Oldalak: 1 ... 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 [142] 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482361 alkalommal)
kis erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #2115 Dátum: 2012. április 22. - 19:20:52 »

Köszönöm Manipulus és a többieknek! De a vége felé picit zavaros volt! Emelem Emelem
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #2116 Dátum: 2012. április 23. - 14:43:59 »

Szerintem azért Stefinek van igaza a témában!
Nagyon meg kell érni egy kutya tartásához, egy vadászkutyáéhoz, amit használni is szeretnénk, ahhoz meg főleg.
Volt nekem is több kutyám is (anno még nem vadászkutyák), de most ezeknél érzem azt, hogy na így kell egy kutyát nevelni.
Ha valaki kíváncsi rá, szívesen kifejtem a véleményem a témáról, hogy az én kutyáim, hogy jártak egy gyerek gazdával.

 Emelem
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #2117 Dátum: 2012. április 23. - 15:04:07 »

Egy szombat esti kép, rá most nem volt szükség, de velünk volt.
Naplózva

Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #2118 Dátum: 2012. április 23. - 17:45:24 »

Szerintem azért Stefinek van igaza a témában!
Nagyon meg kell érni egy kutya tartásához, egy vadászkutyáéhoz, amit használni is szeretnénk, ahhoz meg főleg.
Volt nekem is több kutyám is (anno még nem vadászkutyák), de most ezeknél érzem azt, hogy na így kell egy kutyát nevelni.
Ha valaki kíváncsi rá, szívesen kifejtem a véleményem a témáról, hogy az én kutyáim, hogy jártak egy gyerek gazdával.

 Emelem

Nyugodtan fejtsd ki bővebben! Engem például érdekel!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2119 Dátum: 2012. április 23. - 18:23:46 »

Mea Culpa !

Gyanússá vált hogy többen is gyereknek "nevezték" kis erdészt ! A profilban semmi erre utalót nem találtam aztán a bemutatkozóban kiderült hogy általános iskolás .
Így kutya ügyben más a helyzet. Akkor leginkább barátnak kell a kis négylábú arra pedig tényleg megoldás az "örökbefogadás" menhelyről vagy bárhonnét . Vadászati célra különösen tacskó esetében az én tapasztalatom hogy nagyon fontos hogy már kölyök korában a vadászhoz kerüljön a kiskutya . Persze jelen esetben a szülőknek is előre tudni kell a szándékról mert rossz vége lehet a dolognak és az anyagi vonzatokat (oltások etetés stb.) is nekik kell vállalniuk.

Írásomat vegyétek úgy hogy azt egy felnőtt vadász kuncsorgására írtam és nem egy gyermek kérésére vagy álmodozására .
Kis erdész ! Ha szüleid is hozzájárulnak szerezz magadnak egy kutyust és ápold ,gondozd , játssz sokat vele és ha vadász leszel nevelj egy igazi vadászkutyát magadnak !     Wave 

     Emelem



                                                                           
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #2120 Dátum: 2012. április 23. - 19:47:36 »

Nyugodtan fejtsd ki bővebben! Engem például érdekel!


Én idén leszek 19 éves, szóval nem évtizedes tapasztalatokat akarok megosztani veletek, hanem én pont most léptem túl azon a korszakon amibe kis erdész még benne van.
Nekünk volt egy dobermanunk ő szökőévente eszembe jutott kimentem játszottam vele egy kicsit, aztán megint el lett felejtve egy jó időre, még elég kicsik voltunk hozzá folyton ugrált ránk, nem gyerekek mellé való kutya, ezért eladtuk. Aztán lett  egy németjuhász, ezt már mi akartuk az öcsémmel. Meghoztuk a kutyát, amíg kölyök volt eljátszogattunk vele, de ahogy nőtt egyre jobban kezdtük megunni. Néha a szüleink etették, mert mi nem voltunk hajlandóak kimenni hozzá. Innentől a kutya húzza a rövidebbet, persze minden nap kapott enni, el volt látva és még mi előtt az a támadás érne, hogy kínoztuk szegény állatot és hasonlók, erről szó sincs, de egy gyereknek nem biztos hogy van elég felelőssége egy kutya tartásához, tisztelet a kivételnek.
A vizslámnál éreztem azt először, hogy na igen így kell kutyát nevelni. Egy sima házi kedvencet fel lehet nevelni egyszeri etetéssel meg egy kis sétáltatással, de aki vadászkutya nevelésre adja a fejét az napi szinten számoljon kutyával töltött órákkal.
Én senkit nem akarok lebeszélni erről, mert egyébként meg nagyon sok szeretet adnak, de kis erdész gondold át, hogy felelősséget tudsz-e vállalni egy életért. Van-e időd energiád egy kutya, esetleg vadászkutya felneveléséhez.
Sok sikert hozzá!  Emelem
Naplózva

kis erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #2121 Dátum: 2012. április 24. - 21:50:30 »

Köszönöm! Úgy érzem megtudom csinálni! Egyik erdész ismerősöm hívott, hogy júniusban elvihető lesz a kis tacsi!
Átgondoltam hogy az oltásokat, a szükséges dolgait én el tudom rendezni... Igen apáék tudnak a dologról  és nem is próbálnak meg lebeszélni róla, sőt örömmel támogatnak! Emelem Emelem Emelem
Illetve hamarosan teszek fel képeket a pirográf képeimről. Remélem tetszeni fognak!!
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2122 Dátum: 2012. április 25. - 14:39:35 »

Van aki szeret pihenni.  Ördög

Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2123 Dátum: 2012. április 25. - 15:08:17 »

Pihenés másképp


Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2124 Dátum: 2012. április 25. - 17:07:07 »

Szuper, köszönöm! Emelem

Mani, újabb képek a kisdisznókról?

 Türelmetlenül Türelmetlenül

 Effendi Tasli

Elnézésedet kérem igazhitű Barátom, de a technika kibabrált velem és a kártyaolvasóm felmondta a szolgálatot. Mondjuk kezd gyanús lenni, mióta gyerek "tartó" lettem, hatványozott számban mennek tönkre a dolgaim. Most is egy plusz klaviatúrát kellett vennem a laptophoz, mert már elég hiányosak a gombjai, keresztben egy nagy fekete csík van a képernyőn (nem igazén bírja a 1,5 méterről a landolást. A többit már nem is számolom. De remélem a napokban veszek kártyaolvasót és teszek fel képeket.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2125 Dátum: 2012. április 25. - 17:18:37 »

A gyerek-kutya párosításról meg annyit, hogy én nem szívesen adok kutyát úgy, hogy kifejezetten a gyereknek veszik. Kifaggatom a szülőket, hogy tisztában vannak-e vele, hogy nagy valószínűséggel az Ő gondjuk lesz közel egy évtizedig a kutya. Ez nem a gyerekek lenézése részemről, de tényleg meg kell érni arra, hogy valaki felelősségteljesen fel tudjon nevelni egy kiskutyát.
Kis erdésznek ajánlom, hogy olvasd vissza a Bence írásait, mert abból kiderül, hogy milyen sok elfoglaltsággal jár egy vadászkutya felnevelése-kiképzése. Abban meg az Attilának van igaza, hogy most mész középiskolába. Mikor fogsz tudni a tanulás mellett annyit foglalkozni a kutyáddal, mint amennyit szükséges?
 Mint írásodból kiderül, utánkeresni szeretnél elsősorban a kutyával. Egy dolgot ne felejts el. Ha a Te kutyád keres, akkor lőni is Te lőjél ha még nem dermedt a vad. Mert ha úgy alakul, akkor Te lődd le véletlenül a saját kutyádat és ne mást hibáztass érte. Ez csak a Te felelősséged legyen. De ez igaz a kotorékozásra is. Én nem engedek mást lőni, ha az én kutyám van lent. Kivétel persze egy-két olyan barátom, akiben 100%-ig megbízok. De Ők majdnem olyanok, mintha Ők is a gazdáik lennének a kutyáimnak.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #2126 Dátum: 2012. április 26. - 13:05:53 »

De ez igaz a kotorékozásra is. Én nem engedek mást lőni, ha az én kutyám van lent. Kivétel persze egy-két olyan barátom, akiben 100%-ig megbízok. De Ők majdnem olyanok, mintha Ők is a gazdáik lennének a kutyáimnak.

Üdv: Csaba
Amilyen "közkedvelt" vagy, én a helyedben azt sem engedném meg a többieknek, hogy hozzanak puskát... Ördög
Nem véletlen, hogy az íjászversenyeket is kerülöd... Ördög Ördög Ördög
Amúgy én tuti nem lőnék, ha más kutyája állítja a vadat. Bemozdulhat a kutya, nem tudnék a szemébe nézni a gazdájának ha kárt tennék benne.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #2127 Dátum: 2012. április 26. - 13:32:58 »

Amilyen "közkedvelt" vagy, én a helyedben azt sem engedném meg a többieknek, hogy hozzanak puskát... Ördög
Nem véletlen, hogy az íjászversenyeket is kerülöd... Ördög Ördög Ördög
Amúgy én tuti nem lőnék, ha más kutyája állítja a vadat. Bemozdulhat a kutya, nem tudnék a szemébe nézni a gazdájának ha kárt tennék benne.

Hidd el nagyon sokan vannak akik abban a pillanatban a kutyát nem látnák, csak ott a disznó és semmi más. Persze nyílván lőttek már agyon véletlen nem is egy kutyát, de szerintem is csak a gazda lőjön.
Ő figyeljen a kutyába, ha esetleg meg gurulatot kap az a lövedék akkor is saját magával számoljon el a tulajdonos, és ne mást kelljen hibáztatni egy esetleges véletlennért.
 Emelem
Naplózva

Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2128 Dátum: 2012. április 26. - 20:19:13 »

Bence! Emelem

Ha a kutyájába figyel, biztos nem fog disznót lőni!
Legfeljebb "kárt" tesz a kutyájába! Röhög Stoel

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2129 Dátum: 2012. Május 03. - 13:38:31 »

Amilyen "közkedvelt" vagy, én a helyedben azt sem engedném meg a többieknek, hogy hozzanak puskát... Ördög
Nem véletlen, hogy az íjászversenyeket is kerülöd... Ördög Ördög Ördög
Amúgy én tuti nem lőnék, ha más kutyája állítja a vadat. Bemozdulhat a kutya, nem tudnék a szemébe nézni a gazdájának ha kárt tennék benne.

Sajnos el kellett adnom az íjamat, mert eltört a bal könyököm és nem tudom megtartani a kihúzáskor  Rííí  Woest
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Oldalak: 1 ... 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 [142] 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: