Oldalak: 1 ... 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 [181] 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482120 alkalommal)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2700 Dátum: 2014. Július 21. - 11:23:58 »

Aki mégis kant szeretne, annak tudnék szolgálni egyel, július 14.-én volt 9 hetes, szülők vadásznak és törzskönyvesek. :/  Emelem

Szia!

Merrefelé van a kölyök? Elég sokan keresnek nálam tacskókölyköt. Magánban is írhatsz.

Szia
Dani
Naplózva

Conan
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #2701 Dátum: 2014. Augusztus 14. - 22:07:15 »

Sziasztok!

Új felszálló vagyok a fórumon. Elolvastam már mindent A-tól Z-ig a fórumon a tacsikról és a velük történő utánkeresésről. Nincs más hátra, mint előre gyakorolni. Disznó és szarvasláb a fagyóban. Kicsit most betegeskedik a tutya, na de majd ha meggyógyul.  Mosolyog

Valaki segítsen képet feltölteni légyszi  Vigyorog
Naplózva

Csak a Pufin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2702 Dátum: 2014. Augusztus 14. - 22:39:45 »


Valaki segítsen képet feltölteni légyszi  Vigyorog

Itt nézz körül, minden le van írva:  http://vadaszforum.net/forum/index.php/board,54.0.html
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Conan
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #2703 Dátum: 2014. Augusztus 14. - 22:52:29 »

Szóval akkor a kis vadásztársam, ha minden jól sikerül  Vigyorog

Naplózva

Csak a Pufin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2704 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 20:55:56 »

Szóval akkor a kis vadásztársam, ha minden jól sikerül  Vigyorog



Szép hogy mindent elolvastál de azért a szakirodalmat is vedd kézbe és ha lehet kérj segítséget a tapasztaltabbaktól (bár én is autodidakta kezdtem). A legfontosabb hogy szeresd kis vadásztársad és és minél több munkát neki !          Tacsi                  Igen
Naplózva
Conan
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #2705 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 09:11:22 »

Stefi!

Természetesen felvettem már a kapcsolatot egy szakavatott személlyel. Szakirodalom beszerzése folyamatban. Kellõ körültekintéssel járok el az ügyben.

Üdv.: Conan
Naplózva

Csak a Pufin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!
Conan
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #2706 Dátum: 2014. Augusztus 18. - 15:48:00 »

Sziasztok!

Csináltam ma egy kb 20m hosszú csapát. 1,5 óra múlva kivittem rá a tacsit(3 hónapos). Odavezettem ahonnan elkezdtem húzni a disznó lábat. Szaglászott kicsit aztán elindult szépen amerre kell. Na innen jön az én hülyeségem. Kb fél lábszárig érő fűben csinaltam a csapát. Keveset volt még kint a kutya és úgy vettem észre, hogy egy kicsit fél(bizonytalan). Fújta a szél a kukorica szárat és elég sokáig elidőzött azzal, hogy figyeli. Amikor végzett a kukoricázással már nem vette fel újra szagot. Felvettem, vissza a kiindulási pontra. Kutya megint elindul, majd másfél méter múlva letér oldalra és virágot szaglászik. Hozzáteszem nem találkozott még disznólábbal. Kiváncsi voltam mi lesz elsőre. Szépen odavezettem a lábhoz és egy damillal elkezdtem mozgatni a lábat. Élsőre amikor észrevette büffentett(majdnem vakkantás) egyet, majd iszkiri vissza amerről jöttünk. Utána léptem, szépen visszavezettem a lábhoz. Szimatolt kicsit, majd elkezdtem megint mozgatni a lábat. Akkor szépen megugatta. Nagy dicséret, jutalom fali. Mozgatom megint, akkor már közelebb settenkedett, kis vakkantás és érintette az orra hegyével úgy szimatolt. Dicsérem, simogatom, juti fali, majd ott hagyja. Nem volt mit tenni felemeltem a damilnál fogva a lábat és elkezdtem lóbálni az orra előtt. Akkor már elkezdte érdekelni a dolog. Fogheggyel rá is fogott meg nyalogatta. Kicsaltam a lábbal egy tisztásabb részre és elkezdtem gyomrozni, de úgy, hogy a lábbal játszon és ne velem. Szépen lassan egyre nagyobbakat fogott a lábra és fel is vette. Eldobáltam neki, felvette és visszahozta, szóval a végére megbarátkozott a lábbal. Amikor már láttam, hogy kezd fáradni eltettem a lábat, még egy kis séta és játék, itatás és nyomás haza.

Elsőre ennyi. Csináltam-e valamit jól? Az nyilvánvaló, hogy többet kell kivinni a kicsit csak a betegség miatt most pihenő pályán volt. Disznólábbal meg kellett volna ismertetni mielőtt rávezetem.

Naplózva

Csak a Pufin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2707 Dátum: 2014. Augusztus 18. - 23:16:16 »

Sziasztok!

Csináltam ma egy kb 20m hosszú csapát. 1,5 óra múlva kivittem rá a tacsit(3 hónapos). Odavezettem ahonnan elkezdtem húzni a disznó lábat. Szaglászott kicsit aztán elindult szépen amerre kell. Na innen jön az én hülyeségem. Kb fél lábszárig érő fűben csinaltam a csapát. Keveset volt még kint a kutya és úgy vettem észre, hogy egy kicsit fél(bizonytalan). Fújta a szél a kukorica szárat és elég sokáig elidőzött azzal, hogy figyeli. Amikor végzett a kukoricázással már nem vette fel újra szagot. Felvettem, vissza a kiindulási pontra. Kutya megint elindul, majd másfél méter múlva letér oldalra és virágot szaglászik. Hozzáteszem nem találkozott még disznólábbal. Kiváncsi voltam mi lesz elsőre. Szépen odavezettem a lábhoz és egy damillal elkezdtem mozgatni a lábat. Élsőre amikor észrevette büffentett(majdnem vakkantás) egyet, majd iszkiri vissza amerről jöttünk. Utána léptem, szépen visszavezettem a lábhoz. Szimatolt kicsit, majd elkezdtem megint mozgatni a lábat. Akkor szépen megugatta. Nagy dicséret, jutalom fali. Mozgatom megint, akkor már közelebb settenkedett, kis vakkantás és érintette az orra hegyével úgy szimatolt. Dicsérem, simogatom, juti fali, majd ott hagyja. Nem volt mit tenni felemeltem a damilnál fogva a lábat és elkezdtem lóbálni az orra előtt. Akkor már elkezdte érdekelni a dolog. Fogheggyel rá is fogott meg nyalogatta. Kicsaltam a lábbal egy tisztásabb részre és elkezdtem gyomrozni, de úgy, hogy a lábbal játszon és ne velem. Szépen lassan egyre nagyobbakat fogott a lábra és fel is vette. Eldobáltam neki, felvette és visszahozta, szóval a végére megbarátkozott a lábbal. Amikor már láttam, hogy kezd fáradni eltettem a lábat, még egy kis séta és játék, itatás és nyomás haza.

Elsőre ennyi. Csináltam-e valamit jól? Az nyilvánvaló, hogy többet kell kivinni a kicsit csak a betegség miatt most pihenő pályán volt. Disznólábbal meg kellett volna ismertetni mielőtt rávezetem.



Szia. Legelső próba képp nem baj, hogy nem ismerte a lábat mert így tudod lemérni az alap ösztönöket. Nem mondom, hogy hogyan csináld. Csak azt, hogy ahogy én csinálom. Ha egy mód van rá teljesen elhagyom ott a kaját ahol te adtál neki. Ha a lábbal játszik akkor nincs kaja. Azt kell elérni, hogy a lábat akarja megkeresni és ne a kaját. A kaja nálam csak a keresd vezényszó megtanitásánál játszik és ez is csak 2-3 alkalom. Utána teljesen elhagyom. Én addig nem kezdem el a csapázást amig nem őrül meg a lábért. Meg amig készség szinten nem ismeri meg az erdei hangokat és szagokat. Vidd sokat sétálni a területre. Fedezze fel. Ne akkor ismerkedjen vele amikor dolgozni kellene.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2708 Dátum: 2014. Augusztus 19. - 13:09:19 »

Sziasztok!

Csináltam ma egy kb 20m hosszú csapát. 1,5 óra múlva kivittem rá a tacsit(3 hónapos). Odavezettem ahonnan elkezdtem húzni a disznó lábat. Szaglászott kicsit aztán elindult szépen amerre kell. Na innen jön az én hülyeségem. Kb fél lábszárig érő fűben csinaltam a csapát. Keveset volt még kint a kutya és úgy vettem észre, hogy egy kicsit fél(bizonytalan). Fújta a szél a kukorica szárat és elég sokáig elidőzött azzal, hogy figyeli. Amikor végzett a kukoricázással már nem vette fel újra szagot. Felvettem, vissza a kiindulási pontra. Kutya megint elindul, majd másfél méter múlva letér oldalra és virágot szaglászik. Hozzáteszem nem találkozott még disznólábbal. Kiváncsi voltam mi lesz elsőre. Szépen odavezettem a lábhoz és egy damillal elkezdtem mozgatni a lábat. Élsőre amikor észrevette büffentett(majdnem vakkantás) egyet, majd iszkiri vissza amerről jöttünk. Utána léptem, szépen visszavezettem a lábhoz. Szimatolt kicsit, majd elkezdtem megint mozgatni a lábat. Akkor szépen megugatta. Nagy dicséret, jutalom fali. Mozgatom megint, akkor már közelebb settenkedett, kis vakkantás és érintette az orra hegyével úgy szimatolt. Dicsérem, simogatom, juti fali, majd ott hagyja. Nem volt mit tenni felemeltem a damilnál fogva a lábat és elkezdtem lóbálni az orra előtt. Akkor már elkezdte érdekelni a dolog. Fogheggyel rá is fogott meg nyalogatta. Kicsaltam a lábbal egy tisztásabb részre és elkezdtem gyomrozni, de úgy, hogy a lábbal játszon és ne velem. Szépen lassan egyre nagyobbakat fogott a lábra és fel is vette. Eldobáltam neki, felvette és visszahozta, szóval a végére megbarátkozott a lábbal. Amikor már láttam, hogy kezd fáradni eltettem a lábat, még egy kis séta és játék, itatás és nyomás haza.

Elsőre ennyi. Csináltam-e valamit jól? Az nyilvánvaló, hogy többet kell kivinni a kicsit csak a betegség miatt most pihenő pályán volt. Disznólábbal meg kellett volna ismertetni mielőtt rávezetem.




Szia!

Egyetértek Csabával. Először ismerkedjen meg a lábbal, ismerkedjen meg a környezettel, hogy otthonosan, félelem nélkül mozogjon a terepen. Aztán jöhet a többi. Úgyis lesz sok újdonság, ami elvonhatja a figyelmét, de már sokkal inkább a keresendő "vadra" fog koncentrálni. Az, hogy most mi motiválja, a zsákmányszerző ösztön, a játék, dicséret vagy a jutalomfalat, szerintem nem annyira fontos. Akarja megtalálni a "vadat", az a lényeg.

Üdv, Dani
Naplózva

kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #2709 Dátum: 2014. Augusztus 19. - 14:30:34 »

Sziasztok.

Úgy alakult, hogy a mesterséges csapák/vonszalékok közé beékelődött egy igazi keresés Döncinek ("Dongónak").
Már egy ideje szoktatom a területhez, a területen való mozgáshoz, kocsikázáshoz, lövéshez... ezért úgy gondoltam eljött az ideje, hogy elkísérjen lesre is.
Egy ülőkét szemeltem ki első közös vadászatunk helyszínének, mely egy akác fiatalos szélén állt, közvetlenül mögöttem búzatarló, melyet helyenként szépen felvert a muhar. Sok őzre lehet számítani, kis szerencsével szarvas és disznó is jöhet.
Dönci jól viselkedett, minden neszre figyelt, minden érdekelte, de nyugton ült/feküdt az ülőke padján.

Egy róka zavarta a kedélyeket amikor beért a les alá 5 méterre elszakadt a cérna és nagyon meg lett ugatva.
Később suta váltott ki az akácból...ahogy figyeltük észrevettem, hogy töke van a menyasszonynak. Kis gombnyársas bakocska állt előttünk 50 méterre.
Végiggondolva a dolgot lövésre szántam magam... lövéstől kiskutyám nem fél, a vadat a  minden valószínűség szerint a 7x64 helyben marasztja és hagy szagoljon bele a vadászat ízébe.
Gondos célzás után engedtem el a lövést, melyet követően a kis bakocska elszaladt, be egy hajlatba amiben eltűnt és elvesztettem szem elől.
pffff....ezt jól elhibáztam...tudtam is mi a gond...a régi rossz beidegződés előjött, lövéskor becsuktam a szemem. Ezt a régi puskám régi távcsöve miatt volt, mely igen sokszor homlokon, orrnyergen vágott.
Vártunk kicsit, de a rohamos sötétedés miatt elindultunk megnézni a hibázás helyét... hátha mégis...az ördög sosem alszik, meg kötelesség...meg minden ehhez hasonlót elmormoltam magamban, de bízni valahogy sehogy se ment. De legalább sétáunk még egyet mielőtt hazaindulunk. A vaktába keresésnek semmi eredménye nem lett, így még egy utolsó gondolatként rátettem kiskutyámat a bakocsa kiváltási helyére, amit sokkal könyebb volt beazonosítani. Ez viszonylag könnyen meg is lett, legalábbis Dönci nagy érdeklődést mutatva elindult egy váltón a muharban, majd úgy 30-40 méterre megállt mint a vizsla...jobban megnézve nem állt, csak egy fűszálon szaglászta a neki olyan új gombostűfejnyi vércseppet. Innentől nem volt túl nehéz dolgunk, kb 100 méter, egyre jobban vérző egyenes vonalú csapát kellett csak követni és birtokba vehettünk Dönci első sikeresen megtalált nagyvadját. Mérhetetlenül büszke voltam erre a mindennapi életemet "megkeserítő" és megédesítő kisördögre   Ördög...
 



Persze tisztában vagyok vele, hogy mennyi hibát követtem el...eleve azzal, hogy őz és, hogy friss nyomon kerestettem, túl fiatal is még hozzá, sötétedett is erősen...tudom, hogy ezeket még későbbi lépések, de az élet most felülírta az oktatási tervet.
Azért úgy gondolom, hogy ezt inkább csak egy kitekintésnek veszem és visszatérünk az eredeti tanulási menethez és ott folytatjuk ahol abbahagytuk.
 

Azért az még nagy kérdőjel, hogy egy 11 kg zsigerelt súlyú bakocska a 7x62 kaliberű, 11 g-os Sako HH lőszertől tüdőn lőve, hogy volt képes 100 métert elszaladni.  Vállat von






Naplózva

Üdv: Bence
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2710 Dátum: 2014. Augusztus 19. - 14:48:23 »

Sziasztok.
 

Azért az még nagy kérdőjel, hogy egy 11 kg zsigerelt súlyú bakocska a 7x62 kaliberű, 11 g-os Sako HH lőszertől tüdőn lőve, hogy volt képes 100 métert elszaladni.  Vállat von




Csak így tovább !   Igen      ( Szerintem minden valódi munka többet ér mint az akármilyen szép mesterséges csapa ! )

Nekem és Csipetkének a sors egy bikát adott kezdésnek úgy 8-9 hónapos lehetett a kutyám de szépen megoldotta.     Emelem
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2711 Dátum: 2014. Augusztus 21. - 18:27:28 »


[img th=800 height=533]http://imagerz.com/QBYTW0tvAwMDBVxFQgVR[/img]


Gratulálok Bence!
Mintha csak az ifjú Somát látnám a képen :-)
Üdv, Dani
Naplózva

Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #2712 Dátum: 2014. Augusztus 21. - 19:50:31 »

Azért az még nagy kérdőjel, hogy egy 11 kg zsigerelt súlyú bakocska a 7x62 kaliberű, 11 g-os Sako HH lőszertől tüdőn lőve, hogy volt képes 100 métert elszaladni.  Vállat von
[/quote]Szomszéd! Tegyél már bele S&B 11,2-es SPCE lőszert! Nekem 20 év alatt még más nem volt benne.
Naplózva
Antallacika
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #2713 Dátum: 2014. Augusztus 22. - 09:50:07 »

Azért az még nagy kérdőjel, hogy egy 11 kg zsigerelt súlyú bakocska a 7x62 kaliberű, 11 g-os Sako HH lőszertől tüdőn lőve, hogy volt képes 100 métert elszaladni.  Vállat von
Szomszéd! Tegyél már bele S&B 11,2-es SPCE lőszert! Nekem 20 év alatt még más nem volt benne.
Szia!
Két eset az elmúlt 2 hétből, mindkettő hasonló kis bak.
7x64-es ZKK SPCE lőszer kb 180-ról, átütötte a bakot, 120 méter után találták meg a kutyák addig egy csepp vér nem volt.
9.3x62 CZ-550 Norma Plastic Point, a menekülési táv itt is kb 100 méter de folyamatos vérrel.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #2714 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 09:16:34 »

Kalcsob, gratulálok, jó kis bak!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 ... 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 [181] 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: