Oldalak: 1 ... 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 [180] 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482354 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2685 Dátum: 2014. Június 07. - 08:06:19 »

Sokáig én is ezen az állásponton voltam, hogy engedelmes tacskó nincs...........
Szia!!
Persze, az eszemmel ezzel tisztában vagyok.
Na de a szívemmel ez nem megy Ördög
Amikor meglátok egy ilyen kajszalábú földszintes kis gyilkost, a racionalitásom megy a levesbe Vigyorog
Voltam én vídia-kemény dobermannal, németjuhásszal és vérebbel is.
De a tacsikkal szemben ez nem megy.
Megbabonáznak Nyihi
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2686 Dátum: 2014. Június 07. - 11:04:50 »

Szia!!
Persze, az eszemmel ezzel tisztában vagyok.
Na de a szívemmel ez nem megy Ördög
Amikor meglátok egy ilyen kajszalábú földszintes kis gyilkost, a racionalitásom megy a levesbe Vigyorog
Voltam én vídia-kemény dobermannal, németjuhásszal és vérebbel is.
De a tacsikkal szemben ez nem megy.
Megbabonáznak Nyihi

Pedig sokszor sokkal keményebben kell őket fogni mint a dobit vagy az nj-t.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2687 Dátum: 2014. Június 07. - 11:36:03 »

Életem során volt egy pár vadászkutyám, a Pointertől a Spánielen keresztül a klf vizslákig de legfőképpen magyar vizslám. Amikor ajándékba kaptam ezt a maroknyi kis "vakarcsot" azt sem igazán tudtam mit is kezdjek vele.  Fejvakarás  Aztán elkezdődött a munka. Nagyon hamar rájöttem, hogy sokkal keményebben kell fogni mint a vizsláimat, mert hajlamos a saját feje után menni.(Talán a német vizslám volt még ilyen önfejű.) Sikerült elérnem, hogy ha hívom 80%-ban odajön, ha elfektetem általában ott is marad, de ha pár percnél tovább otthagyom, utánam sunnyog, és olyan önelégült pofát vág, hogy rossz ránézni. Ilyenkor rendre visszaviszem a helyére, és minden kezdődik elölről, amit általában én unok meg előbb.  Sértődékenység? Hát az van. Elég, ha vadászni megyek, és nem viszem magammal. Akkor két napig ki sem jön a helyéről ha kint vagyok az udvaron, csak les ki a házából mint a lukinyúl. Ilyenkor nem foglalkozok vele, (ezt ő unja meg előbb) megvárom még magától odajön. Ha pedig netalán valami mocskossága miatt rávágok a seggére, hát vége a világnak. Megy panaszkodni a család többi tagjához, és ilyenkor persze én húzom a rövidebbet.  Vigyorog
Területen nincs vele sok gond, (Rendszerint ultrasípot használok) de azért itt is vannak önállósági törekvések! Ha úgy gondolja, se nem lát, se nem hall, csak megy a feje után. Ilyenkor elindulok felé, letörök egy vékonyka ágat, - használni csak egyszer kellett,-  és rögtön tudja mit mondtam neki pár perce.
Két gondom van vele. Nem tudom megtanítani arra, hogy a megtalált vadat ugassa. Egyébként be nem áll a szája, megugat itthon minden utcán mozgót (lészen az ember, állat, jármű, ...) de kint még a fára feltett macskát sem. Inkább kiásná, vagy elrágná a fát, de ugatni az Istenért sem akar. A másik, ha unatkozik halkan "sipol". Sokszor olyan frekvenciában amit én már meg sem hallok, de a vad felfigyel rá. Erről sem tudom leszoktatni!
Egyébként meg vagyok vele elégedve, szépen és kitartóan csapázik, bár -szerencsére- sok munkát nem szoktam neki adni. Ha lövök nagyvadat általában úgy alakítom, hogy csinálok egy csapát, és úgy kerestetek rá, hogy gyakoroljon, de éles helyzetben is jól teljesít.

Hogy méretéből, hízelgéséből, nézéséből, vagy mi a fenéből adódik nem tudom, de valóban hajlamos vagyok én is arra, hogy "levegyen a lábamról"! Sokkal többet megengedek neki mint bármelyik eddigi kutyámnak, és ezzel keményen vissza is tud élni. Egy igazi szeretni való "mocskos dög"! Röhög Röhög Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #2688 Dátum: 2014. Június 07. - 18:24:11 »

Tacskó = terorista
Naplózva
Bajta
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #2689 Dátum: 2014. Június 11. - 23:39:22 »

Üdvözletem  Emelem

A talált vad ugatása talán elérhető lehet, a parancs megtanításával. Első kutyás, zöldfülű vagyok, de leírom miként jártam el. Én a kedvenc játékával jól felbosszantottam, kiszaladtam a teraszra az ajtót résnyire hagytam (hogy ne férjen ki rajta), miközben további játékra hívtam. Szinte azonnal ugatni, nyüszíteni kezdett, klikkeltem egyet a klikkerrel, aztán mihamarabb kiengedtem és a játékot is odaadtam neki. Ezt eljátszottam vele alig párszor, aztán miként az ülés gyakorlásánál folyamatosan beült elém és várta a jutalmazást, úgy az ugatást is egyre sűrűbben felajánlotta, rögtön ment is a klikk. Később már csak a rendes csaholást jutalmaztam, a klikk a szűkölésnél elmaradt, viszont elkezdtem hozzáfűzni a kézjelet és a parancsot. Lehet, hogy akkor kellett volna gyakorolnom Csipesszel, amikor a szomszédok nincsenek itthon, de nem szóltak érte. Ördög Lehet meg se kottyan nekik az utcában lakó kóros ugatásban szenvedő pulik után.
Nekem a pórázon sétálással akadtak gondjaim. A szakértők szerinti első tétel, hogy a póráznak mindig lazának kell lennie, ha a kutya belefeszül a pórázba, akkor abban a pillanatban elindulok a másik irányba, így is tettem. Azt viszont fene se gondolta, hogy még egy fél óra forgolódás, 100 ültetés, valamint 20 fektetés után sem akarja az igazamat, mindezt aktív játék, gyakorlás után. Idővel meguntam a környékbéliek röhögését, azóta a falu határában mi gyártjuk a gabonaköröket, de egyre ügyesebbek vagyunk. A tapasztalatom szerint a tacskó tanításának a feltétele, hogy önfejűbbek és makacsabbak legyünk a kutyánknál, ez pedig nem kis feladat. Nevet 
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2690 Dátum: 2014. Június 12. - 08:25:45 »

Szervusz Bajta! Emelem

No, én úgy vagyok az ugatással, mint te a pórázon vezetéssel!  Vigyorog  Ha a fejemre állok akkor sem tudom neki megtanítani.  Minden kutyám parancsra ugatott, (1 ugatás köszönés, csaholás ha nem éri el a vadat,és még egyebek) de ez a vakarcs csak hallgat. Három éve küszködök vele, de nem megy. Ha mást ugat, odamegyek, dicsérem, bíztatom, akkor ugat még egyet, netán kettőt, és mint egy fürdős qrva lefekszik hanyatt és farokcsóválva várja a dícséretet. Na, én akkor szoktam hülyét kapni!  Vigyorog
A pórázon vezetést ugyan úgy tanítottam meg neki mint a vizsláimnak. Bal kézbe póráz, jobb kézbe vékony leveles ág. Ha lemaradt, a hátam mögött a seggére, ha előre ment az órára koppintottam. Harmadik nap már jött szépen, és elég volt egy tíz centis ágacska amit láthatott a kezembe. Ezzel azóta sincs gond, ha cserkelek csak a derékszíjamhoz csatolom a pórázt, és gyönyörűen jön mellettem. Soha nem feszíti meg a pórázt, csak ha lőttem valamit. Akkor meg húz oda mint a gőzmozdony.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2691 Dátum: 2014. Június 13. - 13:52:05 »

Lehet, hogy én vagyok türelmetlen, de a kölykök pórázhoz szoktatásánál nekem az vált be hogy ha nem akar jönni a hívásra akkor óvatosan elkezdem húzni. Amikor elindul a húzástól és meglazul a póráz, akkor rögtön kapja a jutalom falatot és feloldom egy kis játékkal. Majd kezdjük előről. De egyszerűbb ha van másik kutya amivel össze van szoktatva
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2692 Dátum: 2014. Június 23. - 13:47:39 »

Soma és Darázs figyelő állásban Mosolyog az első közös erdei kiránduláson
Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2693 Dátum: 2014. Június 24. - 22:06:17 »

Soma és Darázs figyelő állásban Mosolyog az első közös erdei kiránduláson


Na csak megtartottál egy kiskant?

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #2694 Dátum: 2014. Június 25. - 07:15:03 »

Soma és Darázs figyelő állásban Mosolyog az első közös erdei kiránduláson


Gyönyörűek. Hogy tudott egy fénykép erejéig nyugton lenni és így pózolni két ilyen örökmozgó???
kb 100 képet csináltam, használható nem is nagyon van...

Mi is jártunk egyet.

Ő Dongó...még otthon


ismerkedés a külvilággal


naaa....játszál már....


várakozás...


Naplózva

Üdv: Bence
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2695 Dátum: 2014. Június 25. - 08:52:34 »

Na csak megtartottál egy kiskant?
[/quote]

Igen. A "kissomának" nem tudtam ellenállni. Olyan mint az anyja volt, csak talán még hiperaktívabb. Egyszerűen semmitől nem fél, minden érdekli, folyton szimatol. Ma reggel egy perc alatt megtanulta az "ül"-t. Igaz Soma "segített".

Bence!
 
"Profi" kiskutyafotós vagyok  Táncol Kb 10 képből megoldottam ezt az egyet. Látom Dongó nyakörvet is kapott és a vizslával is jóban van. Darázs is megkapta Soma 6 évvel ezelőtti első nyakörvét.
A kis Démon is jó gazdát választott magának. Egész nap kalandozás, vadászterület bejárás, játék a többi kutyával.  Mosolyog
Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2696 Dátum: 2014. Június 25. - 14:48:14 »

Na csak megtartottál egy kiskant?


Igen. A "kissomának" nem tudtam ellenállni. Olyan mint az anyja volt, csak talán még hiperaktívabb. Egyszerűen semmitől nem fél, minden érdekli, folyton szimatol.

Természetesen ne legyen igazam, de majd megtapasztalod, hogy mi a különbség a kan és a szuka között. Most még az angyal oldalát mutatja, de hamar átmegy ördögba :-)
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2697 Dátum: 2014. Június 25. - 16:28:37 »

Természetesen ne legyen igazam, de majd megtapasztalod, hogy mi a különbség a kan és a szuka között. Most még az angyal oldalát mutatja, de hamar átmegy ördögba :-)

Annál nagyobb a kihívás  Mosolyog majd csak elbirkózunk. Egyébként meg egy kutya legyen önfejű. Soma is az. Makacs, különben hogy üldözné kilátástalan helyzetben is órákon át a vadat?
Egyébként kíváncsian várom a vele kapcsolatos élményeket.
Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2698 Dátum: 2014. Június 25. - 18:29:33 »

Annál nagyobb a kihívás  Mosolyog majd csak elbirkózunk. Egyébként meg egy kutya legyen önfejű. Soma is az. Makacs, különben hogy üldözné kilátástalan helyzetben is órákon át a vadat?
Egyébként kíváncsian várom a vele kapcsolatos élményeket.

Régen én kan párti voltam, de ha a tenyésztéshez nem lenne feltétlenűl fontos, nem is tartanék kant. Önfejűek, makacsok és kicsit sem ragaszkodnak az emberhez. Legalábbis egy szukához képest. Sokkal nehezebb velük dolgozni. De lehet, hogy már én öregszem nagyon :-)
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #2699 Dátum: 2014. Július 18. - 11:48:18 »

Aki mégis kant szeretne, annak tudnék szolgálni egyel, július 14.-én volt 9 hetes, szülők vadásznak és törzskönyvesek. :/  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 [180] 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: