Oldalak: 1 ... 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 [127] 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482510 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1890 Dátum: 2012. Január 03. - 15:02:33 »

Ez igaz, akkor mégiscsak jobb a nagyobb áruházakban kapható szárítókötél, abban láttam olyat amiben volt egy 3mm-es fonatolt kötél, kívül átlátszó műanyaggal borítva. Abba nem akad el a tüske.

pl:

http://www.grando.hu/otthon-epitkezes-kert/furdoszoba-wc/furdoszobai-kiegeszitok/szaritokotel-muanyag-bevonattal-20m-1475174001.html?id=1475174001

Kemény 410 Ft.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1891 Dátum: 2012. Január 03. - 15:30:56 »

A hám nem akad el a bozótban?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1892 Dátum: 2012. Január 03. - 15:32:54 »

Beruháztam ma reggel egy "vezetékre". Szárító kötél 3mm (kicsit vékonyna találom de vastagab b nem volt) kívül átlátszó piros műanyag borítja, bellül pedig egy bovden húzódik végig rajta, még nem tudom a karabínert hogy varázsolo rá a végére, meg hogyan fog működni élesbe, de egyenlőre jobbnak tűnik mint a redőnyzsinór.
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #1893 Dátum: 2012. Január 03. - 15:47:18 »


Azt hiszem ez az amit én is vettem . Ebben van a "drótkötél" .  Mosolyog
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1894 Dátum: 2012. Január 03. - 15:48:58 »

A hám nem akad el a bozótban?

Mivel méretre fog készülni, rásimul a kutya testére, így remélhetőleg nem sokszor, de előfordulhat. Majd élesben kiderül. Véreben láttam, bozótban is bújtunk eleget, ott egyszer sem volt gond.
A hajszán nem lesz a kutyán, mert ott még a nyakló, nyakörv is veszélyes.
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1895 Dátum: 2012. Január 03. - 15:51:14 »

Beruháztam ma reggel egy "vezetékre". Szárító kötél 3mm (kicsit vékonyna találom de vastagab b nem volt) kívül átlátszó piros műanyag borítja, bellül pedig egy bovden húzódik végig rajta, még nem tudom a karabínert hogy varázsolo rá a végére, meg hogyan fog működni élesbe, de egyenlőre jobbnak tűnik mint a redőnyzsinór.

Ne úgy legyen, de azzal még lehet, hogy elvágod, vagy megégeted a kezed.
A karabineren fűzd át, majd visszahajtva bandázsold át, estleg a végét még hajtsd vissza és azt is tekerd be. Pl erős zsinórral.
Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1896 Dátum: 2012. Január 03. - 16:01:29 »

Abból ami Voldi belinkelt, van 8 és 12 mm-es is. Ezek már megfelelő vastagok. A hátrányuk tényleg annyi, hogy elakad, kirojtosodik. Amit én nézegetek az igaz, hogy drágább a kezdeti költsége, de örök élet meg egy nap és jó a színe is. Elüt a környezettől. Egy nedves ruhával könnyen tisztítható. De mindenki olyat vesz amilyet akar.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1897 Dátum: 2012. Január 03. - 17:03:19 »

Azt hiszem ez az amit én is vettem . Ebben van a "drótkötél" .  Mosolyog


És kb mekkora az átmérője?


Az enyém 3 mm-es. ás 10m (majd lehet vágok le belőle jó 2 m-t még. Ráraktam a karabínert, de lehet jobb lenne kicserélni egy kisebbre, majd elmegyek a cipőkellékesnél megnéztem.
Aztán kerültem egyet a kutyákkal, annyi hibája van ennek a vezetéknek, hogy nem lehet normálisan összetekerni, de ha már húzza a kutya nem töredezik. Egy kesztyű nem árt mellé, de így is meg tudtam fogni még akkor is ha a vizsla húzta. Rálépni is rá tudtam, úgy hogy nem húzta el. Aztán rákötöttem a gatyámra húztam szántáson pocsoján, sárba, gazba, csipkebokron át, de nagyon jó, mert nem ragad meg rajta semmi, bokorba se akad bele, és feltekerni is nagyn nehéz rá. Egyenlőre jó vételnek tűnik, a többit meg majd az élet cáfolja vagy alátámasztja.
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1898 Dátum: 2012. Január 03. - 19:46:49 »

Tegnap este említettem, hogy húztam egy csapát.
Aztán az időjárás kicsit nehezebbé tette a dolgot szegény kiskutyám számára.
16 órás volt a nyom az éjszakai eső is jól megáztatta, megfontoltan, de elég ügyesen, kisebb tévesztésekkel teljesítette a feladatot.
Egyenlőre úgy látom ez kicsit sok, maradok a 6-8 órásoknál aztán majd idővel. A nehézség annyi hogy reggel nem mindig van időm húzni, suli után meg ha megcsinálom az lehet hogy csak 3-4 órás lesz sötétedésig.
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1899 Dátum: 2012. Január 06. - 11:31:58 »

Sajnálatos dolog miatt kérem a tanácsotokat.
Soma kutyámat úgy néz ki utolérte a "tacskóbetegség", vagyis valami gerinc problémája van/lesz. Egyik napról a másikra lelassult, alig vánszorog, láthatóan nehezére esik a járás, a két hátsó lábát mereven rakja. Ez időről-időre elmúlik, hogy egy óra múlva megint visszatérjen. Hat napja tart a dolog. Elvittem állatorvoshoz, adott neki egy adrenalin injekciót, varázsütésre rendbe jött, de csak néhány órára. Az orvos szerint ez is a gerinc gondokra utal. Másnap újabb injekciót kapott, ami ugyan ezt eredményezte, de ma reggel megint nehezen mozgott. Egy hetes gyógyszeres kúra következik (Medrol, B vitamin, és a mellékhatások miatt Quamatel). Kérdeztem, hogy röntgen vagy egyéb vizsgálat nem szükséges-e. Az orvos szerint egy hét pihenés és a gyógyszerektől rendbe jön. Nem igazán nyugtatott meg. Főként miután elolvastam a Medrol mellékhatásait. Volt már valaki hasonló cipőben? Esetleg Gyöngyös környékén, vagy akár távolabb is ki tud javasolni jól felszerelt, szakértő állatorvost, klinikát?

Üdv, Dani
Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1900 Dátum: 2012. Január 06. - 12:29:36 »

Sajnálatos dolog miatt kérem a tanácsotokat.
Soma kutyámat úgy néz ki utolérte a "tacskóbetegség", vagyis valami gerinc problémája van/lesz. Egyik napról a másikra lelassult, alig vánszorog, láthatóan nehezére esik a járás, a két hátsó lábát mereven rakja. Ez időről-időre elmúlik, hogy egy óra múlva megint visszatérjen. Hat napja tart a dolog. Elvittem állatorvoshoz, adott neki egy adrenalin injekciót, varázsütésre rendbe jött, de csak néhány órára. Az orvos szerint ez is a gerinc gondokra utal. Másnap újabb injekciót kapott, ami ugyan ezt eredményezte, de ma reggel megint nehezen mozgott. Egy hetes gyógyszeres kúra következik (Medrol, B vitamin, és a mellékhatások miatt Quamatel). Kérdeztem, hogy röntgen vagy egyéb vizsgálat nem szükséges-e. Az orvos szerint egy hét pihenés és a gyógyszerektől rendbe jön. Nem igazán nyugtatott meg. Főként miután elolvastam a Medrol mellékhatásait. Volt már valaki hasonló cipőben? Esetleg Gyöngyös környékén, vagy akár távolabb is ki tud javasolni jól felszerelt, szakértő állatorvost, klinikát?

Üdv, Dani

Szia Dani!

Első és legfontosabb!!! VÁLTS ORVOST!!!

Második. Viszonylag egyszerűen és a kutya számára fájdalom mentesen lehet kezelni és szinten tartani évi 1-2 kúrával a RIMADYL nevű non stereoid gyógyszer.
link: http://allategeszsegugy.pfizer.hu/kutyak-es-macskak/allatorvosoknak/rimadyl

Nem kell sok belőle, pár nap alatt helyrehozza és hosszú ideig tünetmentes lesz. Súlyosabb esetben műtét szükséges. (halkan jegyzem meg, hogy saját rossz tapasztalat miatt fájó szívvel, de nem műttetném meg még egyszer egyik kutyámat sem ha már lebénult)

Remélem, hogy rendbe jön a Soma. Sajnos ez a magyar vonalakra jellemző. Ezért is igyekszem elkerülni és kiküszöbölni a magyar kutyákat a vonalaimból. Mondjuk ez rajtad nem segít. Csak sok minden van amire nem figyeltek oda az elődeink.

Üdv : Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1901 Dátum: 2012. Január 06. - 12:54:02 »

Dani ! Mennyi idős a Soma ?  Nagyon sajnálom a kutyádat remélem rendbe jön ! 
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1902 Dátum: 2012. Január 06. - 13:16:57 »

Köszönöm a tippet Csaba. Esetleg egy általad ajánlott állatorvos elérhetőségét megadhatnád magánban.
Te már alkalmaztad ezt a Rimadylt? Az orvos írja fel vagy megvásárolható? A Carproxról hallottál már? Az is hasonló készítmény. Remélem a bénulásig nem jutunk el, nem olyan vészesnek tűnik a dolog, és korai lenne még nyugdíjazni.

Stefi! 3 és fél éves. Most lenne már az igazi.
Naplózva

oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1903 Dátum: 2012. Január 06. - 13:52:07 »

Szia Dani!

A Rimadylt én is csak ajánlani tudom. Az egyik kutyám sántítani kezdett, a röntgen megállapította, hogy nincs porcleválása, de nem ártana kipucolni mert szemcsésedés viszont volt. Szintén fiatal kutya, mint a tiéd. Felvittem Bp-re az Állatorvosi Egyetemre, ahol megtörtént a beavatkozás, de a sántaság csak nem múlt. Újabb röntgen, gyulladt az ízület még mindig. Próbáltunk többféle gyógyszert, a végén már szteroidot is. Szegény már egy éve sántított, igaz nem volt túl szembetűnő, a kutyát láthatóan nem is zavarta, ment rendesen, viszont én nagyon sajnáltam. Aztán akkor vettem én is egy doboz Rimadylt. Hát mit mondjak... Két nap múlva kutya baja volt, azóta se újult ki. Talán már öt éve is ennek. Szerintem mindenképpen próbáljátok ki. Jobbulást Somának.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1904 Dátum: 2012. Január 06. - 13:58:57 »

Köszönöm a tippet Csaba. Esetleg egy általad ajánlott állatorvos elérhetőségét megadhatnád magánban.
Te már alkalmaztad ezt a Rimadylt? Az orvos írja fel vagy megvásárolható? A Carproxról hallottál már? Az is hasonló készítmény. Remélem a bénulásig nem jutunk el, nem olyan vészesnek tűnik a dolog, és korai lenne még nyugdíjazni.

Stefi! 3 és fél éves. Most lenne már az igazi.

Használtam egy 2-3 éves szukánál. Most 8 éves és azóta sincs semmi tünete. Csak receptre kapható.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Oldalak: 1 ... 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 [127] 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: