Oldalak: 1 ... 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 [122] 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482689 alkalommal)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1815 Dátum: 2011. December 14. - 19:46:18 »

Vasárnapi Eredményünk!


Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1816 Dátum: 2011. December 14. - 20:52:44 »

Ha kölyök kutyát képzek, max. egyszer szoktam megnézni, hogy milyen a képessége és mennyire érdekli a csapa. De ezután elkezdem alapozni a csapa munkát (sokan azt mondják, hogy tudnia kell magától, de én ezzel nem értek egyet). Szerintem meg kell ismertetni azt amivel csapázunk, sőt meg is kell szerettetni vele. Nagyon sokat kell játszani a disznó vagy szarvas lábbal. Azt nem hagyom, hogy rágja, csak játszunk. Ezzel elérem, hogy szívesen keresi, mert tudja, hogy játék lesz vele.
A másik oldala, hogy megértessük a kölyökkel, hogy mit is szeretnénk tőle és ezzel egy időben megtanulja a vezényszót amit használni akarunk később (szimat, keresd stb...). Öszzevágok sajtot vagy virslit apróra, hogy ne kelljen rágnia és szétszórom előtte. Hagyom, hogy megkeresse. Majd ezt nehezítem, hogy úgy dobom el, hogy ne lássa, hogy hova esett, nagy bokorba, fűbe. Aztán majd úgy rejtem el, hogy ne is lássa. Ezzel elérem, hogy az orrát használja. Így játékosan, de érdekből is elérem, hogy szívesen keressen.

Üdv: Csaba


Tehát akkor szerinted kezdje el kis falatok kerestetésével, közben sokat játszon a lábbal is és így egy idő után kedvet kap majd a kutya és így örömmel és szívesen is keres majd, ráadásul tudja is majd, hogy mit várnak tőle?! Gondolom ezt a játékos gyakorlást nagyjából mindennapos programnak kell beütemezni akkor.
« Utoljára szerkesztve: 2011. December 14. - 20:56:09 írta Pyrus » Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1817 Dátum: 2011. December 14. - 21:02:21 »

Tehát akkor szerinted kezdje el kis falatok kerestetésével, közben sokat játszon a lábbal is és így egy idő után kedvet kap majd a kutya és így örömmel és szívesen is keres majd, ráadásul tudja is majd, hogy mit várnak tőle?! Gondolom ezt a játékos gyakorlást nagyjából mindennapos programnak kell beütemezni akkor.

Én így csinálom. És nem csak kölyöknél. Eddig bevált. A tacskó elég későn érő fajta, de köztük is vannak gyorsabban fejlődők. Sok esetben időt kell hagyni nekik. Szerintem attól, hogy vadászkutyáról van szó, ugyanúgy meg kell hagyni a gyerekkort nekik és a koruknak megfelelően haladni. Fontos, hogy megértse, hogy mit várunk tőle, mert csak ezután követelhetünk bármit is.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1818 Dátum: 2011. December 15. - 09:30:44 »

Egyik ismerősömnek van egy 3 hónapos tacskó kölyke, utánkeresésre szeretné használni majd a közeljövőben. Csinált neki már 2-3 vonszalékot, hetente max 1-et, ezek is rövidek, 10-15 m hosszúak. Engem is meglepett a dolog,de nem mindig akarja kidolgozni a kutya a csapát, van hogy néhány méter szaglászás után otthagyja, elkezd szaglászni másfelé, vagy leül és nézi a gazdáját, egy kis bíztatásra megint elkezd menni a csapán, majd megint abbahagyja a keresést. Talán nem érdekli vagy mi lehet a gond? Valami tanácsot tudnátok adni, hogy mit lehet tenni ilyen esetben? Hogyan lehetne felkelteni az érdeklődését a kutyusnak? Az én kutyám ennek ellentéte, az meg úgy megy a csapán mintha zsinóron húznák, szóval nem tudok tanácsot adni neki én se.

Szerencse is kell a kölyök kiválasztásához. A felmenők képességei sok mindent elárulnak de nem mindent. Olyan kölyköm még nem volt amit a levágott disznó vagy szarvas csülök ne érdekelt volna. Erőltetni nem kell a dolgot de 3 -4 hónaposan jó ha egy ilyen 10-15 méteres vonszalékot kidolgoz. Manipulusnak sokkal több tapasztalata van ebben biztos de nekem még nem volt gond azzal hogy rávegyem a kölyköt arra hogy érdekelje a csülök. Az is az igazsághoz tartozik hogy amelyik kölyök szinte megőrült csülökért azzal felnőttként az lett a baj hogy túl hevesen keresett és ezért többet tévesztett is. Azt tudnám tanácsolni hogy minél többet  foglalkozzon játsszon vele csülökkel, bőrrel ,fejjel  és türelem .  Emelem
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1819 Dátum: 2011. December 22. - 12:02:01 »

Elég régen írtam már ide, de most megérett, az elmúlt fél napba elég sok dolog történt velünk.
Tegnap lesen voltunk, elég jól viseli, elalszik, meg ha felkel se hangoskodik túlságosan. Sikerült lőnünk egy őzet, csapára természetesen nem raktam rá, de amikor megtaláltuk oda engedtem, aztán meg alig bírtuk leszedni róla, nagyon tetszett neki az őztépés műfaja.
Ma reggel meg készítettem egy kis szerkezetet:


Nem volt jó a link. a direct linket kell másolni, nem az oldal linkjét!

Egy bot végére kötöttem egy zoknit amit átitatok vérrel. Meg madzaggal rákötöttem egy szarvas fejet. A csapa 25m-es volt folyamatos vonszalékkal, meg kb 5 m-enként a zoknival csináltam 1-1 kenést. Rátettem a kutyát (egyenlőre még melegcsapára), egyből szagot fogott nagyon szépen végigment, aztán jól megráncigálta a fejet.

 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2011. December 22. - 12:18:51 írta Voldemort » Naplózva

Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #1820 Dátum: 2011. December 22. - 19:43:20 »

 Emelem

Tudja majd a dolgát  Kacsint
Naplózva

Dávid
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1821 Dátum: 2011. December 22. - 19:50:28 »

Háát bízok benne.
Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1822 Dátum: 2011. December 22. - 21:37:37 »

Elég régen írtam már ide, de most megérett, az elmúlt fél napba elég sok dolog történt velünk.
Tegnap lesen voltunk, elég jól viseli, elalszik, meg ha felkel se hangoskodik túlságosan. Sikerült lőnünk egy őzet, csapára természetesen nem raktam rá, de amikor megtaláltuk oda engedtem, aztán meg alig bírtuk leszedni róla, nagyon tetszett neki az őztépés műfaja.
Ma reggel meg készítettem egy kis szerkezetet:


Nem volt jó a link. a direct linket kell másolni, nem az oldal linkjét!

Egy bot végére kötöttem egy zoknit amit átitatok vérrel. Meg madzaggal rákötöttem egy szarvas fejet. A csapa 25m-es volt folyamatos vonszalékkal, meg kb 5 m-enként a zoknival csináltam 1-1 kenést. Rátettem a kutyát (egyenlőre még melegcsapára), egyből szagot fogott nagyon szépen végigment, aztán jól megráncigálta a fejet.

 Emelem

Szia!

Gratulálok a kölyökhöz is és a zoknis ötlethez is. Egy kicsi egyszerűbb és olcsóbb, ha mosogató szivacsot használsz. Ha tudod akkor vedd fel videóra a munkáját és a fejlődést. Mi is szívesen megnéznénk és neked is jó lesz majd visszanézni.

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1823 Dátum: 2011. December 23. - 09:40:57 »

Elég régen írtam már ide, de most megérett, az elmúlt fél napba elég sok dolog történt velünk.
Tegnap lesen voltunk, elég jól viseli, elalszik, meg ha felkel se hangoskodik túlságosan. Sikerült lőnünk egy őzet, csapára természetesen nem raktam rá, de amikor megtaláltuk oda engedtem, aztán meg alig bírtuk leszedni róla, nagyon tetszett neki az őztépés műfaja.
Ma reggel meg készítettem egy kis szerkezetet:


Nem volt jó a link. a direct linket kell másolni, nem az oldal linkjét!

Egy bot végére kötöttem egy zoknit amit átitatok vérrel. Meg madzaggal rákötöttem egy szarvas fejet. A csapa 25m-es volt folyamatos vonszalékkal, meg kb 5 m-enként a zoknival csináltam 1-1 kenést. Rátettem a kutyát (egyenlőre még melegcsapára), egyből szagot fogott nagyon szépen végigment, aztán jól megráncigálta a fejet.

 Emelem

Még a végén visszavásárolom a kutyát !  OOO OOO   Gratulálok így tovább !  A szarvasfejen levágva van annyi vér hogy nem kell külön kenegetni.  Annyi vér még sok is. Bízom benne hogy sok (sokk) vér nélküli nagy kanodat fogja előkeríteni.  Nekem legutóbb májusban talált meg Csipike egy a 7x64 el meglőtt, elmenőben a féloldalát mutató jó kant. Őrzés volt a lövés után jött is két segítség. A rálövés helyét se találtuk a füves száraz talajon . Ilyenkor "megjáratom" a kutyát úgyis tudja mit keresünk. Fel is vette a nyomot és vagy 120 métert mentünk de semmit nem találtunk és kiértünk egy útra. Ezután már nagyon sűrű következett. Visszamentünk a rálövés helyére mert azt gondoltam hogy a kutya a bejövő nyomon megy. Még egyszer indultunk - eredmény ua. Haverom már vérkereső lámpát is vett elő de semmi. Még Ő mondta hogy a" kutyának ennél jobb műszere van " nézem meg a sűrűben is. Megállítottam a havert az úton hogy visszataláljak és Csipivel bementünk. Kb. 40 méter után minden előjel nélkül ott feküdt egy mázsás kan 17 centis agyarakkal. Az utolsó bordánál ment be a 7x64 es göbecs előrehaladva összetolt mindent és bent rekedt a testben. Még meg is csókoltan kicsi négylábú vadásztársamat. Szóval a vér nem minden !   Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1824 Dátum: 2011. December 23. - 09:51:07 »

Bence ! Egyébként úgy látom hogy ösztönösen jól csinálod a képzést. Jó ötlet a botra szerelt vonszalék ! Én egy dróttal a csülköt szoktam ráerősíteni eltartom magamtól hogy ne az én szagom érezze és lépésenként értetem le. Nekem bevált és itt sem alkalmazok vért ! ( általában van némi rászáradt rákenődőtt vér a csülkön és izgalmi váladék is Nyihi   " Rossz aki rosszra gondol " )   
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1825 Dátum: 2011. December 23. - 10:27:48 »

Bence ! Egyébként úgy látom hogy ösztönösen jól csinálod a képzést. Jó ötlet a botra szerelt vonszalék ! Én egy dróttal a csülköt szoktam ráerősíteni eltartom magamtól hogy ne az én szagom érezze és lépésenként értetem le. Nekem bevált és itt sem alkalmazok vért ! ( általában van némi rászáradt rákenődőtt vér a csülkön és izgalmi váladék is Nyihi   " Rossz aki rosszra gondol " )   

Hááát ilyen izgalmi váladékra én nem is vágyom  Nyihi Taps       Bátr nem is vagyok patás.......  Nyihi
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1826 Dátum: 2011. December 23. - 13:50:51 »

A zoknit még a vizslánál használtam, de aztán annyira őt nem érdekelte, mással folytattam. A mosogatószivacs annyival mindenképp jobb lenne, hogy jobban megszívja magát vérrel.
Úgy tervezem, hogy egyre kevesebb vért, nyomot hagyok "magam után" meg egyre öregebb csapára teszem rá a kutyát.
Nekem is volt egy hason esetem, bár ilyen sokat nem ment el, na ekkor döntötttem úgy, hgy tacskóm lesz, mert azt is egy szálkás tacsi kereste meg, semmit nem találtunk mi, a kutya egyből oda ment, kitünő lövéssel egy csepp vérrel ment a disznó 40-50 m-t.
Van csülök is meg szarvas fej is itthn, ma például csülökkel játszottunk.
Estére megyünk lesre, kisérőként. Bízok benne, hogy sikerült disznót vagy szarvas mutatni a kis szörnyetegnek. Tépni az őz is jó volt,  de annak a csapájára nem akartam rátenni, pedig ha nem őz kitűnő első keresési lehetőség lehetett volna 20m bő vérrel, szinte törés nélkül.
A héten már nem biztos, hogy zaklatom csapával, de ha csinálok neki megint, megpróbálok valami értékelhető videót összehozni, addig képekkel illusztrálok....


Emelem

Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #1827 Dátum: 2011. December 24. - 08:46:18 »

Nagyon örülök hogy olyan helyre került ahol élheti egy igazi "vadásztacskó" életét !   Wave
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1828 Dátum: 2011. December 24. - 11:26:28 »

Én meg annak örüök, hogy egy "vadásztacskót" sikerült beszereznem.
Remélem a jövő években minél több megtalált vadról számolhatok be.

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1829 Dátum: 2011. December 24. - 15:12:22 »

Na csináltam egy videót a keresésről.
Sajnos egyedül voltam, de ahhoz képest szerintem elég tűrhetően sikeredett.

http://www.youtube.com/watch?v=_M8rhued6Y8&feature=youtu.be

 Emelem
Naplózva

Oldalak: 1 ... 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 [122] 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: