Oldalak: 1 ... 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 [146] 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482324 alkalommal)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2175 Dátum: 2012. Május 21. - 09:12:18 »


Íme az eredmény ! Két pici kan !

Hát ez jó gyorsan ment  Röhög Tud valamit ez a Lali kutya. Gratulálunk Stefi nagypapa! Piál
Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2176 Dátum: 2012. Május 21. - 10:39:54 »

Gratulálok Stefi!  Piál
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #2177 Dátum: 2012. Május 21. - 10:54:14 »

A hétvégén Szotyi újabb képességről tett tanúbizonyságot.
Olyan helyen voltunk, ahol három németjuhász volt kerítés mögé zárva, nem éppen szívélyesen fogadták a tacskót. Kutyánk ezt nem vette rossz néven, néha odavakkantott, de tudta, hogy azok a kerítésen úgysem tudnak kijönni. Nos, a három kutya reggel megkapta a kajaadagot, a miénk csak nézte, nem volt szabad odamennie. Egyszer csak látom a teraszról, hogy kényelmesen odaüget a kerítéshez, leül, bevakkant kettőt, erre a három kutya összeugrik, hatalmas marakodás odabent, ő meg mintha jól végezte volna dolgát, elégedett pofával visszaballag a teraszra. Tacskó...  Ördög Ördög
Kb. mint ez a macska...  Nyihi Nyihi Nyihi

http://kepgep.hu/2012/05/19/main/c55b87a74021f5001a30f7ffeb540d88.html
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2178 Dátum: 2012. Május 21. - 11:20:29 »

A hétvégén Szotyi újabb képességről tett tanúbizonyságot.
Olyan helyen voltunk, ahol három németjuhász volt kerítés mögé zárva, nem éppen szívélyesen fogadták a tacskót. Kutyánk ezt nem vette rossz néven, néha odavakkantott, de tudta, hogy azok a kerítésen úgysem tudnak kijönni. Nos, a három kutya reggel megkapta a kajaadagot, a miénk csak nézte, nem volt szabad odamennie. Egyszer csak látom a teraszról, hogy kényelmesen odaüget a kerítéshez, leül, bevakkant kettőt, erre a három kutya összeugrik, hatalmas marakodás odabent, ő meg mintha jól végezte volna dolgát, elégedett pofával visszaballag a teraszra. Tacskó...  Ördög Ördög
Kb. mint ez a macska...  Nyihi Nyihi Nyihi

http://kepgep.hu/2012/05/19/main/c55b87a74021f5001a30f7ffeb540d88.html

Á, még csak most kezd kibontakozni. Soma kiskorában, amíg nem volt kerítés az útjában, átjárt mindkét szomszédba kajáért. A staffordshire terrierrel nem tökölt sokat, bemászott a kenneljébe (befért a rácson), ellopott valamit a tányérból, majd beállt háttal a háza mellé, úgy evett, hogy ne férjen hozzá a nagy kutya. A kaja ugyanis nem mindig fért ki a rácson... Ez nem is különös, de a másik szomszéd argentín dogjánál, már trükközni kellett: A kutya, amikor ott volt, sokszor ki volt kötve a szőlőoszlop mellé a pórázzal, kaja mellé letéve. Soma a póráz hatótávolságáig elment, ott nagy farokcsóválások közepette oldalra vetette magát, mint aki megadja magát. Így az oldalán ! odaaraszolt a tálhoz, miközben a nagy kutya szaglászta. Diszkréten, szinte észrevétlenül ráfogott valami nagyobb darabra, majd visszaaraszolt az oldalán, és a póráz távolságánál felállt, majd nagy peckesen elkocogott haza.  Röhög Táncol
Ha ő kapott valami értékesebb falatot, akkor ha nem volt túl éhes, akkor a szájába vette és elballagott valamelyik haverhoz, tisztes távolságban lefeküdt elé, és ott eszegette nagy ráérősen...

Á, nem is olyan mint egy tacskó... Mondjuk a két kutyával elég jó barátságot ápolt, hogy azért ne egyék meg, mert az is könnyen megeshetett volna...
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2179 Dátum: 2012. Május 21. - 11:45:16 »

Találtam egy kis videót az egyik ilyen csontlopási akcióról. Nem a legjobb, de azért a lényeg látszik. Látszik persze azért az is, hogy ezek a nagyobb kutyák nem vették komolyan a kis szőrös tolvajt. Okos
Soma 6 és fél hónapos volt és nagyon éhes  Nyálcsorog
Naplózva

Hansijager
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


Vadász


« Új üzenet #2180 Dátum: 2012. Május 24. - 12:49:04 »

Jó pofa kiskutya. Tudsz a származásáról is néhány szót írni?
Farádról származik a kutya,mindkét szülő aktívan vadászik.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2181 Dátum: 2012. Május 24. - 13:19:16 »

Farádról származik a kutya,mindkét szülő aktívan vadászik.


Hirtelen ez jutott eszembe erről, de ne vegye magára senki:
"megkímélt, garázsban tartott, nem dohányzó, női tulajdonostól eladó..."

Még jó, hogy az aktív vadász szülőket aránylag könnyű még telefonon is néhány keresztkérdéssel leellenőrizni, mert hirdetésben szinte csak ilyen kutyákat árulnak.
Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2182 Dátum: 2012. Május 24. - 14:47:11 »

Hirtelen ez jutott eszembe erről, de ne vegye magára senki:
"megkímélt, garázsban tartott, nem dohányzó, női tulajdonostól eladó..."

Még jó, hogy az aktív vadász szülőket aránylag könnyű még telefonon is néhány keresztkérdéssel leellenőrizni, mert hirdetésben szinte csak ilyen kutyákat árulnak.

Hogy másból ne induljunk ki. A 2011. évi év munkakutyája úgy lett Tacskóban, hogy a kiállításon munka osztályban elért eredményeket adta be és nem munkavizsgák eredményeit. Az i...óta klub elnök meg el is fogadta  Tasli  Röhög
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Hansijager
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


Vadász


« Új üzenet #2183 Dátum: 2012. Május 24. - 21:24:42 »

Hirtelen ez jutott eszembe erről, de ne vegye magára senki:
"megkímélt, garázsban tartott, nem dohányzó, női tulajdonostól eladó..."

Még jó, hogy az aktív vadász szülőket aránylag könnyű még telefonon is néhány keresztkérdéssel leellenőrizni, mert hirdetésben szinte csak ilyen kutyákat árulnak.
Tökéletesen igazatok van,kicsit elkapkodtam  a választ,ebből is látszik,hogy ritkán vagyok az oldalon(viszont annál több időt töltök a kutyámmal:))Szóval a kutyát nem vettem,hanem kaptam.Egy vadász barátom tacsijának születtek kölykei,A szülőkről voltak fényképeim,igaz munka közben nem láttam őket.A kölykökről pár hét után a barátom videót küldött,ekkor választottam ki Csipeszt ,mint később kiderült Attila is Őt szemelte ki nekem.Bátran állíthatom nem volt zsákbamacska.Csipeszt tíz hetesen hozta le hozzám Attila Pécsre,a családjával itt töltötték az egész hétvégét.Vadásztunk,kutyáztunk felváltva.(kaptunk is a lányoktól rendesen:)Csipesszel egész jól összeszoktunk,nap mint nap tanulunk egymástól valamit,már a két nagykutya is kezd megbarátkozni vele.Mivel a vadászterületünk közepén lakom,hál istennek naponta bújjuk az erdőt,úgy gondolom mindkettőnknek ez maga a mennyország.Megpróbálom ezt szemléltetni később fotókkal is .Vadászüdvözlettel:)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2184 Dátum: 2012. Május 24. - 22:31:45 »

Tökéletesen igazatok van,kicsit elkapkodtam  a választ,ebből is látszik,hogy ritkán vagyok az oldalon(viszont annál több időt töltök a kutyámmal:))Szóval a kutyát nem vettem,hanem kaptam.Egy vadász barátom tacsijának születtek kölykei,A szülőkről voltak fényképeim,igaz munka közben nem láttam őket.A kölykökről pár hét után a barátom videót küldött,ekkor választottam ki Csipeszt ,mint később kiderült Attila is Őt szemelte ki nekem.Bátran állíthatom nem volt zsákbamacska.Csipeszt tíz hetesen hozta le hozzám Attila Pécsre,a családjával itt töltötték az egész hétvégét.Vadásztunk,kutyáztunk felváltva.(kaptunk is a lányoktól rendesen:)Csipesszel egész jól összeszoktunk,nap mint nap tanulunk egymástól valamit,már a két nagykutya is kezd megbarátkozni vele.Mivel a vadászterületünk közepén lakom,hál istennek naponta bújjuk az erdőt,úgy gondolom mindkettőnknek ez maga a mennyország.Megpróbálom ezt szemléltetni később fotókkal is .Vadászüdvözlettel:)

Szia!

Véletlenül se gondold, hogy bármi bajom volt a hozzászólással, csak valahogy az "aktívan vadászó" kifejezés olyan elcsépelt lett, mint a "használtautós" példa. Az ajándékkal egyébként is más a helyzet, ott az "eladó" nem akar hasznot húzni a vevő átverésével.
Kívánom, hogy leld örömed a kis társadban és vadásszatok jókat. A szemléltető fotókat örömmel látnám a jövőben.  Wave
Üdv dani:Emel
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #2185 Dátum: 2012. Május 25. - 09:01:45 »

Szia!

Véletlenül se gondold, hogy bármi bajom volt a hozzászólással, csak valahogy az "aktívan vadászó" kifejezés olyan elcsépelt lett, mint a "használtautós" példa. Az ajándékkal egyébként is más a helyzet, ott az "eladó" nem akar hasznot húzni a vevő átverésével.
Kívánom, hogy leld örömed a kis társadban és vadásszatok jókat. A szemléltető fotókat örömmel látnám a jövőben.  Wave
Üdv dani:Emel

Remélem a fórumtársak elhiszik hogy az én kutyáim aktívan vadásznak . Az egyik kölyök kutyámnak még nincs gazdája, ha lehet fórumtársnak  szeretném eladni hogy figyelhessem fejlődését. Pbence93 Müzli tacskója is ebből a párosításból van és örömmel olvasom fejlődését. Szóval ha valaki szeretne egy biztos munkavizsgás "vadászősökkel" rendelkező kan tacsit az priviben keressen.               Emelem
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #2186 Dátum: 2012. Május 25. - 10:34:01 »

Sziasztok!

Következő problémám van Szotyival. Megpróbáltam megtanítani az elhozásra, nagyon szépen fejlődött, egy kivételével: az eldobott tárgyat nem hozzám, vagy Katihoz viszi, hanem nagy kerülővel mögénk megy, és ott elkezdi rágni, faág esetén gyorsan megenni...
Kérdésem a következő. Érdemes erre a célra egy külön tárgyat tartani, és azzal gyakorolni az elhozást, és játszani, egy másikkal? Mert most azt hozza vissza, amivel játszik, kivéve a faágat, de ezeknél olthatatlan vágyat érez azok elfogyasztására.

Viszont tegnap egy füttyel vissza tudtam hívni egy sünről.  Ördög
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2187 Dátum: 2012. Május 25. - 13:53:54 »

Sziasztok!

Következő problémám van Szotyival. Megpróbáltam megtanítani az elhozásra, nagyon szépen fejlődött, egy kivételével: az eldobott tárgyat nem hozzám, vagy Katihoz viszi, hanem nagy kerülővel mögénk megy, és ott elkezdi rágni, faág esetén gyorsan megenni...
Kérdésem a következő. Érdemes erre a célra egy külön tárgyat tartani, és azzal gyakorolni az elhozást, és játszani, egy másikkal? Mert most azt hozza vissza, amivel játszik, kivéve a faágat, de ezeknél olthatatlan vágyat érez azok elfogyasztására.

Viszont tegnap egy füttyel vissza tudtam hívni egy sünről.  Ördög

Az enyém mindent visszahoz  Mosolyog   csak nem adja oda    Rííí                        Röhög
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #2188 Dátum: 2012. Május 25. - 14:47:27 »

Az enyém mindent visszahoz  Mosolyog   csak nem adja oda    Rííí                        Röhög

Nahát éppen ez az...  Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2189 Dátum: 2012. Május 25. - 15:43:56 »

Nahát éppen ez az...  Nyihi Nyihi Nyihi

Egy ideig én is erőltettem ezt az apport dolgot, de Soma beláttatta velem, hogy ő nem vizsla. Jutalomfalatért szépen megcsinálta, de később, már félúton kiköpte az apportot, hogy elférjen a jutalomfalat  Vigyorog

Aztán sokszor Stefi esetéhez hasonlóan odajött, de elszaladt mellettem, és várta, hogy üldözzem, mert az mégiscsak jobb játék. Persze következetes gyakorlással bele lehetett volna verni a dolgot abba a makacs fejébe, de minek? Én már csak a helyben maradást és a láb mellet követést, cserkelést erőltetem, illetve, hogy lesen, vagy akár a földön is, a vad közvetlen közelében is maradjon csendben, nyugton, bármi is történik, mert számomra csak annak van értelme és jelentősége.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 [146] 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: