Oldalak: 1 ... 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 [124] 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482150 alkalommal)
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1845 Dátum: 2011. December 31. - 19:02:34 »

Arra szeretnék tanácsokat kérni, hogy hogyan tudnám a behívást rendesen megtanítani a kölyöknek? Az udvarban néha mintha süket lenne Nevet, ha éppen el van foglalva valamivel, az erdőben egyenlőre nincs gond ott el sem távolodik tőlem nagyon,de szeretném még időben megtanítani neki, hogyha szólok neki akkor minden körülmények között jöjjön oda hozzám, ez elég fontos szerintem. Próbáltam falatkákkal,de arra is néha odajön néha nem. Mosolyog
Naplózva
volpe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34

hivatásos vadász


« Új üzenet #1846 Dátum: 2011. December 31. - 19:52:48 »

Ne az udvarban tanítsd ! Kacsint
Naplózva
Toboz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #1847 Dátum: 2012. Január 01. - 18:21:51 »


Naplózva
nroli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 96


« Új üzenet #1848 Dátum: 2012. Január 01. - 18:33:38 »



Boldog új évet kívánok a Tüsöksoriknak!
Naplózva
Toboz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #1849 Dátum: 2012. Január 01. - 19:44:55 »

Boldog új évet kívánok a Tüsöksoriknak!

Mi is minden jót kívánunk nektek!
Naplózva
Toboz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #1850 Dátum: 2012. Január 01. - 19:45:56 »

Boldog Új Évet Kívánok minden tacskóbarátnak!
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1851 Dátum: 2012. Január 01. - 19:48:10 »

Igen Nyihi Nyihi

Éppen nevelem, mert nem tud viselkedni. Tasli


Pedig ez a módszer már nálad sem jött be...az a sajnálatos baleset amikor elejtettek...életreszóló nyomokat hagyott maga után... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1852 Dátum: 2012. Január 01. - 21:13:26 »

Pedig ez a módszer már nálad sem jött be...az a sajnálatos baleset amikor elejtettek...életreszóló nyomokat hagyott maga után... Ördög Ördög Ördög

KABBE!!!   FuckOff Bemutat

Nekem legalább nem kell bokorral eltakarnom a rusnya pofám, hogy emberek köz mehessek  Nyihi  Táncol
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1853 Dátum: 2012. Január 01. - 21:15:10 »




Na itt is! Az a hátsó nagy munkában! Igen Igen Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1854 Dátum: 2012. Január 02. - 12:07:38 »

KABBE!!!   FuckOff Bemutat

Nekem legalább nem kell bokorral eltakarnom a rusnya pofám, hogy emberek köz mehessek  Nyihi  Táncol

Hát...az utolsó képen amit láttam rólad, ha cserjeszint nem is volt, de erőteljes gazosodás azért megfigyelhető a pofázmányodon... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1855 Dátum: 2012. Január 02. - 12:57:21 »





Egy kis újévi utánkeresés !
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1856 Dátum: 2012. Január 02. - 14:27:40 »

Tegnap a szomszédos területen tag barátaim hívtak telefonon hogy két disznóra lőttek rá az egyik már a hűtőben van a másik 200-250 méter utáni követését abbahagyták mert egy nagyon sűrű részbe váltott be. Reggel nyolckor Csipetkével és a sebző vadásszal az utolsó vérnél toporogtunk. A kaliber 8x57 -es és a lövedék Norma Vulkán volt. Ezek pozitívumok de nehezítette a keresést hogy 6-8 sertevad menekült egy kondában és a sebzett velük tartott. Az eleinte bő vérzés a sűrű szélén elapadni látszott. Az utolsó vérről indítottam tacskómat. Elképesztően tüskés másfél két méter magas kökényes ,szederindás , vadrózsás tüskeboglyába keveredtünk. A vad nem feküdt meg de odaértünk a régi fekvőhelyükhöz ahol az egyik vacokban tenyérnyi csepegős vért találtunk . Valószínű hogy ott elfeküdt volna a disznó ha nem közelítenek  a lámpás keresők az éjszaka. Innét aztán nagyon nehéz munka következett. Négykézláb csúszva mászva kerestük a vért a támpontot mert Csipike is elvesztette a szagot. Egy szinte visszakanyarodó éles törést tudtunk kibogozni és látszott hogy a konda felment a dombtetőre. Az lett a taktikánk hogy valaki mindig az utolsó vérnél maradt és 5-10 -20 méterenként új kenést találva mentünk a kutya után. Ha hosszabb ideig nem találtunk semmit az utolsó vérről újra és újra indultunk. Egy másik konda vagy ugyanezek már biztonságba érezve magukat turkálásba kezdtek, ez se segítette a nyomtartást. Kb. 200 méter után úgy tünt hogy a beteg vad levált a kondától így sokkal jobb esélyeink lettek jobban is tudtunk haladni. Újabb 300 métert megtéve nagyon jó pórázbafeszülős követést tudtunk csinálni és néha néha a kenések mutatták hogy jó fele járunk. Rövid idő múlva kanyargós egymást keresztező vércsapák következtek és meg is láttuk a dermedt vadat a fenyők tövében.  A lövés kisé alacsony hátracsúszott volt a szív mögött ütötte át a 70 kilós koca testét.   Emelem
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1857 Dátum: 2012. Január 02. - 14:37:19 »

Hello!

Próbálom nem elsietni a dolgokat, de nagyon fogékony a kutyus és nagy örömmel keres. Aztán ha megvan amit kerestünk akkor meg játszok vele egy negyed órát, ugattatom rángathatja, húzkodom neki.
A rugdaláshoz úgy vezetett az út, hogy ha rángattam a fejet (sajnos egészbe még csak őzet látott, na attól tartott) és abszolút nem félt tőle. Aztán egy seprűvel sikerült felhergelnem, de az túl macerás volt.
Húztam vissza valahonnan a fejet a kiskutya meg jött utána, valahogy a lábam alá került a fej, útba volt belerugtam szegény kutya meg épp  a közelbe állt, és ugy megszeppent, hogy elkezdte ugatni. Lehet hogy húsvér, egész vadnál elég ha csak a fejet mozgatom, de nekem egyelőre így sikerül rendesen ugattatni. Annyira még nem tart a dolgoktól, hogy csupán csak mozgatásra ugasson, vagy megtántorodjon. De így támadásnak véli a dolgot.
Akkor ezek szerint te úgy gondolod, hogy nem érdemes először meleg csapán mindent megmutatni neki aztán utána öregíteni, amikor már tudja, hogy miről van szó?
Most éppen öregszik egy csapa a határba, majd 4 óra körül akarok kimenni rá.
Amikor megyek vadászni én már nemteszem ki a lábam az udvarból kutya nélkül. Apróvadnál a vizsla, lesvadászatokra pedig a kis tacsit viszem. Nagyon nyugodt, elalszik a lesen, ha leszállunk szaglászik, elmegy 8-10 m-t aztán visszanéz.
Sajnos még csak őzet sikerült mutatni neki. Bíztam benne, hogy sikerül a szünetben egy disznót vagy szarvast lőnünk és akkor annak a csapájára rá is tettem volna, meg hát akkor végre láthatott volna igazi vadat.
A csapákkal akkor minimum 4-5 órát illene várni, már így a kiképzés kezdetén is?

Köszönöm az építő jellegű kritikákat!

Vadászüdv: Bence

Szia Bence!

Egy-két dolog, az utóbbi időben feltett kérdésekkel kapcsolatosan:

Nagyon jópofa a kicsi. Ahogy a feltett videón látni elég lelkes is és érti már nagyjából, hogy mire megy ki a játék. Viszont ha megengeded pár dolgot javasolnék.

Amit eddig csináltál, az jó, de most már tényleg nehezítsd a dolgot, mert egy ilyen fiatal kutyának is csak játék ez, nem csapázás.
1. A csapák ne legyenek 4 óránál és 150-200méternél rövidebbek (ezt fél éves korára fokozatosan növelheted 1000m 24 órára). Az igaz, hogy a tacsi jól megy meleg csapán, de ha csak azon gyakorolsz vele, akkor a hideg csapán nem fog tudni boldogulni. Fordítva nem lesz gond. Erre még visszatérek a végén.
2. Másrészt mi van akkor, ha több csapa van a területen? Netán a kondával szalad el a sebzett? A koncentrálást szerintem a hideg csapán tanulja meg.
3. A videón látottakkal kapcsolatban (amit csak hang nélkül láttam): a kutyához menj oda és úgy vezesd a rálövés helyére. Ne hívd magadhoz. A vezetéket fogd a kezedben és fogd is vissza vele, hogy ne tudjon szaladni a csapán (persze lehet, hogy csak a videózás miatt volt most így). Az is látszik, hogy a kutya végig nyargal az árok fenekén. Hibázási lehetősége nincs, mert az árok adja az irányt. Nincs keresztben váltó, egyéb inger. Próbáld most már olyan helyen fektetni a csapát, hogy gondolkodnia kelljen. Legyenek járt váltók a területen, sőt jó, ha vaddal is találkoztok esetleg.
4. Ha használsz vért, akkor egy-egy cseppnél álljatok meg, mutasd meg neki, úgy, hogy észre is vegye és legalább odaszagoljon. Később ezt magától fogja tenni és hidd el, nagyon fontos lesz a kontroll miatt, amikor sok száz méteren át nincs vér, vagy csak te nem veszed észre.
5. Ha van lehetőséged, akkor az éjszakai keresést valóban ne erőltesd. Sokkal többet fogsz veszteni, mint nyerni vele. Pláne kezdő kutyával. Ha kint is vagy este, akkor is max 100 méter, de legjobb, ha csak ellenkező irányban hazamész és reggel kezdesz. Nem egy vad veszett el, mert hagytam magam meggyőzni, hogy próbáljuk meg este, miközben világosban meg lettek volna... És persze maradtunk le egy-két esetben keresésről, mert a sebző nem nyughatott és csak megtalálta még este a vadat.

A meleg csapára visszatérve:
Nemrég volt szerencsém az ország egyik legjobb (és legcsinosabb  Kacsint) vérebesével néhány terelésen és hajtáson együtt keresni a sebzett vadat. Sokat tanultam és sok érdekes dolgot figyeltem meg (ami talán csak nekem volt újdonság). Véreb munkáját még nem volt szerencsém ilyen közelről látni ugyanis.
Amire hamar rájöttem, hogy nem vagyunk elég alaposak Somával. Pedig én azt hittem eddig, hogy igen Fejvakarás A véreb sokkal többször jelzett vért, csontot, szőrt ott is ahol mi simán elmentünk a csapán. Sokkal molyolósabban keresett és ez a "lassúság" bizony sokszor segített. Tehát a lelkes ifjú tacskókat nagyon érdemes fékezni, mert lehet eredménye.
Általában mi mehettünk elől, és Soma főként a frissebb 1-2 órás sebzéseknél sokszor lefutott a csapáról, persze kontrollálta magát, de volt, hogy a véreb mutatta meg végül, hogy merre van a helyes irány.
Érdekes volt, hogy a második, harmadik hajtás zaja, a lövések Somát nem nagyon izgatták, a véreb viszont a lövések hangjára elég érzékeny volt.
Volt néhány könnyebb sebzés, amikor hosszan, kilométereken keresztül követtük a sebzett disznót. Ilyenkor viszont a véreb mutatott néha kisebb érdeklődést, és több esetben Soma vezetett a helyes irányba. Ez talán a véreb nagyobb rutinjának volt betudható, talán "érezte", hogy hiába. Soma viszont nagyon lelkes volt végig. Ezek közül sajnos egy vad sem került terítékre.
Egyébként jól megfért a két kutya egymás mellett, bár Soma próbált néha főnökösködni, igazi nőként viselkedett, oda-odakapott a másik (kan)kutyához, ha például egy sebzés helyszínéhez tartva megpróbált egy kicsit előrébb menni mint ő. A csapán aztán nem volt gond. Az első kutya dolgozott, a hátsó általában lazított, nem annyira figyelte a csapát. Aztán, amikor az első bizonytalanná vált, dolgozni kezdett a hátsó és általában meg volt a csapa. Aztán a nap végére, amikor jól elfáradtak, már a hülyeségben is igen nagy volt az egyetértés. Ölel Tasli
Hajszás munka nem volt, amikor a bozótban a tacskó előnye, vagy a futásban a véreb gyorsasága megmutatkozhatott volna. Egy esetben engedtem hajszára Somát, amikor a sötétedés közelsége miatt jobbnak tűnt, ha a sűrűben elengedem, hátha ott van előttünk a sebzett, amit mi csak felverünk a csörtetésünkkel. 20 perc várakozást követően is csend volt így a véreb vezetésével utána eredtünk. Eléggé aggódtam, hogy mi lesz, ha nem jön vissza még időben, világosban. (Még egy lámpát se vittünk  Tasli, igaz nem számítottunk hosszú munkára). Szóval a disznó kiment a kefesűrűből, és egy szálerdőben ment tovább. Vagy fél óra csapázást követően, már majdnem sötétben, utolértük Somát, amint előttünk haladt lépésben, a csapát szimatolva. Úgy tűnik kezd megjönni az esze, és nem vágtázik már, amint lekerül róla a nyakló. Ha nincs előtte a vad, akkor szépen a saját tempójában keres. Egyébként ez a disznó sem került meg a másnapi majd 5 kilométeres további csapázás során sem.

Na ez jó hosszú lett.
Üdv, Dani
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1858 Dátum: 2012. Január 02. - 14:38:30 »

Egy kis újévi utánkeresés !

Gratulálok Stefi!

Nincs is annál jobb, mint a bozótban kúszni a disznó után  Vigyorog

Üdv,Dani  Emelem Wave
Naplózva

Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #1859 Dátum: 2012. Január 02. - 17:00:32 »

meg is láttuk a dermedt vadat a fenyők tövében.  A lövés kisé alacsony hátracsúszott volt a szív mögött ütötte át a 70 kilós koca testét. 

Gratulálok!  Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Oldalak: 1 ... 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 [124] 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: