Oldalak: 1 ... 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 [169] 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482541 alkalommal)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2520 Dátum: 2013. Június 04. - 09:16:51 »

A YouTube bemutatja: Tücsök nevű renitens, első találkozása egy fagyott vaddisznó körömmel.
Folytatásban: Mivel nem tudtam akkor foglalkozni őkelmével a köröm vissza került a fagyasztóba. Rííí Tasli


A görbelábú  Tacsi képes volt egy fél órát ülni a hűtő előtt, hátha előkerül még egyszer az az érdekesség... Na majd talán holnap.
Arról is beszámolok majd.
Nagy tisztelettel: Laci Emelem


 Taps van ebben a kutyában fantázia, de nagyon ne rágjon majd nyers vaddisznó alkatrészeket, mert veszélyes.
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #2521 Dátum: 2013. Június 05. - 11:59:29 »

A YouTube bemutatja: Tücsök nevű renitens, első találkozása egy fagyott vaddisznó körömmel.
Folytatásban: Mivel nem tudtam akkor foglalkozni őkelmével a köröm vissza került a fagyasztóba. Rííí Tasli


A görbelábú  Tacsi képes volt egy fél órát ülni a hűtő előtt, hátha előkerül még egyszer az az érdekesség... Na majd talán holnap.
Arról is beszámolok majd.
Nagy tisztelettel: Laci Emelem


 Igen  Ne csak jégkrémet adj neki ! Lehet hogy veszélyes de mit lehet csinálni ? Ha nem engedem hogy Csipike jól megrángassa a megtalált vadat abból nagy sértődés lesz. Pórázon még megoldható valahogy de ha szabadon engedem akkor biztos rángatja és megkopasztja.

Tegnap előtt este 11 kor kiugrasztott a vadásztársam az ágyból . Elmondása szerint rálőtt egy egyes disznóra erős kan szag is van csak vért pláne disznót nem találnak. Ez már Csipetkének való feladat és nem lehet reggelre halasztani mert senki nem ér rá már akkor. Ismerve a helyet gumicsizmát húztam és még a horgász combin az az a combcsizmán is gondolkodtam. A rálövés helyén néhány csepp vér de aztán mintha a föld vagyis a sásos nyelte volna el. Hamar kiderült hogy rossz irányt erőltették a   Eb a vadász...  kollégák. Nyilván abba az irányba ugrott meg de egy rövid kurtnit leírva  vissza jött a nyílt placcra majd 10 méterrel odébb váltott be a derékig érő sásba amit a felkenődött vér jól mutatott. Érdekes jelenség amit már sűrű magas gazban és gabonában is tapasztaltam hogy a kutya nagyon óvatosan szinte olyan mozdulatokkal haladt mint egy vizsla mikor ráhúz a vadra. Szerintem ösztönösen érzi hogy ez neki sem biztonságos terep itt nem lehet körbeugrálni a sebzettet .
Volt egy 4-5 méteres szakasz ahol úszva követte a disznó nyomát Csipike . Ez is elég ritkán adatik meg ezért is jó kis tréningnek bizonyult a keresés. Az én csizmámba nem csapott be a víz de a lövést leadó barátom körme igen csak meggyöngülhetett a bakancsban. Egyre erősebb kanszagot éreztem majd meglazult a vezeték és 40-50 méterre az indulástól megpillantottam a jó fekete kant lapockaközépen egy kis piros folttal. Azonnal feltűnt hogy az egyik lábával valami baj van. Vélhetőleg egy korábbi lövés a bal mellső lábát combtőben csonkolta de az már régen beforrt . A kan később 85 kilósnak bizonyult zsigerelve és kb 16-18 centis teljesen ép bicskái lesznek.          Tacsi   Emelem
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #2522 Dátum: 2013. Június 05. - 12:09:41 »

Tegnap előtt este 11 kor kiugrasztott a vadásztársam az ágyból .     Tacsi   Emelem

Stefi!  Igen  Igen  Igen  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2523 Dátum: 2013. Június 05. - 12:13:15 »

Stefi! 

Sajnos a fényképező itthon maradt !   Wave
Naplózva
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #2524 Dátum: 2013. Június 05. - 14:16:48 »

Igen  Ne csak jégkrémet adj neki !
Volt egy 4-5 méteres szakasz ahol úszva követte a disznó nyomát Csipike .

Már egy hete ott van a fagyóba ez a láb, de annyi időm nem volt, hogy kiolvasszam és húzzak egy nyomot vele, igy csak gondoltam megmutatom neki, mit szól hozzá a kisasszony. De tetszett neki  Táncol .

"Volt egy 4-5 méteres szakasz ahol úszva követte a disznó nyomát Csipike ". Igen Igen 
Remélem a kislánya is ilyen ügyes lesz!

 Emelem Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #2525 Dátum: 2013. Június 05. - 16:24:30 »

 Stefi! Emelem nem létező kalapom! Mindig öröm a Csipetke munkáit olvasni, de végre nekem is kezd teljesedni egy vágyam. Kira kisasszonyt leszállítottam Minajba (kb110 kilométer) és az Aszka nevezetű, kimondottan jó kiállású vőlegény szívrepesve fogadt. Innentől minden a Természeten múlik, de ha a Nagy Égi Kutya jó csillagzatot hoz össze, végre nekem is lessz egy vadásztacskóm. Odahaza megt majdcsak beadom valahogy kutyuli létét, bárcsak már ott tartanék. Na de akkor majd resssssszkesssssenek a konektorrúak mert végre nem egyedül fogom hajkurászni a fajtájukat.
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2526 Dátum: 2013. Június 06. - 11:43:36 »

Sziasztok!

Hú de rég jártam erre. Stefi gratula és jó étvágyat hozzá.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2527 Dátum: 2013. Június 06. - 14:30:40 »

Stefi! Emelem nem létező kalapom! Mindig öröm a Csipetke munkáit olvasni, de végre nekem is kezd teljesedni egy vágyam. Kira kisasszonyt leszállítottam Minajba (kb110 kilométer) és az Aszka nevezetű, kimondottan jó kiállású vőlegény szívrepesve fogadt. Innentől minden a Természeten múlik, de ha a Nagy Égi Kutya jó csillagzatot hoz össze, végre nekem is lessz egy vadásztacskóm. Odahaza megt majdcsak beadom valahogy kutyuli létét, bárcsak már ott tartanék. Na de akkor majd resssssszkesssssenek a konektorrúak mert végre nem egyedül fogom hajkurászni a fajtájukat.

Mert "Pjösz áhotnyik bez szobáká ! "  Emelem   ( ugyan az oroszul mint ez   Eb a vadász...  "Eb a vadász kutya nélkül!" )
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2528 Dátum: 2013. Június 06. - 14:49:33 »

Sziasztok!

Hú de rég jártam erre. Stefi gratula és jó étvágyat hozzá.

Üdv: Csaba

Hú Stefi, nehogy megedd Csipetkét! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2529 Dátum: 2013. Június 06. - 15:09:13 »

Hú Stefi, nehogy megedd Csipetkét! Vigyorog

De még ezt a büdös kant se !  Röhög  (Az előző írásomra gondolhatott Csaba ! )
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2530 Dátum: 2013. Június 12. - 10:29:44 »


A legutóbbi vadászatom hamar véget ért mert a szomszédos körzetből már fél tíz előtt lövést hallottam olyan csattanósnak tűnő becsapódással.
Bíztam benne hogy a két cimbora aki együtt ment oda bír majd a feladattal és sokáig maradhatok kényelmesen elkészített leshelyemen.
Nem így történt mert kb. fél óra elteltével megzizzent a telefonom és barátom érdeklődött hogy velem van e Csipetke ? Woest Mivel közelemben , szemben jó zörgést hallottam javasoltam hogy egy fél óra várakozás után kezdjük a keresést. Nem jött ki semmi vad és lassan csöpögni kezdett egy kis eső is így fél óra múlva átmentem a szomszéd körzetbe ahol kollégáim megmutatták a sebzett disznó beváltó helyét és elmondták a történetet. A lényeg hogy elég nagy úgy 150 méter távolságból lett rálőve a süldőre ami társával váltott át a kukorica táblán. A szántó és az akácos határán némi vér is mutatta hogy talált a lövés. Mivel másnap kora hajnalban az árvízi védekezésre mentem megpróbáltuk még éjszaka megkeresni a sebzettet. A kutya nagyon jó teljesítményt produkált . Úgy 1200-1500 méter vezeték munka következett , sokszor 50-150 méter megtétele után találtunk néhány csepp vért vagy kenést . Néha elképesztő sűrűben , magas csalánosban és vaddohányban követtük a nyomot csakis Csipetkére hagyatkozva. Szóval a párás csöpögős időben gőzölögtünk mint a lovak de egy óra alatt rá kellett jönni hogy ez nem lesz meg - legalább is most nem. Szörnyen elfáradtunk de egy ismerős útra kiérve a látott vér ellenére feladtuk.  Nem a kutyán múlott a siker sőt Csipike nagyon jól teljesített nem rajta múlott.

Tegnap  kárpótlásul a szóró közelsége ellenére feljöhetett velem a lesre ahol végeredményben azokat a disznókat vártuk mint legutóbb a keresés előtt. Az is kiderült hogy  kétheti próbálkozás ellenére miért nem sikerült puskavégre kapni a környéken kalandozó röfiket. Éjjel kettőkor őzriasztás majd némi zörgés után- amit tacskóm már jó előre jelzett a szokásos merev odafordulásával és nagy szippantásaaival- megjelent a szórón két disznó. Egyforma méretűek voltak és malacnak semmi jele nem volt.( Ilyen sokáig elfoglaltság vagy az esők miatt nem maradtam ezidáig!) A sötétebb színűre rá tudta tenni a világítópontot de biztos lövést lámpa nélkül nem lehetett tenni. Bután pillantott fel a süldő a felvillanó lámpára de megugrani már nem volt ideje a kissé félsrégen álló vadnak. A 9,3-as Mega puffanása jelezte hogy jó helyen érte a disznót a lövés. A zörgésekből hörgésből pontosan megállapítható volt hogy holy feküdt el zsákműnyom , mégis Csipetkévek indultam nyomára a rálövés helyétől. Most is látszott hogy érdemes (lenne) kivárni kb. 1-1,5 órát . A rálövés helyén talált sok tüdővér és a kondenzcsíkként hátrahagyott vér ellenére némi zavart okozott a kutyának a teljesen friss még a levegőt betöltö szagon való indulás. Aztán persze könnyedén vette Csipike az akadályt és 50 méter után vígan rángatta az élettelen süldőt .   Tacsi   Emelem                   (Képet a következőben emelem be ! )
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2531 Dátum: 2013. Június 12. - 10:33:26 »



Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #2532 Dátum: 2013. Június 12. - 10:39:59 »

 Türelmetlenül Türelmetlenül Türelmetlenül
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2533 Dátum: 2013. Június 12. - 11:17:14 »

Türelmetlenül Türelmetlenül Türelmetlenül


 Te is a póstást várod a segéllyel ?  Ördög     Röhög
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #2534 Dátum: 2013. Június 12. - 11:38:53 »


 Te is a póstást várod a segéllyel ?  Ördög     Röhög

Ne csináljunk viccet ebből kérem! Már régen megírhattad volna!   S.Peti  Kávé
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Oldalak: 1 ... 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 [169] 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: