Oldalak: 1 ... 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 [207] 208 209 210 211 212 213 214 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482422 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3090 Dátum: 2016. December 28. - 07:25:56 »

Nem látom,  hogy miori ez a cikk, de itthon tilos esemény utáni injectiot beadni. Imádkozz, hogy ne legyen vemhes mert biztosan nem tesz jót egy ilyen korai vemhesség. Kihordani valószínűleg kifogja tudni csak a saját fejlődésének nem tesz jót. De az ellés nem biztos, hogy probléma mentes lesz. Semmiképpen ne etesd túl a kutyát, inkább kevesebb kaját adj neki, hogy a kölykök ne nőjenek meg nagyon bent. Vitamint és calciumot pedig semmiképpen.

Akkor nem az anya szervezetéből vonják el ezeket a magzatok ? A természet már ilyen !  Emelem
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #3091 Dátum: 2016. December 28. - 11:10:40 »

Akkor nem az anya szervezetéből vonják el ezeket a magzatok ? A természet már ilyen !  Emelem

Felnőtt kutyának sem adunk soha vitamin kiegészitést mert attól óriásiak lesznek a kölykök, hogy biztos, hogy csak császár lesz a vége. Vagy egy rutintalan gazdánál meghal az anya és a kölykök is. Főleg egy növendék kutyánál. Valamilyen super prémium táppal kell etetni az anyát. Csak nem kölyöktáppal. Sajnos ez patt helyzet. De ha nincs tenyésztési szándék a szukával akkor jobb lenne most kiivartalanitani.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #3092 Dátum: 2017. Január 21. - 15:34:27 »

Nehogy otthon felejtsen a gazdi.

Naplózva
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #3093 Dátum: 2017. Január 22. - 09:31:00 »

Nehogy otthon felejtsen a gazdi.



  Igen  Röhög  Röhög  Emelem

 Biztosra ment a kis "szőrös szájú"...!  Vigyorog
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #3094 Dátum: 2017. Január 22. - 10:52:19 »

Ezek mindehol egyformák?? 😀😀😀
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #3095 Dátum: 2017. Február 04. - 16:27:30 »

Úgy tűnik megvalósulni látszik egy régi vágyam: lesz egy tacskóm. Pavlik Misa barátom ugyanis felszámolta a tacsi- és jagdterrirertenyészetet (megy Csehbe idénymunkásnak) és mivel igen jó barátok vagyunk, felajánlotta, hogy az 5 éves tenyészkanját nekem adja ajándékba. Gyönyörű jószág, olyan mint egy krokodilus, jópár helyi kotorékverseny is megnyert csak hát 5 éves. Plusz nekem van egy keményen domináns drótos németvizslám és félek elhozni a tacskót. Ilyen korban elfogad még idegent gazdának, van valami trükkje, hogy összebéküljön két kankutya? Vadászni nem tervezek vele, de a társulatomban van 4-5 szuka amelyek mind egy magyarországi szukától valók (testvérek-féltestvérek), ezért kellene egy jó fedezőkan.
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #3096 Dátum: 2017. Február 04. - 16:52:17 »

(megy Csehbe idénymunkásnak) Ilyen korban elfogad még idegent gazdának, van valami trükkje, hogy összebéküljön két kankutya Vadászni nem tervezek vele,
A Te nyugati az én keleti régióm KÖPEDELEM anyagilag Rííí Rííí,(megéretem a döntését). Elfogad gazdának, a trükk, hogy minél többet vidd vadászni mind a kettőt és Te legyél a domináns egyed akinek alárendelt mind a kettő!!!!(de ha eszed van elhúzol nyugatra a csába !!!) Emelem
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #3097 Dátum: 2017. Február 04. - 19:44:51 »

Nagyon igazad lehet szomszéd, mert lám Balogh Pista barátunk is lassan egy éve Bécsben melózik aztán egy kicsit többre jutott belőle mint amikor juhászkodott. A tacsit meg azért csak elhozom és lesz ami lesz. Misa úgynevezett "jó gazdát" szeretne neki, vagyis olyan embert aki néha hozzásegítik hogy beleharapjon egy rókába-borzba, tisztességesen eteti-gondozza-oltja-féregteleníti és persze nem bánik vele kutyául.
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #3098 Dátum: 2017. Február 04. - 20:34:47 »

Nagyon igazad lehet szomszéd, mert lám Balogh Pista barátunk is lassan egy éve Bécsben melózik aztán egy kicsit többre jutott belőle mint amikor juhászkodott. A tacsit meg azért csak elhozom és lesz ami lesz. Misa úgynevezett "jó gazdát" szeretne neki, vagyis olyan embert aki néha hozzásegítik hogy beleharapjon egy rókába-borzba, tisztességesen eteti-gondozza-oltja-féregteleníti és persze nem bánik vele kutyául.
Ez kell, meg a kemény kéz .....(nem egyszerű másokat elküldeni a F...(nyugatra, húzzál el a Nyu.....-ra  és hátra se nézz) Igen :OKo  Menny, menny a b..francba.......... Igen Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3099 Dátum: 2017. Március 20. - 12:40:18 »



Csipetke már megint ügyes volt ! Na meg én is  Ördög  fegyver híján elvágtam a torkát .  Röhög  . Rosszul is elsülhetett volna mert a hülyeségek tömkelegét követtük el de így volt jó .   Emelem



Ma reggel kilenc óra körül hívtak hogy tegnap rálőttek egy disznóra . Reggel hárman egy kutyával megpróbálták megtalálni és eleinte sok vért találtak majd egyre kevesebbet és a kutya se tartja a nyomot . Csipetkével és a sebzővel indultunk a disznó után. Nem vittem (már megint) puskát mert momentán nincs utánkereső fegyverem és vadásztársamnál úgyis van . Volt is egy 16-os IZS és mint később kiderült 2 db brekeke . Elég jól lehetett kontrollálni a a menekülést mert azért 10-20 méterenként volt vér . Kb. 500 méterre a sebzés helyétől több fekvést is találtunk és mindegyikben valamennyi vér is volt . Itt volt a második hiba ( első hogy nem vittem fegyvert ) nem közvetlen egymás mellett mentünk pedig ennyi fekvés és tekergés arra utalt hogy itt feküdhet a közelbe a süldő - mert a nyoma alapján annak véltem. Egyszer csak egy horkanás már kiabálnék társamnak de rohan is felém egy 40-50 kilós süldő . Gumicsizmával fejbe rúgtam de már rohant is neki társamnak aki irányomba nem lőhetett így elsodorta a disznó . Fektében utána lőtt . Nem engedtem hajszára Csipit mert meg akartuk nézni mi volt a lövés hatása mikor az akácosba megláttam a nekünk háttal ülő disznót . Társam húskímélő lövést akart elengedni ami félig sikerült is mert fejbe verte a disznót és el is feküdt , majd már felénk fordulva felült . Ráengedtem tacskómat majd mivel több lőszer nem volt társamnál bicskára fegyverkeztem és fülét elkapva eldöntöttem a disznót majd nyakánál megereltem . Sok hülyeség összejött de így volt igaz és izgalmas az új társaságnál az első utánkeresésem .  Piál     Emelem

Első lövés alacsony a láb mögött szegycsontot tépve ! (és ennyi elment valamint támadott  S.Peti ) Második a hátsó lábat törte . Harmadik nyaki gerinctüske . 
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #3100 Dátum: 2017. április 10. - 16:45:40 »

Na....  Ördög Röhög

Ezért nem megyek én disznó után csakis puskával a kezembe......
De mivel régi motoros vagy tudod te is, csak most  Ördög Stoel

Szép lehetett, gumicsizma, lábujjak megmaradtak...

 Wave
Naplózva

Üdv End
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3101 Dátum: 2017. április 10. - 16:56:33 »

Na....  Ördög Röhög

Ezért nem megyek én disznó után csakis puskával a kezembe......
De mivel régi motoros vagy tudod te is, csak most  Ördög Stoel

Szép lehetett, gumicsizma, lábujjak megmaradtak...

 Wave

Ilyen lassan olvasol ?   Ördög Röhög  Féltettem is a drága "lősamonyt" !   Röhög
Pont másnap mentem az új utánkresőért .   Nem szól szám      Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3102 Dátum: 2017. április 16. - 13:36:27 »




A rókásban erről a képről jutott eszembe hogy időszerű lenne valami extrább felszerelés Csipetkének . Azon eszelek hogy nem lenne e célszerű valami hámot használni a tacskóra mert egyáltalán csoda hogy a vezetékbe belefeszülve képes ilyen kis kutya kilómétereket megtenni a torkát ba@tató nyakőrvel .  Ha valakinek van tapasztalati és beszerzési forrása is azt szívesen venném. Hasonló vezetékek jóárasítva is érdekelnek .     Emelem
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #3103 Dátum: 2017. április 16. - 19:10:45 »



A rókásban erről a képről jutott eszembe hogy időszerű lenne valami extrább felszerelés Csipetkének . Azon eszelek hogy nem lenne e célszerű valami hámot használni a tacskóra mert egyáltalán csoda hogy a vezetékbe belefeszülve képes ilyen kis kutya kilómétereket megtenni a torkát ba@tató nyakőrvel .  Ha valakinek van tapasztalati és beszerzési forrása is azt szívesen venném. Hasonló vezetékek jóárasítva is érdekelnek .     Emelem

Rendőrkutyákon lehet látni efféle hámot.(neked mondjam  Stoel ) Én az alapján készíttetnék egyet. A legjobb vadászcimborád megérdemel ennyit!  Vagy nem?
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #3104 Dátum: 2017. április 17. - 10:16:52 »

Innen választhatsz...  Wave

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_sop=15&_nkw=dog+harness&rt=nc&LH_BIN=1

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Oldalak: 1 ... 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 [207] 208 209 210 211 212 213 214 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: