Oldalak: 1 ... 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 [128] 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482692 alkalommal)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1905 Dátum: 2012. Január 06. - 22:00:03 »

Köszönöm az itt és a magánban vagy telefonon kapott sok jó szót és tanácsot. Remélem meggyógyul a kis társam.
 Emelem
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1906 Dátum: 2012. Január 07. - 11:32:08 »

Jobbulást Somának! Én sajnos gyógyszerekben nem tudok segíteni, szerencsére nekem még ezzel nincs tapasztalatom, remélem jópár évig még nem is lesz?

Csaba, ez mitől alakulhat ki? Említetted, hogy a magyar tenyésztők " sokmindenre nem figyeltek" ?

 Emelem
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1907 Dátum: 2012. Január 07. - 12:04:57 »

Hétfőn lőttünk egy rókát, a vadászat befejezése után, aztán kicsit hergeltem vele Müzlit.

Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1908 Dátum: 2012. Január 07. - 18:48:26 »

Bence, ügyes a kölyök. De pontosan mi is a célod a Műzlivel?

Egy biztos, hogy ha lehetőséged van, ne engedd meg, hogy a lőtt vad sebeit és genitáliáit nyalogassa, mert fokozott a veszély, hogy valamilyen betegséget elkap, vagy fertőződik valamilyen belső élősködővel.

A másik kérdésed: Sajnos Magyarországon még mindíg nem feltétele semmilyen egészségügyi szűrés a Tacskó tenyésztéséhez, ami nyugat és észak európában már teljesen természetes. Elsősorban a szem betegségeire szűrnek a nálunk fejlettebb országokban. Ezt PRA-CATARACTA szűrésnek hívják. Sok helyen könyök és csípő displasiat is szűrik, bár ez a Tacskóra nem jellemző. Belgiumban a szülőknek DNS teszt szükséges, hogy tényleg abból a párból születtek, mint ami a törzskönyvén van. De szúrópróba szerűen az egyesületek bekérhetnek vértesztet a törzskönyvek kiállításához más országokban is. Sajnos ebben a tekintetben hazánk nagyon elmaradott. Semmilyen szűrés nem kötelező és sajnos nem is várható ilyen követelmény. Nekünk minden kutyánknak megvan a szemszűrése, de ez csak önszorgalomból csináljuk, mert elég sokat fedeztetünk külföldre és kölyköt adunk el. De ez elég drága dolog. Ahol mi csináltatjuk ott 6000 ft, de az egyetemen akár 20.000.- ft-ot is elkérnek ezért. Ráadásul ezt évente meg kell csinálni. A genetikai szűrés kb 50.000.- de ezt egyszer kell a kutya életében megcsinálni.
Csodálkoznak is a Magyar "tenyésztők", hogy miért nem vesznek kiskutyát tőlük. A tacskó esetében sajnos a munka eredményeket előre helyezve a régi tenyésztők (sajnos ilyen most is számos van) nem figyeltek arra, hogy az anatómiára oda figyeljenek. Sajnos ezért a hazai Tacskók nagy részénél mind az első és mind a hátsó végtag szögelések katasztrofális állapotban voltak. Nem beszélve a gerincre.
Sajnos Dani kutyának a leírt tünetek alapján egy kezdődő porckorong sérve van. Ami ha az alább leírt gyógyszerrel kezeli, élete végéig tünetmentes lesz, de sajnos bármelyik pillanatban, akár egy rossz mozdulattól is lebénulhat. Sajnos erre szűrés nincs. Előre nem lehet megmondani, hogy lesz-e a kutyának bármikor is ilyen baja. Nekem az első kutyám lebénult kotorékozás közben. Meg lett műtve, de csak azt értük el, hogy még egy hónapig élt méltatlan állapotban, mikor is el kellett altatni. Persze számos esetben sikeres a műtét. Bár 100%-os sajnos nem lesz már a kutya, csak belső szolgálatra lesz alkalmas.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1909 Dátum: 2012. Január 07. - 19:00:52 »

Szia Csaba! Emelem

Elmondanád mik ezek a szembetegségek?

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1910 Dátum: 2012. Január 07. - 19:19:22 »

Szia Csaba! Emelem

Elmondanád mik ezek a szembetegségek?

 Wave

Szia Attila!

A 2 név amin emlegetjük a szűrést a PRA: Progressziv retina atrophia és a CATARACTA pedig a szűrkehtályog. De a szem szűrésen 14 féle betegségre szűrnek. De azt tudni kell, hogy Magyarországon nincs ECVO (European College of Veterinary Ophthalmologists) által akreditált szemész és az itthon kiállított szűrő vizsgálatok nem hivatalosak. Fedeztetéshez elfogadják, de a tenyésztésre eladott felnőtt kutyáinknak kint újra meg kellett csinálni a tesztet akreditált szemklinikán. Pl Ausztriában is csak 4 klinika van akreditálva. Ez van a legközelebb hozzánk.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1911 Dátum: 2012. Január 07. - 20:48:34 »

Köszönöm! Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1912 Dátum: 2012. Január 07. - 21:58:41 »

Bence, ügyes a kölyök. De pontosan mi is a célod a Műzlivel?


Kizárólag utánkeresni szeretnék vele. Sokat gondolkoztam, rajta, hogy egyáltalán odaeengedjem-e a rókához, de végül arra jutottam, ha egyszer egyszer lát ilyet is abból baj nem lehet.
A seb nyalogatásra meg igyekeztem figyelni, a videó végén azért is fordítottam meg a rókát, hogy ne férjen hozzá.

Üdv: Bence Emelem
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #1913 Dátum: 2012. Január 07. - 22:13:18 »

Nekem is felmerült hogy ha utánkeresésre  kell a kutya akkor miért rágatod a rókát ?  Rííí
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1914 Dátum: 2012. Január 08. - 11:39:37 »

Nekem is felmerült hogy ha utánkeresésre  kell a kutya akkor miért rágatod a rókát ?  Rííí

Főleg az ugattatás miatt, meg ha már ott volt legalább lásson ilyet is. Nagyon fontolgattam, nehogy az legyen hogy majd egy disznó csapája helyett jobban érdekli a róka friss nyoma, de talán ez egy randevú miatt nem lesz így.
Naplózva

Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #1915 Dátum: 2012. Január 08. - 14:24:45 »

Limpivel,
-hajszás őz utánkeresés:



-kotorékozás:





-hajszás utánkeresés:



-disznóhajtásban szúrt disznónkkal (állkapocslövött volt, már nem tudott harapni Ördög):



-rókakeresés:



Én azt hittem, a tacskó mindenes kutyafajta....  

A sok (izgalmas!) kóbormacskavadászatról és a sebzettkutyakeresésről még nem is beszélve Ördög Ördög Ördög     Vörösbor
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 08. - 17:05:24 írta Pyrus » Naplózva

Erdő az én templomom...
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1916 Dátum: 2012. Január 08. - 14:31:53 »

És ezt mind egy kutyával művelted?
Szerinted a tacskónál mennyire zavar be ha disznó és szarvas mellett őzet is keresel vele?

Gratulálok az élményekhez, szívesen néznék még hasonló képeket!  Emelem
Naplózva

Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #1917 Dátum: 2012. Január 08. - 14:37:29 »

És ezt mind egy kutyával művelted?
Szerinted a tacskónál mennyire zavar be ha disznó és szarvas mellett őzet is keresel vele?

Gratulálok az élményekhez, szívesen néznék még hasonló képeket!  Emelem

Igen. De nem mondok semmit, nem akarlak elrontani... Ördög    Wave
Naplózva

Erdő az én templomom...
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1918 Dátum: 2012. Január 08. - 16:09:49 »

A mai nap kezd betelni a pohár a kis tacsimmal! Mosolyog Hiába hívom, hol kedvesen hol erőteljesebben, ha olyanja van az istenért sem akar odajönni. Jutalomfalattal se nagyon lehet ilyenkor. És mostanában ez egyre gyakoribb. Ha megyek felé akkor meg elfut! Nevet Legszívesebben jól ráhúznék a seggére,de tacsinál tudom, hogy az ilyennel vigyázni kell, szóval nem bántom. Elég idegesítő ez például akkor amikor mennék haza az erdőről,de nem tudok, mert nem akar odajönni, inkább futkoz össze vissza. Az egészben az az érdekes, hogy cserkeléskor viszont szépen jön mellettem ahogy kell. Szóval valaki ha tudna adni valami jó tanácsot, hogy hogy tudnám behívni minden körülmények között annak nagyon hálás lennék, mert kezd eléggé idegesíteni a dolog. Szomorú
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1919 Dátum: 2012. Január 08. - 16:55:40 »

A mai nap kezd betelni a pohár a kis tacsimmal! Mosolyog Hiába hívom, hol kedvesen hol erőteljesebben, ha olyanja van az istenért sem akar odajönni. Jutalomfalattal se nagyon lehet ilyenkor. És mostanában ez egyre gyakoribb. Ha megyek felé akkor meg elfut! Nevet Legszívesebben jól ráhúznék a seggére,de tacsinál tudom, hogy az ilyennel vigyázni kell, szóval nem bántom. Elég idegesítő ez például akkor amikor mennék haza az erdőről,de nem tudok, mert nem akar odajönni, inkább futkoz össze vissza. Az egészben az az érdekes, hogy cserkeléskor viszont szépen jön mellettem ahogy kell. Szóval valaki ha tudna adni valami jó tanácsot, hogy hogy tudnám behívni minden körülmények között annak nagyon hálás lennék, mert kezd eléggé idegesíteni a dolog. Szomorú

Nekem bevált az a módszer, (bár nem tacsinál) hogy elindulok és előbb-utóbb rájön, hogy nem viccelek, aztán elindul utánam, ez kint, ha csak ketten vagyunk nagyon jól működik, de én is kíváncsi vagyok, hogy kinek milyen ötlete van erre vonatkozólag.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 [128] 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: