Oldalak: 1 ... 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 [155] 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 481935 alkalommal)
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #2310 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 07:35:15 »

Mazsi szereptévesztésben! Röhög
Az is a dolga, végúl is. Igen Igen
Naplózva

Erdő az én templomom...
Szatyor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


Szatyor


« Új üzenet #2311 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 19:27:27 »

Tisztelt Uraim!

Új vagyok itt "frissen regisztrált"  Mosolyog
Nagyon nagy érdeklődéssel olvastam az utánkeresés bejegyzéseit. Ezért is regisztráltam, mert úgy látom tapasztalt és rutinos gazdiktól érkeznek a válaszok. Ezért tanácsot kérnék Önöktől. 10 hetes szálkásszőrű tacsim van. Szuka. Imádom, sokat játszunk. Szeretném ha vadászaton jó társam lenne, és én is jó vadásztárs lehetnék az Ő számára! Utánkeresés lesz a feladat (legtöbbször vaddisznó). A nevére már 10-ből 8x hallgat. hívásra visszajön, ilyenkor jutalom falat az aji. Ha érdekesebb lepke vagy fűcsomó kerül az útba, akkor annyit hívhatom amennyit akarom nem számít nem gyün.... ez baj? vagy még nagyon kicsi? Amikor tudunk csak egymásra koncentrálva játszani, olyankor már megy az ül is. Persze csak finoman, játékból.  Mosolyog Szeretnék abban tanácsot kérni, hogy mikor kezdjem tanítani az utánkeresést? Mi legyen a módszer? első lépés, távolságok, stb? Hogyan épüljön fel az oktatás? Először csinálom én is, nem akarom elrontani, de őszintén szólva másra sem szeretném bízni.  Nem szól szám Lesen ülve, ha hangosan morog, ugat mi a tanács? Hogyan csitítsam? Nem volt még velem, de gondolom ez lesz az első reakció.
Így hirtelen ezek jutottam eszembe. Ha fontos dolgot kihagytam kérem Önöket azt is írják meg. Nagyon örülnék minden tanácsnak. Előre is köszönöm!
Naplózva

" Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #2312 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 20:32:52 »

A nevére már 10-ből 8x hallgat.

Ez jó arány, és mivel tacskó, sokat már nem is tudsz rajt javítani.  Kacsint
Naplózva
Szatyor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


Szatyor


« Új üzenet #2313 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 21:19:28 »

 Vigyorog Köszi, Pyrus!
Naplózva

" Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2314 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 22:54:17 »

Tisztelt Uraim!

Új vagyok itt "frissen regisztrált"  Mosolyog
Nagyon nagy érdeklődéssel olvastam az utánkeresés bejegyzéseit. Ezért is regisztráltam, mert úgy látom tapasztalt és rutinos gazdiktól érkeznek a válaszok. Ezért tanácsot kérnék Önöktől. 10 hetes szálkásszőrű tacsim van. Szuka. Imádom, sokat játszunk. Szeretném ha vadászaton jó társam lenne, és én is jó vadásztárs lehetnék az Ő számára! Utánkeresés lesz a feladat (legtöbbször vaddisznó). A nevére már 10-ből 8x hallgat. hívásra visszajön, ilyenkor jutalom falat az aji. Ha érdekesebb lepke vagy fűcsomó kerül az útba, akkor annyit hívhatom amennyit akarom nem számít nem gyün.... ez baj? vagy még nagyon kicsi? Amikor tudunk csak egymásra koncentrálva játszani, olyankor már megy az ül is. Persze csak finoman, játékból.  Mosolyog Szeretnék abban tanácsot kérni, hogy mikor kezdjem tanítani az utánkeresést? Mi legyen a módszer? első lépés, távolságok, stb? Hogyan épüljön fel az oktatás? Először csinálom én is, nem akarom elrontani, de őszintén szólva másra sem szeretném bízni.  Nem szól szám Lesen ülve, ha hangosan morog, ugat mi a tanács? Hogyan csitítsam? Nem volt még velem, de gondolom ez lesz az első reakció.
Így hirtelen ezek jutottam eszembe. Ha fontos dolgot kihagytam kérem Önöket azt is írják meg. Nagyon örülnék minden tanácsnak. Előre is köszönöm!
Tisztelt Uraim!

Új vagyok itt "frissen regisztrált"  Mosolyog
Nagyon nagy érdeklődéssel olvastam az utánkeresés bejegyzéseit. Ezért is regisztráltam, mert úgy látom tapasztalt és rutinos gazdiktól érkeznek a válaszok. Ezért tanácsot kérnék Önöktől. 10 hetes szálkásszőrű tacsim van. Szuka. Imádom, sokat játszunk. Szeretném ha vadászaton jó társam lenne, és én is jó vadásztárs lehetnék az Ő számára! Utánkeresés lesz a feladat (legtöbbször vaddisznó). A nevére már 10-ből 8x hallgat. hívásra visszajön, ilyenkor jutalom falat az aji. Ha érdekesebb lepke vagy fűcsomó kerül az útba, akkor annyit hívhatom amennyit akarom nem számít nem gyün.... ez baj? vagy még nagyon kicsi? Amikor tudunk csak egymásra koncentrálva játszani, olyankor már megy az ül is. Persze csak finoman, játékból.  Mosolyog Szeretnék abban tanácsot kérni, hogy mikor kezdjem tanítani az utánkeresést? Mi legyen a módszer? első lépés, távolságok, stb? Hogyan épüljön fel az oktatás? Először csinálom én is, nem akarom elrontani, de őszintén szólva másra sem szeretném bízni.  Nem szól szám Lesen ülve, ha hangosan morog, ugat mi a tanács? Hogyan csitítsam? Nem volt még velem, de gondolom ez lesz az első reakció.
Így hirtelen ezek jutottam eszembe. Ha fontos dolgot kihagytam kérem Önöket azt is írják meg. Nagyon örülnék minden tanácsnak. Előre is köszönöm!

Kedves László!

Üdv a fórumon és a Tacskósok táborában is. Első és észrevételem. itt mindenki tegeződik. Itt mindenki nagyon szívesen segít másoknak, főleg a kezdő kutyásoknak. De ha komolyan érdekel a téma, akkor javaslom, hogy olvass vissza, mert nagyon sok infót leírtunk már és nem is egyszer. Ha marad kérdésed, akkor abban nagyon szívesen segítünk. Egy tipp, ha egy fórumozó neve alatt rá kattintasz az emberke ikonra, akkor a felhasználó adatlapja. Azon alul ott vannak az utolsó hozzászólásai. Így kicsit tudsz szűrni. Horváth Dani, Silvestris, Stefi hozzászólásaira érdemes figyelni, meg esetleg az enyémekre.

Jó olvasást, mert nem kis anyag, de ebben a topikban nagyon sok év tapasztalatai vannak leírva.

Üdv Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2315 Dátum: 2012. Szeptember 17. - 07:27:03 »

Tisztelt Uraim!

Új vagyok itt "frissen regisztrált"  Mosolyog
Nagyon nagy érdeklődéssel olvastam az utánkeresés bejegyzéseit. Ezért is regisztráltam, mert úgy látom tapasztalt és rutinos gazdiktól érkeznek a válaszok. Ezért tanácsot kérnék Önöktől. 10 hetes szálkásszőrű tacsim van. Szuka. Imádom, sokat játszunk. Szeretném ha vadászaton jó társam lenne, és én is jó vadásztárs lehetnék az Ő számára! Utánkeresés lesz a feladat (legtöbbször vaddisznó). A nevére már 10-ből 8x hallgat. hívásra visszajön, ilyenkor jutalom falat az aji. Ha érdekesebb lepke vagy fűcsomó kerül az útba, akkor annyit hívhatom amennyit akarom nem számít nem gyün.... ez baj? vagy még nagyon kicsi? Amikor tudunk csak egymásra koncentrálva játszani, olyankor már megy az ül is. Persze csak finoman, játékból.  Mosolyog Szeretnék abban tanácsot kérni, hogy mikor kezdjem tanítani az utánkeresést? Mi legyen a módszer? első lépés, távolságok, stb? Hogyan épüljön fel az oktatás? Először csinálom én is, nem akarom elrontani, de őszintén szólva másra sem szeretném bízni.  Nem szól szám Lesen ülve, ha hangosan morog, ugat mi a tanács? Hogyan csitítsam? Nem volt még velem, de gondolom ez lesz az első reakció.
Így hirtelen ezek jutottam eszembe. Ha fontos dolgot kihagytam kérem Önöket azt is írják meg. Nagyon örülnék minden tanácsnak. Előre is köszönöm!

Üdv a tacskósok táborában ! 
Jól választottál ha arra akarod használni amit írtál. Lehet hogy néhányan nem értenek velem egyet de fegyelmező gyakorlatok terén ne várj nagy csodát , sőt ......
Egyébként van egy olyan megfigyelésem hogy utánkeresésre - megkeresésre ( mert vélhetően az lesz a legtöbb munkája mikor 30-150 méterre dögön fekvő vadat kell megkeresni) azok a kutyák jók akik kicsit önfejűek .  Nem is kell ezt a tulajdonságukat megtörni . Az én Csipetke nevű tacskóm külalakra nem az a gyönyörű tipikus TACSKÓ nem is sok parancsot teljesít feltétel nélkül és azonnal (szinte semmit) de egy dolgot nagyon tud   MEGKERESI A MEGLŐTT VADAT és ez nekem pont elég is. Persze ezen kívül jó társ - vadásztárs a lesen ülve sokkal hamarabb jelez mindent mint én észrevenném . Biztonságot ad a kereséseknél mert jelzi hogy él még a sebzett és ha kell a vezetékről elengedve fogja ugatja azt . Ha mellettem van lehet simogatni - nem olyan unalmas a várakozás. Javaslatom hogy vidd minél korábban és minél többször magaddal a lesre és ha vad jelenik meg (először úgyis az őzek mozdulnak) akkor mutasd meg neki és közben nyugtasd simogasd . Ismertesd meg a vaddisznócsülökkel és pbence93  által felrakott videó szerint kerestesd meg és játssz vele.

Sok sikert és sok örömöt az új jövevényhez !  Tacsi 

Ui.  pbence 93  kb. egy éve vett tőlem egy tacsit és szinte végigkísérhető a kutya (és gazdája) fejlődése és első eredményei a tacskós és utánkereső topikban visszaolvasva.
Naplózva
Szatyor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


Szatyor


« Új üzenet #2316 Dátum: 2012. Szeptember 17. - 10:55:09 »

Üdv a tacskósok táborában ! 
Jól választottál ha arra akarod használni amit írtál. Lehet hogy néhányan nem értenek velem egyet de fegyelmező gyakorlatok terén ne várj nagy csodát , sőt ......

S.Peti
Nagyon koszonom mindenkinek a segítséget! Az egész vasárnapot a topic olvasassal töltöttem és nagyon hasznos volt! Megkeresem az ajánlott bejegyzést is és elolvasom. Biztos marad azért kérdés, azt meg jól felteszem Nektek Mosolyog szép napot!  Emelem
Naplózva

" Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Szatyor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


Szatyor


« Új üzenet #2317 Dátum: 2012. Szeptember 17. - 15:52:03 »

 
Ui.  pbence 93  kb. egy éve vett tőlem egy tacsit és szinte végigkísérhető a kutya (és gazdája) fejlődése és első eredményei a tacskós és utánkereső topikban visszaolvasva.
Szia Stefi! Rákerestem a névre 2 oldalt dobott fel. kb 2011. december-től. Erre az időszakra gondoltál? Vagy korábban is lehetett?

Üdv. Laci
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 17. - 16:38:07 írta Pyrus » Naplózva

" Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Szatyor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


Szatyor


« Új üzenet #2318 Dátum: 2012. Szeptember 18. - 12:12:15 »

Sziasztok!
Köszönöm az olvasási ötleteket, mindent kikerestem amit tudtam az előzményekből és elolvastam. Azt hiszem nagyon hasznos volt! Mára pedig sikerült beszereznem egy disznó csülköt. Arra gondoltam megmutatom Szatyornak. Utánna húznék egy egyenes, kb. 50 méteres csapát fűben. A végén a csülökkel. Ha megtalálja játszunk a csülökkel egy negyed órát. A kérdés az maradt bennem, hogy ha megtalálja, akkor egy óra múlva érdemes-e másik csapát is megcsináltatni vele. Vagy egy napra egy elég? Illetve ha az első csapát leteszem, mennyit várjak míg ráteszem az elejére?
Szép napot  Emelem
Naplózva

" Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2319 Dátum: 2012. Szeptember 18. - 13:40:37 »

Sziasztok!
Köszönöm az olvasási ötleteket, mindent kikerestem amit tudtam az előzményekből és elolvastam. Azt hiszem nagyon hasznos volt! Mára pedig sikerült beszereznem egy disznó csülköt. Arra gondoltam megmutatom Szatyornak. Utánna húznék egy egyenes, kb. 50 méteres csapát fűben. A végén a csülökkel. Ha megtalálja játszunk a csülökkel egy negyed órát. A kérdés az maradt bennem, hogy ha megtalálja, akkor egy óra múlva érdemes-e másik csapát is megcsináltatni vele. Vagy egy napra egy elég? Illetve ha az első csapát leteszem, mennyit várjak míg ráteszem az elejére?
Szép napot  Emelem

Ha most az 50 méteres csapán elmegy akkor .......... akkor már vehetsz is neki egy véreb nyakörvet !  Mosolyog   Elég lesz az pár méter is de inkább egy madzagon húzd neki had birkózzon  vele aztán később jöhet a keresés nem hosszú idő után és egy nap egy bőven elég !               Emelem
Naplózva
Szatyor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


Szatyor


« Új üzenet #2320 Dátum: 2012. Szeptember 18. - 14:03:05 »

Ha most az 50 méteres csapán elmegy akkor .......... akkor már vehetsz is neki egy véreb nyakörvet !  Mosolyog   Elég lesz az pár méter is de inkább egy madzagon húzd neki had birkózzon  vele aztán később jöhet a keresés nem hosszú idő után és egy nap egy bőven elég !               Emelem

Köszönöm Stefi. Amikor kitettem a kérdést utána rá is akadtam egy korábbi bejegyzésedre amiben eleinte pár métert javasolsz. Mosolyog Így aztán a madzagos játékot csináljuk ma. Még egyszer köszönöm!  Mosolyog
Naplózva

" Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Szatyor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


Szatyor


« Új üzenet #2321 Dátum: 2012. Szeptember 19. - 09:51:29 »

Szatyor első találkozása a vaddal... Mosolyog Köszönöm a segítséget, nagyon élvezte a játékot. Remélem sikerül feltenni a fotót, bár egyenlőre nem értem hogyan fog megjelenni...
Naplózva

" Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2322 Dátum: 2012. Szeptember 19. - 10:04:39 »

Remélem sikerül feltenni a fotót, bár egyenlőre nem értem hogyan fog megjelenni...

Ahogy próbáltad, úgy sehogy, pedig egyszerű, mint a zacskós leves.

Itt találsz segítséget, csupán a leírtakat kell követni!

http://vadaszforum.net/forum/index.php?topic=242.0


Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Szatyor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


Szatyor


« Új üzenet #2323 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 22:44:01 »

Szervusztok! Egy kérdés szobatisztasággal kapcsolatban. 12 hetes a tacsim. Egész jól hallgat a nevére. Szarvas csülökkel szépen játszunk, sőt ma nem bírtam ki és csináltam Neki egy 35 méteres vonszalèkot. Nagyon aranyosan végig is ment rajta. Nagyon magabiztos volt, igaz csak fèl órát vártam. Viszont a szobatisztasàg nem akar menni. Családi házban lakunk, sűrűn viszem ki a kertbe, de ettől függetlenül akkor és oda amikor eszébe jut. Ez normális? Kicsi még? Vagy elszúrok valamit? Nagyon sokat foglalkozom Vele és minden szépen halad de ez nem akar sikerülni... Üdv Laci  Vállat von
Naplózva

" Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #2324 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 10:47:46 »

Nem akarlak elkeseríteni, de a miénk most lesz egy éves, de csak most lehet rá biztosan kimondani, hogy szobatiszta. Ebben mondjuk benne van az is, hogy a pisit zsarolási eszköznek használja... Ördög
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Oldalak: 1 ... 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 [155] 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: