Oldalak: 1 ... 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 [179] 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482088 alkalommal)
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #2670 Dátum: 2014. Június 03. - 19:05:04 »

Én láttam egy rövidszőrű fekete - cser tacskót egész jól dolgozni .  Egyébként Csipetke szukán se nagyon haladja meg a "törpe" méretet de átlagos alomból van. Lehet mindenféle hókusz-pókuszokat csinálni a kiválasztásnál aztán szépen lesrefutni. Nálunk akkor véletlenül esett rá a választás. Feleségem mondása: " Azt a picikét vigyük el !" Mosolyog  Az én gondolatom:" Legalább könnyű lesz felvinni a lesre!"  Ördög
Ha lehet ebben tanácsot adni akkor utánkeresésre , megkeresésre (lesre) nyugodtnak látszó ( a törpék közt kevés van ) lehetőleg szuka tacskót .       Emelem

Egyetértek. Kölyök korában nehéz megmondani a tutit. Viszont a pontos munkához szükségszerű a nyugodtság és a kötődés a gazdához!
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2671 Dátum: 2014. Június 03. - 19:39:29 »

Stefi ebben maximálisan egyetértek veled. Nekem eddig az volt az általam tenyésztett kutyákkal, hogy túl ösztönerőssek voltak. De sikerült egy párosítással finomítani-gyengíteni rajtuk. De jó értelemben. Akarat és ösztön van a kölykökben, de nyugodtak. Megtartottam 2 szukát 2 alomból és nagyon jók lettek.

 Igen   Valahogy úgy mint az autónál: Ne csak gáz fék is legyen bennük !   Kacsint
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2672 Dátum: 2014. Június 04. - 00:11:44 »

Igen   Valahogy úgy mint az autónál: Ne csak gáz fék is legyen bennük !   Kacsint

igen, de fékezni könnyebb mint megtolni. Ha vsak szivatóval indul abból semmi nem lesz
:-Di
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
kardi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #2673 Dátum: 2014. Június 04. - 08:37:08 »

Sziasztok!

Olvasgatva a fórumot némi kételyek merültek fel bennem, mégpedig azért mert van egy 8 hetes szálkásszőrű tacskó kiskutyám. Kimondottan utánkeresésre szeretném használni.

Nekem valahogy az jön le az utolsó néhány hozzászolásból, hogy nöstény tacskókkal könyebb dolgozni és nagyobb esélyel lesznek "jó" utánkeresők, mint a kanok. A választásom azért esett kan kutyára mert gondoltam talán nagyobb lesz az érdeklődése, ösztöne. Ezek szerint rosszul választottam, vagy azért még nem tegyek le róla...  Fejvakarás  Vállat von  Rííí

ELőre is köszönöm a válaszokat.  Emelem

Üdv
Kardi 
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2674 Dátum: 2014. Június 04. - 08:38:00 »

Sziasztok!

Olvasgatva a fórumot némi kételyek merültek fel bennem, mégpedig azért mert van egy 8 hetes szálkásszőrű tacskó kiskutyám. Kimondottan utánkeresésre szeretném használni.

Nekem valahogy az jön le az utolsó néhány hozzászolásból, hogy nöstény tacskókkal könyebb dolgozni és nagyobb esélyel lesznek "jó" utánkeresők, mint a kanok. A választásom azért esett kan kutyára mert gondoltam talán nagyobb lesz az érdeklődése, ösztöne. Ezek szerint rosszul választottam, vagy azért még nem tegyek le róla...  Fejvakarás  Vállat von  Rííí

ELőre is köszönöm a válaszokat.  Emelem

Üdv
Kardi 


Az enyém kan...
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2675 Dátum: 2014. Június 04. - 09:03:08 »

Az enyém kan...
Kancsita Wurst?? Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2676 Dátum: 2014. Június 04. - 09:23:46 »

Kancsita Wurst?? Röhög

Ráadásul most még "szerelmes" is, állítólag valahol Debrecen környékén van. Remélem azért hazaér.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2677 Dátum: 2014. Június 04. - 09:43:12 »

Ráadásul most még "szerelmes" is, állítólag valahol Debrecen környékén van. Remélem azért hazaér.  Ördög

Kutyáknak nincsen "messzi",
Ezt bizonyítja Lassie... Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2678 Dátum: 2014. Június 04. - 09:47:16 »


Kutyáknak nincsen "messzi",
Ezt bizonyítja Lassie... Kacsint


Azért Neki hosszabb lábai voltak, Dodókának kell egy kis autós segítség.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2679 Dátum: 2014. Június 04. - 10:35:10 »

Sziasztok!

Olvasgatva a fórumot némi kételyek merültek fel bennem, mégpedig azért mert van egy 8 hetes szálkásszőrű tacskó kiskutyám. Kimondottan utánkeresésre szeretném használni.

Nekem valahogy az jön le az utolsó néhány hozzászolásból, hogy nöstény tacskókkal könyebb dolgozni és nagyobb esélyel lesznek "jó" utánkeresők, mint a kanok. A választásom azért esett kan kutyára mert gondoltam talán nagyobb lesz az érdeklődése, ösztöne. Ezek szerint rosszul választottam, vagy azért még nem tegyek le róla...  Fejvakarás  Vállat von  Rííí

ELőre is köszönöm a válaszokat.  Emelem

Üdv
Kardi 


Hello!
Nem feltétlenűl baj ha kan. Sokan dolgoznak kannal. Csak a szukák álltalában könnyebben kezelhetőek, simulékonyabbak, ragaszkodóbbak. A kanok önállóbbak, önfejűbbek. Hamarabb otthagy az erdőben egy kan mint egy szuka. H
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #2680 Dátum: 2014. Június 06. - 18:36:09 »

Sziasztok!
 Szükségem lenne útmutatásra, hogy miként faraghatok engedelmes vadászebet a 15 hetes sima szőrű szuka tacskómból.
Elsősorban könyvre, könyv címre gondoltam, amit érdemes lenne elolvasnom.
Kösz: KÁ
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2681 Dátum: 2014. Június 06. - 19:20:47 »

Sziasztok!
 Szükségem lenne útmutatásra, hogy miként faraghatok engedelmes vadászebet a 15 hetes sima szőrű szuka tacskómból.
Elsősorban könyvre, könyv címre gondoltam, amit érdemes lenne elolvasnom.
Kösz: KÁ
Sziasztok!
 Szükségem lenne útmutatásra, hogy miként faraghatok engedelmes vadászebet a 15 hetes sima szőrű szuka tacskómból.
Elsősorban könyvre, könyv címre gondoltam, amit érdemes lenne elolvasnom.
Kösz: KÁ

Szia Ádám.

Nem akarlak elkeseriteni, de ezt könyvből nem lehet megtanulni. Főleg ha nincs kutyás tapasztalatod. Nem csak azért mert nincs igazán használható könyv, hanem rengeteg olyan nem várt tényező adódhat amire a könyv nem adhat választ. Olvass vissza ebben a topikban pár évet, mert nagyon sokszor leírtuk már az alapokat. Vagy keress olyan embert a közeledben aki tud segíteni.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2682 Dátum: 2014. Június 06. - 19:28:45 »

Sziasztok!
 Szükségem lenne útmutatásra, hogy miként faraghatok engedelmes vadászebet a 15 hetes sima szőrű szuka tacskómból.
Elsősorban könyvre, könyv címre gondoltam, amit érdemes lenne elolvasnom.
Kösz: KÁ

Jó vadászkutyád lehet a tacsiból. De engedelmes????   Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2683 Dátum: 2014. Június 06. - 22:20:54 »

Jó vadászkutyád lehet a tacsiból. De engedelmes????   Röhög
Két jól dolgozó tacsim volt a sok között.
Az első egy kan (Bumi), aki ha kellően engedelmes voltam még vadásztársnak is hajlandó volt nézni.....néha Ördög
Tücsök (szuka) más világ volt, ő néha szívesen csinálta azt amit én szerettem volna....persze tipikus NŐ volt, elvárta, hogy azt szeressem, amit ő szeretne Vigyorog
Nem igen találkoztam még olyan vadásszal, aki közömbös lenne a tacskókkal szemben.
Vagy imádják őket (kb. 20%) vagy zsigerből utálják (a többi).
Én már megmaradok a 20%-ban, de nem kívánok lehetetlent egy tacskótól.....méghogy engedelmes..... Röhög Nyihi
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2684 Dátum: 2014. Június 07. - 07:47:56 »

Két jól dolgozó tacsim volt a sok között.
Az első egy kan (Bumi), aki ha kellően engedelmes voltam még vadásztársnak is hajlandó volt nézni.....néha Ördög
Tücsök (szuka) más világ volt, ő néha szívesen csinálta azt amit én szerettem volna....persze tipikus NŐ volt, elvárta, hogy azt szeressem, amit ő szeretne Vigyorog
Nem igen találkoztam még olyan vadásszal, aki közömbös lenne a tacskókkal szemben.
Vagy imádják őket (kb. 20%) vagy zsigerből utálják (a többi).
Én már megmaradok a 20%-ban, de nem kívánok lehetetlent egy tacskótól.....méghogy engedelmes..... Röhög Nyihi
 Wave

Sokáig én is ezen az állásponton voltam, hogy engedelmes tacskó nincs. De leginkább azért mert nem volt szükségem rá. De ma már tudom, hogy egy ez nem igaz. Teljsen jól képezhetőek, talán egy kicsit több türelem kell hozzájuk. Azt is misztikumnak tartom, hogy a tacskó nagyon sértődékeny. Hát az én kutyáim nem azok. Szerintem ez csak abból adódik, hogy az emberek nem kutyaként kezelik, hanem felruházzák mindenféle emberi tulajdonsággal és elkényeztetik őket. Imádom a kutyáimat, de meg kell tartani néha az 1 lépés távolságot és igen is meg kell követelni tőlük a feladatokat. Ha megfegyelmezem valamelyik kutyámat, netán megrázom a bundájukat akkor ők jönnek és addig próbálkoznak seggrázással amig ki nem engesztelnek. Ahogy itt olvasom ez a legtöbb helyem fordítva van ;-D
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Oldalak: 1 ... 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 [179] 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: