Oldalak: 1 ... 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 [147] 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482398 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2190 Dátum: 2012. Május 25. - 17:57:11 »

Egy ideig én is erőltettem ezt az apport dolgot, de Soma beláttatta velem, hogy ő nem vizsla. Jutalomfalatért szépen megcsinálta, de később, már félúton kiköpte az apportot, hogy elférjen a jutalomfalat  Vigyorog

Aztán sokszor Stefi esetéhez hasonlóan odajött, de elszaladt mellettem, és várta, hogy üldözzem, mert az mégiscsak jobb játék. Persze következetes gyakorlással bele lehetett volna verni a dolgot abba a makacs fejébe, de minek? Én már csak a helyben maradást és a láb mellet követést, cserkelést erőltetem, illetve, hogy lesen, vagy akár a földön is, a vad közvetlen közelében is maradjon csendben, nyugton, bármi is történik, mert számomra csak annak van értelme és jelentősége.

 Igen  Nem cirkuszi akrobaták ők hanem VADÁSZTACSKÓK !            Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2191 Dátum: 2012. Május 25. - 18:05:07 »

Igen  Nem cirkuszi akrobaták ők hanem VADÁSZTACSKÓK !            Emelem

Tény, hogy nem cirkuszi akrobaták, de nagy bohócok az biztos! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2192 Dátum: 2012. Május 25. - 19:19:28 »

Igen  Nem cirkuszi akrobaták ők hanem VADÁSZTACSKÓK !            Emelem

Ez igaz Stefi, de milyen jó lenne, ha pl. a róka kölyköket kiapportírozná a kotorékból. Nem kellene feltétlenül ásni. Most van 2 fiatal szukám amelyekben látok hajlandóságot és apport készséget. Remélem, hogy sikerül apportos kutyákat nevelni belőlük.

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2193 Dátum: 2012. Május 26. - 11:32:52 »

Ez igaz Stefi, de milyen jó lenne, ha pl. a róka kölyköket kiapportírozná a kotorékból. Nem kellene feltétlenül ásni. Most van 2 fiatal szukám amelyekben látok hajlandóságot és apport készséget. Remélem, hogy sikerül apportos kutyákat nevelni belőlük.



Ha kotorékoznék, pláne ha hivatásos vadász lennék akit ezért még premizálnak is (már ahol) biztos hogy nem nyugodnék addig amíg olyan tacsim nem lenne ami kihordja a kölyökrókákat még ha a másik öli is meg a rókát . Ilyent már hallottam . A Jagd ölt a tacskó cipekedett .  Wave
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #2194 Dátum: 2012. Május 28. - 11:40:41 »

Ide írom, mert nincs általános kutyás topik:
Két nap alatt kb. 60 db kullancsot szedtem ki a tacsekból, úgy hogy az előtte lévő napokban ki sem mozdult az udvarból.
Ilyet még nem láttam. A rengeteg apró kullancsból gondolom még maradt is benne.
Scalibor nyakörvre hallottam, hogy elég hatásos kullancs ellen is. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2195 Dátum: 2012. Május 28. - 12:10:34 »

Ide írom, mert nincs általános kutyás topik:
Két nap alatt kb. 60 db kullancsot szedtem ki a tacsekból, úgy hogy az előtte lévő napokban ki sem mozdult az udvarból.
Ilyet még nem láttam. A rengeteg apró kullancsból gondolom még maradt is benne.
Scalibor nyakörvre hallottam, hogy elég hatásos kullancs ellen is. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Szia!

Én már évek óta nem használok semmilyen vegyi szert/szart. Mindegyik úgy fejti ki a hatását, hogy felszívódik a kutya bőrén át és akkor hat ha már megcsípte a kutyát a kullancs. Ráadásul mindegyik ilyen készítményre előbb-utóbb rezisztensé válnak a kullancsok. Éppen ezek miatt kezdtem el használni az ultrahangos kullancs riasztót. Ez a kutya 3-5 méteres körzetében fejti ki a hatását. Nem tudnak hozzászokni a kullancsok és el sem jutnak odáig, hogy megcsípjék. Persze semmi sem 100%-os hatású. Mivel nekem sok kutyám van én a nyakamban hordom ha kimegyünk a területre. Arról nem is beszélve, hogy a szúnyogokat is távol tartja. Arról nem is beszélve, hogy 1 évig működik megbízhatóan. Itt találsz róla infót: http://www.webkutya.hu/kutyaknak/eloskodok-ellen/skudo-ultrahangos-kullancsriaszto.html

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2196 Dátum: 2012. Május 28. - 15:28:55 »

Ide írom, mert nincs általános kutyás topik:
Két nap alatt kb. 60 db kullancsot szedtem ki a tacsekból, úgy hogy az előtte lévő napokban ki sem mozdult az udvarból.
Ilyet még nem láttam. A rengeteg apró kullancsból gondolom még maradt is benne.
Scalibor nyakörvre hallottam, hogy elég hatásos kullancs ellen is. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Én második éve használom, nekem bevált.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2197 Dátum: 2012. Május 28. - 15:32:05 »

Szia!

Én már évek óta nem használok semmilyen vegyi szert/szart. Mindegyik úgy fejti ki a hatását, hogy felszívódik a kutya bőrén át és akkor hat ha már megcsípte a kutyát a kullancs. Ráadásul mindegyik ilyen készítményre előbb-utóbb rezisztensé válnak a kullancsok. Éppen ezek miatt kezdtem el használni az ultrahangos kullancs riasztót. Ez a kutya 3-5 méteres körzetében fejti ki a hatását. Nem tudnak hozzászokni a kullancsok és el sem jutnak odáig, hogy megcsípjék. Persze semmi sem 100%-os hatású. Mivel nekem sok kutyám van én a nyakamban hordom ha kimegyünk a területre. Arról nem is beszélve, hogy a szúnyogokat is távol tartja. Arról nem is beszélve, hogy 1 évig működik megbízhatóan. Itt találsz róla infót: http://www.webkutya.hu/kutyaknak/eloskodok-ellen/skudo-ultrahangos-kullancsriaszto.html

Üdv: Csaba


Ez is érdekes, ki fogom próbálni! Engem "imádnak" a szúnyogok, horgászatnál jó hasznát venném!
 Emelem
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2198 Dátum: 2012. Május 28. - 15:41:08 »

Ez is érdekes, ki fogom próbálni! Engem "imádnak" a szúnyogok, horgászatnál jó hasznát venném!
 Emelem

Nekünk a konyhában van egy felakasztva. Nyitva lehet az ablak felkapcsolt lámpánál és nem jönnek be a lakásba. De kertipartin velünk volt egy sátorban és estek le a hatókörében a szúnyogok.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2199 Dátum: 2012. Május 28. - 15:51:05 »

Nekünk a konyhában van egy felakasztva. Nyitva lehet az ablak felkapcsolt lámpánál és nem jönnek be a lakásba. De kertipartin velünk volt egy sátorban és estek le a hatókörében a szúnyogok.


Erre is gondoltam, köszi! Mosolyog
Nem lehet kikapcsolni, ez furcsa. Szomorú
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2200 Dátum: 2012. Május 28. - 15:55:56 »

Erre is gondoltam, köszi! Mosolyog
Nem lehet kikapcsolni, ez furcsa. Szomorú

Miért kellene? 1 évig működik, az ára meg elhanyagolható szerintem ehhez képest.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2201 Dátum: 2012. Május 28. - 16:58:52 »

Miért kellene? 1 évig működik, az ára meg elhanyagolható szerintem ehhez képest.

Talán azért, mert télen nincs rá szükség, pihenhetne!  Kacsint A kocsi motorját is leállítom, ha haza érek.
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2202 Dátum: 2012. Május 28. - 17:11:22 »

Talán azért, mert télen nincs rá szükség, pihenhetne!  Kacsint A kocsi motorját is leállítom, ha haza érek.
[/quote
Talán azért, mert télen nincs rá szükség, pihenhetne!  Kacsint A kocsi motorját is leállítom, ha haza érek.

Sajnos már ez sem igaz. Lassan már egész évben vannak kullancsok  Woest
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2203 Dátum: 2012. Május 28. - 17:17:07 »

Sajnos már ez sem igaz. Lassan már egész évben vannak kullancsok  Woest

Én télen még nem találtam a kutyámban, de majd jobban figyelek!  Vigyorog
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #2204 Dátum: 2012. Május 28. - 17:32:27 »

Tegnap késő este meglőttem egy kis kanocskát, de sajnos hátracsúszott a találat. A rálövés helyén -cimborámmal- sötét vért és májdarabot találtunk, a disznó pedig beugrott a nádasba. Beljebb hallottuk morogni, de néhány szarvas is ott tocsogott, ezért otthagytuk, hogy majd reggel kutyával megnézzük!
A fél éves kutyámat vittem, meg az anyját, ha esetleg a kicsi nem boldogul, mert ez az első éles disznó utánkeresése.
Mikor kiértünk, a rálövés helyéről 5-6 szürke varjú szállt el és egy csepp vért, meg májat sem hagytak! Azért a kiskutya kis szimatolás után felvette a nyomot és elindultunk. Szépen haladtunk a jó vérnyomon, de egy helyen letért a nyomról, mert két méterrel arrább egy elpusztult madár feküdt. Miután körbeszimatolta visszaálltunk a nyomra, de itt már víz is volt és kevesebb vér. Ennek ellenére minden bizonytalankodás nélkül vezetett a már kimúlt disznóhoz. Szagolgatta, rámászott az oldalára, de nem ugatta!
Szóltam a cimborának, aki jött a kölyök anyjával és mikor odaértek, kicsi majdnem összeugrott az öreggel, annyira védte a zsákmányt! Ha nincs a póráz, bizony komoly csata lett volna!
Érdekes, hogy a disznó mája sérült egy kicsit, meg a lép, de semmi más és mégis 80-90 méterre a rálövéstől kimúlva feküdt.
A lőszer 30-06-os, 11,7grammos Winchester Silvertip. A kis kan 70kg zsigerelt súlyú lett!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Oldalak: 1 ... 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 [147] 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: