: