Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482593 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #150 Dátum: 2008. Október 22. - 19:55:09 »

Gergő, hogy van a tacsitok?
A helyzet változatlan. Eszik,ha közvetlen elé rakjuk, de amúgy alig járkál, össze van esve, látszik, hogy még az élet is fáj neki...de már nem remeg.
Belsővérzés nem látszik,de olyan,mintha izom zúzódásai lennének. De azok nem gyengíthetik le ennyire. Az egyik doki azt mondta, lehet, hogy valami idegrendszeri nyavalya, esetleg fejbe vágták.Kezelése: sok víz, tej, tápanyag dús étel, hogy erősödjön és várjunk.

Hmmm. De rossz látni ilyen állapotban őket. Az ember szíve szakad meg értük. :'(
Jobbulást neki!
Teljesült a kívánságod-mire hazajöttem, már mászkált a házban. Ki akart menni elvégezni a dolgát. Aztán bejött, evett egy nagyot és most már pitizik is.A remegése meg elmúlt. Remélem egy-két nap és teljesen helyrejön.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #151 Dátum: 2008. Október 24. - 13:27:16 »

Huhh Horrido!

Úgy látom kis méregzsákodnak komolyabb akcióhiánya van már, jól felpörgette magát.   Bion

Remélem nem hagyod otthon mostanában.

 Wave
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #152 Dátum: 2008. Október 24. - 13:39:27 »

Különben hihetetlen hamar gyógyulnak a tacsik (is). A minap egy termetes kandúrt egy patakmederben szorított meg Limpike, aztán lányával együtt félig úszva szorították át a cicát a nyugodtabb pockozóhelyekre. Mindenesetre Pukkancsnak jól beleharapott a lábába, jól fel is dagadt a "térde" (csuklója)...sántkált is szegény háromlábon. De hát ez az ára a nagy vérnek...

Néztem, vajon másnap hajnalban tud -e jönni a fiatalasszony, de már semmi baja sem volt, mégcsak nem is bicegett.

Ha nem lett volna feldagadva a lába, hajlamos lennék azt hinni, hogy csak szimulált a zsivány...

Imádják a cicákat.Nemrég "kicsit" ciki volt. Egy macskás hajszát, melyet jó 400 méterre kezdtek a falu szélétől, a faluban fejeztek be, egy ház kertjében, egy fa alatt, amiről kukucskált le a cica.  Szerencsére nem értette a tulaj néni, hogy mi is történt...de hát az ő macskái garázdálkodnak és keverednek a vadmacskával...láttam már itt is ilyen hibrid példányt.
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #153 Dátum: 2008. Október 25. - 10:15:50 »

Sziasztok!

A tegnapi nap reggele megint Dabason talált minket.  gyozo Most egy kicsit csökkentett csapattal hatan indultunk neki a borzvárak bevételének. A kutya állomány ismét vegyes volt. Pistivel vittünk 2 Tacskót, Volt 2 Patterdale Terrier és egy Parson Russel Terrier. Most két elsőbálozós Tacskót vittünk. Pisti Carusselt én pedig Eragont (Momo) mert Duracell (Grizzly) még lábadozik a 2 héttel ezelötti borzozásból. De végül is csak óvatosságból nem vittem, mert még egy kicsit látszik a seb és meg akarom várni, hogy teljesen eltünjön. Momót eddig csak műkotoprékban próbáltuk és meg kell mindjam, hogy nagyon tetszett amit ott láttam. Hatalmas lendülettel megy be a kotorékba, viszont ott nem fogott be hanem beterelte a vöröst a katlanba, majd beugrott mellé és fogás nélkül megpróbálta fennékkel kitolni azt. Így reménykedhettem, hogy a borzzal sem lesz túl kemény.
Reggel átnéztünk pár már a csapatunk által kásott vagy leellenörzött kotorékot, de lakatlannak bizonyultak. Mikor Attila a helyi Hivatásos kifogyott az ötletekből, telefonos segítséget kért. Kapott is egy ötletet egy fenyves közepén. Mikor megláttuk a kotorékot, rögtön tudtuk, hogy ez a mi helyünk. Hatalmas borz nyomok, kifelé és befelé, frissen kiásott és kijárt földhányás. Momó ment elsőnek. A helymeghatározót megkapta majd mint a rakéta eltünt a bejáraton. Hamarosan felzengett a csak rá jellemző mély zengő ugatása. Mint késöbb  kiderült kb 180 cm-ről felhangzott. Pedig mindenki arra saccolt, hogy lehet vagy 40 cm mélyen. De mivel nem állt meg egy helyben, adtunk neki időt a munkára. Mondjuk az elején elhatároztuk, hogy most nem fogjuk hamar kiásni a lakót, mert meg akartuk nézni a kutyák kitartását is. Néha rámértünk a kutyára, de folyamatos mozgásban volt. Mikor egy idejig nem hallottam az ugatást, benéztem a bejáraton. Jött szemben velem Momó. De ahelyett, hogy kijött volna elfordult balra, majd kb 2 méert mehetett és elkezdett ugatni. Ugatott vagy 10 percig majd újra megjelent és megint elment jobbra. Pár pillanat múlva ott is elkezdett ugatni. És ezt játszotta kb 45 percig. Mikor többször ugynonnan ugatott, javasoltam, hogy kezdjünk ott ásni. Mikor Momó elfáradt ( 17 hónapos) leküldtük Blacket a szintén fiatal Patterdale terriert. Hamar felvettea kontaktot a borzzal. De nem sokkal rá szakítottunk a kutya mögött. De így sikerült mindkét felet elásnunk. Nagjából egy negyed óra munkával kiszabadítottuk a kutyát. Pisti csak erre várt és betette Carusselt, hogy leteszteljük, hogy mit csinál borzon. Sikerült meghurkoznunk a lakót, ekkor Momót is beengedtem, hiszen az Ő érdeme is, hogy meglett a zsákmány. Pisti lement az aknába és megpróbálta kiemelni a hurokkal. De nem bírta. Ezért lenyúltam és elkezdtem kiemelni. De természetesen lecsúszott a hurok róla. A borz vissza. Pisti kidobta az egyik kutyát (Momót) de azt hitte, hogy az a Carussel. Mikor mondtam neki, hogy az Ő kutyája maradt lent és beszorult a borz mögé, Pisti halált megvető bátorsággal (mert eléggé "tart" a borztól)  Nyihi rávetette magát a borzra és elkapva a farkát kiemelte a járatból Taps. De megint csak nem bírta el. Egyik kezemben Momó, másik kezemmel lenyúltam és a farkánál fogva kiemeltem a borzot. Természetesen addig a többiek csak áltak és nézték a táncomat Ördög. De Attila megmentette a helyzetet és meglötte a Csíkost Vadász. Lemértük és egy 17 kilós szuka volt.
Mivel Momó jelzett még lakót, mehetett újra. Hamarosan ismét ugatni kezdett. Ekkor már nem akrtunk sokat várni és elkezdtünk ásni. Gondolom minden kotorékos találkozott azzal, hogy a következő aknát ott kell ásni ahova az előzőnek a földjét dobáltuk. Így csináltunk magunknak egy kis plusz munkát. Mikor kiástuk a járatot, kivettem am ár nagyon fáradt Momót és beengedtük Negrót a tapasztalt Patterdalet. Megmondom őszintén megint elkövettem azt a hibát, hogy nem bíztam meg teljesen a kutyámban. De Negró szinte rögtön ugatott így magamban elnézést kértem kutyámtól. A második hamar meglett. Gyorsan kivettük a kutyát, hogy ne sérüljön és hurokkal megfogtuk a borzot. Mikor elkezdtük kiemelni, bár még sosem láttam kant erről rögtön megmondtam, hogy az. De a kiemelés szinte lehetettlennek bizonyult. Úgy betámasztott, hogy sem én sem más nem tudtuk megmozdítani sem. Mivel Attila azt mondta, hogy szeretné kikészíttetni a bőrét így meglőni nem akrtuk. Ő egy 16 kilós kan volt.
Miután kiemeltük, még egy utolsó próbát tettünk (mert én váltig állítottam, hogy van még lent, mert a kiskutyám az elején 3 helyen ugatott.), de már nem jeleztek lent semmit a kutyáink. Már csak a teríték készítés és a nyúzás volt hátra, de ezt a vadászház udvarán végeztük el.
Nagyon jó napot zártunk ismét Dabason. Személy szerint már itt 5 borz terítékre hozásánál segédkeztem. De remélem még sok élményben lesz részünk itt a koslatáskor is.
A napközbeni fotókat késöbb teszem fel.



Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #154 Dátum: 2008. Október 25. - 12:12:06 »

Nagyon jó napot zártunk ismét Dabason.


Gratulálok az eredményhez!-szép munka.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #155 Dátum: 2008. Október 25. - 12:13:02 »

A tacsim mára teljesen helyrejött, egy szavam nem lehet rá. Ma reggel már a papucsot is ellopta, csak hogy játszunk egy kicsit. Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #156 Dátum: 2008. Október 25. - 16:25:50 »

Mani! Igen Igen
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #157 Dátum: 2008. November 03. - 15:39:04 »

Szeretnék szólni, hogy napok óta nem tettetek fel kutyusfotókat. Dühös Dühös Dühös Figyelmes olvasás Türelmetlen
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #158 Dátum: 2008. November 04. - 09:31:22 »

Sziasztok!

Akkor hozok pár képet:


Teli pofával...




Egy kis szundikálás:




Bükkösben:




Megvan a disznó:




A két gengszter borzommal:




"Aktív" segítőim a cserkészútkészítésben:




A hajszás munka végén átázva:






Csak a tökét...




"Tiszteletlen" kiskutyám a bakommal:






Mindennapok:


 

Wave
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #159 Dátum: 2008. November 04. - 09:40:31 »

Szia Anti! Wave
Jó képek.
Már nagyon hiányoztok.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #160 Dátum: 2008. November 04. - 09:45:25 »

Sziasztok!

Akkor hozok pár képet:


Teli pofával...




Egy kis szundikálás:




Bükkösben:




Megvan a disznó:




A két gengszter borzommal:




"Aktív" segítőim a cserkészútkészítésben:




A hajszás munka végén átázva:






Csak a tökét...




"Tiszteletlen" kiskutyám a bakommal:






Mindennapok:


 

Wave
Meghajol
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #161 Dátum: 2008. November 04. - 13:07:28 »

 Mosolyog Mosolyog Mosolyog Wave
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Sziju
Vendég
« Új üzenet #162 Dátum: 2008. November 04. - 13:28:08 »

Anti!  Igen Igen Igen
Naplózva
karvaly89
Szakácsmester
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


vadgazda tanuló


« Új üzenet #163 Dátum: 2008. November 06. - 17:46:12 »

Üdv mindenkinek!

Gál Balázs vagyok . Debrecenben tanulok vadgazda mérnöki szakon  , másodéves vagyok. Szeretnék tdk-zni a szálkás szőrű tacskó és annak vadászati alkalmazhatóságával kapcsolatban. Azért ezt a címet választottam a dolgozatomnak, mert nekem is van két tacskóm, igaz vadászni nem járok velük, de érdeklel a tacskóval való vadászat. A témában jártas tenyésztők és vadászok segítségét kérném. 
Szükségem lenne néhány adatra a szálkás szőrű tacskóval kapcsolatban . Érdekelne hogy, hány tacskó van törzskönyveztetve hazánkban , és ebből menyi a szálkás szőrű? A törzskönyvezettek közül menyinek van vadász tulajdonosa ? Hányat használnak kotorékozásra ? A szálkás szőrű tacskón mint fajtán belül vannak-e szőrváltozatok? Ha vannak akkor melyik szőrváltozat öröklődik dominánsabban? Menyivel dolgozik másképp egy tacskó, mint egy terrier vagy jagd, a kotorékban illetve egyébb munkákban(disznóhajtás, utánkresés, kajtatás stb.)? Minden segítséget előre is köszönök .
Naplózva

Az élet attól szines hogy NEM FEKETE FEHÉÉÉR!
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #164 Dátum: 2008. November 07. - 08:22:45 »

Szia, debrecenigálbalázs!
Hihetetlen, hogy milyen jó témát választottál, biztos vagyok benne, hogy a legjobb helyet választottad az adatszerzéshez, mert itt elvakult, fertőzött, pompás szakemberekre találhatsz.
Abban is biztos vagyok, hogy szívesen segítenek Neked!
Talán jó kezdés lenne, ha (vesszőparipámnak megfelelően) fotókkal bemutatnád a kutyusaidat! Wave
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: