Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482321 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #105 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 14:27:18 »

Sziasztok!

Egy-két tacskós élményemet szeretném megosztani Veletek.

 Igen Igen Gratulálok!
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #106 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 14:49:18 »

Sziasztok!

Egy-két tacskós élményemet szeretném megosztani Veletek.

Kezdjük rögtön a legérdekesebbel!

Idősebb tacsim (Limpi) 7 évesen életében előszőr dermedtre csaholt...

A Vadászvendég 243-assal átlőtt egy magányos szürke disznót este 8-45-kor. 6,5 grammos Hirtenberger Nosler töltényt használt.

Vártunk vagy 15-20 pecet és megnéztük a rálövést. Jó tüdővér, a vad átlőve- állapítottuk meg.

A keresést viszont hamar feladtuk, mert 15-20 méter után a legutolsó vér már csak körömnyi volt, aztán a nyakig érő gazban nem is találtunk semmit. Később öten hasonló eredményre jutottunk.

Mivel tüdőlövést állapítottunk meg, vagyis a disznó már dermedten fekszik valahol,a vad befülledésének elkerülése érdekében kutyás keresés mellett döntöttünk. Amúgy is meglepően fülledt meleg idő volt.

11 óra után kezdtem a keresést Limpivel, először vezetékkel, de 80-100 méter után, egy kenésnél, lecsatoltam a kutyát, mert már sokaltam a távolságot, és a vezeték nélküli esti keresést nem tartottam biztonságosnak.

Limpi tett egy nagy kört , majd a megkezdett irányban átment egy földúton és egy árokban ugatni kezdett.

Bár ugatásán hallottam, hogy nincs éles helyzet, de mivel dermedt vadat még SOHASEM ugatott, óvatosan közeledtem a vegyescsövűvel.

De az (élősúlyban) mázsás fiatal kan már nem élt, farától 1-2 méterre ugatta kutyám és csak miután én hozzáértem a disznóhoz, akkor kezdte el Ő is fogni.

A kannak magas, lap mögötti, közvetlen gerinc alatti tüdőlövése volt.

Limpivel azért már kerestem jópárszor, de disznót szinte mindig nappal. Gondolom látta a kis gülü szemeivel, hogy nagy disznó, sötét is van, jobbnak látta ha "csak" ugat.

Örültem okos döntésének!

De nem volt ilyen okos döntésük (Neki és lányának), hogy a tegnap este lőtt borzra lövés után azonnal beugrottak...Két borz kocogott rám ck. 40-50 méterre egy tölgyesben fél 8 után pár perccel. Az egyik lelépett, a másik leguggolt pisilni az úton. Szemből lőttem rá a 222-essel. A lövés után beugrott a szálasba. Hiába ordítottam ( Dühös :Mosolyog) kutyáimra, nem álltak meg. Féltettem őket. Mire odértem már bőszen fogták. Limpi kapott egyet (Ő megy torokra mindig), nyikkant, csaholt, majd fogott tovább. De a jó lövéstől a borz elcsendesedett...

De rossz belegondolni, mi van, ha a lövés rossz lett volna, és a borz képes lett volna tartani a fogást...

Sajnos tacskóim így együtt beugranak mindig lövés után. Addig szépen csendesen jönnek mellettem póráz nélkül, de a lövésre elvesztik az eszüket.

Limpi egyedül nem volt ilyen...szóval beleviszik egymást a gengszterségbe.

Egy lőtt rókánál is statisztáltak.

Képeket majd teszek fel.

 Wave


Köszönjük Anti! Igen Igen Igen
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #107 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 21:46:24 »

Sziasztok!

Egy-két tacskós élményemet szeretném megosztani Veletek.

Kezdjük rögtön a legérdekesebbel!

Idősebb tacsim (Limpi) 7 évesen életében előszőr dermedtre csaholt...

A Vadászvendég 243-assal átlőtt egy magányos szürke disznót este 8-45-kor. 6,5 grammos Hirtenberger Nosler töltényt használt.

Vártunk vagy 15-20 pecet és megnéztük a rálövést. Jó tüdővér, a vad átlőve- állapítottuk meg.

A keresést viszont hamar feladtuk, mert 15-20 méter után a legutolsó vér már csak körömnyi volt, aztán a nyakig érő gazban nem is találtunk semmit. Később öten hasonló eredményre jutottunk.

Mivel tüdőlövést állapítottunk meg, vagyis a disznó már dermedten fekszik valahol,a vad befülledésének elkerülése érdekében kutyás keresés mellett döntöttünk. Amúgy is meglepően fülledt meleg idő volt.

11 óra után kezdtem a keresést Limpivel, először vezetékkel, de 80-100 méter után, egy kenésnél, lecsatoltam a kutyát, mert már sokaltam a távolságot, és a vezeték nélküli esti keresést nem tartottam biztonságosnak.

Limpi tett egy nagy kört , majd a megkezdett irányban átment egy földúton és egy árokban ugatni kezdett.

Bár ugatásán hallottam, hogy nincs éles helyzet, de mivel dermedt vadat még SOHASEM ugatott, óvatosan közeledtem a vegyescsövűvel.

De az (élősúlyban) mázsás fiatal kan már nem élt, farától 1-2 méterre ugatta kutyám és csak miután én hozzáértem a disznóhoz, akkor kezdte el Ő is fogni.

A kannak magas, lap mögötti, közvetlen gerinc alatti tüdőlövése volt.

Limpivel azért már kerestem jópárszor, de disznót szinte mindig nappal. Gondolom látta a kis gülü szemeivel, hogy nagy disznó, sötét is van, jobbnak látta ha "csak" ugat.

Örültem okos döntésének!

De nem volt ilyen okos döntésük (Neki és lányának), hogy a tegnap este lőtt borzra lövés után azonnal beugrottak...Két borz kocogott rám ck. 40-50 méterre egy tölgyesben fél 8 után pár perccel. Az egyik lelépett, a másik leguggolt pisilni az úton. Szemből lőttem rá a 222-essel. A lövés után beugrott a szálasba. Hiába ordítottam ( Dühös :Mosolyog) kutyáimra, nem álltak meg. Féltettem őket. Mire odértem már bőszen fogták. Limpi kapott egyet (Ő megy torokra mindig), nyikkant, csaholt, majd fogott tovább. De a jó lövéstől a borz elcsendesedett...

De rossz belegondolni, mi van, ha a lövés rossz lett volna, és a borz képes lett volna tartani a fogást...

Sajnos tacskóim így együtt beugranak mindig lövés után. Addig szépen csendesen jönnek mellettem póráz nélkül, de a lövésre elvesztik az eszüket.

Limpi egyedül nem volt ilyen...szóval beleviszik egymást a gengszterségbe.

Egy lőtt rókánál is statisztáltak.

Képeket majd teszek fel.

 Wave


Gratulálok Anti!
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #108 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 09:11:36 »

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #109 Dátum: 2008. Augusztus 30. - 13:35:01 »

Mindjárt itt a tél:

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #110 Dátum: 2008. Augusztus 31. - 11:38:05 »

Ne fájdítsd a szívem!

Hó, rókák!  Hmmmm. Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
tuto1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #111 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 12:34:51 »

Van egy 5-6 hetes szálkás szőrű tacskóm. Szülök vadásznak, az eladó csak dícsérte őket. Tanácsokat szeretnék kérni, hogyan tanitsam? Kotorékra nem szeretném, inkább sebzett vad (disznó, gím) keresésre. Akinek van tapasztalata, megoszthatá. Mikor érdemes kezdeni, milyen módszerek a legjobbak?
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #112 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 14:44:09 »

Van egy 5-6 hetes szálkás szőrű tacskóm. Szülök vadásznak, az eladó csak dícsérte őket. Tanácsokat szeretnék kérni, hogyan tanitsam? Kotorékra nem szeretném, inkább sebzett vad (disznó, gím) keresésre. Akinek van tapasztalata, megoszthatá. Mikor érdemes kezdeni, milyen módszerek a legjobbak?

TENYÉSZTŐŐŐŐ??????

Hogy kerül hozzád egy 5-6 hetes kutya? Ez nem tenyésztő. Hanem egy IDIÓTA!!!!!
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #113 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 16:46:26 »

Látom, van még mit olvasni!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #114 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 21:41:25 »

Látom, van még mit olvasni!

????
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #115 Dátum: 2008. Szeptember 06. - 12:52:25 »


Szia Manipulus!

Nem rád gondoltam az olvasás hiányával!
Egyrészt arra a kutyatartóra, aki egy öthetes kutyát elad, másrészt arra a vadászkollégára, aki az ilyet elviszi! Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #116 Dátum: 2008. Szeptember 06. - 12:54:59 »


Szia Manipulus!

Nem rád gondoltam az olvasás hiányával!
Egyrészt arra a kutyatartóra, aki egy öthetes kutyát elad, másrészt arra a vadászkollégára, aki az ilyet elviszi! Wave

Szia!

Csak gratulálni lehet mindkettőnek.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
tuto1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #117 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 20:39:59 »

Annak ellenére, hogy túl fiatalon vettem, a kutyával semmi gond. 6 hetesen kapta az első oltást.  Életerős, eleven, vagy alszik, vagy cipőimet tépi, udvarban szimatolgat, bízok benne.......

A kérdésemre igazából nem kaptam választ.
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #118 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 20:50:37 »

Annak ellenére, hogy túl fiatalon vettem, a kutyával semmi gond. 6 hetesen kapta az első oltást.  Életerős, eleven, vagy alszik, vagy cipőimet tépi, udvarban szimatolgat, bízok benne.......

A kérdésemre igazából nem kaptam választ.

Bár vannak akik vitatkoznak ezzel, de egy kölyöknek a hat hetes korban adott oltás semmit sem ér. Az első oltást nyolc hetes korban kell kapnia. Majd amikor ezt az oltást 12 hetesen ismételik akkor vált ki reakciót a kutya szervezetében. Nyolc hetes korig az anya kutya föccstejéből kapott ellnanyagból kap védettséget.

A munkáról: Szerezz egy szarvaslábat. Kösd le egy kötélre és mozgasd elötte. játszál minnél többet vele. Majd ha már megőrül érte akkor húzd meg neki vonszaléknak. Ezzel gyakoroljatok sokat. Ne cserélgesd a lábat. Vért nem szükséges használni. Ha használsz nem baj, de nincs nagy jelentősége. ahogy haladsz előre növeld a csapa hosszát és bonyolísd törésekkel. Ha lehetőséged van vidd friss nyomra. Vannak jó könyvek is. Pl a Csülkös vad utánkeresése című. Az interneten is van sok anyag. www.kutya.hu.
Ha valami kérdésed van szívesen válaszolok.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
tuto1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #119 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 20:55:56 »

Köszi a választ.

Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: