Oldalak: 1 ... 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 [143] 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 481987 alkalommal)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #2130 Dátum: 2012. Május 09. - 11:43:26 »

Elvittük Szotyit kozmetikushoz trimmelni. Délután öttől tizenegyig foglalkozott vele (az én kezembe már görcs állt volna - ugyanis kézzel csinálta), nos, az addig vaddisznószínű kutyából lett egy vöröses, fején-lábán bozontos kutya...  Vigyorog
Eléggé viccesen néz ki az istenadta... de belül szerencsére a régi.  Ördög

Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #2131 Dátum: 2012. Május 09. - 18:53:58 »

Egy képet nem raksz fel róla?? Mosolyog
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #2132 Dátum: 2012. Május 10. - 08:46:26 »

Majd lefotózom, ha megül egy helyben, teszek fel egy előtte-utána képet.  Nyihi
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2133 Dátum: 2012. Május 10. - 16:29:52 »

Elvittük Szotyit kozmetikushoz trimmelni. Délután öttől tizenegyig foglalkozott vele (az én kezembe már görcs állt volna - ugyanis kézzel csinálta), nos, az addig vaddisznószínű kutyából lett egy vöröses, fején-lábán bozontos kutya...  Vigyorog
Eléggé viccesen néz ki az istenadta... de belül szerencsére a régi.  Ördög




Te atya isten!!! Mi a fenét csináltak azzal a szerencsétlen kutyával 6 órán keresztül? Ha nagyon elhanyagolt egy kutya akkor is fürdetéssel max 3 óra egy tacskó. De akkor olyan mint egy Puli.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #2134 Dátum: 2012. Május 10. - 19:17:47 »


Te atya isten!!! Mi a fenét csináltak azzal a szerencsétlen kutyával 6 órán keresztül? Ha nagyon elhanyagolt egy kutya akkor is fürdetéssel max 3 óra egy tacskó. De akkor olyan mint egy Puli.


Csaba! Nem olvastad figyelmesen! Festés is volt, az meg sokáig szárad Stoel
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #2135 Dátum: 2012. Május 11. - 08:59:51 »


Te atya isten!!! Mi a fenét csináltak azzal a szerencsétlen kutyával 6 órán keresztül? Ha nagyon elhanyagolt egy kutya akkor is fürdetéssel max 3 óra egy tacskó. De akkor olyan mint egy Puli.


Nos... igen... ugyanis elvittük egy kozmetikushoz, hogy trimmelje meg, és hozza rendbe. Erre - mint utólag kiderült - csak kifésülte, megfürdette, a fülébe belenyírt, aminek következtében a kutya olyan fülgyulladást kapott, hogy lassított felvételben közlekedett, amiatt, mert ha mozgott a füle vonyított. Tíz napig kellett naponta háromszor lekezelni. Azt hittem, eltöröm a csaj kezét...
A kozmetika következtében a kutya csak kicsit változott, ugyanolyan göndör volt a szőre, belenyugodtunk, ilyen a kutya. Elvittük a másik kozmetikushoz, és ő teljesen elképedt, mondta, biztos nem volt még trimmelve. A szemünk láttára kiszedett egy nagy csomó szőrt, így alakult ki a mostani szőre, színe.
Egyébként valamelyik őse biztosan félrelépett, mert egyébként fajtatiszta, csak törzskönyvezve nincsen. Viszont a feje nem tipikusan szálkásszőrű, de nagyon mókás kis fickó...
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Hansijager
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


Vadász


« Új üzenet #2136 Dátum: 2012. Május 11. - 21:45:48 »

Sziasztok!Egy hete léptem be a tacskósok táborába.Csipesz a barátom 9 hetes.Már hallgat a nevére,az esetek 90%-ban be is jön a hívásra.nagyjából belakta a házat kertet.Az erdőben is jártunk párszor.A kérdésem az lenn ,hogy a fegyelmező gyakorlatok mellett mikor kezdjük el az után keresés alapjait? Vadászüdvözlettel Emelem
Naplózva

Üdv a vadásznak!
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #2137 Dátum: 2012. Május 12. - 09:55:54 »

Ne kamuzz, Csipesz itt liheg az én fülembe! Tasli

 Csipesz Csipesz

 Röhög Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #2138 Dátum: 2012. Május 12. - 10:20:20 »

Nekem meg a nadrágom szárát rángatja.
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #2139 Dátum: 2012. Május 12. - 10:24:44 »

Sziasztok!Egy hete léptem be a tacskósok táborába.Csipesz a barátom 9 hetes.Már hallgat a nevére,az esetek 90%-ban be is jön a hívásra.nagyjából belakta a házat kertet.Az erdőben is jártunk párszor.A kérdésem az lenn ,hogy a fegyelmező gyakorlatok mellett mikor kezdjük el az után keresés alapjait? Vadászüdvözlettel Emelem

Bár én nem ezt az elvet követtem sok embertől hallottam, hogy húztak egy pár méteres csapát, aminek a végére tették a kutya kajáját, ezt már az elejétől lehet csinálni.
Én hagytam egy pár hónapig a keresést, csak a fegyelemre mentem rá, aztán egyszer csak húztam egy 10m-es nyomot és érdekelte, kaja minden nélkül, aztán a jutalom egy kis játék volt neki. Nálam ez a megoldás is bevált.
 Emelem
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #2140 Dátum: 2012. Május 12. - 10:52:12 »

Sziasztok!Egy hete léptem be a tacskósok táborába.Csipesz a barátom 9 hetes.Már hallgat a nevére,az esetek 90%-ban be is jön a hívásra.nagyjából belakta a házat kertet.Az erdőben is jártunk párszor.A kérdésem az lenn ,hogy a fegyelmező gyakorlatok mellett mikor kezdjük el az után keresés alapjait? Vadászüdvözlettel Emelem

A Csipetke nevű kutyámat már ilyen fiatalon hecceltem a disznócsülökkel és néhány méteres vonszalékot is csináltam neki .
Naplózva
Hansijager
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


Vadász


« Új üzenet #2141 Dátum: 2012. Május 12. - 15:49:04 »

Még egy kérdés,hogy is van ez a képfeltöltés?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2142 Dátum: 2012. Május 12. - 16:11:32 »

"Jobb egy jó tacskó mint egy rossz véreb !"

Ez a mai napon ismét bebizonyosodott ! Bakozó vendégeink tegnap csalatkoztak de a mai párás hajnal kárpótolta őket. Szinte a hajnal öt órai indulás után azonnal sikerült egy bakot terítékrehozni a rám bízott vendégnek. Sajnos a korábbi vendégek által zaklatott terület és az esők után felnőtt gabonák már nehéz vadászatot jósoltak a késői vendégeknek. Kilenc órakor a találkozón kiderült hogy a négy vendégből kettő és fél eredményes volt mert az egyik által megsebzett bak a hosszabb keresés után is elveszett egy "rövid időre". Délben tudtunk indulni
a kísérő vérebével és az én Csipetke tacskómmal a sebzett megkerítésére. A sérült bak átfutott egy nyílt gabonatáblán a 30-06 os Oryx (!) becsapódása után, majd egy régi Holt Sió értől övezett sűrűbe váltott be. A beváltás helyén először a vérebet próbálta indítani kollégám de sajnos az ötévesen hozzákerült kutya nem igazán vette fel a nyomot. Csipetke már nagyon ment volna és láttam hogy kicsit más irányba is indulna mint a véreb. Tacsikám lábai szinte kipörögtek mint egy F1 -es versenyautó kerekei mikor indítottam. Neki kicsit úszni is kellett mikor az éren átmentünk. Harminc-negyven méter után találtuk az első vércseppeket majd nemsokára csaholni kezdett Csipi ami elég biztos jele hogy a sebzett a közelünkben van és él .
Nemsokára a sűrű gazból felkelt valami és egy pillanatra az őzet is láttam. Nem engedtem hajszára a kutyát mert nálam golyós fegyver volt ( ha távolabb menekülő vadra kéne lőni nyílt terepen , ami az őznél gyakran előfordul ) a hivatásos vadászunk sörétest hozott ezért őt bevártuk és akkor meg azért nem engedtem Csipetkét a sebzettre hogy ne akadályozza a lövésben. Nem messze onnét ahol eltünt a szemem elől tűzbe rogyott a bak akinek tőben volt eltörve és ellőve a jobb mellső lába. Visszafelé menve tökig merültünk az iszapos vízbe de boldogan értesítettük a vihar elől korábban hazainduló vendégeket hogy  nézzék meg és győződjenek meg róla hogy valóban az Ő sebzettjét hoztuk terítékre (!) .  Táncol Taps


A hajnali szerencse .

Csipetke a zsákmányával . (Sajnos otthon hagytam a gépet ez már találkozókor készűlt )

Sajnos ötévesen már sokat nem lehet javítani rajta.
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #2143 Dátum: 2012. Május 12. - 17:45:10 »

Egy lajk,( vagy hogyishívják Stoel ) Csipetkének, és a Gazdijának! Igen

Meg egy észrevétel ami lehet,hogy csak nekem tünt fel:  Fejvakarás  Vállat von
Egyre több esetben tapasztalom,hogy a mostanában felnövekvő őz generációnak kisértetiesen kezd hasonlítani a szeme színe, a lámáéra....  Igaz, ennek a példánynak picit eltér tőle árnyalatban,de nekem egyre szembetűnőbb a hasonlóság.   Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2144 Dátum: 2012. Május 13. - 10:37:05 »


....Meg egy észrevétel ami lehet,hogy csak nekem tünt fel:  Fejvakarás  Vállat von
Egyre több esetben tapasztalom,hogy a mostanában felnövekvő őz generációnak kisértetiesen kezd hasonlítani a szeme színe, a lámáéra....

 NoNo NoNo  Ez így nem igaz!

Lámaszeme lámaszemesötéééétkéééééék...... Táncol Táncol Táncol Táncol Táncol Táncol
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 [143] 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: