Oldalak: 1 ... 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 [126] 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 481913 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1875 Dátum: 2012. Január 03. - 08:10:38 »

Na szép  kis gazdi! Fejvakarás
Eleszi a kutya elől a vaddisznót! Röhög Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1876 Dátum: 2012. Január 03. - 08:24:02 »

Na szép  kis gazdi! Fejvakarás
Eleszi a kutya elől a vaddisznót! Röhög Emelem

    Röhög      Csipetke mindenkinek köszöni a gratulációkat.      Emelem

A kesztyűs utánkeresés jó dolog (no nem azért mert a vezeték a kutyácska rántásától megégeti a tenyered ) mert tegnap úgy néztem ki mint a Szamuráj filmben a vesztes !    Wave
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1877 Dátum: 2012. Január 03. - 09:37:34 »

Na Bence!

Majdcsak összeáll a kép lassan. Mindenki írt valami hasznosat, kipróbálod ezeket a dolgokat, aztán majd kiderül, hogy nálad mi válik be.

A vezetékről, nyaklóról:
Próbáltam már több félét. A kötél, gurtni anyagúakkal az volt a baj, hogy folyton felakadtak és összegubancolódtak. Főleg a csipkére akadtak fel. A bőr nagyon jó, de csak száraz vagy enyhén nedves időben. Ha elázik (márpedig elázik a vízben, hóban), akkor sok baj van vele. Folyton szárítgatni, zsírozni kell. Már kezdem unni a dolgot, így most a műanyagok között nézelődök. A ruhaszárító-kötél szerű kör keresztmetszetű nekem nem tetszik, könnyen kicsúszik a kezemből, ha rálépek, akkor még könnyebben kirántja Soma. Van egy bőr szerű műanyag anyag (BioThane), amiből nagyon jó vezetékeket gyártanak. Sajnos Magyarországon nem kapható, illetve csak egy helyen láttam hirdetni. Elég borsos ára van, viszont nagyon praktikus, vízhatlan, igénytelen anyag és nem akad el, nem gubancolódik. Mivel elég sokat használom, valószínű beruházok egybe, aztán majd meglátjuk milyen lesz. Itt látható pl: http://www.derjagdhundshop.de/Schweissarbeit-27/Schweissleine-aus-BioThane-glatt-10-m-x-16-mm::297.html Sokféle méret és hossz létezik különben. 30 Euro-tól kezdődik az ára a legkeskenyebb legrövidebb fajtának. Van amelyiknek a végén 2-3m más színű, ez jelzi, ha már kevés van hátra belőle. Na de ez már a sci-fi kategória.
A nyakló helyett is gondolkodok egy hám beszerzésén, mivel eléggé kinyúlt már. Azon kívül rendszeresen kicsúszik a vezeték Soma hasa alól, így a vezeték a nyaklónál fogva eléggé folytja. Láttam már élőben ilyen hámot, nagyon jónak tűnik, a kutya számára sokkal kényelmesebb: http://www.derjagdhundshop.de/Schweissarbeit-27/Brustgeschirr-Artus::105.html A lovak hámjához hasonló. Sajnos ez sem kapható itthon, legalábbis üzletben nem. Folyamatban van a varrása.

Üdv, Dani
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #1878 Dátum: 2012. Január 03. - 11:59:53 »


 Hámot egész biztos lehet kapni a jobb kisállat kereskedésekben néhány ezerért. Ezen én is eszeltem mert tényleg fojthatja a kutyát ha nagyon belehúz !
 Szépek ezek a színes vezetékek de az áruk  Fejvakarás  irreális . A minap vettem olyan ruhaszárító kötelet aminek a közepén bovden szerű drót van. Na azon már oroszlánt is lehetne     sétáltatni.  Röhög   
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1879 Dátum: 2012. Január 03. - 12:12:48 »

Ennek a fajta hámnak meg van az az előnye, hogy egy csattal a kutya oldalán oldható, a nyakáról pedig egy pillanat alatt lehúzható. Még nem láttam ehhez hasonlót itthon, de lehet, hogy létezik.
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #1880 Dátum: 2012. Január 03. - 12:39:55 »

Na szép  kis gazdi! Fejvakarás
Eleszi a kutya elől a vaddisznót! Röhög Emelem

Ettetek már kutyakajából rántott szeletet ?  Wildboar  @rva jó !  Ördög  Kajat  Vörösbor
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1881 Dátum: 2012. Január 03. - 13:21:19 »

  A minap vettem olyan ruhaszárító kötelet aminek a közepén bovden szerű drót van. Na azon már oroszlánt is lehetne     sétáltatni.  Röhög   

Hol lehet ilyen kötelet venni?? Érdekelne, mert szeretnék csinálni én is egyet még pluszba.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1882 Dátum: 2012. Január 03. - 13:33:39 »

Hol lehet ilyen kötelet venni?? Érdekelne, mert szeretnék csinálni én is egyet még pluszba.

Egy falusi boltban vettem valamikor 100 Forintos üzlet volt. A zsinór aranybarna áttetszős színű a bovden látszik benne. Késsel nem lehet elvágni !
Kicsit sprőd vagyis merev a zsinór de ez lehet hogy előnyös is.        Wave
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1883 Dátum: 2012. Január 03. - 13:36:08 »

Biztos ez is ízlés kérdése, speciel én jobban szeretem a kör alakú pórázokat, min a laposakat. De Dani te lényegesen többet használod élesben, mint én. De ez sem olcsóbb mint amit én mutattam. Egy másik pórázt nézve itt, kíváncsi lennék, hogy mi a fenének kell valakinek 40m-es vezeték?
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1884 Dátum: 2012. Január 03. - 13:44:40 »

Biztos ez is ízlés kérdése, speciel én jobban szeretem a kör alakú pórázokat, min a laposakat. De Dani te lényegesen többet használod élesben, mint én. De ez sem olcsóbb mint amit én mutattam. Egy másik pórázt nézve itt, kíváncsi lennék, hogy mi a fenének kell valakinek 40m-es vezeték?

Nem vagyok szakértő póráz ügyben, de én ilyesmit használok a csónakban, igaz vastagot. Vékonyabban meg pányvának. Erős, olcsó és méterre adják:

http://epitkezes-otthon.vatera.hu/barkacs_szerszam_gep/rogzitestechnika/uv_viz_allo_polipropilen_hinta_kotel_vizen_uszo_3_1527106694.html

A 3 mm-es 45 kg-ot bír, a 4mm-es 67-et. Talán egy tacsi nem tépi el :-)

 
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1885 Dátum: 2012. Január 03. - 14:00:31 »

Nem vagyok szakértő póráz ügyben, de én ilyesmit használok a csónakban, igaz vastagot. Vékonyabban meg pányvának. Erős, olcsó és méterre adják:

http://epitkezes-otthon.vatera.hu/barkacs_szerszam_gep/rogzitestechnika/uv_viz_allo_polipropilen_hinta_kotel_vizen_uszo_3_1527106694.html

A 3 mm-es 45 kg-ot bír, a 4mm-es 67-et. Talán egy tacsi nem tépi el :-)

 

Ne legyél te abban biztos. Egy tacskó sok mindenre képes. Nekem a bajom ezzel az, hogy nagyon vékony. Szerintem minimum 6 mm-esnek kell legyen, hogy kényelmes legyen a kéznek.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1886 Dátum: 2012. Január 03. - 14:40:41 »

Nem az erősség itt főként a kérdés, hanem a használhatóság. Ámbár meredekebb helyeken jó mikor Soma besegít kicsit és felhúz (kis túlzással) maga után.
Nekem inkább az számít, hogy ne kelljen sok időt fordítani a rendbetételre (utánkeresés vs feleség ), ne akadjon el állandóan a bozótban, legyen kicsit merev, akkor nem tekeredik annyira, ne csússzon ki a kezemből, mert egy vezetékkel elfutó kutyát könnyen helybenhagy egy disznó. Tulajdonképpen bármi megteszi egyszer-egyszer, de egy rendes műanyag vezeték sok évig kibírhatja mindennapos használat mellett is, akkor meg talán már nem is olyan drága. Hosszra különben 6,5m használok, a következő is max 8 méteres lesz. A 40 méter talán valami kiképzéshez kellhet, mert még a vérebesek is max 13m hosszút használnak. Jó, ha hosszú, de én szeretek a kutya közelében lenni, hogy lássam mit csinál. A bozótban meg főleg közel akarok lenni, ha szüksége lenne rám. Nem is szoktam kiengedni, csak ha előkeres, vagy visszakeres Soma. Másik előnye, hogy néha meg tudom kerülni a sűrűt, ami alatt a kutya átbújt. Ilyenkor még fogom a vezeték végét, mikor a másik oldalon már elérem az elejét Soma nyakánál.

Ez a vezeték megint olyan dolog, hogy mindegy mivel, csak meglegyen a vad. Inkább csak a saját ízlés és kényelem dolga.
Naplózva

Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1887 Dátum: 2012. Január 03. - 14:50:53 »

Ne legyél te abban biztos. Egy tacskó sok mindenre képes. Nekem a bajom ezzel az, hogy nagyon vékony. Szerintem minimum 6 mm-esnek kell legyen, hogy kényelmes legyen a kéznek.


Attól én még biztos vagyok benne, hogy egy 3-4 mm-es fonatolt kötelet egy tacskó nem szakít el! Elrágni elrágja, de a történet nem arról szól.

De attól függetlenül van 6 mm-es is, ez csak 200 kg-ot bír.

http://epitkezes-otthon.vatera.hu/kert_mezogazdasag/egyeb/fonatolt_pp_kotel_6mm_e_27_ft_metere_gyartotol_1527127328.html
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1888 Dátum: 2012. Január 03. - 14:54:32 »

Attól én még biztos vagyok benne, hogy egy 3-4 mm-es fonatolt kötelet egy tacskó nem szakít el! Elrágni elrágja, de a történet nem arról szól.

De attól függetlenül van 6 mm-es is, ez csak 200 kg-ot bír.

http://epitkezes-otthon.vatera.hu/kert_mezogazdasag/egyeb/fonatolt_pp_kotel_6mm_e_27_ft_metere_gyartotol_1527127328.html

Biztos, hogy nem szakítja el. A 6mm fogása még nem túl jó, a 8mm már elmegy. Ezekkel nekem az volt a bajom, hogy a csipke tüskéire előszeretettel felakadt, vagy valami fondorlatos kökényre rátekeredett. Sokat bajlódtam vele, és egy idő után teljesen kiszőrösödött, utána még a bogáncs is beleragadt.
Naplózva

Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1889 Dátum: 2012. Január 03. - 14:58:02 »

Biztos, hogy nem szakítja el. A 6mm fogása még nem túl jó, a 8mm már elmegy. Ezekkel nekem az volt a bajom, hogy a csipke tüskéire előszeretettel felakadt, vagy valami fondorlatos kökényre rátekeredett. Sokat bajlódtam vele, és egy idő után teljesen kiszőrösödött, utána még a bogáncs is beleragadt.

Ez igaz, akkor mégiscsak jobb a nagyobb áruházakban kapható szárítókötél, abban láttam olyat amiben volt egy 3mm-es fonatolt kötél, kívül átlátszó műanyaggal borítva. Abba nem akad el a tüske.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 [126] 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: