Oldalak: 1 ... 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 [157] 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482609 alkalommal)
Szatyor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


Szatyor


« Új üzenet #2340 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 17:28:40 »

Szervusztok!
Egy újabb lépés és tapasztalatomat szeretném megosztani Veletek. Előzményekben én nem találkoztam vele hátha hasznos, esetleg Nektek más a véleményetek. Szóval szarvas csülökkel csináltam egy kb. 40 méteres vonszalèkot Szatyornak. Kb 20 cm magas füves, gazos területen. Nagyon ügyesen csinálta eddig ezért úgy gondoltam teszek bele két kisebb fordulót. Egy lassan ivelőt balra, és egy határozottabat jobbra. A végèn ott hagyva a csülköt, hogy amikor meglesz indulhat a buli, a játék! Viszont nem néztem meg, hogy amikor kezdtünk, honnét fúj a szêl? És ez szerintem hiba volt, mert pont a csülöktől felénk fújt. Így Szatyor szépen elindult a csapás elején. Majd mikor kicsit elkanyarodott a nyomról nem szépen visszatért ahogy szokott, hanem beleszimatolt a levegőbe kb. mint egy vizsla, és ezt követve nyíl egyenesen megtalálta a csülköt. Persze a játék a csülökkel azért nem maradt el. Az is lehet, hogy ez nem baj, csak gondoltam megírom és megkérdezlek Titeket, hogy erről mi a véleményetek? Szép estét! Laci  Vadász
Naplózva

" Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #2341 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 19:02:34 »

Bővült a család:

« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 25. - 19:16:29 írta Voldemort » Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2342 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 10:52:54 »

Szervusztok!
Egy újabb lépés és tapasztalatomat szeretném megosztani Veletek. Előzményekben én nem találkoztam vele hátha hasznos, esetleg Nektek más a véleményetek. Szóval szarvas csülökkel csináltam egy kb. 40 méteres vonszalèkot Szatyornak. Kb 20 cm magas füves, gazos területen. Nagyon ügyesen csinálta eddig ezért úgy gondoltam teszek bele két kisebb fordulót. Egy lassan ivelőt balra, és egy határozottabat jobbra. A végèn ott hagyva a csülköt, hogy amikor meglesz indulhat a buli, a játék! Viszont nem néztem meg, hogy amikor kezdtünk, honnét fúj a szêl? És ez szerintem hiba volt, mert pont a csülöktől felénk fújt. Így Szatyor szépen elindult a csapás elején. Majd mikor kicsit elkanyarodott a nyomról nem szépen visszatért ahogy szokott, hanem beleszimatolt a levegőbe kb. mint egy vizsla, és ezt követve nyíl egyenesen megtalálta a csülköt. Persze a játék a csülökkel azért nem maradt el. Az is lehet, hogy ez nem baj, csak gondoltam megírom és megkérdezlek Titeket, hogy erről mi a véleményetek? Szép estét! Laci  Vadász


Szia Laci!

A csapát mindig úgy készítsd, hogy lehetőleg hátszél legyen, mert a kutyának az orrát a földön tartva, a nyomot kell(ene) követnie. Ez az elején még könnyebben megoldható, mert néhány óra alatt ritkán változik akkorát a szélirány. 1-2 napos csapáknál már nehezebb, de ott is figyelembe lehet venni majd az uralkodó szélirányt. Persze nem baj, ha később a vad közelébe érve légszimattal ráhúz majd, de a gyakorlások során ezt kerülni kell, mert nem tanul meg rendesen csapázni. Ha légszimatra próbál átváltani, akkor vezesd vissza a csapához és érd el, hogy a nyomot kövesse. 40 méter persze nem távolság, már az elejétől megérzi egy kölyök is, ha az orrába fúj a szél, aztán már úgyse érdekli mit akarsz  Kacsint

Jó gyakorlást, Dani

Üdv, Dani
Naplózva

Szatyor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


Szatyor


« Új üzenet #2343 Dátum: 2012. Szeptember 28. - 16:09:44 »

Szia Laci!

A csapát mindig úgy készítsd, hogy lehetőleg hátszél legyen, mert a kutyának az orrát a földön tartva, a nyomot kell(ene) követnie.....

Jó gyakorlást, Dani



Köszönöm Dani! Igyekszem megfogadni a tanácsokat!

Üdv Laci
Naplózva

" Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2344 Dátum: 2012. Szeptember 28. - 19:59:14 »

Sziasztok!

Speciel én nem szoktam foglalkozni a széllel. Maximum csak ha egyenest húzok a legelső gyakorlásoknál. De aztán amikor már törések vannak, akkor meg már úgysem számít mert nem tudsz csak hátszeles csapát készíteni. Most képzek egy Hannoveri vérebet és ő csinálja azt, hogy végig szöszmötöli a nyomot ( ha dohányoznék 2 cigi is beleférne 100 méteren  Nyihi) de a nyom vége elött 10-20 méterre mindíg felkapja a fejét és légszimattal ráhúz a lábra.

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Szatyor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


Szatyor


« Új üzenet #2345 Dátum: 2012. Szeptember 29. - 10:38:18 »

Sziasztok!

Speciel én nem szoktam foglalkozni a széllel. Maximum csak ha egyenest húzok a legelső gyakorlásoknál. De aztán amikor már törések vannak, akkor meg már úgysem számít mert nem tudsz csak hátszeles csapát készíteni. Most képzek egy Hannoveri vérebet és ő csinálja azt, hogy végig szöszmötöli a nyomot ( ha dohányoznék 2 cigi is beleférne 100 méteren  Nyihi) de a nyom vége elött 10-20 méterre mindíg felkapja a fejét és légszimattal ráhúz a lábra.



Hmmm ..... Kicsit úgy tűnik, hogy megvannak az alapszabályok. Azt kell követni, de utánna már ahány kutyus annyi eset. Az enyém most kapott először 1 órás vonszalèkot. Nagyon lassan haladtunk az 50 méteren. Sokszor letért, segíteni kellett. Kicsit szomorú is vagyok miatta! A végen persze megtalálta de nem vagyok benne biztos, hogy ha én nem tudtam volna merre "ment a vad" akkor is sikerült volna.... Egy hét pihenő után volt a mai gyakorlás. A szarvas csülök sajnos büdös lett így azt is ki kellett dobni. Szereznem kell másikat és akkor jöhet a gyakorlás ujra. Tényleg, milyen gyakran szoktátok ismételni a keresést? Naponta? Hetente? Üdv Laci
Naplózva

" Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Szatyor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


Szatyor


« Új üzenet #2346 Dátum: 2012. Szeptember 29. - 11:06:46 »

http://www.flickr.com/photos/87820154@N06/8035123634#
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 29. - 11:48:31 írta Pyrus » Naplózva

" Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Szatyor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


Szatyor


« Új üzenet #2347 Dátum: 2012. Szeptember 29. - 11:19:43 »

Próbálom én ezt a fénykép feltöltését de nem akar sikeràlni. iPad-róla próbáltam. Nem ment pedig a kép linkje az a fenti. Nem sikerült, elnézést! Üdv Laci
Naplózva

" Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2348 Dátum: 2012. Szeptember 29. - 11:31:14 »

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2349 Dátum: 2012. Szeptember 29. - 11:31:52 »

Próbálom én ezt a fénykép feltöltését de nem akar sikeràlni. iPad-róla próbáltam. Nem ment pedig a kép linkje az a fenti. Nem sikerült, elnézést! Üdv Laci

Meg lehet ezt nyitni !     A tacsid szereti a rozé bort ?  Én igen !
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2350 Dátum: 2012. Szeptember 29. - 11:32:26 »

hmm. Külön ablakban megjelenik, de itt nem. Majd a Nagyhatalmú Modik működésre bírják a fórumot.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2351 Dátum: 2012. Szeptember 29. - 11:46:26 »

Tisztelt Uraim!

Új vagyok itt "frissen regisztrált"  Mosolyog
Nagyon nagy érdeklődéssel olvastam az utánkeresés bejegyzéseit. Ezért is regisztráltam, mert úgy látom tapasztalt és rutinos gazdiktól érkeznek a válaszok. Ezért tanácsot kérnék Önöktől. 10 hetes szálkásszőrű tacsim van. Szuka. Imádom, sokat játszunk.

Nem vársz Te már túl sokat a  Tacsi -tol ? Ha jól számolom még csak 12 hetes !  Türelem és ne irányítsad a keresésnél .
Most hogy néha esik az eső tudok javasolni egy módszert . Kora reggel valami elművelt földön keress egy friss szarvasnyomot vagy disznót és azon had menjen . Akkor nem lesz ott az emberszag és jó hosszan kontrolálhatod hogy jól megy e. Ne keseredj el ! Türelem és sok dícséret- még nagyon pici !       Emelem
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2352 Dátum: 2012. Szeptember 29. - 11:54:17 »

Hmmm ..... Kicsit úgy tűnik, hogy megvannak az alapszabályok. Azt kell követni, de utánna már ahány kutyus annyi eset. Az enyém most kapott először 1 órás vonszalèkot. Nagyon lassan haladtunk az 50 méteren. Sokszor letért, segíteni kellett. Kicsit szomorú is vagyok miatta! A végen persze megtalálta de nem vagyok benne biztos, hogy ha én nem tudtam volna merre "ment a vad" akkor is sikerült volna.... Egy hét pihenő után volt a mai gyakorlás. A szarvas csülök sajnos büdös lett így azt is ki kellett dobni. Szereznem kell másikat és akkor jöhet a gyakorlás ujra. Tényleg, milyen gyakran szoktátok ismételni a keresést? Naponta? Hetente? Üdv Laci

Szerintem ugyanabba a hibába esel, mint minden kezdő kutyás ezen a téren. Nem tartjátok be a fokozatosság elvét. Átugrotok fontos lépcsőket. Nem lehet a bölcsiből egyből az általános iskolába ugrani, majd 2 tanév után egyetemre menni.
Persze, én is tudom, hogy nagyon lelkesítő, ha a kis tanonc szépen megcsinál valamit és ezen fellelkesülve rögtön új, nehezebb feladat elé állítjuk őket. De vegyük csak alapul a küzdő sportokkal foglalkozókat. Ők is a végtelenségig begyakorolnak mozdulatsorokat, mielött továbblépnek egy újabbra.
De visszatérve a Tacskóra. Nekem az vált be kölyök kutyánál is és amiket képzek felnőtt kutyáknál is, hogy először rögzítem a kutyánál a vezényszavakat (szimat-keresd) és ha látom rajta, hogy érti, hogy miről van szó, csak akkor lépek tovább. Persze a lábbal addig is játszom vele.
Fogsz a kezedbe pár szem kaját és ledobod a kutya elé és biztatod, hogy keresse meg őket. Ezt nehezíted folyamatosan úgy, hogy messzebbre és fedettebb területre dobod és hagyod szabadon keresni. Ha ez megvan, akkor elkezdheted a csapázást. Húzol neki egy rövidet és kidolgoztatod vele. Majd a távolságot növeld, de az időt ne. Majd ha már biztosan végigmegy egy kb 100 méteres friss nyomon tévesztés nélkül 20x, akkor tovább léphetsz. Legyen még mindig friss a nyom, de tegyél bele enyhe kanyarokat. Persze a játék a végén ne maradjon el. Te nem vagy rákényszerítve mint én, hogy 2-3 hónap alatt kell készre csinálni egy kutyát. Ráérsz. Azt szoktam javasolni, hogy éles keresésre csak akkor szabad vinni a kezdő kutyát, ha biztosan tudod, hogy dermedt a vad.

Csaba

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2353 Dátum: 2012. Szeptember 29. - 11:57:04 »

Ja, a vad lábat én minden gyakorlás után lefagyasztom, egy nejlonszatyorba jól betekerve. Így hónapokig megőrzi a frissességét. A szaga is olyan, mint amikor leveszed a vadról.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Szatyor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


Szatyor


« Új üzenet #2354 Dátum: 2012. Szeptember 29. - 15:39:23 »

Igen imádja a bort!!!  Kacsint Megtanul jól után keresni küldök Nektek is hálából! Komolyan nincs még 1 ilyen jól működő fórum, pedig néztem párat! Nagyon köszönöm Nektek a sok segítséget!!!!  Táncol szép hétvégét! Üdv Laci
Naplózva

" Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 ... 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 [157] 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: