Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482140 alkalommal)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #255 Dátum: 2009. Február 10. - 09:05:51 »


Már többször megigérte, hogy jól megsimogat, de sosem tartja be. >Nevet




Simizzen téged a rücskös smirglipapírral felszerelt talajegyengető vibrációs lapdöngölő, én a kutyáidat akarom piszkálni, nem azt a nagy tar fejedet!!
Ha nem engeded a FeHoVa-n, közéjük engedek egy zsák macskát!! Ördög Ördög Ördög Ördög
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #256 Dátum: 2009. Február 10. - 11:47:45 »

Vadászüdv!

Mivel a nemrég feltöltött képeim elszálltak, felrakom azokat más úton-módon.











 Kutyaalszik   Csipesz
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #257 Dátum: 2009. Február 10. - 11:53:35 »

Anti! Igen Igen Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sziju
Vendég
« Új üzenet #258 Dátum: 2009. Február 10. - 12:32:31 »

Aki tud, az tud! Kacsint
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #259 Dátum: 2009. Február 10. - 16:06:14 »

És még egy kép.

Az este hajszázott kancsi, és Limpike- kedvenc fülfogásával.  Mosolyog


Naplózva
tuto1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #260 Dátum: 2009. Február 11. - 20:02:07 »

Jimi H.

Fél éves családtag.
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #261 Dátum: 2009. Február 11. - 21:29:24 »

Szervusz Tuto!

Aranyos a kis tacsi! Nekem ez a szőrtíous tetszik, jó lenne, ha minél sprődebb lenne majd a felnőtt eben. Sok keserűségtől menekülsz majd meg. Nincs rosszabb, mint egy olyan vadászkutya, amelyik alig tud mozogni a sok "kóditetütől".
 Wave
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #262 Dátum: 2009. Február 12. - 15:20:59 »

Volt most időm egy kicsit szétnézni a Magyar Tacskótenyésztők Egyesülete háza táján, és megtaláltam a végleges tenyésztési szabályzatot!

A tervezetből ismert mondat, most már véglegesen, a "helyén" volt!

Semmilyen képességvizsga vagy munkaeredmény NEM feltétele a tacskó tenyésztésbe
vonásának.


 Comput

 Sír

"Gratulálok" Uraim!!!
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #263 Dátum: 2009. Február 12. - 16:06:22 »

Volt most időm egy kicsit szétnézni a Magyar Tacskótenyésztők Egyesülete háza táján, és megtaláltam a végleges tenyésztési szabályzatot!

A tervezetből ismert mondat, most már véglegesen, a "helyén" volt!

Semmilyen képességvizsga vagy munkaeredmény NEM feltétele a tacskó tenyésztésbe
vonásának.


 Comput

 Sír

"Gratulálok" Uraim!!!

Sajnos ezen nem tudtunk változtatni. De szerencsére a Szálkásszőrű tacskót tenyésztők körében van jó pár ember aki nem fogja hagyni, hogy a fajta elveszítse azokat a tulajdonságait mely miatt létre lett hozva.
Hogy egy kicsit védjem is a mundér becsületét(bár már semmilyen pozícióm nincs a jelenlegi vezetésben) az igaz, hogy nincs kötelezve senki sem arra, hogy olyan kutyával tenyésszen amelyik rendelkezik munkavizsgával, de az is igaz, hogy törekszik a vezetőség arra, hogy az eddiginél több lehetőséget biztosítson azoknak akik munkavizsgázni szeretnének.
Tudtommal a most kiírtak mellett vannak tervben további fázisokban is munkavizsgák.
Ráadásul egyre több "kezdő" tacskós jár a munka gyakorlásokra és vizsgáztatja a kutyáit.

Összességében azt látom, hogy bár szabályozás nincs, de egyéni kezdeményezések viszont vannak a fajta eredeti funkciójának megörzésére.

u.i.: a többi szőrváltozat sajnos szerintem kedvenc kategória lesz elöbb-uttóbb a munka szempontjából.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #264 Dátum: 2009. Február 12. - 19:23:27 »


Összességében azt látom, hogy bár szabályozás nincs, de egyéni kezdeményezések viszont vannak a fajta eredeti funkciójának megörzésére.

u.i.: a többi szőrváltozat sajnos szerintem kedvenc kategória lesz elöbb-uttóbb a munka szempontjából.

Üdv: Csaba

 Woest
Azon vagyok, hogy ez ellen tegyek, de egy fecske nem csinál nyarat.   :'(
Hosszúszőrűből már így is csak németországban és csehországban található valóban jól dolgozó.
Rövidszőrű standardból is egyre romlik a helyzet, és a jelek szerint a szálkással is elkezdtek a viráglelkű tenyésztők foglalkozni......
Épp ma kaptam infót egy disznós vizsgáról, ahol több szálkásszőrű is lesújtóan szerepelt. Szégyen, de nem a kutyáé!!
Tönkreteszik teljesen a fajtát.
Azt hallottad, mit terveznek az FCI -nél? A tacskók fajtacsoportját megszűntetik, állítólag a kopókhoz kerülnek.......  Nagyon mérges
Naplózva

Dávid
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #265 Dátum: 2009. Február 12. - 21:46:42 »

Kopóhoz?  ???
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #266 Dátum: 2009. Február 12. - 21:57:59 »

Kopóhoz?  ???

igen..  Rííí Rííí Rííí :'( Rííí Rííí Rííí Booog
Naplózva

Dávid
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #267 Dátum: 2009. Február 12. - 21:58:43 »

Szervusz Csaba!

Tudod Csaba engem mindenek előtt azért keserít el ez az egész, mert tudatos szándékot látok benne a tacskók családi kutyákká tételére.

Mindketten tudjuk, hogy a tacskókra vonatkozó munkavizsgák valójában majdhogynem csak adminisztratív cselekvések voltak, valódi alapszintű tudás se kellett hozzá...valójában a képességvizsga szintjén voltak, de ezt is csak jóindulattal állíthatjuk...hiszen a 80-100 méteres nyomon meghúzok egy szelet párizsit, még egy náthás palotapincsi is elmegy rajta...a rengeteg vérrel frissen készített nyomok hasonló szinten voltak!

Szóval igazából az nem lehetett gond, hogy nagyon magasak voltak a követelmények és buktak a kutyák a vizsgákon...ezért páran nem tudnak tenyészteni...

Sajnálom, hogy nem vagy bent a vezetőségben, de szerintem ez nem véletlen...

Annak viszont örülök, hogy úgy látod, hogy nő az érdeklődés a fajtát tartók körében a munkavizsgák iránt. Remélem így is van...
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #268 Dátum: 2009. Február 12. - 23:37:03 »

Azt hallottad, mit terveznek az FCI -nél? A tacskók fajtacsoportját megszűntetik, állítólag a kopókhoz kerülnek.......  Nagyon mérges


Sajnos én is hallottam ezt a rémhírt évekkel ezelött. Szerencsére csak rosszindulatu kitaláció. Szerintem ne is terjesszük. Most volt hétvégén a WUT (tacskó világszervezet) éves konferenciája. Ott azon dolgoznak elég hatékonyan, hogy ez ne fordulhasson elő. Szerencsére csak magyarországon ilyen katasztrofális a helyzet. Európa legtöbb országában megtartják a tenyésztéshez a  minimális minka követelményeket.
Örülök neki ha van olyan ember aki a többi szőrváltozat valamelyikével dolgozik, de sajnos tényleg nem vagytok sokan.

Ismerjük mi egymást?

Üdv: Csaba

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #269 Dátum: 2009. Február 12. - 23:42:27 »

Szervusz Csaba!

Tudod Csaba engem mindenek előtt azért keserít el ez az egész, mert tudatos szándékot látok benne a tacskók családi kutyákká tételére.

Mindketten tudjuk, hogy a tacskókra vonatkozó munkavizsgák valójában majdhogynem csak adminisztratív cselekvések voltak, valódi alapszintű tudás se kellett hozzá...valójában a képességvizsga szintjén voltak, de ezt is csak jóindulattal állíthatjuk...hiszen a 80-100 méteres nyomon meghúzok egy szelet párizsit, még egy náthás palotapincsi is elmegy rajta...a rengeteg vérrel frissen készített nyomok hasonló szinten voltak!

Szóval igazából az nem lehetett gond, hogy nagyon magasak voltak a követelmények és buktak a kutyák a vizsgákon...ezért páran nem tudnak tenyészteni...

Sajnálom, hogy nem vagy bent a vezetőségben, de szerintem ez nem véletlen...

Annak viszont örülök, hogy úgy látod, hogy nő az érdeklődés a fajtát tartók körében a munkavizsgák iránt. Remélem így is van...

Szia Anti!

Ha nem is tudatos, de mindenképpen bizonyos emberek érdeke az, hogy ne keljen az erdőben bóklászniuk a kutyával.

Hát persze, hogy nem véletlen, hogy most nem vagyok ott. Megint a "rossz" oldalra áltam. Megpróbáltunk egy elnökváltást, de sajnos nem volt előkésztve a dolog rendesen. Én egy nappal a választás elött értesültem az eseményekről véletlenül. Akkor már nem sokat tehettem. De ami késik nem múlik.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: