Oldalak: 1 ... 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 [148] 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482315 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2205 Dátum: 2012. Május 28. - 17:42:56 »

Tegnap késő este meglőttem egy kis kanocskát, de sajnos hátracsúszott a találat. A rálövés helyén -cimborámmal- sötét vért és májdarabot találtunk, a disznó pedig beugrott a nádasba. Beljebb hallottuk morogni, de néhány szarvas is ott tocsogott, ezért otthagytuk, hogy majd reggel kutyával megnézzük!
A fél éves kutyámat vittem, meg az anyját, ha esetleg a kicsi nem boldogul, mert ez az első éles disznó utánkeresése.
Mikor kiértünk, a rálövés helyéről 5-6 szürke varjú szállt el és egy csepp vért, meg májat sem hagytak! Azért a kiskutya kis szimatolás után felvette a nyomot és elindultunk. Szépen haladtunk a jó vérnyomon, de egy helyen letért a nyomról, mert két méterrel arrább egy elpusztult madár feküdt. Miután körbeszimatolta visszaálltunk a nyomra, de itt már víz is volt és kevesebb vér. Ennek ellenére minden bizonytalankodás nélkül vezetett a már kimúlt disznóhoz. Szagolgatta, rámászott az oldalára, de nem ugatta!
Szóltam a cimborának, aki jött a kölyök anyjával és mikor odaértek, kicsi majdnem összeugrott az öreggel, annyira védte a zsákmányt! Ha nincs a póráz, bizony komoly csata lett volna!
Érdekes, hogy a disznó mája sérült egy kicsit, meg a lép, de semmi más és mégis 80-90 méterre a rálövéstől kimúlva feküdt.
A lőszer 30-06-os, 11,7grammos Winchester Silvertip. A kis kan 70kg zsigerelt súlyú lett!

Gratulálok!  Emelem
Kutya nélkül lehet élni, de nem érdemes!  Vigyorog
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #2206 Dátum: 2012. Május 28. - 18:12:44 »

Szia!

Én már évek óta nem használok semmilyen vegyi szert/szart. Mindegyik úgy fejti ki a hatását, hogy felszívódik a kutya bőrén át és akkor hat ha már megcsípte a kutyát a kullancs. Ráadásul mindegyik ilyen készítményre előbb-utóbb rezisztensé válnak a kullancsok. Éppen ezek miatt kezdtem el használni az ultrahangos kullancs riasztót. Ez a kutya 3-5 méteres körzetében fejti ki a hatását. Nem tudnak hozzászokni a kullancsok és el sem jutnak odáig, hogy megcsípjék. Persze semmi sem 100%-os hatású. Mivel nekem sok kutyám van én a nyakamban hordom ha kimegyünk a területre. Arról nem is beszélve, hogy a szúnyogokat is távol tartja. Arról nem is beszélve, hogy 1 évig működik megbízhatóan. Itt találsz róla infót: http://www.webkutya.hu/kutyaknak/eloskodok-ellen/skudo-ultrahangos-kullancsriaszto.html

Üdv: Csaba


Köszi!
Ki fogom próbálni.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2207 Dátum: 2012. Május 29. - 06:33:57 »


A lőszer 30-06-os, 11,7grammos Winchester Silvertip. A kis kan 70kg zsigerelt súlyú lett!

 Igen  Jó " kis " kan az már élve közel van a 90 kilóhoz. Hozzátok már közel van "Olária" ? ahol a mázsás még sűdőőőő ?
 Valahogy így vezettem be én is a kutyámat de sajnos a dermedt ugatására nem tudom azóta sem rávenni. Az viszont jó hogy ha ugat a nyomon és szűkölve belehúz a vezetékbe szinte tuti hogy él a sebzett és lehet készülni a találkozóra.   Gratulálok  !    Emelem
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2208 Dátum: 2012. Május 29. - 09:57:24 »

Ide írom, mert nincs általános kutyás topik:
Két nap alatt kb. 60 db kullancsot szedtem ki a tacsekból, úgy hogy az előtte lévő napokban ki sem mozdult az udvarból.
Ilyet még nem láttam. A rengeteg apró kullancsból gondolom még maradt is benne.
Scalibor nyakörvre hallottam, hogy elég hatásos kullancs ellen is. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Szia!

Én a Kiltix nyakörvet használom. Elég drága, de egy egész idényt kibír. Tavaly tavasztól késő őszig Somán volt, és nem volt benne kullancs, pedig előtte mindig sokat összeszedett. Ha rá is mászott a kullancs, akkor csak járkált, de nem csípte meg. Egy vagy kettő volt így a fején, de az menet közben elkaptam. Persze így is átvizsgálom mindig, de tényleg nem volt benne. Szerintem még utána is véd egy ideig, ha már nincs a nyakán, mert utánkereséskor mindig leveszem róla, ne akadjon fel, de még úgyse volt benne. A nyakörv jó büdös, így csak akkor van rajta, ha kint van, de átveszi a bőre a szagot. Kullancs pedig volt, van elég, mert rajtam viszont volt egy pár eközben.

Üdv, Dani  Emelem
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2209 Dátum: 2012. Május 29. - 09:59:36 »

Tegnap késő este meglőttem egy kis kanocskát, de sajnos hátracsúszott a találat. A rálövés helyén -cimborámmal- sötét vért és májdarabot találtunk, a disznó pedig beugrott a nádasba. Beljebb hallottuk morogni, de néhány szarvas is ott tocsogott, ezért otthagytuk, hogy majd reggel kutyával megnézzük!
A fél éves kutyámat vittem, meg az anyját, ha esetleg a kicsi nem boldogul, mert ez az első éles disznó utánkeresése.
Mikor kiértünk, a rálövés helyéről 5-6 szürke varjú szállt el és egy csepp vért, meg májat sem hagytak! Azért a kiskutya kis szimatolás után felvette a nyomot és elindultunk. Szépen haladtunk a jó vérnyomon, de egy helyen letért a nyomról, mert két méterrel arrább egy elpusztult madár feküdt. Miután körbeszimatolta visszaálltunk a nyomra, de itt már víz is volt és kevesebb vér. Ennek ellenére minden bizonytalankodás nélkül vezetett a már kimúlt disznóhoz. Szagolgatta, rámászott az oldalára, de nem ugatta!
Szóltam a cimborának, aki jött a kölyök anyjával és mikor odaértek, kicsi majdnem összeugrott az öreggel, annyira védte a zsákmányt! Ha nincs a póráz, bizony komoly csata lett volna!
Érdekes, hogy a disznó mája sérült egy kicsit, meg a lép, de semmi más és mégis 80-90 méterre a rálövéstől kimúlva feküdt.
A lőszer 30-06-os, 11,7grammos Winchester Silvertip. A kis kan 70kg zsigerelt súlyú lett!

Gratulálok az első megtalált vadhoz! Az ugatást talán elősegíti, ha nem engeded a vadhoz a kutyát. Ott van előtte, de nem éri el, akkor valószínű ugatni fogja. Soma még a mesterséges csapán használt csülköt is ugatja, ha nem kaparinthatja meg, amikor megtalálja. Gyakoroltasd a kiskutyával.

Üdv, Dani  Emelem
Naplózva

Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #2210 Dátum: 2012. Május 29. - 10:16:22 »

Gratulálok az első megtalált vadhoz! Az ugatást talán elősegíti, ha nem engeded a vadhoz a kutyát. Ott van előtte, de nem éri el, akkor valószínű ugatni fogja. Soma még a mesterséges csapán használt csülköt is ugatja, ha nem kaparinthatja meg, amikor megtalálja. Gyakoroltasd a kiskutyával.

Üdv, Dani  Emelem

Vasárnap reggel nekem is volt egy rutinfeladat. Semmi extra, szombat este magas tüdő lövéssel vér nélkül ment el a disznó 60 m-t, sötétben nem találtam meg. Lekopogom, a tacsim eddig ugatja a dermedt vadat. Ha látom, hogy már nem él, ráengedem és várok pár percig, hadd ugassa.
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2211 Dátum: 2012. Május 29. - 10:42:49 »

Vasárnap reggel nekem is volt egy rutinfeladat. Semmi extra, szombat este magas tüdő lövéssel vér nélkül ment el a disznó 60 m-t, sötétben nem találtam meg. Lekopogom, a tacsim eddig ugatja a dermedt vadat. Ha látom, hogy már nem él, ráengedem és várok pár percig, hadd ugassa.
Igen
Naplózva

Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #2212 Dátum: 2012. Május 29. - 11:24:18 »

Vasárnap reggel nekem is volt egy rutinfeladat. Semmi extra, szombat este magas tüdő lövéssel vér nélkül ment el a disznó 60 m-t, sötétben nem találtam meg. Lekopogom, a tacsim eddig ugatja a dermedt vadat. Ha látom, hogy már nem él, ráengedem és várok pár percig, hadd ugassa.

 Igen Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2213 Dátum: 2012. Május 29. - 11:43:19 »

Vasárnap reggel nekem is volt egy rutinfeladat. Semmi extra, szombat este magas tüdő lövéssel vér nélkül ment el a disznó 60 m-t, sötétben nem találtam meg. Lekopogom, a tacsim eddig ugatja a dermedt vadat. Ha látom, hogy már nem él, ráengedem és várok pár percig, hadd ugassa.

 Igen Ez nagy szerencse, ritka jó tulajdonság ! Miért nem viszed mindig magaddal ? Így csak olyankor tudsz "munkát" adni neki ha Te nem találod . Én már lemondtam róla hogy "megtanítsam" a dermedrecsaholásra.  Ha vezetéken van és nem engedem oda persze ugatja de az az igazi mikor a gazdától távol szabadon a megtalált élettelen vadat nem tépkedi hanem kitartóan (de legalább néhány ugatással ) csaholja.      Emelem
Naplózva
Ativadász
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #2214 Dátum: 2012. Május 29. - 11:44:34 »

Idézet
Ennek ellenére minden bizonytalankodás nélkül vezetett a már kimúlt disznóhoz.
Gratulálok az elsőhöz! Igen Emelem
Naplózva
Ativadász
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #2215 Dátum: 2012. Május 29. - 11:50:34 »

Idézet
Én már évek óta nem használok semmilyen vegyi szert/szart. Mindegyik úgy fejti ki a hatását, hogy felszívódik a kutya bőrén át és akkor hat ha már megcsípte a kutyát a kullancs. Ráadásul mindegyik ilyen készítményre előbb-utóbb rezisztensé válnak a kullancsok. Éppen ezek miatt kezdtem el használni az ultrahangos kullancs riasztót. Ez a kutya 3-5 méteres körzetében fejti ki a hatását. Nem tudnak hozzászokni a kullancsok és el sem jutnak odáig, hogy megcsípjék. Persze semmi sem 100%-os hatású. Mivel nekem sok kutyám van én a nyakamban hordom ha kimegyünk a területre. Arról nem is beszélve, hogy a szúnyogokat is távol tartja. Arról nem is beszélve, hogy 1 évig működik megbízhatóan. Itt találsz róla infót: http://www.webkutya.hu/kutyaknak/eloskodok-ellen/skudo-ultrahangos-kullancsriaszto.html

Köszi az ötletet, ki fogom próbálni. Egyébként én Advantix cseppet használok és az is nagyon bevált, kb. három hónapig hatásos minden ellen, de hát vegyszer, az tény. Amúgy meg mis is fújkodjuk magunkat...

 Emelem
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #2216 Dátum: 2012. Május 29. - 11:52:32 »

Igen Ez nagy szerencse, ritka jó tulajdonság ! Miért nem viszed mindig magaddal ? Így csak olyankor tudsz "munkát" adni neki ha Te nem találod . Én már lemondtam róla hogy "megtanítsam" a dermedrecsaholásra.  Ha vezetéken van és nem engedem oda persze ugatja de az az igazi mikor a gazdától távol szabadon a megtalált élettelen vadat nem tépkedi hanem kitartóan (de legalább néhány ugatással ) csaholja.      Emelem

Majd ha eldobja a disznó párszor, vagy "meggyúrja" egy kicsit,esetleg megharapja valamilyen koca, akkor ugatni fogja a dermedtet, pláne sötétben, mert nem meri majd rögtön megharapni.   Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #2217 Dátum: 2012. Május 29. - 11:54:25 »

Igen Ez nagy szerencse, ritka jó tulajdonság ! Miért nem viszed mindig magaddal ? Így csak olyankor tudsz "munkát" adni neki ha Te nem találod . Én már lemondtam róla hogy "megtanítsam" a dermedrecsaholásra.  Ha vezetéken van és nem engedem oda persze ugatja de az az igazi mikor a gazdától távol szabadon a megtalált élettelen vadat nem tépkedi hanem kitartóan (de legalább néhány ugatással ) csaholja.      Emelem

Szoktam hordani, csak most otthon maradt.
Ha majd már ott tartunk, hogy órákat elmarad csendben az autóban, akkor még többet fogom vinni.
Otthon fokozatosan szoktatom, nyújtom az időt, aztán majd csak megszokja.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2218 Dátum: 2012. Május 29. - 12:37:48 »

Majd ha eldobja a disznó párszor, vagy "meggyúrja" egy kicsit,esetleg megharapja valamilyen koca, akkor ugatni fogja a dermedtet, pláne sötétben, mert nem meri majd rögtön megharapni.   Emelem
Lehet hogy úgy lesz de az enyém ősszel mikor ráengedtem egy sebzett süldőre kapott egy sallert akkorát vinnyantott hogy meg is ijedtem hogy elroppantotta a disznó. Hát azóta is csöndben van és még vadabbul kopasztja szegény jószágot .  Röhög 
Szoktam hordani, csak most otthon maradt.
Ha majd már ott tartunk, hogy órákat elmarad csendben az autóban, akkor még többet fogom vinni.
Otthon fokozatosan szoktatom, nyújtom az időt, aztán majd csak megszokja.


Ez nagy dilemma főleg ha értékesebb a terepjáró . Csipetke szépen megvan az autóban de 4 év után látszólag minden ok nélkül megtépte az ajtókárpitot. Se előtte se azóta ilyet nem csinált esetleg néha néha használja a fénykürtöt.  Röhög
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2219 Dátum: 2012. Május 29. - 13:21:06 »

Majd ha eldobja a disznó párszor, vagy "meggyúrja" egy kicsit,esetleg megharapja valamilyen koca, akkor ugatni fogja a dermedtet, pláne sötétben, mert nem meri majd rögtön megharapni.   Emelem

Talán már nevetséges, de Soma, minden gyanúsat megugat, mióta egy rendes kannal közeli barátságot kötött. Ha szürkület után sétáltatom és valami olyat lát, ami nem szokott ott lenni, pl kirakott szemetes kuka, nyesedék kupac, vagy az erdőben egy nagyobb kő, akkor morogva közelít, meg is ugatja, míg nem kerül szél alá. Jókat nevetek rajta, hogy milyen gyenge a látása. De az orra kérem. Az más. Tegnap előtt is a kertek alatt ballagtunk haza a garázstól, mikor felkapta a fejét és szinte "itta" az illatokat a felénk lengedező szélből. Gyorsan felmentünk a dombtatőre egy nagyobb fa alá, takarásba, és meg is láttam, ahogy vagy 150 méterre két őz ballagott abból az irányból felénk. Onnan, a cseresznyefa alól néztük végig az alattunk elballagó sutát és bakot. Soma vacogott rendesen, de csendben volt, ahogy kell olyankor.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 [148] 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: