Oldalak: 1 ... 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 [159] 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482397 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2370 Dátum: 2012. Október 25. - 15:01:24 »

Nagyon kedves kölyökdisznó, az utóbbi napokban-hetekben nem sok mindenkinek sikerült megmosolyogtattatni, neki igen.
Takaros sertepertélőnek látszik, de a zsiványság meg ott ül a kabátgombszerű orrán...




Fasírtban vagy a konyhalánnyal?  Vigyorog
 Stoel
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #2371 Dátum: 2012. Október 26. - 05:55:00 »

Fasírtban vagy a konyhalánnyal?  Vigyorog
 Stoel

Más a kontakt:
Belőle készíttettem fasírtot.
Már el is adtuk, 690.-Ft körettel.
Szerették... Ördög
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2372 Dátum: 2012. Október 27. - 07:32:14 »

Íme az új társam Fickó Mosolyog


 Igen    Okos    Nagyon jópofa ! Foglalkozz vele sokat és legyen sok közös élményetek !    Tacsi Vadász
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2373 Dátum: 2012. November 16. - 08:56:08 »


Nem értem as dolgot !   Fejvakarás Fej a falba  HILFE !    Rííí

Csipetke kutyám rendesen évente kétszer tüzelt. A nyári tüzelésből származó kölykök szeptember elején születtek. Nyár végén megint tüzelt (?) a szukám és sikeresen   
elzártam Lajcsi kanom elől . Gyanús volt nekem a dolog hogy e hónap elején megint tüzel Csipikém . Többen állították hogy az lehetetlen azért biztonság kedvéért elzártam az elletőbe tacsikámat. Az egyik reggel azt veszem észre hogy a kis qrva kiszökött és még a hátsó udvar kerítését is leküzdve előrejött és összeragadtak   a kanommal.  Fej a falba   Tenyésztésben jártasak magyarázatát megköszönöm. 

Figyelemmel Csipetke termékenységére  Ördög a születendő kölykökre előjegyzést felveszek !    Röhög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2374 Dátum: 2012. November 16. - 09:26:57 »

Te Pista!
Ez a Lajos nagyon tud valamit, hogy mindig rá tudja venni Csipikét a szabadulásra.
Árulj el valamit, 4 szem közt:
Kitől láthatta ezt Lajoska??
 Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2375 Dátum: 2012. November 16. - 13:25:14 »

Te Pista!
Ez a Lajos nagyon tud valamit, hogy mindig rá tudja venni Csipikét a szabadulásra.
Árulj el valamit, 4 szem közt:
Kitől láthatta ezt Lajoska??
 Ördög

Volt a környéken valahol Kistápén egy fővadász az fertőzhette meg .  Röhög

Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2376 Dátum: 2012. November 16. - 16:05:48 »

Nem értem as dolgot !   Fejvakarás Fej a falba  HILFE !    Rííí

Csipetke kutyám rendesen évente kétszer tüzelt. A nyári tüzelésből származó kölykök szeptember elején születtek. Nyár végén megint tüzelt (?) a szukám és sikeresen   
elzártam Lajcsi kanom elől . Gyanús volt nekem a dolog hogy e hónap elején megint tüzel Csipikém . Többen állították hogy az lehetetlen azért biztonság kedvéért elzártam az elletőbe tacsikámat. Az egyik reggel azt veszem észre hogy a kis qrva kiszökött és még a hátsó udvar kerítését is leküzdve előrejött és összeragadtak   a kanommal.  Fej a falba   Tenyésztésben jártasak magyarázatát megköszönöm. 

Figyelemmel Csipetke termékenységére  Ördög a születendő kölykökre előjegyzést felveszek !    Röhög

Stefi Azt nem nagyon értem, hogy vemhesen hogyan tüzelt a kutyád, de a novemberi tüzelés nem olyan nagy baj. ha szeptemberben ellett a kutyád, az azt jelenti, hogy onnan mínusz 2 hónapja tüzelt tehát június-júliusban. Akkor meg nem 6 hónapra, hanem 5 hónapra tüzelt most. de ha most ettől az aktustól nem vemhesül akkor elképzelhető, hogy 2 hónap múlva visszatüzel majd. Úgyhogy jobb ha figyeled.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2377 Dátum: 2012. November 17. - 08:07:55 »

Stefi Azt nem nagyon értem, hogy vemhesen hogyan tüzelt a kutyád, de a novemberi tüzelés nem olyan nagy baj. ha szeptemberben ellett a kutyád, az azt jelenti, hogy onnan mínusz 2 hónapja tüzelt tehát június-júliusban. Akkor meg nem 6 hónapra, hanem 5 hónapra tüzelt most. de ha most ettől az aktustól nem vemhesül akkor elképzelhető, hogy 2 hónap múlva visszatüzel majd. Úgyhogy jobb ha figyeled.

Köszi ! Én írtam félreérthetően . Az előző évben születtek szept. 10.-én a kölykök . (Ezek közül való Pbence Müzlije ) Ez évben május 17.-én született a szintén "orozva kelt" két kis kan . Szeptemberben úgy vettem észre hogy tüzel Csipi ezért sikeresen elzártam. Ezt a visszatüzelést nem tudtam csak sejtettem de több "szakértő" is állította hogy nincs ilyen . Szerintem biztos lesznek kiskutyák  (  Taps részben öröm is ) mert a "csuklósbusz" többször közlekedett az udvaron.    Emelem
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #2378 Dátum: 2012. November 17. - 14:23:24 »

Köszi ! Én írtam félreérthetően . Az előző évben születtek szept. 10.-én a kölykök . (Ezek közül való Pbence Müzlije ) Ez évben május 17.-én született a szintén "orozva kelt" két kis kan . Szeptemberben úgy vettem észre hogy tüzel Csipi ezért sikeresen elzártam. Ezt a visszatüzelést nem tudtam csak sejtettem de több "szakértő" is állította hogy nincs ilyen . Szerintem biztos lesznek kiskutyák  (  Taps részben öröm is ) mert a "csuklósbusz" többször közlekedett az udvaron.    Emelem

A tavalyi alomtstvérekről van valami híred, melyik kinél, hogy dolgozik?  Emelem
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #2379 Dátum: 2012. November 18. - 14:53:51 »

A tavalyi alomtstvérekről van valami híred, melyik kinél, hogy dolgozik?  Emelem

Egyet próbálnak utánkeresésre de nagyon kevés ideje van a vadászatra a gazdájának. Egy kant kotorékozásra vittek az állítólag maga a veszedelem mint az apjuk !
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #2380 Dátum: 2012. November 18. - 18:30:34 »

Egyet próbálnak utánkeresésre de nagyon kevés ideje van a vadászatra a gazdájának. Egy kant kotorékozásra vittek az állítólag maga a veszedelem mint az apjuk !

Akkor sikeres volt az alom! Neked mennyi időd van a kotorékozásra, aktív még Lajcsi kutyád is?  Emelem
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #2381 Dátum: 2012. November 18. - 20:02:14 »

Lajcsi szülei aktívan kotorékoznak hivatásos vadászoknál Ő Fridolin leszármazott ami régi tacskósoknak még mond valamit !
Én nem engedem kotorékba a kutyám.  Nem szól szám Lajcsi a hajtásban (sajnos ritkán) ha Csipi nem hadrafogható akkor utánkeresésben és házőrzésben jeleskedik. A házőrzésről mindenki meggyőződhetett aki személyesen jött kölyökért és néhány szakadt nadrág és megcsípett boka  Ördög tulajdonosa is tudna mesélni róla .
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2382 Dátum: 2012. November 24. - 00:30:36 »

Ma este kicsit tanulgattunk, mester és tanítványa:
 





Kicsi Nimród úgy belejőtt (most találkozott először a "szörnnyel"), hogy megértem elvinni, nekemjőtt, így némi seprűs segítséget kellett igénybe vennem.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2383 Dátum: 2012. December 26. - 08:56:56 »

Valaki már írhatna egy kis tacskós történetet !   Türelmetlenül 



                                                                                                       Türelmetlen
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2384 Dátum: 2012. December 28. - 14:00:14 »


No kéremszépen, a mi jól bejáratott kétfős falkánk is háromfősre gyarapodott a nyáron.
 Valahogy híre ment, hogy a jó fogós falubeli alomban utánpótlás vagyon és az én lányaim nagyon rácuppantak a tacskónézésre. Persze már előtte én is összeraktam magamban, hogy kellene egy kis padavan az öreg Olcsi mellé, így támogattam az ötletet. El is indultunk "megnézni" a kis tacskót.... Persze ismerve magunkat vittem a pénztárcát is, sőt a vastagabbikat, mert itt az osztrák határtól párszáz méterre a tacskógazda is csak euróban számol már….
Osztán megtaláltuk a – bár nem legszebb – de szemlátomást legfogósabb kistacskót… Azt nem kell hozzátennem, hogy el is hoztuk. Ami nem is volt hiba, mivel a kapuban már alkudtak rá a susmánok lobogtatva a nagy zsét.  Korrekt volt a gazda, így elhoztuk a kis Takit, azzal, hogy a mester időről időre rá tud nézni a fejlődésére és tudja, hogy vadászni fog a tacsi!
Az öregúr feltűnően jól fogadta  a jövevényt! Pedig aggódtam egy kicsit! Mégis első pillanattól fogva együtt jönnek mennek, alszanak összebújva. Sőt még azt is megengedi az öreg, hogy beleegyen a tányérjába  a kicsi!
Egy valami ahol toroknak ugrik az öreg kutya, az pedig a vad, a zsákmány! Ha éppen dolgozza a disznót és a kicsi odamerészkedik egyből elmarja. És kőkeményen, nem az a játékos morgolódás amit csinálnak nap mint nap. Mondjuk, ha belemélyül a zsákmányba az öreg tacskó néha rám is odamordul. No ilyenkor szoktuk (újra) rendezni a falkarendet…
Nos a kicsit most kezdem ismertetni a témákkal, nagyon fogékony és az öreg mellett könnyü is a dolgom. A legutóbbi nagy disznót is gyönyörűen kidolgozta az öreg, pedig az elején még kontroll szinten sem volt vér. Mégis gyönyörűen ment  acsapán. Büszke is vagyok rá! Ezért is tacskó a tacskó, mert ha hetekig nincsen "munka" ha hirtelen akad teszi a dolgát sikerrel.


Akcióban házinyúlra:

Akcióban komolyabb jószágra:





[

Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 [159] 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: