Oldalak: 1 ... 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 [123] 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 481834 alkalommal)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1830 Dátum: 2011. December 24. - 15:58:17 »

Na csináltam egy videót a keresésről.
Sajnos egyedül voltam, de ahhoz képest szerintem elég tűrhetően sikeredett.

 Emelem

 Nyihi  Kacsint  Wave
« Utoljára szerkesztve: 2011. December 24. - 20:36:34 írta Pyrus » Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1831 Dátum: 2011. December 24. - 18:29:52 »

Na csináltam egy videót a keresésről.
Sajnos egyedül voltam, de ahhoz képest szerintem elég tűrhetően sikeredett.

 Emelem

Nagyon jó!  Csak tudnám hogy miért kell azt a vastag tűzoltó tömlőt vonszolnoia? Röhög  Megerősödik tőle az biztos. Én ruhaszárító kötelet feleztem el és az a vezeték.
« Utoljára szerkesztve: 2011. December 24. - 20:36:45 írta Pyrus » Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1832 Dátum: 2011. December 24. - 21:07:28 »

Nekem úgy tűnt nem zavarja, a vezeték, de megfontolom, hogy szerezzek neki egy vékonyabbat.
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1833 Dátum: 2011. December 29. - 13:16:57 »

Szerény véleményem szerint ma ismét egy nagy mérföldkőhöz érkeztünk kis tacsimmal.
Egy 60m-es csapát sikerült kidolgoznia, egy derékszögű töréssel, szinte hibátlanul.
A törést még vérrel csináltam tehát a derékszöget tulajdonképpen megrajzoltam a véres szivaccsal, úgy látom egyébként, hogy a kutya inkább a csülök szagával, mintsem a vérrel foglalkozik, mert a "kenéseknél" sem állt meg.
A végén még ugattatni is sikerült, a is méregszákot. Sajnos a disznófejtől abszoltút nem tart, de egy seprűvel már előtte is sikerült kihozni a sodrából. Most is a seprűhöz kötöttem a csülköt és tulajdonképpen támadtam a kutyát a seprűvel ő meg mérgesen ugatott rá, aztán pár perc csata után megrrángathatta a megérdemelt csülköt.

Szerintetek előbb-utóbb meg fogja szokni, hogy a csapa végén ugatni kell? Szerintem ha egy élő disznóval kerülne össze azt ugatná, főleg ha támadólag lép fel vele szembe, de annak örülnék a legjobban ha a dögrre is csaholna.

Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #1834 Dátum: 2011. December 29. - 14:02:29 »

Nem kell siettetni az éles bevetést ! Valahogy érd el hogy tartson a mozgó disznótól mert kellemetlen korai élménye lehet. Én egy rúdba két szöget vertem az lett az agyar aztán rá a bőrt ( a fej is kicsontozva) és mehet a tánc. Hamar megtanulja hogy az eleje a veszélyes . Az elfektetésre és visszahívásra is fordíts időt mert én azzal nem törődtem és későn jöttem rá hogy az is lényeges. A  Vadászlap utolsó két számában Zilahi János cikkében segítséget találsz.     Üdv      Stefi    Emelem
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1835 Dátum: 2011. December 29. - 14:14:39 »

Van nekem is egy disznó fejem, sajnos már elég régi, jó lenne beszerezni egy újat, és kipróbálom én is ezt a megoldást. Valahogy rá kell vennem, hogy tartson a disznótól.
És akkor talán egy idő után elkezd minden csapa végén ugatni, aztán ha nincs reakció, utána már ráncigálhatja.
 Emelem
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1836 Dátum: 2011. December 30. - 17:54:53 »

Ma reggel ismét kint voltunk, sajnos a hajnal kevésbé, viszont a délután ismét nagyon sikeres volt.
Húztam egy 100m hosszú csapát, 4 db komolyabb törés volt benne. A terep árok, szántás és gazos rész volt. A vonszalék szarvasfej volt, most különösebb vér nélkül.
Kis tacsim kicsit körülményeskedett az elején de aztán szagot fogott, gyönyörűen ment végig, kisebb tévesztésekkel, de ezeket mindig nagyon "rutinosan" és gyorsan korrigálta.
Öröm volt nézni a munkáját.
SIkerült egy újabb módszerrel ugattatnom:  a szarvas vagy disznófejet, elkezdem rugdosni, ezt támadásnak véli a kutya és elkezdi ugatni, ha esetleg sikerül ráfognia és én nem tudom lerázni kicsit
orrba rúgóm, hogy elengedje, akkor aztán mégjobban haragszik az "áldozatra". Amikor aztán jól kiugatta magát ráengedem.

 Emelem
Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1837 Dátum: 2011. December 31. - 01:13:40 »

Szia!

Szerintem kicsit gyors ez a tempó. Nem hagyod meg neki, hogy rutint szerezzen. Azért mert egyszer megcsinált egy bizonyos nehézségű feladatot, nem kell rögtön még jobban bonyolítani. Inkább az időt növeld, mint egyre hosszabb és több törésű nyomot csinálsz. Szerintem legyen 1-2 törés és 50-60 méteres szárakkal, de húzd el az időt órákra.

üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1838 Dátum: 2011. December 31. - 09:59:39 »

Én úgy gondoltam, hogy először a meleg csapán mutatok neki minél több féle hosszúságú, törésszámút, és ha azok mennek akkor öregítem a csapát.
Ez szerinted nem járható út?
 Emelem
Naplózva

Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #1839 Dátum: 2011. December 31. - 13:15:58 »

Szervusz Bence.
Szerintem Te nagyon gyorsan szeretnél egy kész kutyát.Én úgy gondolom sietetted a dolgokat ezért a kis kutya nem tudja mindig mit vársz el tőle.A csapa készítés az jó de meg kell várni a min 4 órát ahhoz,hogy kellően ki "kihűljön" a nyom.Később ennek veszed majd a hasznát mit csinálsz majd akkor ha másnap kell keresni a kutyád nem fogja érteni a helyzetet.Azt,hogy le megy a nyomról az nem baj mert kontrollálja  magát akár egy másik csapát is meg "nézhet".Szerintem Bence türelem,türelem,és nagyon sokk szeretet dicséret,simogatás jutalom kell ahhoz a vadásztársadnak őröm legyen a munka.
Tessék lőni egy süldőt kint hagyni és dermedtre vezet a kutyád ott akor elkezded neki mozgatni a fejet kézzel nem rugdosva közben morogsz is közben biztatod ,hogy fogd stb és menni fog az ugatás is de érteni kell a kutya nyelvén kicsi még fiatal elfogod rontani.De van itt a Fórumon jó pár kiváló tacskós aki ha kérdezel segít(Urr Anti,HDani,HCsabi,Horrido,Stefi) sorolhatnám.A friss csapa ez élő vad csapája azt kerestethetsz vele megy rajta egy darabig aztán le veszed róla szó szerint ölbe veszed és el hozod onnan. Szerintem álljál vissza a heti két három 100 max 150m vonszalékra egy két töréssel a többi napon pedig játék játék fegyelmi gyak és sokk sokk szeretet és ha lehet vidd minnél többet magaddal,hogy érezze az a kis kutya,hogy Te vagy a gazdája és meglátod minden menni fog.
Vadászbarátsággal:HSanyi
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1840 Dátum: 2011. December 31. - 13:33:15 »

Hello!

Próbálom nem elsietni a dolgokat, de nagyon fogékony a kutyus és nagy örömmel keres. Aztán ha megvan amit kerestünk akkor meg játszok vele egy negyed órát, ugattatom rángathatja, húzkodom neki.
A rugdaláshoz úgy vezetett az út, hogy ha rángattam a fejet (sajnos egészbe még csak őzet látott, na attól tartott) és abszolút nem félt tőle. Aztán egy seprűvel sikerült felhergelnem, de az túl macerás volt.
Húztam vissza valahonnan a fejet a kiskutya meg jött utána, valahogy a lábam alá került a fej, útba volt belerugtam szegény kutya meg épp  a közelbe állt, és ugy megszeppent, hogy elkezdte ugatni. Lehet hogy húsvér, egész vadnál elég ha csak a fejet mozgatom, de nekem egyelőre így sikerül rendesen ugattatni. Annyira még nem tart a dolgoktól, hogy csupán csak mozgatásra ugasson, vagy megtántorodjon. De így támadásnak véli a dolgot.
Akkor ezek szerint te úgy gondolod, hogy nem érdemes először meleg csapán mindent megmutatni neki aztán utána öregíteni, amikor már tudja, hogy miről van szó?
Most éppen öregszik egy csapa a határba, majd 4 óra körül akarok kimenni rá.
Amikor megyek vadászni én már nemteszem ki a lábam az udvarból kutya nélkül. Apróvadnál a vizsla, lesvadászatokra pedig a kis tacsit viszem. Nagyon nyugodt, elalszik a lesen, ha leszállunk szaglászik, elmegy 8-10 m-t aztán visszanéz.
Sajnos még csak őzet sikerült mutatni neki. Bíztam benne, hogy sikerül a szünetben egy disznót vagy szarvast lőnünk és akkor annak a csapájára rá is tettem volna, meg hát akkor végre láthatott volna igazi vadat.
A csapákkal akkor minimum 4-5 órát illene várni, már így a kiképzés kezdetén is?

Köszönöm az építő jellegű kritikákat!

Vadászüdv: Bence
Naplózva

Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1841 Dátum: 2011. December 31. - 14:02:43 »

Nem akarok beleszólni, de azt azért megjegyzem, hogy nem mindig lehet kivárni a 4-5 órát a kereséssel! Ha este szólnak, de reggel mindenkinek munkába kell menni, akkor ott legfeljebb 1-2 óra telik el. Nem mondhatod, hogy majd éjfélkor megyek, mert egyrészt neked is pihenni kell, másrészt jópárszor ott fekszik a meglőtt vad 100 méteren belül, csak épp vér nem volt! Még a jobbik eset, ha kutyásnak szólnak és nem csak legyintenek, hogy akkor ezt elhibáztam!
Gyakorlás miatt fektetett csapán persze ki kell várni az időt!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1842 Dátum: 2011. December 31. - 14:31:30 »

Ezért terveztem én is úgy, hogy egyre jobban öregítem a csapát majd, mert hideg csapát ismerő kutyát tudom meleg csapán küldeni, ha úgy alakul, de fordítva nem működne.
Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1843 Dátum: 2011. December 31. - 17:34:34 »

Szia Bence!

Nem mindig kell szerintem sem kivárni a 4 órát. A Tacskónak pont ez az előnye a vérebbel szemben, hogy friss nyomot is biztosan keres.
Én lebontom elemeire a csapa gyakoroltatását. Először a vezényszót tanítom meg neki, hogy tudja mit várok el tőle. Aztán játszom a lábbal és "függővé" teszem. Majd játék közben (úgy húzogatom, hogy ne érje el) úgy intézem, hogy tudjak húzni egy rövid csapát. Erre teszem rá rögtön. Utána nagy játék. De ezt addig csinálom, amíg meg nem csinál egy kb 100 m-es 1-2 töréses nyomig. Azt már folyamatosan öregbítem, de nagyon lépek tovább. Majd ha azt biztosan kidolgozza, már akár 6-8 óra múlva, akkor vissza kell venni az időből 1-2 órásra és lehet neki  egyre hosszabbat húzni neki.
Persze mindig nagy játék következik. De meg kell hagyni neki az időt, hogy felnőjön ésszel a feladathoz.  És ahogy Hegedűs Sanyi mondta, sok engedelmes gyakorlat, mert ha most nem fogod meg és nem nevelsz bele feltétlen engedelmességet, akkor 6-7 hónapos kor körűl elszabadul a pokol. kb másfél éves koráig mintha nem is hallana, elszáll az agya.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1844 Dátum: 2011. December 31. - 17:45:14 »

Engedelmességet is hajtom.
Mióta itt van kaját csak úgy kapott hogy lefektettem és csak pár máűsodperc után engedtem oda.
Ezzel mostmár addig jutottunk, hogy mielőtt ráteszem a csapára elfektetem, kicsit mászkálok, leguggolok, mintha a "rálövés" helyét  nézegetném, aztán visszamegyek, és csak úgy megyünk oda a csapához.

 Emelem
Naplózva

Oldalak: 1 ... 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 [123] 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: