Oldalak: 1 ... 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 [156] 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482457 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2325 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 10:53:05 »

Nem akarlak elkeseríteni, de a miénk most lesz egy éves, de csak most lehet rá biztosan kimondani, hogy szobatiszta. Ebben mondjuk benne van az is, hogy a pisit zsarolási eszköznek használja... Ördög


    Röhög       Röhög   De jó hogy kertes házam van .  Illetve kertem csak volt !    OOO

Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #2326 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 12:33:58 »


    Röhög       Röhög   De jó hogy kertes házam van .  Illetve kertem csak volt !    OOO



Nincs is jobb annál, mint hazaérve pisit felmosni, főleg ha valami nem tetszett neki... Nagyon furmányos kis jószág! De ha minden rendben van szerinte, akkor tökéletesen szobatiszta!:)
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Szatyor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


Szatyor


« Új üzenet #2327 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 12:41:49 »


Nagyon furmányos kis jószág! De ha minden rendben van szerinte, akkor tökéletesen szobatiszta!:)

Értem! Szóval akkor igyekezzek megfelelni Neki!  Táncol Szuper! Remélem sűrűn elégedett lesz.  eddig itthon azért nagyjából az történt amit szerettem volna. Akkor ez már a múlt???  Stoel
Naplózva

" Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #2328 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 14:26:43 »

Ha családi házban élsz, arra még nem gondoltál, hogy kinn csinálj neki egy boxot, vagy egy lekerített nagyobb helyet? (már hogy ha nem akarod, hogy az egész kert "háború sújtotta övezet" legyen.)

Véleményem az, ha valaki nem lakásban él és megteheti, akkor a kutyának kinn a helye.
Enyém hosszabb szőrű, de látszólag a kemény hidegek idején sincs semmi gondja. Ha rövidebb szőrű lenne, akkor esetleg mínusz 15-20 környékén éjszakára bejöhetne a kazánházba.
Naplózva
Szatyor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


Szatyor


« Új üzenet #2329 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 14:43:33 »

Ha családi házban élsz, arra még nem gondoltál, hogy kinn csinálj neki egy boxot, vagy egy lekerített nagyobb helyet? (már hogy ha nem akarod, hogy az egész kert "háború sújtotta övezet" legyen.)

Véleményem az, ha valaki nem lakásban él és megteheti, akkor a kutyának kinn a helye.
Enyém hosszabb szőrű, de látszólag a kemény hidegek idején sincs semmi gondja. Ha rövidebb szőrű lenne, akkor esetleg mínusz 15-20 környékén éjszakára bejöhetne a kazánházba.

Hmmm nem akarom. Család kedvenc a kutya (gyerek, feleség)! Sokat van kint a kertben velünk, + séta + gyakorlás. A házban is jól viselkedik (nem ràg nagyon szét semmit)! Csak a szobatisztasàg ugye.... De majd csak megtanulja ezek szerint  Gondolkodik
Naplózva

" Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Bartalis László
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 312


« Új üzenet #2330 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 19:35:08 »

Hmmm nem akarom. Család kedvenc a kutya (gyerek, feleség)! Sokat van kint a kertben velünk, + séta + gyakorlás. A házban is jól viselkedik (nem ràg nagyon szét semmit)! Csak a szobatisztasàg ugye.... De majd csak megtanulja ezek szerint  Gondolkodik
Szia!

Nekem kettő van ebből az ördög fajzatból.Családi házban lakunk mi is,de a bejárati ajtó mellet,van egy művész bejáró  Ördög.Bármikor kimehetnek.
Csak a kan szokott "bosszúból" jelölni néha.

Üdv
Laci
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #2331 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 19:41:38 »

Szervusztok! Egy kérdés szobatisztasággal kapcsolatban. 12 hetes a tacsim. Egész jól hallgat a nevére. Szarvas csülökkel szépen játszunk, sőt ma nem bírtam ki és csináltam Neki egy 35 méteres vonszalèkot. Nagyon aranyosan végig is ment rajta. Nagyon magabiztos volt, igaz csak fèl órát vártam. Viszont a szobatisztasàg nem akar menni. Családi házban lakunk, sűrűn viszem ki a kertbe, de ettől függetlenül akkor és oda amikor eszébe jut. Ez normális? Kicsi még? Vagy elszúrok valamit? Nagyon sokat foglalkozom Vele és minden szépen halad de ez nem akar sikerülni... Üdv Laci  Vállat von


Szerintem tacsinál tök természetes.
Nem tehetsz ellene semmit, agyonverheted, vagy elviheted Vegasba egy görbe estére, akkor is csinálni fogja.
A fajtájára jellemző ez a huggyantás, akármi történik.
Főleg, ha a szeretett gazdit üdvözli.
Olyan ez, mint a vérbő osztrák csajoknál a Hüpfer Orgasmus... Ördög Ördög

 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #2332 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 20:43:59 »

A szobatisztasághoz.
Ha majd a tacsi kint lesz, akkor majd rájön, hogy mit jelent a bent. Természetesen fog jönni ezzel együtt a szobatisztaság igénye, nem akarja majd bent végezni a dolgát, sőt jelezni is fogja, hogy ki akar menni. Persze a benti balesetek utáni zsörtölődésünket tapasztalva még inkább ösztönözve lesz. Ha kikéreckedik, akkor meg kell dícsérni.
Öreg kis tacsikám -amikor télen este bent van és rájön a dolog- szépen feláll az ágyra, és rendkívül lassan ráteszi az állát a kezemre, sose ijeszt meg. Ha nem alszom, akkor az ajtóhoz menve jelzi szándékát.
Arra szoktam ebben az időszakban figyelni, hogy ne este kapjon enni.
Én így tapasztaltam. Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2333 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 09:32:31 »

Jól írja Silvestris, megtanítható a szobatisztaságra a tacskó. Bár nekem szuka kutyám van, a kanokról nem tudok nyilatkozni. Ott a jelölés természetes, ezért lehet, hogy nehezebb az "ügy".
Soma sokszor bent van, kölyök korában rendszeresen kivittem, akár kellett, akár nem. Aztán, amikor kint sikerült, akkor megdicsértem. Már kölyökként is jelezte, ha ki akart menni, csak akkor még nem mindig értünk ki :-). Hamar bele jött azért, és csak ritkán történt baleset, pláne amikor már nappal mindig kint volt. Olyan szintre jutott a szobatisztasággal, hogy nemhogy bent, de még a kenneljében sem csinál semmit! Ha véletlenül hajnaltól estig a kennelben kénytelen maradni valami oknál fogva, akkor estig vár, bent ugyan úgy! Éjjel, ha ki kell menni-e, akkor odakocog az ágyhoz, majd az ajtóhoz, finoman megkaparja a mancsával, aztán vár. Kb 3 éve nem volt baleset. Néha azért szívatott, éjjel télen is, ha nem tudott aludni, volt hogy kikéredzkedett, én meg ott vártam megfagyva, miközben csak épp körbe akart nézni. Na ilyen alkalmak után "hiába kiáltott farkast", várni kellett reggelig..., de akkor is kibírta.
Szóval nem lehetetlen szobatisztaságra nevelni. A szukákat legalábbis.

Üdv, Dani
Naplózva

Szatyor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


Szatyor


« Új üzenet #2334 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 09:42:54 »

Jól írja Silvestris, megtanítható a szobatisztaságra a tacskó. Bár nekem szuka kutyám van, a kanokról nem tudok nyilatkozni. Ott a jelölés természetes, ezért lehet, hogy nehezebb az "ügy".

Köszönöm a hozzászólást. Az enyém is szuka. Hasonlóan működünk mint Ti ezek szerint. Megyünk ha kell ha nem. Szatyor is jelezget. Ez nála annyi, hogy odasétál az ajtóhoz. Megnézi. Ha zárva, akkor ennyi és már teszi is a dolgát, bent. Persze, mivel nem nyekken meg, nem mindig látod, hogy ott van az ajtónál. Ha sikerül kiszúrni akkor megyünk kifelé. Ilyenkor nagy az öröm és a dicséret is. Ha nem sikerül elcsípni a pillanatot, és bent esik a baleset, akkor jön a leszidás. Esküszöm, hogy tudja, hogy miért kapja a leszidást. Csak nem értem, hogy akkor ha tudja, miért nem bírja ki vagy jelzi egyértelműbben. De talán azért mert még csak 11 hetes... Meglátjuk!  :Mosolyog
Naplózva

" Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #2335 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 10:18:45 »

Én pesszimistább vagyok, mint az előttem szólók.
Persze, hogy tudja, miért kapta a szidást, jól tudja.
Csak...nem tudom.
A tacsinál azt hittem, hogy egyszerűen ostoba.
Rá kellett jönnöm a tévedésemre,de rendesen...

Más fajta, de szerintem jelen esetben smakkol:
Csipesz nyüszít. Na nem hangosan, csak úgy veszi a levegőt, mint egy defektes vastüdő.
TUDJA, hogy a halálba idegesít vele, TUDJA, hogy le fogunk menni, LÁTJA, hogy öltözöm és a kulcscsomóval babrálok, de nyüszít.
És mivel állandóan lebaszom emiatt, inkább bemegy a nappaliba és ott folytatja, mert KELL nyüszíteni.
Képtelen leszokni róla, számtalanszor gyakoroltuk a fegyelmezett utcalátogatást, neki ezt akkor is le kell játszania.

A bepisit nagyon hamar kiküszöböltük, ebből a szempontból domesztikálódott, de a tacsi teljesen más tészta volt anno.
Róluk még azt is feltételezem, mint a terrierről, hogy folyamatosan csekkolja a határokat.

 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #2336 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 11:08:22 »

Én pesszimistább vagyok, mint az előttem szólók.
Persze, hogy tudja, miért kapta a szidást, jól tudja.
Csak...nem tudom.
A tacsinál azt hittem, hogy egyszerűen ostoba.
Rá kellett jönnöm a tévedésemre,de rendesen...

Más fajta, de szerintem jelen esetben smakkol:
Csipesz nyüszít. Na nem hangosan, csak úgy veszi a levegőt, mint egy defektes vastüdő.
TUDJA, hogy a halálba idegesít vele, TUDJA, hogy le fogunk menni, LÁTJA, hogy öltözöm és a kulcscsomóval babrálok, de nyüszít.
És mivel állandóan lebaszom emiatt, inkább bemegy a nappaliba és ott folytatja, mert KELL nyüszíteni.
Képtelen leszokni róla, számtalanszor gyakoroltuk a fegyelmezett utcalátogatást, neki ezt akkor is le kell játszania.

A bepisit nagyon hamar kiküszöböltük, ebből a szempontból domesztikálódott, de a tacsi teljesen más tészta volt anno.
Róluk még azt is feltételezem, mint a terrierről, hogy folyamatosan csekkolja a határokat.

 Effendi Emelem

Cseréljünk egy hétre! Az enyém úgy nyög meg remeg, mint egy 80 éves reumás ha menni akar. Amikor a póráz már a kezemben van, akkor meg úgy üvölt, mint akinek a torkán húzzák ki a beleit. Autóban szintén úgy viselkedik, mint akit a vágóhídra visznek. Érdekes, ha 5-20 km-t autózunk, akkor megőrül és végig üvölt. De ha hosszabb útra megyünk, akkor kussol és nyugton van. Húsz kilométerenként persze elenged egy nagy sóhajt.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #2337 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 11:22:23 »

Ebéd után mesélek!! Röhög Röhög
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2338 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 16:32:58 »

Én pesszimistább vagyok, mint az előttem szólók.
Persze, hogy tudja, miért kapta a szidást, jól tudja.
Csak...nem tudom.
A tacsinál azt hittem, hogy egyszerűen ostoba.
Rá kellett jönnöm a tévedésemre,de rendesen...

Más fajta, de szerintem jelen esetben smakkol:
Csipesz nyüszít. Na nem hangosan, csak úgy veszi a levegőt, mint egy defektes vastüdő.
TUDJA, hogy a halálba idegesít vele, TUDJA, hogy le fogunk menni, LÁTJA, hogy öltözöm és a kulcscsomóval babrálok, de nyüszít.
És mivel állandóan lebaszom emiatt, inkább bemegy a nappaliba és ott folytatja, mert KELL nyüszíteni.
Képtelen leszokni róla, számtalanszor gyakoroltuk a fegyelmezett utcalátogatást, neki ezt akkor is le kell játszania.

A bepisit nagyon hamar kiküszöböltük, ebből a szempontból domesztikálódott, de a tacsi teljesen más tészta volt anno.
Róluk még azt is feltételezem, mint a terrierről, hogy folyamatosan csekkolja a határokat.

 Effendi Emelem

Én azt nem értem, hogy egy igazhitű  Effendi , hogyan lehet ilyen rasszista  Nyihi  Vállat von
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #2339 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 17:34:36 »

Nemiiiiis  Angyal
Csipp pl.úgy szokott le a kocsiban való ülésre-felugrásról, hogy még a VW-nel nyomtam egy satuféket.
A jó Krupp germán munka megtette a magáét, a kesztyűtartó volt az erősebb.
Azóta csak parancsra ugrik fel, mert akkor tudja, hogy vigyázok rá.

A legcikibb az autóból kiszállás volt...  OOO
Kicsit figyelmetlen voltam, Csipogó meg hebehurgya, kinyitottam az ajtót, aztán becsaptam.
Utána 15 percig nem mertem kinyitni, mert a lakótelep zengett volna...
Persze, utána ölben vittem a negyedikre, de azt a praktikumot elértük, hogy "hopi" nélkül nincs az a hugyozáskényszer, hogy kiszálljon.

Azt mondják, darabos humanista vagyok...
Lehet, hogy van benne valami. Ördög Ördög Ördög


De hogy maradjunk a tacsinál, Candy (nem én adtam ezt a nevet!!!) onnantól nem ugrott fel az ágyra, hogy egyszer felijedve reflexből szájon vertem.
Onnantól csak parancsra, nagy kegyesen...
De az örömpisi maradt végig, amíg nálunk lakott.

A menstruációs csíkokról legközelebb mesélek nektek, lehetőleg ebédidőben... Nyihi Nyihi


 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oldalak: 1 ... 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 [156] 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: