Oldalak: 1 ... 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 [141] 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482498 alkalommal)
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #2100 Dátum: 2012. április 14. - 20:39:37 »

Hát igen ez kell a fogkő ellen !
Tündériek ! Igen
 Emelem
Naplózva
kis erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #2101 Dátum: 2012. április 21. - 14:48:00 »

Üdv a vadásznak!
Egy olyan tiszteletteljes kérdésem volna, hogyha van valakinek, ingyen kölyök szálkásszőrű tacsija, az írjon legyen szíves!? Emelem Emelem Emelem Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2102 Dátum: 2012. április 22. - 10:51:41 »

Üdv a vadásznak!
Egy olyan tiszteletteljes kérdésem volna, hogyha van valakinek, ingyen kölyök szálkásszőrű tacsija, az írjon legyen szíves!? Emelem Emelem Emelem Emelem

Megértem én hogy (sajnos) sokaknak az a pár ezer forint is sokat számít de .........................   Aki legalább az oltásokat féregtelenítést nem hajlandó kifizetni az vélhetőleg nem is fogja azt megadni a kölyöknek sőt a chippel is egyetértek de arra már mégtöbben sajnálják a pénzt.  Bele kell gondolni - kivonod a szukát a munkából egy időre , kaja ,oltások a kölyöknek és jó ha nem jön közbe valami "enyhébb komplikáció" (pl. nem húzódik össze a méh vagy kisebb fertőzés ) stb.stb.
Összességében a véleményem : Ha valaki nem áldoz a kölyökre az a továbbiakban se fog "áldozni" a kutyára.  Sokan már a minimális 10-15 ezer forintér pedigrés szép stb. kölyköt akarnak.
Bocs nem sértegetni akarok senkit és a pénztárcájában se szeretek kotorászni senkinek, de ez kikívánkozott belőlem.   NO mani NO  Tacsi                          Emelem
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #2103 Dátum: 2012. április 22. - 11:04:47 »

Az első erőpróba az apró fogaknak  Táncol  Wave


Figyelembe véve egy átlagos disznó átlagos combcsontját.... Röhög
Szinte hallom azt a vérengző morgást ezektől a kis zsebpiszkoktól... Mosolyog
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2104 Dátum: 2012. április 22. - 13:42:56 »

Üdv a vadásznak!
Egy olyan tiszteletteljes kérdésem volna, hogyha van valakinek, ingyen kölyök szálkásszőrű tacsija, az írjon legyen szíves!? Emelem Emelem Emelem Emelem

Szervusz Kis erdész!

Mielőtt kutyát szeretnél jó lenne egy-két dolgot eldönteni magadban.
Valóban vadászkutyát, vagy játszótársat keresel? A kutya egy nagy felelősséget, gondozást, törődést  igénylő társ, és nem játék !Nem egy Legó amit ha megununk betesszük a fiókba! A vadászkutya tartása, és főleg nevelése még nagyobb felelősség, és úgy gondolom ehhez túl fiatal vagy. Arról nem is beszélve, hogy ahogy valahol írtad, erdésznek kívánsz tanulni, és azt gondolom azt sem a lakhelyeden fogod tenni. Mi lesz a kutyával amíg te távol, suliba vagy. A vadászkutyának a legnagyobb büntetés, ha nem tudod eleget foglalkoztatni, nem törődsz vele, és azt hiszem, nálad ez még nem igazán megoldható. Egy jó vadászkutyának egy gazdája van, és nem szerencsés sokáig másra bízni amíg te nem vagy otthon. Aztán, még azt sem tudod mit hoz az élet. Lehet, hogy más "irányt" veszel, és a vadászat csak álom marad jó pár évig!
Nekem két kutyám van. (14 éves vizsla, 2 éves Tacskó) Vizslám  tök süket, alig tud mozogni, mert minden ízülete fáj, már az autóba sem tud beugrani. Majd meghasad a szívem, mikor látom a szomorúságot a szemében ha a tacsimmal vadászni megyek, és őt  nem viszem magammal.
Stefi által leírtakkal is maximálisan egyet értek!

Javaslom, értékeld át kérésedet, ne hamarkodd el,  várj nyugodtan pár évet amíg egyenesbe leszel, és mielőtt elhamarkodottan kutyatartásra szánod el magad!

Vadászüdvözlettel: Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
kis erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #2105 Dátum: 2012. április 22. - 14:13:21 »

Köszönöm szépen!
Az igazság az hogy én már körülbelül 2 éve kutyát keresek. Volt egy szálkásszörű tacsim kiskoromban, lehet ő hozta meg a vadászat élményét nem tudom régen volt. Csak az gond hogy utolsó pár évében kezdtem el foglalkozni vele. és annyira bennem van vadászkutyázás, hogy az valami képtelenség. Ebben jórészt szerepet vállalt Kalamár Gergő a vérebével. Egyszerűen szeretném művelni a "műfajt"!!!!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2106 Dátum: 2012. április 22. - 16:48:19 »

Frank privát üzenete !

Én viszont úgy vélem, mivel ez egy privát üzenet volt és a másik fél nem járult hozzá, törlöm.
Nem bújócska kérdése ez hanem az illemé.



Nem kértem engedélyt hogy Frank privát üzenetét közzétegyem de én már gyerekkoromban sem szerettem bújócskázni.
Nagyon tévedsz Frank ! Akit ismerek és tudom hogy rászorul annak szívesen segítek ! Egy ilyen kérés ( ami lehet hogy a segítsünk egymásnak topikba tartozna) alapján nehéz megítélni bárkit és azt nem is tettem , csak egy jelenségre hívtam fel a figyelmet. Egy élő állat ajándékozásával két élőlény sorsáról dönt az ember és a kettő közül a kutya az aki a nem tud változtatni a dolgon. Én egy kutyakölyöknek sem szeretnék ártani !       Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. április 22. - 17:40:05 írta Sakac » Naplózva
Frank
Vendég
« Új üzenet #2107 Dátum: 2012. április 22. - 18:31:17 »

Frank privát üzenete !

Én viszont úgy vélem, mivel ez egy privát üzenet volt és a másik fél nem járult hozzá, törlöm.
Nem bújócska kérdése ez hanem az illemé.



Nem kértem engedélyt hogy Frank privát üzenetét közzétegyem de én már gyerekkoromban sem szerettem bújócskázni.
Nagyon tévedsz Frank ! Akit ismerek és tudom hogy rászorul annak szívesen segítek ! Egy ilyen kérés ( ami lehet hogy a segítsünk egymásnak topikba tartozna) alapján nehéz megítélni bárkit és azt nem is tettem , csak egy jelenségre hívtam fel a figyelmet. Egy élő állat ajándékozásával két élőlény sorsáról dönt az ember és a kettő közül a kutya az aki a nem tud változtatni a dolgon. Én egy kutyakölyöknek sem szeretnék ártani !       Emelem


I
Tisztelt  Moderátor Ur!  Emelem

Utólagosan is hozzájárulok, az összes privát üzenetem közétételéhez!
Ha Stefi fórumtársunk így látta jónak..

                                          Üdv: Frank Emelem



Üdv Stefi!

..Ugy látom, Te is hadilábon állsz a szövegértelmezéssel..

..a kis erdész azt kérte, olyan írjon, aki tud ingyen adni kutyust.... Kacsint..

..Nem kell,hogy segíts valakin ezen a világon...
..de,ha segítesz, azt  önzetlenül tedd..

..Egyet viszont nem szabad..  ..Ártani, a másik embertársunknak.....

..És ebbe bele tartozik, a fenti értelmetlen okoskodásod is...


                   Üdv: Frank  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2108 Dátum: 2012. április 22. - 18:33:38 »

Korrekt! Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #2109 Dátum: 2012. április 22. - 18:37:02 »

Magyarországra csak kivételes esetben adunk el szukát, de tenyésztési célból semmiképpen.

Üdv: Csaba
Szerintem tudnálak addig verni, hogy mégis adj egyet... 
És még jól is esne... Ördög Ördög Ördög Wave
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #2110 Dátum: 2012. április 22. - 18:58:10 »

Nem tudom, miért vagytok ilyenek, hogy itt is hadakoztok.
Én nem ezért látogatom ezt a rovatot, hogy ilyeneket olvassak. Tasli

Kis erdész ha kutyát akar, a legelegánsabb megoldás lenne, ha magához fogadna egy menhelyi kutyát.
Van annyi az országban, hogy egy ezres telefonköltséggel csak akad valamelyikben egy árva tacsi.
Érte utazni meg ugyanannyi, mint az ajándék kutyáért.
Az, hogy valaki érez-e felelősséget, tudja-e, hogy mit jelent kutyát tartani - hmmm, ez nem életkor és nem pénz kérdése.
Én tiszteletreméltónak, sőt, üdvözlendő vállalkozásnak tartom, hogy ez az olvtársunk úgy határozott, hogy megosztja az életét egy ilyen kedves jószággal.
A kérése nem volt szemtelen, ha valaki tud neki kutyát adni, hát adjon, ha meg nem, akkor minek kell masszírozni a témát?
Ha a gyerek (bocs) valóban elhatározta, hogy kutyát akar, akkor úgyis lesz neki.
Ha komolyan gondolja, akkor sok örömöt nekik, ha pedig nem, akkor megette a fene az egészet, nem?

Emelem turbánom.

 Emelem Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2111 Dátum: 2012. április 22. - 19:03:03 »

Frank privát üzenete !

Én viszont úgy vélem, mivel ez egy privát üzenet volt és a másik fél nem járult hozzá, törlöm.
Nem bújócska kérdése ez hanem az illemé.



Nem kértem engedélyt hogy Frank privát üzenetét közzétegyem de én már gyerekkoromban sem szerettem bújócskázni.
Nagyon tévedsz Frank ! Akit ismerek és tudom hogy rászorul annak szívesen segítek ! Egy ilyen kérés ( ami lehet hogy a segítsünk egymásnak topikba tartozna) alapján nehéz megítélni bárkit és azt nem is tettem , csak egy jelenségre hívtam fel a figyelmet. Egy élő állat ajándékozásával két élőlény sorsáról dönt az ember és a kettő közül a kutya az aki a nem tud változtatni a dolgon. Én egy kutyakölyöknek sem szeretnék ártani !       Emelem

Tisztelettel jelentem ! Azért nem privátban írtam kis erdésznek mert a nyílt kérésére nyíltan akartam megmondani a véleményem. Azért fórum a fórum hogy akinek véleménye van más nyíltan vállalt véleményéről azt nyíltan tegye is meg .  Ez még nem veszekedés csak eszmecsere .  (szerintem)    Emelem
A téma részemről harag nélkül lezárva.
Sabatti ! Ez a menhelyes megoldás nekem is eszembejutott de már nem akartam tovább tupírozni a semmit.   Wave
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2112 Dátum: 2012. április 22. - 19:05:49 »

Sába! Emelem

Olvass egy kicsit vissza, és rájössz miért írtam azt, amit írtam!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #2113 Dátum: 2012. április 22. - 19:06:04 »

de már nem akartam tovább tupírozni a semmit.   Wave

Szuper, köszönöm! Emelem

Mani, újabb képek a kisdisznókról?

 Türelmetlenül Türelmetlenül

 Effendi Tasli
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #2114 Dátum: 2012. április 22. - 19:06:35 »

Sába! Emelem

Olvass egy kicsit vissza, és rájössz miért írtam azt, amit írtam!

Privi megy, Attila!

 Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oldalak: 1 ... 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 [141] 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: