Oldalak: 1 ... 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 [131] 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 481749 alkalommal)
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1950 Dátum: 2012. Január 10. - 22:43:28 »

Kösz, a segítséget!
nem ezek még hosszabb távú tervek, egyenlőre aza célom amit írtál, hogy 1500m ig és 24 órásig elnyújtani a csapákat.
 Emelem
Naplózva

w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1951 Dátum: 2012. Január 10. - 23:55:07 »

Ez egy kicsit más téma,de érdekelne, hogy egy szálkás szőrű tacskó mennyi idősen éri el a végleges  testméretét, illetve ami még jobban érdekelne, hogy a szőrhossza mennyi idős korában éri el a maximumot? Mosolyog Stoel
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1952 Dátum: 2012. Január 11. - 13:59:12 »

Ez mondjuk engem is nagyon érdekelne, mármint a végleges testméret. Kb mi az a kor amikor már fizikailag a csúcson van, futás, erőnlét stb. Mert annak ellenére hogy jó orra van, attól még sajnos FIZIKAILAG messze van hogy hajszázni tudjon, még megvan neki az a kis gyerekes, esetlen mozgása.
 Emelem
Naplózva

Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #1953 Dátum: 2012. Január 11. - 14:43:54 »

Köszi Urak, majd irogatok még egy-egy érdekesebb élményről.  Wave

Bence. A tacsid kemény 3,5 hónapos. Majd 2,5-3 évesen fog összeállni fizikailag és agyilag is. Persze előtte is tud jól dolgozni, de a higgadt megbízható teljesítmény ekkora kezd kialakulni és később még sokkal jobb lesz a tapasztalatokkal. Szuka kutyánál szerintem fontos az anyaság. Megkomolyodnak, felnőnek tőle.
Úgy látom az írásaidból, hogy nagyon sietsz a kutyával. De csak türelmesen, mert rosszul is elsülhet a dolog, nehogy összedöljön a kártyavár. Erős alapot kell építeni.
A gyakorlásoknál egyelőre kerüld a hurkokat, wiedergang-okat, nem kell még azzal elbizonytalanítani a kölyökkutyát. Sokat legyetek kint, tanuljon meg melletted járni, visszatalálni, szóra feküdni, a lesen viselkedni, a lövéseket elviselni. Csapázáskor pedig egyszerűbb nyomokat készíitsz neki, inkább a csapa korát növeld. Ha majd stabilan higadtan teljeseít, akkor lehet kombinálni. Karateoktatásnál se kezdik a forgórugásokkal...

Az élő disznóval pedig nagyon óvatosan! Először gyakorlókertben célszerű egy kisebb (nyugodt) süldővel, vagy malaccal kezdeni, nem kell félni, hogy ez befolyásolja majd az utánkeresését.
Ha az én tacsim lenne, akkor sebeznék neki rókát, gyengébb "dúvadat" fogatnék vele, hadd "mellyesedjen", de ez egy másik történet, másféle megközelítés.

Szóval, ahogy a németek mondanák a szarvasbikákra: "Zeit lassen", időt hagyni. Hagyj időt a kiskutyának, azt nem lehet megerőszakolni.  Wave
Naplózva

Erdő az én templomom...
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #1954 Dátum: 2012. Január 11. - 14:46:53 »

...készíts..higgadtan..stb. Megint jól elkapkodtam az írást!  Fejbever
Naplózva

Erdő az én templomom...
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1955 Dátum: 2012. Január 11. - 14:51:43 »

Szia Silvestris!

Most talán én is kicsit lenyugodtam. CSak érdeklődök a tanítás íránt, most már a csapázások számát is visszavettem. Heti 2-3 esetleg 4. Most éppen fekszik egy 8 órás a határban, nemsokára ráteszem kíváncsi vagyok mit alakít.
Ezeken a mesterséges csapákon kívül, ha keresni kell igazi vadat akkor azért azt bevállalom, de csakis olyan vadat ami nagy valószínűséggel már elpusztult, főleg disznóra gondolok.
A lesen nagyon jól elvan. Már több mint egy hónapja mindig jön ki velünk, ha megyünk, már kezdi érteni, hogy mi a módi a lesen. A lövés sem zavarja, keltettük már fel a lesen is lövéssel. Puskabelövést is hallgatott már végig.
Úgy gondolod, hogy sebzett rókát is kerestethetek vele? Még azért azzal is kéne várni pár hónapot nem, mert 4 hónaposan még nem biztos, hogy megfelelő ellenfél lenne a rókának?
Tegnap lőttek nálunk egy borjút, hátracsúszott lövéssel aztán reggel meglett, az egy kitűnő gyakorlási lehetőség lett volna, de hát sajnos hétköznap nincs idő rá.

Vadászüdv: Bence  Emelem
Naplózva

Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #1956 Dátum: 2012. Január 11. - 15:27:52 »

Mint írtam, a róka egy másféle megközelítés esetén fér bele a tacskó életébe (ha mindenes kutyaként akarod bevezetni).
Ha csak nagyvad utánkeresésre akarod bevetni a kutyát, akkor inkább hagyd a rókát.
Úgyhogy innét fogva kiszálltam.  Wave  Ördög
Naplózva

Erdő az én templomom...
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1957 Dátum: 2012. Január 11. - 16:35:38 »

Akkor azt hisdzem hagyom a rókát. Nagyvadas kutyát szeretnék belőle csinálni. Úgy tűnik van jövője az utánkeresésben is, így nem megy a kotorékba.
 Emelem
Naplózva

Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1958 Dátum: 2012. Január 11. - 16:46:22 »

........
Úgyhogy innét fogva kiszálltam.  Wave  Ördög

Anti! Emelem

Nincs kiszállás!  Nekem is ez az első tacskóm, és mit gondolsz én kitől fogom ezeket megtanulni ha nem tőletek! Mosolyog

 Wave Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1959 Dátum: 2012. Január 11. - 16:50:35 »

Csatlakozom én is Attilához.
Ezt mások tapasztalataival a legkönnyebb megtanulni, sajnos a könyvbe csak le van írva valami, tőle nem lehet kérdezni, meg neki nincs is annyi tapasztalata.
Nekem is nagy szükségem van a tapasztalt tacskósok segítségére.
 Emelem
Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1960 Dátum: 2012. Január 11. - 17:28:15 »

Bence és a friss Tacskósok!

Csak csatlakozni tudok az Antihoz. Lassan járj tovább érsz. Egy arany szabály van a Tacskóval kapcsolatban amit a nagy öregek hangoztattak és amit én is mindig be is tartok. Tacskót 2 éves kor előtt éles helyzetben nem vetünk be. Ahhoz, hogy egy Tacskó hosszútávon stabil munkát tudjon nyújtani, be kell érjen agyilag is. Ez nem terrier. Sokkal lassabban érik. Ne akarjátok az óvodát és az általános iskolát átugrani és rögtön középiskolába vagy egyetemre küldeni a kutyát. De ezt már elmondtam én is és jó pár tapasztalt Tacskós. Ha tényleg kíváncsiak vagytok a tapasztalatainkra, akkor tartsátok is be, mert egyikünk sem fogja belerágni hússzor a szátokba. Elmondjuk egyszer vagy kétszer, de ha azt látjuk, hogy kérdeztek valamit és a válasszal homlok egyenest mást csináltok akkor csak legyinteni fogunk. Legalábbis én nagyon szívesen segítek, de feleslegesen nem szeretek írni. Ismeritek a mondást: Okos ember a más hibájából tanul, a buta meg a sajátjából. De pl. én veletek ellentétben ha elrontok egy kutyát (mert persze van ilyen, vagy csak nem olyan képességű a kölyök, mint amit először mutatott) akkor eladom, vagy elhelyezem családnál kedvencnek és egy másik kutyát tartok meg és képzek ki. De nektek ekkora mozgásteretek nincs. Úgyhogy vigyázni a kölyökre.

Bence a Te kutyádnak még szerintem csak az a feladata, hogy erdőn-mezőn megismerje a szagokat és élményeket, megtanuljon feküdni, helyben maradni és játékosan alap nyomozást. És slussz. Majd komolyabban 7-8 hónapos korban. Akkor már lehet valamennyire terhelni. De akkor sem nagyon. Akkor már vinni kell disznóskertbe, hogy tanulja meg egy nagyvadas kutya, hogy az élő vaddal, hogy kell viselkedni. Az sajnos harap, tipor és felvág, nem úgy mint a láb vagy a dög.

FOKOZATOSSÁG, KÖVETKEZETESSÉG ÉS HATÁRTALAN TÜRELEM.   Ez az alapja a Tacskó kiképzésnek.

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1961 Dátum: 2012. Január 11. - 18:55:49 »


Tacskót 2 éves kor előtt éles helyzetben nem vetünk be.


Még mondja valaki, hogy a lustaság nem hasznos! Az, hogy Mazsi ( aki most lesz két éves) eddig élesben még nem dolgozott, az csak azon múlt, hogy amikor hívtak lusta voltam kocsiba ülni, és 40 km utazni! (van helyben is vagy öt tacsi!)
Végül is ezentúl azt is mondhatom, hogy nem lusta vagyok, hanem tudatosan nevelem a kutyát! Táncol Táncol Táncol

Köszönöm Csaba! Igen Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1962 Dátum: 2012. Január 11. - 19:46:33 »

Még mondja valaki, hogy a lustaság nem hasznos! Az, hogy Mazsi ( aki most lesz két éves) eddig élesben még nem dolgozott, az csak azon múlt, hogy amikor hívtak lusta voltam kocsiba ülni, és 40 km utazni! (van helyben is vagy öt tacsi!)
Végül is ezentúl azt is mondhatom, hogy nem lusta vagyok, hanem tudatosan nevelem a kutyát! Táncol Táncol Táncol

Köszönöm Csaba! Igen Kacsint

Igazán nincs mit. Tudod, hogy én önzetlenül, csak a Tacskóért és a Tacskósokért élek. Csak halkan jegyzem meg, hogy nagyon szeretem a vadszalámit  Kacsint Nyihi
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1963 Dátum: 2012. Január 11. - 20:03:09 »

Én is köszönöm nektek a segítséget! Ellentmondani egyszer sem akartam nektek, főleg mivel ez az első tacskóm. Sokat vettem vissza a lendületből az írásaitok miatt.
Azért ha nem gond majd felteszem a komolyabb fejleményeket.

Ez a 2 év azért elég hidegzuhanyként ért. Nem gondoltam, hogy a tacsi is ennyi idő alatt érik be, a vérebekről halottam, hogy 1,5 éves kor előtt sok mindent nem lehet tőlük elvárni.
 Emelem
Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1964 Dátum: 2012. Január 11. - 20:19:23 »

Én is köszönöm nektek a segítséget! Ellentmondani egyszer sem akartam nektek, főleg mivel ez az első tacskóm. Sokat vettem vissza a lendületből az írásaitok miatt.
Azért ha nem gond majd felteszem a komolyabb fejleményeket.

Ez a 2 év azért elég hidegzuhanyként ért. Nem gondoltam, hogy a tacsi is ennyi idő alatt érik be, a vérebekről halottam, hogy 1,5 éves kor előtt sok mindent nem lehet tőlük elvárni.
 Emelem

Ez a 2 év egy irányszám, amit általánosságban mondunk. De sok függ egy adott kutya habitusától és vesenjétől. Nekem van olyan kutyám ami 15 hónaposan max. pontszámú földalatti vizsgát tett, de ő egy nagyon durva kan. De most sikerült bevezetnem az eddigi legfogósabb kutyámat rókára, de nála is, fogcsikorgatva, de kivártam a 2 éves kort mikor önállóan leengedtem a rókához. Persze ellenőrzött körülmények között tavasszal már fojtott egy véletlenül (bár így akartam, de ennyire nem lövök jól) derékba lőtt rókát és egy kiásottat a katlanba.
De mint mondtad, hogy ha biztos lövés van akkor kiviszed utánkeresni. Honnan tudod előre, hogy biztosan dermedt? Ha meg kimész a rálövés helyére, kimegy veled a hivatásos, a sebző (aki netán egy fizető külföldi vendég) és ott azt mondod a jelek alapján, hogy egy láblövött bika és ezt nem keresed meg. Ezt eljátszod max 2x és az életben nem hívnak többet. Ha meg ráengeded egy sebzett kanra fiatalon, örülhetsz, hogy egyben marad a kutyád. De még egyszer csak akkor megy disznó közelébe ha nagy kemény és stabil idegrendszerű kutya. De valószínűbb, hogy kedvenc lesz belőle. Úgyhogy csak ésszel szerintem. Meg nehogy azt érd el a sok csapázással, hogy megunja. Előbb utóbb nem lesz elég ösztöncél a láb rázása a nyom végén. Főleg ha találkozott már éles helyzettel

De a kiskutya jó szerintem. Meg sem érdemled  Nyihi


Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Oldalak: 1 ... 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 [131] 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: