Oldalak: 1 ... 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 [166] 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482586 alkalommal)
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #2475 Dátum: 2013. Március 13. - 21:40:13 »

Uraim!
Nagyon köszönöm a jó kívánságaitokat!
Egy élmény ez a kis tacsi!
Annyit lehet rajta nevetni, főleg ahogy a macskát próbálja megkaparintani, persze csak játékbóóóól  Angyal Angyal.
Fejlődik, tanul viselkedni, már minden 3. "ül" parancsra leül! viszont szó nélkül elvégzi a dolgát a lakásba  :Mosolyog :Mosolyog  Vigyorog na jó  Türelmetlenül néha kiérünk az udvarra.
De hát ezzel jár a csecsemőkor...
Üdvözlettel: Laci  Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
kis erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #2476 Dátum: 2013. Március 20. - 19:16:01 »

Valakinek esetleg nincsen meg a Mindenes vadászkutya könyve? És e tapasztalatokat amik le vannak írva benne, azokat tacskóknál is lehet alkalmazni? Mert tudomásom szerint vizslákhoz írták....
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2477 Dátum: 2013. Március 20. - 19:30:49 »

Valakinek esetleg nincsen meg a Mindenes vadászkutya könyve?

http://data.hu/get/4694966/Tabel.zip

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2478 Dátum: 2013. Március 20. - 19:52:21 »

Valakinek esetleg nincsen meg a Mindenes vadászkutya könyve? És e tapasztalatokat amik le vannak írva benne, azokat tacskóknál is lehet alkalmazni? Mert tudomásom szerint vizslákhoz írták....

Én az említett könyv meg a Hannoveri véreb könyv egyvelegéből merítettem a tacskó vércsapa képzéséhez.
Érdemes belemélyedni mindkettőbe de mint ahogy egy mérnök is ritkán alkalmazza a matek szigorlaton kiizzadt és gyorsan elfelejtett képleteket szerintem elég jól elboldogulsz az aktuális topikból merítettekkel. Nem olyan nagy ördöngösség meg hát a tacskó az tacskó.  Kacsint  Tacsi Taps
Naplózva
kis erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #2479 Dátum: 2013. Március 20. - 21:25:06 »

Igazság szerint, még csak készülőben van a kiskutya érkezése, felkészülten szeretném fogadni... Emelem
Köszönöm szépen.
Ha már itt vagyok, a számtalan kérdésemből egyet megkérdeznék, hogy valakinek csapázó póráz elfekvőben olcsón eladó, vagy milyet lenne érdemes vásárolnom? Vállat von Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2480 Dátum: 2013. Március 21. - 08:18:57 »

Igazság szerint, még csak készülőben van a kiskutya érkezése, felkészülten szeretném fogadni... Emelem
Köszönöm szépen.
Ha már itt vagyok, a számtalan kérdésemből egyet megkérdeznék, hogy valakinek csapázó póráz elfekvőben olcsón eladó, vagy milyet lenne érdemes vásárolnom? Vállat von Emelem

Korábban írtam róla hogy az enyém szárítókötél és karabiner egyvelegéből készült. A lényeg hogy ne "szőrösödő" vagy valami hasonló olyan anyag legyen ami elakad,rátapad,rátekeredik a tüskés bokrokra. A vadászaprón állítólag jó az amit hirdetnek , előbb utóbb majd beszerzem csak mindig másra kell a pénz.   Piál                                             Mosolyog
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2481 Dátum: 2013. Március 21. - 09:06:51 »

csapázó póráz elfekvőben olcsón eladó, vagy milyet lenne érdemes vásárolnom? Vállat von Emelem
Szia!
Ezek szerint időd az még van rá, ne kapkodd el a beszerzést.
Javaslom, hogy nézz körül német oldalakon.
Nagy sláger lett náluk egy újfajta, szilikon alapú vezeték.
Általában "signal-orange" színben láttam, de a dortmundi kiállításon mindenféle színben kapható volt.
Vékony, nagyon erős, kör-keresztmetszetű a vezeték és nem sérülékeny, nem szálkásodik ki, ezért a kutya könnyen áthúzza az akadályokon.
És nem is volt veszett drága, 20-30 ojró körüli áron adták a vékonyabb, tacsinak valót, kb. 5 méteres hosszban, nyaklóval együtt.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2482 Dátum: 2013. Március 21. - 09:28:15 »

Igazság szerint, még csak készülőben van a kiskutya érkezése, felkészülten szeretném fogadni... Emelem
Köszönöm szépen.
Ha már itt vagyok, a számtalan kérdésemből egyet megkérdeznék, hogy valakinek csapázó póráz elfekvőben olcsón eladó, vagy milyet lenne érdemes vásárolnom? Vállat von Emelem

Szia!

Az említett két könyv sok hasznos infóval fog ellátni. Én magam még ajánlanám Jan Fennel kutyapszichológia c. könyvét. Köze sincs a vadászathoz, de a jó kutya-vadász kapcsolat kialakításához sokat segíthet.
http://hotfile.com/dl/36497292/2f1a631/Jan_Fennell_-_Kutyapszichologia.pdf.html

Vezeték ügyben sokat írtunk már ide. Kezdetnek megteszi egy filléres vékony "hegymászó" kötél, aztán a lehetőségek tára áll előtted. A ruhaszárító kötéllel vigyázz! Amennyiben acéldrót fut a műanyagon belül, akkor egy véletlen, vezetékkel való meglógása esetén a kutya könnyen ott végezheti a bozótban felakadva, mivel a drótot elrágni nem tudja majd. Ha meg nem találod, vagy ki nem tudja húzni a nyakát valahogy akkor éhen-szomjan pusztul.

Üdv, Dani
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #2483 Dátum: 2013. Március 21. - 10:21:39 »

Szia!

Az említett két könyv sok hasznos infóval fog ellátni. Én magam még ajánlanám Jan Fennel kutyapszichológia c. könyvét. Köze sincs a vadászathoz, de a jó kutya-vadász kapcsolat kialakításához sokat segíthet.
http://hotfile.com/dl/36497292/2f1a631/Jan_Fennell_-_Kutyapszichologia.pdf.html

Vezeték ügyben sokat írtunk már ide. Kezdetnek megteszi egy filléres vékony "hegymászó" kötél, aztán a lehetőségek tára áll előtted. A ruhaszárító kötéllel vigyázz! Amennyiben acéldrót fut a műanyagon belül, akkor egy véletlen, vezetékkel való meglógása esetén a kutya könnyen ott végezheti a bozótban felakadva, mivel a drótot elrágni nem tudja majd. Ha meg nem találod, vagy ki nem tudja húzni a nyakát valahogy akkor éhen-szomjan pusztul.

Üdv, Dani

Erős mint a bivaly az a drótos madzag oroszlánt lehetne sétáltatni rajta  de így igaz nem tudja elrágni meg ha fel vesz egy alakot (csomóban) úgy is akar maradni . Nem vált be , de az erős madzagos belsejű ok.   

Itt is az van Csipetke nyakán.   
Naplózva
kis erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #2484 Dátum: 2013. Március 21. - 15:24:01 »

http://www.grube.hu/225020-poraz/4633-csapazo-poraz-sved-10-m-narancs/
Esetleg erre gondoltak?  Wave
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2485 Dátum: 2013. Március 22. - 09:33:15 »


Ezt nem próbáltam ugyan, de jó lehet. A kölyök kutyának viszont még nehéz lesz, azért írtam, hogy kezdetben elég egy 5-6m vékony kötél is. A felnőtt tacskó viszont elhúzza a 10m vezetéket is, de az úgyis ritka hogy a legvégét fogja az ember. Arra csak akkor van szükség, ha mi nem akarunk átbújni valami sűrű bokron, hanem megkerüljük azt.
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #2486 Dátum: 2013. Március 22. - 09:48:53 »

Ezt nem próbáltam ugyan, de jó lehet. A kölyök kutyának viszont még nehéz lesz, azért írtam, hogy kezdetben elég egy 5-6m vékony kötél is. A felnőtt tacskó viszont elhúzza a 10m vezetéket is, de az úgyis ritka hogy a legvégét fogja az ember. Arra csak akkor van szükség, ha mi nem akarunk átbújni valami sűrű bokron, hanem megkerüljük azt.

Hát még ezt a lustaságot ! Tessék csak a tacskó után szépen átbújni a vadrózsával spékelt kökényesen ha lehet bálamadzaggal éjszaka.  Ördög         Röhög
(Egyszer kipróbáltam mikor nem találtam a vezetéket .)
Naplózva
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #2487 Dátum: 2013. Március 22. - 12:01:15 »

Ezt nem próbáltam ugyan, de jó lehet. A kölyök kutyának viszont még nehéz lesz, azért írtam, hogy kezdetben elég egy 5-6m vékony kötél is. A felnőtt tacskó viszont elhúzza a 10m vezetéket is, de az úgyis ritka hogy a legvégét fogja az ember. Arra csak akkor van szükség, ha mi nem akarunk átbújni valami sűrű bokron, hanem megkerüljük azt.
Jó az a cucc Grube-tól. Merem ajánlani. Könnyű, jól látható, nem tekeredik fel könnyen és csúszik is.
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2488 Dátum: 2013. Március 22. - 14:27:30 »

Hát még ezt a lustaságot ! Tessék csak a tacskó után szépen átbújni a vadrózsával spékelt kökényesen ha lehet bálamadzaggal éjszaka.  Ördög         Röhög
(Egyszer kipróbáltam mikor nem találtam a vezetéket .)

Hááde az szúúúr!!!  Vigyorog  Fe majd kipróbálom  Ördög
Naplózva

bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #2489 Dátum: 2013. április 06. - 23:46:53 »

Kedves Tacskó szakértők!
Véleményetek szerint elég aktív 11 hetesen Őkelme  OOO?

Remélem hamarosan a vad lábat fogja hasonló intenzitással adjsztálni Angyal
Üdvözlettel: Laci  Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Oldalak: 1 ... 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 [166] 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: