Oldalak: 1 ... 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 [129] 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 481831 alkalommal)
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1920 Dátum: 2012. Január 08. - 17:47:18 »

Nem azzal van a baj, hogy nem jön utánam, hanem a GYERE IDE nála egyszerűen süket fülekre talál! Nevet
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1921 Dátum: 2012. Január 08. - 18:19:59 »

Nem tudom, hogy tacsinál hogy működik az apport-dobálás, de Csippet én így taníítottam a "gyere ide"-re.
A "hozd a sipit"-"gyere ide" párhuzamosan összekapcsolódott nála és játékkal elértük azt, hogy már sipi sem kell, hallgat a vezényszóra.
Persze, eleinte rájött a bolondéria, és rám se b@szott, viszont akkor jött néhány saller és egy pár óráig nem szóltam hozzá.
Ez nagyobb bünti volt neki, mintha szarrá vertem volna rozsdás kardántengellyel, jött, hízelgett, de nem foglalkoztam vele.
Utána, mikor a vezényszóra megtorpant és visszajött, óriási dícséretet kapott és nagyon büszke volt magára.
Mindezt anélkül értük el, hogy egy darab jutalomfalat lett volna a zsebemben.
Egyszerűen a szeretetére hajtottam.
Nekem bejött.

 Effendi Emelem Csipesz
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
nroli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 96


« Új üzenet #1922 Dátum: 2012. Január 08. - 20:18:18 »

Nálam most szabadult el a pokol. Gerbi 7 hónap, de eddig könnyen behívható volt. Most meg egyik fülén be a másikon ki. Akár hol vagyunk ha nincs kedve b...szik odajönni! Én is várom a tippeket!
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1923 Dátum: 2012. Január 08. - 21:06:45 »

Üdvözöllek titeket a Tacskósok táborában. Bátorításként annyit, hogy ez csak egyre rosszabb lesz.  Táncol Taps
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1924 Dátum: 2012. Január 08. - 21:20:55 »

 Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög BeBeee BeBeee


 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
nroli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 96


« Új üzenet #1925 Dátum: 2012. Január 08. - 21:25:58 »

Engem már felkészítettek arra, hogy sose várjak el olyat egy tacskótól, mint egy vizslától várnék. A tacskó egy igazi egyéniség. Imádom azt a önfejű kobakját. Sokan azt mondják, hogy a kutya idomul hozzám, mert mindig önálló véleménye van. Csak hát na, elég bosszantó tud lenni, hogy kérvényt kell benyújtani neki, hogy végre jöjjön már oda, ha hívom.
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #1926 Dátum: 2012. Január 08. - 21:32:00 »

Nekem a jutalomfalatos módszer nagyon bevált.
Igaz, hogy szuka és nagyon ragaszkodó.
Ha lerakja az orrát valami friss csapán és megindul, füttyre azonnal megfordul, jön vissza.

Persze, a tacskókra jellemző néha előforduló megsüketelést teljesen kiküszöbölni nem lehet.  Kacsint
Naplózva
nroli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 96


« Új üzenet #1927 Dátum: 2012. Január 08. - 21:41:59 »

Mikor már nagyon felidegesített akkor adtam neki egy atyai taslit, de azt értem el vele, hogy két napig teljesen került. A végén már én hízelegtem neki, mert nem bírtam a társasága nélkül. Mosolyog Ekkor rájöttem, hogy semmit nem érek el nála pofonnal.
Naplózva
nroli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 96


« Új üzenet #1928 Dátum: 2012. Január 08. - 21:45:09 »

Nekem a jutalomfalatos módszer nagyon bevált.
Igaz, hogy szuka és nagyon ragaszkodó.
Ha lerakja az orrát valami friss csapán és megindul, füttyre azonnal megfordul, jön vissza.

Persze, a tacskókra jellemző néha előforduló megsüketelést teljesen kiküszöbölni nem lehet.  Kacsint

Enyém is szuka, de nincs ennyire ragaszkodó mint a Tiéd! A határba viszont nem tudom lerázni, mert ahogy lemarad egy 50 métert már iszkol is utánam. Végül is még komolyodhat, mert még csak 7 hónapos.
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1929 Dátum: 2012. Január 08. - 22:02:25 »

Nem örülök ezeknek a híreknek. Az enyém 3,5 hónapos, arra számítottam, hogy majd egyre jobb lesz, de akkor majd csak most jön a fekete leves?
 Emelem
Naplózva

magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #1930 Dátum: 2012. Január 09. - 07:11:52 »

Nem örülök ezeknek a híreknek. Az enyém 3,5 hónapos, arra számítottam, hogy majd egyre jobb lesz, de akkor majd csak most jön a fekete leves?
 Emelem
Szia Bence!
Meg szeretnélek nyugtatni,hogy legyen majd türelmed!Igen,valóban a kamaszodással rosszabb lesz!Testi fenyítés alkalmazása esetén,1-4 nap várakozási idő és legalább két sport szelet,mire kibékül az emberfiával.Ilyen a tacsi,de ennek ellenére maximális tisztelet és szeretet illeti azt az önálló jellemét!
Üdv:magesz
Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1931 Dátum: 2012. Január 09. - 07:34:43 »

A mai nap kezd betelni a pohár a kis tacsimmal! Mosolyog Hiába hívom, hol kedvesen hol erőteljesebben, ha olyanja van az istenért sem akar odajönni. Jutalomfalattal se nagyon lehet ilyenkor. És mostanában ez egyre gyakoribb. Ha megyek felé akkor meg elfut! Nevet Legszívesebben jól ráhúznék a seggére,de tacsinál tudom, hogy az ilyennel vigyázni kell, szóval nem bántom. Elég idegesítő ez például akkor amikor mennék haza az erdőről,de nem tudok, mert nem akar odajönni, inkább futkoz össze vissza. Az egészben az az érdekes, hogy cserkeléskor viszont szépen jön mellettem ahogy kell. Szóval valaki ha tudna adni valami jó tanácsot, hogy hogy tudnám behívni minden körülmények között annak nagyon hálás lennék, mert kezd eléggé idegesíteni a dolog. Szomorú

 Röhög Tanács nincs  !  Ez van ! Mintha a saját tacskómról írtál volna .   ( Ha esetleg egy pálcát tartok a kezemben akkor nagyon jól tud viselkedni pedig van 2-3 éve hogy egyszer ráhúztam a seggére .)
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1932 Dátum: 2012. Január 09. - 09:24:12 »

Szerintem ez a Tacskó megsértődés egy kicsit túl van misztifikálva. Ez szerintem inkább habitus és vézen kérdése. Az én kutyáim legalábbis nem az a megsértődős fajták. Van olyan kutyám, hogy ha kidobom az ajtón, akkor az ablakon jön vissza és mászik rám. Ő a fájdalmat nem nagyon veszi fel, kicsit már túl kemény.
Azt jobban el tudom képzelni, hogy a friss gazdi nem mer keményen bánni a kutyájával. A Tacskóhoz igenis kemény és következetes kéz kell. Mi van olyankor, ha vadászat közben nem tudod megfogni jól a kutyát, csak ahol el tudod érni (lába, bőre farka, füle), akkor napokig vége a vadászatnak? Én tudatosan már 2 hetes kora körültől a bőrénél emelem fel a kölyköket. 2 hónaposan néha faroknál is. Már a 2 hónap körüli kölyköket nem leteszem a földre, hanem kis magasságból leejtem. A felnőtt kutyákat meg derék magsságból dobom le. Nem is olyan érzékenyek, mint amit sok ember leír. Nagyon szeretem a kutyáimat, de szerintem egy vadász kutyának nem szabad ilyen helyzetektől megilyednie. Vegyük csak alapul, hogy ha lesre mászom fel. Nem fogom mindkét kezem lefoglalni azzal, hogy fogjam a kutyát. Megfogom a bűrit és az egyik kezem szabad. Vagy sokszor előfordul, hogy a 2 méteres aknába kotorékozáskor valahogy le kell juttatni a kutyát. Hát nálam nem gond ha ledobom őket. Mert megtanulnak esni.
Amikor eladok kölyköt és laikus a gazda, ott is arra szoktatom, hogy bőrénél fogja meg a kölyköt. Abból nem tud kiugrani a kiskutya, de még a nagy sem.
Úgyhogy kezdő tacskósok, ha egy kicsit keményebben fogjátok a kutyátokat már az elején, akkor később a fegyelmezésben sem lesz mimóza a kutya. Ha napi rutinná válik a bőrnél emelés és nem leteszem a földre a kutyát hanem leejtem, sokkal immunisabb lesz a tapasztalatom szerint a fegyelmezésre is. Az biztos, hogy én nem könyörgök egy kutyámnak sem, hogy szeressen. 
Ha munka van, nem érdekel, hogy 10 perce vertem el valamiért, akkor menni kell. Úgyhogy munkára fel  Wave
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1933 Dátum: 2012. Január 09. - 11:05:18 »

Most ez azt is akarja jelenteni, hogy ha kell akkor szükséges néha egy kis verés, persze ésszel???!!!!   Röhög Stoel
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1934 Dátum: 2012. Január 09. - 14:00:33 »

Megütni azért nem egyszerű ezeket a kis tacsikat, de én is már voltam, úgy hogy kihúzta a gyufát aztán ahogy értem arrébb dobtam, abszolút nem sértődött meg, sőt ugyanúgy menni akart újra.
Lehet, hogy itt is van jellembeli különbség, de én úgy látom, az enyém nem lesz egy haragtartó darab.
 Emelem
Naplózva

Oldalak: 1 ... 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 [129] 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: