Oldalak: 1 ... 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 [130] 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482602 alkalommal)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1935 Dátum: 2012. Január 09. - 15:25:51 »

Most ez azt is akarja jelenteni, hogy ha kell akkor szükséges néha egy kis verés, persze ésszel???!!!!   Röhög Stoel

Néha kis verés, de néha........    Tasli  Sorozat
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1936 Dátum: 2012. Január 09. - 16:40:58 »

Tegnap húztam egy jó 300m-es csapát a kutyának, bő 4 óra múlva rátettem, szépen kidolgozta.
Ma ugyan arra sétáltunk, Müzli ismét felvette a most már közel 30 órás csapát, persze vezeték és társai nem voltak nálam, de mondom ha már elindult nem veszem le róla.
Gyönyörűen végigment a tegnapi nyomon, még talán magabiztosabban is mint a tegnapi 4 óráson. Sajnos mint a csapa végén kiderült a tegnap kint hagyott lábat, szőlőkaróstól valami elrángatta, így szegény kutyámat nem várta semmi a csapa végén. Ezért kicsit szégyenlem is magam, de hát nem számítottam erre.
Szerintetek ebbe, a számomra és szerintem Müzli számára is hatalmas teljesítményben közre játszhatott, hogy már "ismerte" az útvonalat, vagy ez csupán az orrának volt köszönhető?
 Emelem
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #1937 Dátum: 2012. Január 10. - 05:55:54 »


Szerintetek ebbe, a számomra és szerintem Müzli számára is hatalmas teljesítményben közre játszhatott, hogy már "ismerte" az útvonalat, vagy ez csupán az orrának volt köszönhető?
 Emelem

Többször tapasztaltam már hogy az esti keresés "illatán" nagyon magabiztosan megy a kutya az abbahagyás helyéig ! Ott van akkor a sebzett szaga a te szagod és a sajátja is . Azért hogy 30 óra múlva így le tudta követni az jelent valamit ! Igen
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1938 Dátum: 2012. Január 10. - 07:55:57 »

Többször tapasztaltam már hogy az esti keresés "illatán" nagyon magabiztosan megy a kutya az abbahagyás helyéig ! Ott van akkor a sebzett szaga a te szagod és a sajátja is . Azért hogy 30 óra múlva így le tudta követni az jelent valamit ! Igen

Nagyon örülök neki én is, a 30óra azért 30 óra, még akkor is ha már egyszer elmentünk rajta, így már látok esélyt 18-24 órás csapákra is, jó kis kutya lesz belőle.
Naplózva

Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #1939 Dátum: 2012. Január 10. - 13:16:39 »

Idősebb tacsim egyszer sértődött meg, mondhatni, amikor rájött, hogy "átvertem". 9 hónaposan került hozzám Limpike kennelbetegen, francia bulldogok között tartották, a nevére sem hallgatott. Hetekig behúzott farokkal remegett idegen területen, pl. a vadászháznál. A lőtt szarvas mellett úgy ment el, mintha egy gumiabroncs lett volna...persze lövésfélő is volt...erre akkor jöttem rá, amikor rálöttem egy szajkóra, és elszaladt az erdőben...teljes lelki betegen került vissza a több kilométerre lévő faluból két nap múlva. Szóval így kezdődött vele...és SOHASEM bántam meg a belefektetett energiát, mert ilyen kiskutyám lehet sohasem lesz többé. Persze Ő is tudna egy-két igen terhelő emléket felidézni velem kapcsolatban, de szerencsére nem tud beszélni. Ördög
Szóval a fentebb említett dolgok miatt vannak bizonyos bogarai, amik ellen küzdöttem kezdetben, aztán belenyugodtam, hogy nem kell mindennek feltétlen úgy lenni, ahogy azt én akarom.
Ilyen például, hogy Limpike nem szeret ugrani. Ha nem vadhajszázásról van (mert akkor még a tűzbe is beugrana!), akkor látszik rajta, hogy nincs önbizalma ugrani. Parancsnoki UAZ-om volt egy időben. Ha vadászni mentünk (de csak akkor!), akkor Limpike már beugrott az autóba. Máskor parancsolhattam Neki, könyöröghettem, nem és nem, csak azért se óhajtott beugrani!
Egyszer egy L200-assal mentem haza, ahol máshol helyezkedik el az ülés. Amikor be akart ugrani az autóba a kiskutya, nekiugrott az ülésnekés visszazuhant a földre...ez nagyon nem tett jót az önbizalmának...azóta nem ugrál.
Egyszer szalámival vettem rá, hogy beugorjon az autóba...még nevettem is egy kicsit, hogy "becsaptam" végre. Rendesen láttam rajta, hogy átlátta, hogy "vesztett", soha többet a legfinomabb falatokkal se tudtam becsalni az autóba...
Persze ezek a dolgok már nagyon régen voltak. Most, hogy már elmúlt 10 esztendős, nagyon sokat lágyult, egyre közelebb kerülünk egymáshoz, ha egyáltalán lehet fokozni "szerelmünket".... Ördög

A fenyítésről jut eszembe. Igen jó a memóriája őfőméltóságának. Egyszer nagyon kikaptak vesszővel, mert nem tudtak nyugton lenni egy földi leskelődés alkalmával. Pár hónap múlva ugyan oda mentünk, földre ültem hatalmas bükkfa tövébe. Rögtön láttam, hogy húzzák be a kutyák a fejüket és meg se nagyon mozdulnak. Csodálkoztam, aztán eszembe jutott, hogy biztos emlékeznek még a nagy csihipuhira... Ördög
A tacskóval szerintem is keményen, de mindig igazságosan kell bánni, és sokat simogatni, foglalkoztatni, de hülyeségeket nem szabad elvárni tőle, fölöslegesen nem szabad b.szogatni.

Olvassátok el Bornemisza Péter könyveit (ha még nem tettétek meg), Ő is  (mint minden jó tacskó gazdája) így állt a kiskutyához.

Különben a tacskóim természetesnek veszik a leszidást, hiszen tudják, hogy mikor csináltak tilos dolgot. Majd figyeljétek meg, ha tilos dologra gondol a kutya (pl. egy meleg váltón elmenne séta közben, de nem teszi, mert nem szabad (és nem adottak a "bűncselekményhez" a körülmények...), akkor megnyalja a száját. Ezzel mindig elárulja magát. Jókat szoktam mosolyogni.
Mostanában nagyon ritkán kapnak ki, és akkor is -ha nagyon mérges vagyok-, akkor a jól bevált módszeremet alkalmazom (vesszővel egyet-kettőt a kutyára, a többit melléje a földre...), most már szinte mindig elég ha rájukszólok. A szóbeli fenyítés után rögtön jól megrázzák magukat, ezzel lerázzák magukról a szavaimat, és már el is van felejtve az egész... Ördög
Na, elég volt már a kisregényből...
Naplózva

Erdő az én templomom...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1940 Dátum: 2012. Január 10. - 16:12:51 »

Idősebb tacsim egyszer sértődött meg, mondhatni, amikor rájött, hogy "átvertem". 9 hónaposan került hozzám Limpike kennelbetegen, francia bulldogok között tartották, a nevére sem hallgatott.


Nem Tamási környékéről vetted a kutyát ?  Bornemissza jól megírta ! Igen
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #1941 Dátum: 2012. Január 10. - 18:51:12 »

Nem Tamási környékéről vetted a kutyát ?  Bornemissza jól megírta ! Igen
A Szentendrei Ordog kennelbol valo, egy volt kollegam ismerosetol, akinek nem volt ideje ra. Miutan az elotte levo tacsimat elutotte egy autos egy vadaszhaznal az erdoben, azutan kaptam ajandekba. Egy volt tacskos kollegam egyszer agyon is akarta loni, hogy ugyse lesz belole soha kutya (amikor a szajkos loves utan kintvolt egy ideig az erdon), de szerencsere nem volt nala puska...
Naplózva

Erdő az én templomom...
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1942 Dátum: 2012. Január 10. - 19:17:36 »


Na, elég volt már a kisregényből...


Erre nem fogadnék nagy összegben.  Vigyorog Ha van egy kis időd, írhatnál róluk sűrűbben, nagyon jó volt olvasni.  Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1943 Dátum: 2012. Január 10. - 19:52:44 »

Ha van egy kis időd, írhatnál róluk sűrűbben, nagyon jó volt olvasni.  Emelem

Egyetértek!  Igen Igen Igen      Sőt, követelem a további sztorikat!

 Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1944 Dátum: 2012. Január 10. - 21:04:30 »

Én is csatlakozom az előttem szólókhoz.
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1945 Dátum: 2012. Január 10. - 21:17:38 »

Megint kellene nekem egy kis segítség.
A vad mikor hurkot csinál a saját nyomán azt, hogy tanítjátok meg a kutyának, vagy azt majd élesben lát vagy azért illene megismertetni mesterséges keretek között is?
 Emelem
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1946 Dátum: 2012. Január 10. - 21:30:19 »

...
Na, elég volt már a kisregényből...

De jó olvasni néha róluk.  Wave
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1947 Dátum: 2012. Január 10. - 21:37:41 »

Megint kellene nekem egy kis segítség.
A vad mikor hurkot csinál a saját nyomán azt, hogy tanítjátok meg a kutyának, vagy azt majd élesben lát vagy azért illene megismertetni mesterséges keretek között is?
 Emelem

Szia!

Én így csináltam:
Amikor már elég ügyesen csapázott Soma, akkor én a töréseken kívül mindig csináltam egy-egy hurkot vagy visszatörést imitáló részt is. Először csak kb 4-5 méteres volt a kör, és max 5m a visszatörés. Aztán egyre hosszabb. Először gondban volt a kutya, de rájött, hogy körözni kell, egyre nagyobb körben és meg lesz a csapa folytatása. A visszatörésnél leugrottam a csapáról, mentem át patakon, vagy épp a vízben egy darabig. Sokat mentem jól járt váltókon is a csapacipővel, így lehetett bonyolítani a dolgot. Sománál bevált, mert néha magam se értem hogyan, de igen cifra helyzetekből is kitalál most már. Látszik, hogy "gondolkodik", mert pl a visszatörésnél csak a szél alóli oldalt ellenőrzi, a másik oldalról már úgyis az orrába fújta volna a szél a szagot, ha arra lett volna a folytatás. Ha elsőre nem találja a megoldást, akkor hagyjad, hagy molyoljon, majd megpróbálja újra és újra. Ha meg van a folytatás dicsérd meg nagyon.

Üdv, Dani
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1948 Dátum: 2012. Január 10. - 21:41:13 »

Ha vízen húztad át a csapát, akkor is rájött előbb utóbb, hogy át kell mennie a túl oldalra, hogy rátaláljon a folytatásra?
Az enyém sjanos nem rajong a vízért, bár szegény még csak a hideg patakon kelt át párszor.
 Emelem
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1949 Dátum: 2012. Január 10. - 22:08:51 »

Ha vízen húztad át a csapát, akkor is rájött előbb utóbb, hogy át kell mennie a túl oldalra, hogy rátaláljon a folytatásra?
Az enyém sjanos nem rajong a vízért, bár szegény még csak a hideg patakon kelt át párszor.
 Emelem

Persze. Valahol csak lenni kell annak a sebzettnek, hát átment a túloldalra is. Soma se egy úszóbajnok, de gond nélkül beleugrik a jeges vízbe is, ha úgy alakul. Egyszer ki is akasztott pár ölebet szorongató kirándulót a Sástónál, amikor belement kicsit a jeges tóba januárban. Szét akart nézni na... Utána kicsit szaladgált, jól megrázta magát és kész.
Ha egyáltalán nem boldogul a kutya, az ilyen bonyolultabb dolgokkal, akkor szerintem nyugodtan rávezetheted a csapára félkörrel. Tehát átvezetheted a patakon is kicsit arrébb, és a part mentén haladj vissza a csapa felé vele. Meg fogja találni a folytatást és szerintem meg fogja érteni a dolgot.
Azért nem ezzel folytatnám a helyedben. Csinálj neki rendszeresen csapákat és fokozatosan nehezítsd a dolgot.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 [130] 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: