Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 481924 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #165 Dátum: 2008. November 07. - 08:49:40 »

Üdv mindenkinek!


Szia Balázs!
Örülök, hogy bővül a tacsisok létszáma.
Manipulus (Csabi) biztos fog tudni neked segítni az adatokban és egyéb tenyésztési ismeretekben, vizsgákban, kotorékozásban, Urr Anti viszont szintén résen van, de Ő a vadászati alkalmazásában kotorékozás, csapázás, terelés, hajtás... is fog tudni segíteni.

Képeket tegyél fel Te is! Wave
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #166 Dátum: 2008. November 07. - 09:23:23 »

Üdv mindenkinek!

Gál Balázs vagyok . Debrecenben tanulok vadgazda mérnöki szakon  , másodéves vagyok. Szeretnék tdk-zni a szálkás szőrű tacskó és annak vadászati alkalmazhatóságával kapcsolatban. Azért ezt a címet választottam a dolgozatomnak, mert nekem is van két tacskóm, igaz vadászni nem járok velük, de érdeklel a tacskóval való vadászat. A témában jártas tenyésztők és vadászok segítségét kérném. 
Szükségem lenne néhány adatra a szálkás szőrű tacskóval kapcsolatban . Érdekelne hogy, hány tacskó van törzskönyveztetve hazánkban , és ebből menyi a szálkás szőrű? A törzskönyvezettek közül menyinek van vadász tulajdonosa ? Hányat használnak kotorékozásra ? A szálkás szőrű tacskón mint fajtán belül vannak-e szőrváltozatok? Ha vannak akkor melyik szőrváltozat öröklődik dominánsabban? Menyivel dolgozik másképp egy tacskó, mint egy terrier vagy jagd, a kotorékban illetve egyébb munkákban(disznóhajtás, utánkresés, kajtatás stb.)? Minden segítséget előre is köszönök .
Üdv mindenkinek!

Gál Balázs vagyok . Debrecenben tanulok vadgazda mérnöki szakon  , másodéves vagyok. Szeretnék tdk-zni a szálkás szőrű tacskó és annak vadászati alkalmazhatóságával kapcsolatban. Azért ezt a címet választottam a dolgozatomnak, mert nekem is van két tacskóm, igaz vadászni nem járok velük, de érdeklel a tacskóval való vadászat. A témában jártas tenyésztők és vadászok segítségét kérném. 
Szükségem lenne néhány adatra a szálkás szőrű tacskóval kapcsolatban . Érdekelne hogy, hány tacskó van törzskönyveztetve hazánkban , és ebből menyi a szálkás szőrű? A törzskönyvezettek közül menyinek van vadász tulajdonosa ? Hányat használnak kotorékozásra ? A szálkás szőrű tacskón mint fajtán belül vannak-e szőrváltozatok? Ha vannak akkor melyik szőrváltozat öröklődik dominánsabban? Menyivel dolgozik másképp egy tacskó, mint egy terrier vagy jagd, a kotorékban illetve egyéb munkákban(disznóhajtás, utánkeresés, kajtatás stb.)? Minden segítséget előre is köszönök .


Szia Balázs!

Nagyon örülök neki, hogy a világ legjobb témáját választottad. Természetesen a lehetőségeimhez képest minden segítséget meg fogok adni neked. Feltettél pár kérdést amire szerintem semmilyen statisztika nincs. Pl, hogy mennyi szálkás van vadászok kezében, mennyit használnak kotorékozásra.. A törzskönyvezési adatokat természetesen meg fogom tudni adni Neked. Az, hogy mennyivel dolgozik másképpen egy Tacskó mint egy terrier, eléggé szubjektív kérdés. Mást fog mondani egy Tacskós és mást mond egy terrieres.
Jó lenne, ha elküldenéd a kérdéseidet összeszedve.
Záros határidőn belül válaszolok arra amit tudok.

üdv: Horváth Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #167 Dátum: 2008. November 07. - 09:28:46 »

"Természetesen a lehetőségeimhez képest minden segítséget meg fogok adni neked"


TUDTAM!!!!!! gyozo gyozo gyozo gyozo gyozo gyozo
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
karvaly89
Szakácsmester
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


vadgazda tanuló


« Új üzenet #168 Dátum: 2008. November 07. - 11:30:58 »

Ő a rafi
Naplózva

Az élet attól szines hogy NEM FEKETE FEHÉÉÉR!
karvaly89
Szakácsmester
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


vadgazda tanuló


« Új üzenet #169 Dátum: 2008. November 07. - 11:32:23 »

Ő pedig Dorka
Naplózva

Az élet attól szines hogy NEM FEKETE FEHÉÉÉR!
karvaly89
Szakácsmester
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


vadgazda tanuló


« Új üzenet #170 Dátum: 2008. November 07. - 11:36:22 »

Rafi 7 Dorka 5 éves
Naplózva

Az élet attól szines hogy NEM FEKETE FEHÉÉÉR!
karvaly89
Szakácsmester
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


vadgazda tanuló


« Új üzenet #171 Dátum: 2008. November 07. - 11:41:25 »

Mindenkinek köszönöm előre is a segítséget . Manipulus a kérdéseket  ide a fórumra irjam vagy pedig e-mailben küldjem el?
Naplózva

Az élet attól szines hogy NEM FEKETE FEHÉÉÉR!
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #172 Dátum: 2008. November 07. - 14:21:12 »

Mindenkinek köszönöm előre is a segítséget . Manipulus a kérdéseket  ide a fórumra irjam vagy pedig e-mailben küldjem el?


Szia!

Szerintem küld el mailban.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #173 Dátum: 2008. November 07. - 16:25:17 »

"Természetesen a lehetőségeimhez képest minden segítséget meg fogok adni neked"


TUDTAM!!!!!! gyozo gyozo gyozo gyozo gyozo gyozo

 Emelem
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #174 Dátum: 2008. November 08. - 13:35:13 »

 Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
karvaly89
Szakácsmester
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


vadgazda tanuló


« Új üzenet #175 Dátum: 2008. November 11. - 09:05:40 »

 Wave Érdekelne hogy a tacskót idősebb korában is lehet  e tanítani? Vállat von Például kajtatásra  vagy vadmegállásra esetleg utánkeresésre.
Valaki tudna benne segíteni? 
Naplózva

Az élet attól szines hogy NEM FEKETE FEHÉÉÉR!
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #176 Dátum: 2008. November 14. - 11:23:05 »

Wave Érdekelne hogy a tacskót idősebb korában is lehet  e tanítani? Vállat von Például kajtatásra  vagy vadmegállásra esetleg utánkeresésre.
Valaki tudna benne segíteni?

Szervusz Karvaly!

Gyakorlati tapasztalatom nincs ezen a téren szerencsére, de szerintem rengeteg múlik a tacskó korábbi élete során szerzett tapasztalatokon, pozitív és negatív élményeken.

Pl. ha az a tacskó egy tanyán élt vagy egy falusi portán, ahol módjában volt egy kicsit patkányozni, görényezni, macskázni és eleve a friss levegőn földdel a lába alatt élt, mégha valamiféle gyenge módon is, de kialakulhatott benne a vadászszenvedély, akkor szerintem jó eséllyel lehet kísérletezni vele. Persze ha a háziasszony minden másnap elverte a seprűvel, vagy keményen mellőzve volt, vagy eleve egy városban, lakásban, steril környezetben nőtt fel, ahol "nem szabad" dolog a galambkergetés és eleve a határozott fellépés, és még a széltől is óvva kiskabátban nőtt fel, akkor ehez a tacskóhoz nem fűzhetünk sok reményt.

Ha jól emlékszem Bőhm Istvántól olvastam, hogy vezetett be idősebb (ck. 6 év) vérebet. Csapázása jó volt, de hajszája már nem.

Sajnos idős korra úgy megkövesednek a kutyában egyes tulajdonságok, hogy szerintem igazi áttörést csak talán egy kivételes adottságú, nem elrontott kutyával lehetne elérni.

Bocs', hogy kézzelfogható tapasztalat hiányában csak filózgattam.

Üdv. Tonka
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #177 Dátum: 2008. November 14. - 11:40:34 »

Én nem ismerem a tacskókat, de eddigi életem során több kutyát is láttam ilyen probálkozásban.

A tapasztalat azt mutatta, hogy amelyikben volt vér, abból lett vadászkutya, nem versenykutya, de vadászni lehetett velük.
Ezek szinte mind vizslák voltak, volt lakótelepi, láncon nevelődött, talált stb. 1-4 évesek voltak.
 
Naplózva

Üdv End
Sziju
Vendég
« Új üzenet #178 Dátum: 2008. November 14. - 11:49:59 »

Egyik ismerősöm kapott egy egy éves ír szettert ajándékba amelyik panelben nőtt fel a városban. El lett rontva. (Nem tacsi, de jellemző lehet a dolog rájuk is. )A kutya tanítás alá került, mivel az új gazdi vadászni akart vele. A kutya remekül hajtotta végre a parancsokat. Szépen apportirozott. Visszahozta az eldobott nehéz vascsövet is.
Mindössze az volt a baj, hogy semmit nem akart a gazdihoz vinni, ami szőrös, vagy tollas volt!
Naplózva
karvaly89
Szakácsmester
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


vadgazda tanuló


« Új üzenet #179 Dátum: 2008. November 14. - 17:56:46 »

köszönöm a tippeket.
Naplózva

Az élet attól szines hogy NEM FEKETE FEHÉÉÉR!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: